Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Élesítve a Médiatár, elérés: Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Aki anyagot szeretne megosztani, kérem küldje el a youtube linket nekem PÜ-ben. A lényeg, hogy saját munka legyen, zenekar is elfogadott, hirdetés engedélyezett.

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

MIDI - Technikai kérdés/válaszok

MIDI-vel kapcsolatos eszmecsere. MIDI fájlok feltöltése és kérése SZIGORÚAN TILOS!

Moderátor: Moderátorok

Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 27
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 109 alkalommal
Kapott köszönetek: : 17 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 63052Hozzászólás Laca51
2019.09.07. 07:18

Igen, igazad van, akkor én fogalmaztam helytelenül, hogyha nincsen akkord, akkor vokál sincsen. Ez így nem stimmel bizony, és nekem azért kellettek az akkord kijelzések, hogy tudjam mit kell lefogni a szintin bal kézzel. :dash2:

powersparc
VIP
Hozzászólások a témában: 115
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 1011 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2496 alkalommal

Hozzászólás: # 63056Hozzászólás powersparc
2019.09.07. 11:03

Laca51 írta:
2019.09.07. 05:55
én ezt a PSRUTI dolgot ez év tavaszán kérdeztem és MMaestró kollega segített...
Szépen magyarul írta le nekem lépésről lépésre...
Csak azt nem tudom, hogy miért tűnt el a fórumról.
Csigavér Laca nem neked szólt! :777
Ha Mmaestro egy hozzászólásához visszagörgetsz, ott az aláhúzott rész szám mezőjére kattintva az adott témában kilistázza CSAK Mmaestro összes megnyilvánulását. Így könnyebb keresni...
Kép
Itt 21 találatot adott ki, de mivel látható, hogy 2019. 06. 27. és 2018. 11. 20. között nem volt megnyilvánulása, és a 21 találatnál témán belüli keresésnél a "psruti" szóra sem ad találatot, elképzelhető hogy másik fórumszobába volt ez leírva. :idea:

Nos ez esetben, rákattintasz a neve alatt a "hozzászólások" rész számmezejére (most jelenleg 139), mely a teljes fórumon mért összes hozzászólása neki. Ekkor egy találati listát kapsz és azokban keresel rá a "psruti" keresési kulcsszóra (feltételezve hogy ez említve volt a leírásában) és voilá, jelen esetben lőn eredmény, 2019. 04. 14. dátummal, psruti témában, DE! ez a "Yamaha - Technikai kérdések/válaszok" szobában leledzik! Tessen parancsolni a link a hozzászóláshoz: viewtopic.php?f=15&t=17&p=61478&hilit=psruti#p61478 :777
Kép

Összefoglalva mi kellett ehhez? Jó emlékezőtehetség (dícséret érte for you!), hogy pontosan mit, ki és nagyjából mikor tett közzé a fórumon. A kulcs mindehhez ezen túlmenően, hogy a psruti kifejezés meglehetősen ritkán fordul elő és így hamar megvan a találatokban is. De ha vki csak annyira emlékszik hogy "akkord", az lehet hogy milliószor is le volt itt írva és akkor jön a "nem találom a pipámat komámasszony sejehaj!" c. nóta... :lol:

Karesz
VIP
Hozzászólások a témában: 29
Hangszer: Novation remote sl 49,Turbosound IP15B,82B,DBX PA2
Adott köszönetek: : 1452 alkalommal
Kapott köszönetek: : 613 alkalommal

Hozzászólás: # 63058Hozzászólás Karesz
2019.09.07. 12:52

Uraim!
Nem az a baj,hogy nem tudom a módját.ha nem az.hogy nem a szöveg fölé teszi az akkordokat,hanem a szöveg közé zárójelben,erre a problémára keresnék megoldást.
Ha a psrutiban inditom el a beakkordozott midit,ott a szöveg fölött van,ha más lejátsszóban,akkor meg beágyazva a szöveg közé.

Asterix
Globális Moderátor
Hozzászólások a témában: 47
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 1653 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2618 alkalommal

Hozzászólás: # 63085Hozzászólás Asterix
2019.09.08. 12:21

A midifile Master trackjában van az akkord jelzés, akkor jól hozza...

Laca51
Kiemelt tag

Hozzászólás: # 63156Hozzászólás Laca51
2019.09.16. 05:49

Sziasztok! Megint egy problémába ütköztem! Szegény öreg szintim meggárgyult! Tudnátok segíteni abban, hogy mitől lehet az, hogy ha valamiért ki húzom a mikrofon dugóját a szintiből, akkor megváltoznak a tökéletesen elmentett zenék dalok mikrofon beállításai? Nem mindegyiknek, de a 90%-ka legalább. Midik és a stílusok egyaránt. A transzponálás fel, le, a vokál harmonia különböző típusai mások lesznek és kezdhettem újra végig menni a dalokon újra beállítani. Jó nagy meló 150 dalnál. A reg. memoriba minden be van pipálva, hogy mindent mentsen. A mikrofont kikapcsolt állapotban húztam ki a szinti áthelyezése miatt és mikor visszadugtam és játszani akarok, akkor ezzel a problémával találkozok. És a hétvégére mennem kellene a szomszéd faluba szülinapi retró partit adni a rokonoknak és nem tudom, hogy ha megint kihúzom a dugót a szintiből,akkor jó nagyot szívok a helyszínen a beállítások miatt. Ha meg úgy teszem be a puha tokba, akkor félek, hogy megtörhet a zsinór, ha bedugva hagyom. Szerintetek mi lehet a baj és hogyan oldjam meg? Át kell esetleg váltani a mikrofon-gitár kapcsolót és úgy kihúzni? Mert jó lenne, ha nem kellene újra állítgatni már. Köszi a segítséget, tanácsot! Üdv! :xx:

