Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

MIDI - Technikai kérdés/válaszok

MIDI-vel kapcsolatos eszmecsere. MIDI fájlok feltöltése és kérése SZIGORÚAN TILOS!

Moderátor: Moderátorok

Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 28
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 63156Hozzászólás Laca51
2019.09.16. 05:49

Sziasztok! Megint egy problémába ütköztem! Szegény öreg szintim meggárgyult! Tudnátok segíteni abban, hogy mitől lehet az, hogy ha valamiért ki húzom a mikrofon dugóját a szintiből, akkor megváltoznak a tökéletesen elmentett zenék dalok mikrofon beállításai? Nem mindegyiknek, de a 90%-ka legalább. Midik és a stílusok egyaránt. A transzponálás fel, le, a vokál harmonia különböző típusai mások lesznek és kezdhettem újra végig menni a dalokon újra beállítani. Jó nagy meló 150 dalnál. A reg. memoriba minden be van pipálva, hogy mindent mentsen. A mikrofont kikapcsolt állapotban húztam ki a szinti áthelyezése miatt és mikor visszadugtam és játszani akarok, akkor ezzel a problémával találkozok. És a hétvégére mennem kellene a szomszéd faluba szülinapi retró partit adni a rokonoknak és nem tudom, hogy ha megint kihúzom a dugót a szintiből,akkor jó nagyot szívok a helyszínen a beállítások miatt. Ha meg úgy teszem be a puha tokba, akkor félek, hogy megtörhet a zsinór, ha bedugva hagyom. Szerintetek mi lehet a baj és hogyan oldjam meg? Át kell esetleg váltani a mikrofon-gitár kapcsolót és úgy kihúzni? Mert jó lenne, ha nem kellene újra állítgatni már. Köszi a segítséget, tanácsot! Üdv! :xx:



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 53
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 63158Hozzászólás Asterix
2019.09.16. 06:17

Csinálj komplett mentést a hangszeredről és a buli előtt töltsd be.
Szerintem semmi köze a mikrofon zsinor kihúzásának ehhez a történethez.



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 28
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 63159Hozzászólás Laca51
2019.09.16. 06:22

És azt hogyan csináljam? Pendrájvon van mentve az összes dal a beállításokkal, a reg. memoriba.



Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 63342Hozzászólás Trebor
2019.10.05. 12:29

Sziasztok!

Némi tanácsra lenne szükségem.
Sosem csináltam még midit.
Ti milyen szisztémával álltok neki egy teljesen új dal szerkesztéséhez?
Van esetleg erre egy le nem írt "szabály"?
Stílust már rengeteget csináltam, ezért Én valahogy onnan indulnék, de kíváncsi lennék más véleményére is.

(Tyros 4)

Köszönöm!



Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 34
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 63352Hozzászólás MMaestro
2019.10.06. 12:43

Laca51 írta:
2019.09.16. 05:49
ha valamiért ki húzom a mikrofon dugóját a szintiből, akkor megváltoznak a tökéletesen elmentett zenék dalok mikrofon beállításai
Szia!
A kihúzásnak ehhez semmi köze. Biztos vagyok benne, hogy mielőtt kihúztad, vagy miután újra bedugtad, akkor egy olyan regisztrációt választottál amiben mások voltak ezek a beállítások. Ez "vitte el" a hangszert.
Laca51 írta:
2019.09.16. 05:49
A transzponálás fel, le, a vokál harmonia különböző típusai mások lesznek és kezdhettem újra végig menni a dalokon újra beállítani. Jó nagy meló 150 dalnál. A reg. memoriba minden be van pipálva, hogy mindent mentsen.
Ha minden be lett volna mindig pipálva (NEM VOLT!), akkor miért kellene végigmenni a 150 dalon??? Ha bizonyos dalokhoz más-más mikrofonbeállítást, vokálharmonyt használsz, akkor bizony a regisztrációba ezeket el kell menteni. Ha találtál egy jó mikrofonbeállítást és az megfelel az egész műsorra, akkor viszont használhatod a Freeze funkciót, amivel "lefagyasztod" ezt a jó beállítást. Azaz nem fog megváltozni, hiába veszel elő más mikrofonbeállítást tartalmazó Regisztrációt.
Mivel azt mondod, hogy a transzponálás is megváltozott, ez azt jelenti, nem úszod meg, át kell nézned az összes Regisztrációt, és kijavítanod, hogy mindegyikben korrekt legyen minden. Ez a program is segíthet ebben.
Üdv: MMaestro :harm:
Javaslom az eredeti hozzászólást és a válaszokat is áthelyezni a Yamaha topikba, mert ez nem általános MIDI technikai kérdés, hanem konkrétan Yamahás.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 149
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 63366Hozzászólás ---Qgli---
2019.10.07. 06:36

Trebor írta:
2019.10.05. 12:29
Sziasztok!

