Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Élesítve a Médiatár, elérés: Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Aki anyagot szeretne megosztani, kérem küldje el a youtube linket nekem PÜ-ben. A lényeg, hogy saját munka legyen, zenekar is elfogadott, hirdetés engedélyezett.

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

MIDI - Technikai kérdés/válaszok

MIDI-vel kapcsolatos eszmecsere. MIDI fájlok feltöltése és kérése SZIGORÚAN TILOS!

Moderátor: Moderátorok

---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 110
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 687 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1724 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 63366Hozzászólás ---Qgli---
2019.10.07. 06:36

Trebor írta:
2019.10.05. 12:29
Sziasztok!

Némi tanácsra lenne szükségem.
Sosem csináltam még midit.
Ti milyen szisztémával álltok neki egy teljesen új dal szerkesztéséhez?
Van esetleg erre egy le nem írt "szabály"?
Stílust már rengeteget csináltam, ezért Én valahogy onnan indulnék, de kíváncsi lennék más véleményére is.

(Tyros 4)

Köszönöm!
Nos! Én úgy szoktam csinálni, hogy első lépésben szerkesztem a dallamot ( ehhez hangszert nem használok ), rendszerint kottázom a CakeWalk - Staff-jában és rögtön írom a szöveget is.
Következő lépésben még mindig a számítógépen szerkesztem a dobot.
Ezután jönnek a feljátszások: basszus, zongora, ep, strings, fúvósok stb ( gitárok közül csak esetleg muted gitárt szoktam játszani )
Sávonkénti javítgatás, valamint a fúvósok expression ( Controll 011 ) görbéinek szerkesztése
Ezután gitár szerkesztés CakeWalk - PianoRoll-jában
A végén még apróbb változtatások: pl: dob variációk változtatása, perkákat feljátszom a billentyűzeten, basszus húzások szerkesztése és összes sáv összhangjának javítása, de ez már nem munka.

Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 202 alkalommal
Kapott köszönetek: : 178 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 63368Hozzászólás Trebor
2019.10.07. 08:29

Köszönöm a segítségeket!

Üdv