Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Fénytechnika

Fény- és látványtechnikai megoldások

Moderátor: Moderátorok

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 50278Hozzászólás BodziLalikirály
2017.03.22. 15:05

Igen ez így van!
Csak egyforma lámpákat (vagy ugyanazon csatorna kiosztásút) tudod úgy master-slave üzemmódban szinkronban használni, hogy azok ugyanazt csinálják. És itt még az is beleszólhat, ha egy csatornán belül az értékek (0-255) is mást hoznak elő!!
Pld.: Itt is látható, hogy a 3-as csatornán belül melyik érték milyen funkciót hoz elő:
Image1.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 62
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 50335Hozzászólás ---Qgli---
2017.03.28. 06:16

USB - DMX átalakítóról ki mit tud? ( a kábelre gondoltam )
A másik lehetőség, hogy tabletre letölteni ( vagy akár telefonra ) egy vezérlőprogramot lehet hozzá venni egy DMX átalakítót ( ez egy kis dobozba épített átalakító ) és mehet a fényvezérlés.
Vélemények? Használt már valaki ilyet?



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 50344Hozzászólás BodziLalikirály
2017.03.28. 15:22

Gábor!
USB-DMX vezérlőt használok! Mindent tökéletesen vezérel. Van hozzá sok ingyenes program. A vezérlő egy elég egyszerű kis kütyü és próbáltam a 40 ezer és a 8 ezer forintos verziót is. Nem találtam benne különbséget. Jelenleg (ha szükség van rá) 3db-ot használok egyszerre és sosem volt összeakadásom és lassulásom sem.
Mint mindent ezt is meg kell tanulni kezelni, de nem egy ördöngősség! :lol:


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 50347Hozzászólás tacso
2017.03.28. 16:08

Lali! A progik között van olyan ami a midi vezérlést is támogatja?


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 50350Hozzászólás BodziLalikirály
2017.03.28. 18:36

Csabi!
Persze, hogy van! :D
A legismertebb!!
"Freestyler"
Bár most nekem nincs beálítva a midi vezérlés a képen mutatom a lehetőségeket:
Image2.jpg

A Rolanddal már láttam pld. a "Vlink" billentyűit hozzárendelve indítás, leállítás, stb...., de jómagam még nem próbáltam. Ha lesz egy kis felesleges időm, megnézem a beállításokat és ha sikerül csinálok egy kis bemutatót!

Üdv.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 62
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 50351Hozzászólás ---Qgli---
2017.03.28. 18:46

Akkor több kérdésem is van!
Honnan vegyem az USB-DMX átalakítót?
Én is letöltöttem ezt a freestylert, de nem jöttem rá hogy hogy működik. Azt láttam, hogy a különböző egységeket ( fixtúráknak hívja ) be lehet tenni, de nem találtam meg a sajátjaimat benne! ( Chauvet DJ4play - Involight RX350 - Involight Led Ball 53 ) Ilyenkor mi a teendő?
Laptoppal üzemelteted?



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 50353Hozzászólás BodziLalikirály
2017.03.28. 19:04

Én egy kis asztali géppel (IBM Lenovo + érintő képernyős monitor + ESI QuataFire hangkari) dolgozom amit olykor kisérő-automatikának (vArranger; One Man Band; Live-Styler) is használok ha épp szükséges. Nekem ebben van minden program és beállítás ami a "megjelenéshez" vagy olykor a "megszólaláshoz" (vokál, egyéb mikrofon vagy hangeffektek, exciter, expander, stb...) szükségeltetik.
Én az USB-DMX-et pld a jofogáson rendeltem egy pesti sráctól aki elektrotechnikus és gyártja és ha kell szervizeli is. De ugyanígy van egy idősebb úriember Fót-on is akitől lehet vásárolni, garanciát vállal rá és szintén javítja is.
Sajnos telefonkészülék cserém volt így a telószámukkal most nem tudok szolgálni, de utánanézek majd a régi telóm memóriájában.

Nem mindegyik legyártott lámpának van benne az elmentett beállítása a "Freestyler"-ba. Amiket a feltett képemen látsz PAR lámpákat, sem volt benne, azt én csináltam, mert lehet hozzá készíteni "fixture"-t, mert a program ezt is tartalmazza. Ha megvan a lámpa leírása ott megvan adva melyik csatornán mit vezérel és ezálltal meg lehet írni a beállításait. (A 3-al ezelőtti hozzászólásomban levő csatolt kép pld. ezeknek a PAR-nak a leírásából kivágott beállításait mutatja)
De egyébként van, hogy egy másik lámpának a fixture-ja jó a te lámpádhoz is!!! Pld.: "Scan"-eknél majdnem mind ugyanaz a kiosztás.
Miért nem ment nálad?? Mi az ami nem ment? Vezérlő nélkül (USB-DMX) nem is fog!!