Némi tanácsra lenne szükségem.
Sosem csináltam még midit.
Ti milyen szisztémával álltok neki egy teljesen új dal szerkesztéséhez?
Van esetleg erre egy le nem írt "szabály"?
Stílust már rengeteget csináltam, ezért Én valahogy onnan indulnék, de kíváncsi lennék más véleményére is.

(Tyros 4)

Köszönöm!
Nos! Én úgy szoktam csinálni, hogy első lépésben szerkesztem a dallamot ( ehhez hangszert nem használok ), rendszerint kottázom a CakeWalk - Staff-jában és rögtön írom a szöveget is.
Következő lépésben még mindig a számítógépen szerkesztem a dobot.
Ezután jönnek a feljátszások: basszus, zongora, ep, strings, fúvósok stb ( gitárok közül csak esetleg muted gitárt szoktam játszani )
Sávonkénti javítgatás, valamint a fúvósok expression ( Controll 011 ) görbéinek szerkesztése
Ezután gitár szerkesztés CakeWalk - PianoRoll-jában
A végén még apróbb változtatások: pl: dob variációk változtatása, perkákat feljátszom a billentyűzeten, basszus húzások szerkesztése és összes sáv összhangjának javítása, de ez már nem munka.



Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 63368Hozzászólás Trebor
2019.10.07. 08:29

Köszönöm a segítségeket!

Üdv



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 28
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 63375Hozzászólás Laca51
2019.10.07. 14:46

Köszönöm a tanácsot és a segítséget, MMaestro! Üdv! :777



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 64450Hozzászólás BodziLalikirály
2020.02.02. 11:58

Szervusztok!

Egy nálam hozzáértőbb segítségét kérném MIDI ügyben.
Egy ismerősöm problémája amelyen én nem nagyon tudtam segíteni......
Adott egy hangszer amelynek van DIN és USB midi kimenete is, és amely multitrack módon mind a 16 sávot képes kiküldeni külső eszközre, viszont belső midi felvevője nincs. Így egy külső (illetve PC/Laptop-n működő szoftverrel) rekorderrel kéne rögzíteni a hangszeren játszott zenét. A lényeg, hogy mindenképpen MIDI-be kellene rögzíteni és nem audió formátumban. Így a DAW programok igazából ki is vannak lőve, meg mert kis gépigényű programra lenne szükség, de olyanra ami tud multitrack felvételt csinálni.....
Ez az első része.....
A második:
Megoldható lenne-e, hogy a hangszert és így a multitrack csatornákat szoftveresen összekötni mondjuk egy VirtualMidiSynt, vagy BassMidiDrv -vel amelybe soundfont-ot behívva kicsivel jobb hangokkal szólalna meg a hangszer.
Tehát a PC/Laptop egy hangmodul-ként lenne aktivizálva.
Én próbáltam a LoopMidi-t, de valahogy nem sikerült rájönnöm a beállításokra. Pedig korábban már magamnak egyszer (vagy 10 éve) csináltam hasonlót egy Yamaha PSR-4500-al......
Lehet nem jó programokkal próbálom most.....
Nem vagyok hülye a MIDI-zéshez de ez most kifogott rajtam,.....
:dash2: :help: :cry2: :dash2:


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 23
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 64452Hozzászólás tacso
2020.02.02. 18:09

A MIDI Record megvalósítható bármilyen korai MIDI arranger soft segítségével, pl Cubase sx, régebbi Cakewalk stb progikkal. A felvételi midicsatornát all üzemmódba kell állítani, majd jön a neheze, a tempo szinkron, ami az esetleges tempóváltásokat figyeli lejátszó, és változtatja fogadó oldalon. Ezek a progi setupjában állíthatók master-slave megoldással. Ha meg van a MIDI, akkor egy virtuális gm soft lehet megoldás a megszólaltatására,Pl:
https://www.roland.com/hu/products/sound_canvas_va/

Talán win xp alatt még fut...
Ezek régi teknikák, de a 90 és években még karaoke bulikat csináltak a módszerrel!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Új hozzászólás