Asterix
Globális Moderátor
Hozzászólások a témában: 47
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 1653 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2618 alkalommal

Hozzászólás: # 63158Hozzászólás Asterix
2019.09.16. 06:17

Csinálj komplett mentést a hangszeredről és a buli előtt töltsd be.
Szerintem semmi köze a mikrofon zsinor kihúzásának ehhez a történethez.

Laca51
Kiemelt tag

Hozzászólás: # 63159Hozzászólás Laca51
2019.09.16. 06:22

És azt hogyan csináljam? Pendrájvon van mentve az összes dal a beállításokkal, a reg. memoriba.

Trebor
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 4
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 202 alkalommal
Kapott köszönetek: : 178 alkalommal

Hozzászólás: # 63342Hozzászólás Trebor
2019.10.05. 12:29

Sziasztok!

Némi tanácsra lenne szükségem.
Sosem csináltam még midit.
Ti milyen szisztémával álltok neki egy teljesen új dal szerkesztéséhez?
Van esetleg erre egy le nem írt "szabály"?
Stílust már rengeteget csináltam, ezért Én valahogy onnan indulnék, de kíváncsi lennék más véleményére is.

(Tyros 4)

Köszönöm!

powersparc
VIP
Hozzászólások a témában: 115
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 1011 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2496 alkalommal

Hozzászólás: # 63344Hozzászólás powersparc
2019.10.05. 14:34

Nekem régebben haverom a dob sávot vette mindig fel legelsőnek végig és úgy a többit, hogy ne mászkáljon el az ütemtől.
Mint megtudtam mástól, igazából ezt pont fordítva szokták, azaz hogy utoljára hagyják a dobot.
Úgyhogy próbáld ki mindkét verziót, neked melyik jön be leginkább.
De ami a lényeg, mikor én kísérleteztem ilyesmivel, én basszust játszottam általában fel elsőnek vagy a dallamot, de szakaszonként dolgoztam pattern sequencer elve szerint, így sokszor ezekből csak ötlet morzsák, zenei vázlatok keletkeztek, aminek sose értem a végére. :D
Szóval inkább érdemes rendesen végig felvenni minden sávot, mert akkor már jobban ösztökél, hogy a többit is rögzítsd, ami még hiányzik.

Aztán lehet pontosítani, újrajátszani, masterelni, effektezni, de elsőre mindig a sávok legyenek megy nyersben végig. Utána egyénfüggő ki mennyit babusgatja a panorámát, effekteket stb. De az is jó módszer lehet, ha arrangerrel feljátszod egyben és később cserélgetsz benne ezt-azt. Kb. én így csinálnám (ha még lenne hozzá kedvem...).

MMaestro
VIP
Hozzászólások a témában: 28
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Adott köszönetek: : 53 alkalommal
Kapott köszönetek: : 193 alkalommal

Hozzászólás: # 63352Hozzászólás MMaestro
2019.10.06. 12:43

Laca51 írta:
ha valamiért ki húzom a mikrofon dugóját a szintiből, akkor megváltoznak a tökéletesen elmentett zenék dalok mikrofon beállításai
Szia!
A kihúzásnak ehhez semmi köze. Biztos vagyok benne, hogy mielőtt kihúztad, vagy miután újra bedugtad, akkor egy olyan regisztrációt választottál amiben mások voltak ezek a beállítások. Ez "vitte el" a hangszert.
Laca51 írta:
A transzponálás fel, le, a vokál harmonia különböző típusai mások lesznek és kezdhettem újra végig menni a dalokon újra beállítani. Jó nagy meló 150 dalnál. A reg. memoriba minden be van pipálva, hogy mindent mentsen.
Ha minden be lett volna mindig pipálva (NEM VOLT!), akkor miért kellene végigmenni a 150 dalon??? Ha bizonyos dalokhoz más-más mikrofonbeállítást, vokálharmonyt használsz, akkor bizony a regisztrációba ezeket el kell menteni. Ha találtál egy jó mikrofonbeállítást és az megfelel az egész műsorra, akkor viszont használhatod a Freeze funkciót, amivel "lefagyasztod" ezt a jó beállítást. Azaz nem fog megváltozni, hiába veszel elő más mikrofonbeállítást tartalmazó Regisztrációt.
Mivel azt mondod, hogy a transzponálás is megváltozott, ez azt jelenti, nem úszod meg, át kell nézned az összes Regisztrációt, és kijavítanod, hogy mindegyikben korrekt legyen minden. Ez a program is segíthet ebben.
Üdv: MMaestro :harm:
Javaslom az eredeti hozzászólást és a válaszokat is áthelyezni a Yamaha topikba, mert ez nem általános MIDI technikai kérdés, hanem konkrétan Yamahás.

Új hozzászólás