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 62
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 50354Hozzászólás ---Qgli---
2017.03.28. 20:10

Még nem vettem semmit. Ezen vezérlésen tegnap kezdtem el agyalni, mert kaptam kölcsön egy vezérlőt, de olyan nagy és bonyolult, hogy ebbe nem vágok bele. De egy tabletes megoldás szóba jöhetne, pláne ha segíteni is tudsz a programban. Bár a tabletek Androidosak. Vagy esetleg a a telefonra is le lehet tölteni ezt a programot. ( Nekem ez lenne a legkézenfekvőbb, de ezt már nem tudom, hogy mennyire megoldható )



Avatar
padisaxi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2014.11.04. 20:45
Hangszer: Yamaha SX900, Ketron SD90
Tartózkodási hely: Vasad
Adott köszönetek: : 360 alkalommal
Kapott köszönetek: : 89 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 50355Hozzászólás padisaxi
2017.03.28. 20:50

---Qgli--- írta:Akkor több kérdésem is van!
Honnan vegyem az USB-DMX átalakítót?
Én is letöltöttem ezt a freestylert, de nem jöttem rá hogy hogy működik. Azt láttam, hogy a különböző egységeket ( fixtúráknak hívja ) be lehet tenni, de nem találtam meg a sajátjaimat benne! ( Chauvet DJ4play - Involight RX350 - Involight Led Ball 53 ) Ilyenkor mi a teendő?
Laptoppal üzemelteted?
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=sa ... x&_sacat=0

http://djborze.hu/hirdetes/dmx-interface


Zene nélkül lehet élni, de minek....

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 50357Hozzászólás BodziLalikirály
2017.03.29. 03:56

---Qgli--- írta:Még nem vettem semmit. Ezen vezérlésen tegnap kezdtem el agyalni, mert kaptam kölcsön egy vezérlőt, de olyan nagy és bonyolult, hogy ebbe nem vágok bele. De egy tabletes megoldás szóba jöhetne, pláne ha segíteni is tudsz a programban. Bár a tabletek Androidosak. Vagy esetleg a a telefonra is le lehet tölteni ezt a programot. ( Nekem ez lenne a legkézenfekvőbb, de ezt már nem tudom, hogy mennyire megoldható )
Android rendszeren nem próbáltam, illetve nem néztem utána sem, hogy tabletre vagy telefonra milyen lehetőségek vannak.
Természetesen segítek amiben tudok,s ha átküldöd nekem a lámpáid leírását megpróbálom (tesztelés nélkül) megírni a "fixture"-t hozzá.
De mint mondtam meg kell próbálni egy másik hasonló lámpának a beállításait betöltve kipróbálni.
A Freestyler beállításainál nem biztos, hogy az eszköz tényleges típusát kell beállítani! Nekem is pld Emtec Pro kompatibilis az USB_DMX-em (ez a driver is van feltelepítve a Win-be), és a beállításoknál ott is van, de mégis egy másik vezérlő kiválasztásával tudtam normálisan életre kelteni: (sok USB_DMX van benne, próbálgatni kell)
Image2.jpg
A lámpa vezérlése:
Kiválasztod a lámpát (add/remove fixture), majd rákattintasz a lámpára. Ekkor előjön jobboldalon egy vezérlő:
Image4.jpg
Ha mégsem jön elő magától akkor odahúzva az egeret előbukkan!!
Itt látható, hogy a lámpa 7 csatornát használ és melyik csatornának milyen értékét állíthatjuk,s ezáltal a lámpa mit csinál. Ha a lámpa aktív (be van kapcsolva, összekötve), akkor a "csúszka" mozgatásával azt a lámpa követni fogja.
Ha nem a saját fixture-ját töltöd be a lámpának, hanem egy hasonló másik lámpáét, rögtön megmutatja, hogy mi a különbség a csatorna és azon belül értékek kiosztása a tiedhez képest. Én pld míg nem csináltam meg a saját PAR lámpámhoz a beállításokat egy másik PAR-ét betöltve pld. a stroboszkóp jött elő a zöld szín csúszka mozgatásával!!
Ha nincs aktív lámpa rákötve akkor is lehet készíteni programot (bár egyszerübb ha látszik is a lámpán mit változtatunk)!
RGB PAR lámpáknál a színeket pld mutatja a lámpa fölött is, vagy SCAN-eknél a gobo-kat is offline programozásnál:
Image6.jpg
Egyenlőre ennyit tudok írni. Remélem tudtam segíteni.
Üdv.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Új hozzászólás