Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Fénytechnika

Fény- és látványtechnikai megoldások

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 62
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 50365Hozzászólás ---Qgli---
2017.03.29. 11:31

Megtaláltam a fényemnek a csatornakiosztását. Értem is hogy hogyan működik, DE! Hol tudom megírni a fények felvillanásának a programját?
Itt gondolom egy chanel és value számokból álló parancssort kellene szerkeszteni, de hol?



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 50371Hozzászólás BodziLalikirály
2017.03.29. 17:58

Gábor!

Holnap lesz annyi szabadidőm, hogy képeket csináljak és megmutassam mit és hogyan tudsz felprogramozni.
Igyekszem!!!!


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 50387Hozzászólás BodziLalikirály
2017.03.30. 16:21

Akkor egy kis "Freestyler" !!

Gábor érdeklődésére (és mert mást is érdekel), egy programsor készítésének lépései.

Mivel minden grafikus módon történik érdemes online módon (Összekötött bekapcsolt lámpával) elvégezni az első próba legyártását, s ha már tudjuk a lámpánk melyik csatornán mely értékeken mit csinál, akkor lehet már offline is programsorokat írni, majd már online lepróbálni.
Az első lépés, hogy megnyitjuk a programon belül a lépések elmentéséhez szükséges ablakot:
Image2.jpg
Ezután kiválasztva a lámpát (én kettőt jelöltem ki a képen) a jobb oldalon előjövő konzolon beállítjuk mi legyen az első lépésünk. Itt ugye lámpa típustól függően lehet színt, formát (gobo), mozgást (ill. mozgás végpontját) és még kinek mit tud a lámpája, beállítani. Majd a + jelre kattintva azt a lépést mentjük és a második lépésnek a beállításait végezhetjük el.
FIGYELEM!!! Amennyiben nem töröljük a konzolon az előző lépés beállításait (mindent visszahúzunk 0-ra), úgy a második lépésben is benne lesz az első utasítása is. Ez főképp színek váltásánál lényeg, mert ahogy én a képen a két lámpának zöld színt adtam és a második lépésnél nem húzom le a zöldet csak feltolom a pirosat, akkor mindkét színt meg fogja jeleníteni nem csak a pirosat. Tehát a következő lépésnél NEM ÁLL VISSZA MAGÁTÓL 0 értékre a beállítás!!
Image4.jpg
HA nem hang illetve MIDI (MIDI CLOCK/Timecode) vezérléssel használjuk, akkor meg tudjuk adni, hogy egy-egy lépés mennyi ideig, illetve mekkora késleltetéssel (kihagyás/átmenet 2 lépés között) tartson:
Image5.jpg
Egy programsor 45 lépés lehet (de nem kell megíjedni van folytatás :D ) és lehet benne teljesen 0-ás (lépéskihagyás/kikapcsolt állapot) is amennyiben szükség van ritmikusabb villogásra pld.!
Mikor megvan a 45 lépés akkor el kell menteni mondjuk 001-ként a projektet és el kell kezdeni egy újat. Majd elmenteni 002, 003, stb....
Image6.jpg
Mikor megvan a teljes összeállítás és el vannak mentve, betöltjük a "seqvencer"-t amelybe a mentett lépéseinket szép sorjában hozzá tudjuk adni (maximum 20-at, ami ugye akkor 20x45=900 lépésnek felel meg és az azért már szerintem elég :D ) :
Image8.jpg
Image10.jpg
Majd kiválasztva a "Loop all sequences"-t, a lejátszást az elsővel elindítva, sorban egymás után lejátssza a betöltött lépéssorokat. (Természetesen a sequencer-t is el lehet menteni) :
Image12.jpg
A sequencer-en belüli lehetőségek :
Image14.jpg
Amennyiben kiválasztjuk a "Loop on/off" lehetőséget megadhatjuk, hogy csak egyszer, illetve újra és újra lejátsza a SET-et. "Loop all sequences"-nél mindenképpen az on a lényeg mivel különben nem lép át a második lépéssorra!!
Lehet 1-1 SET-et visszafelé is lejátszani, vagy "random" (összevissza) is!
Az audio vezérlés lehetősége csak akkor válik aktívvá, ha a beállításoknak megfelelően a program kiegészítője is fut illetve megkapja az első "taktus" jelet:
Image16.jpg
Nos remélem tudtam segíteni a program megértésében.

Üdv.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 51284Hozzászólás doxaa
2017.05.15. 10:14

Számomra picit csalóka, hogy nagyon sok helyen úgy hirdetik a ledes fényeket, hogy RGB. Értem ez alatt, hogy nekem, mint laikusnak első blikkre az így hirdetett fény azt jelenti, mindegyik led tudja a három színt. Holott ez ugye sajna nem így van. Elvétve találkozta olyan leírással, mely zárójelben hozzátette pl egy 18x1w RGB esetén, hogy 6-red 6-green 6-blue.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 62
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 51287Hozzászólás ---Qgli---
2017.05.15. 10:35

Miért? Három színt tudnak nem? Egy színűnek nem hirdetheti.
A leírásban általában benne van világosan, hogy hány piros hány zöld és hány kék van benne. Számomra ez nem volt soha megtévesztés.



Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 51293Hozzászólás tacso
2017.05.15. 11:24

A multicolor ledes lámpák tudnak sokszínűek lenni... :D


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 51300Hozzászólás doxaa
2017.05.15. 12:27

---Qgli--- írta:Miért? Három színt tudnak nem? Egy színűnek nem hirdetheti.
A leírásban általában benne van világosan, hogy hány piros hány zöld és hány kék van benne. Számomra ez nem volt soha megtévesztés.
Egyrészt nemcsak három színt tudnak, mert ugye vannak a 'kevert' színek, másrészt ez pl egy ledball hirdetés - az ehhez hasonló hirdetés a gyakori -, és ebben nincs benne, hogy hány db a piros-zöld-kék.

- 6 x 3 wattos RGB LED-ek, rendkívül nagy fényerő
- 7 beépített, állítható sebességű program
- 140 ° terítési szög
- hangvezérlés beépített mikrofonnal
- DMX-vezérlés 5 csatornán keresztül
- Master / Slave funkció
- fogyasztás csak 24 watt
- fix tápkábel
- méretek: O 175 x 150 mm (magasság)
- súly: 0.6kg
tacso írta:A multicolor ledes lámpák tudnak sokszínűek lenni...
igen, már én is tudom, hála többek között a fórumnak.

- - -
Ettől függetlenül azt gondolom úgy lenne korrekt és pontos, ha minden hirdetésben feltüntetnék, hogy külön-külön mennyi R-G-B van a lámpában, vagy multicolor ledekről van szó.
Szerintem. De ez persze csak egy észrevétel. :777



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 62
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 51311Hozzászólás ---Qgli---
2017.05.15. 20:11

Két ledballt használok összekötve. Egyik vezérli a másikat. Mindig egyformán működnek és filléres dolog. Ez a legnagyobb találmány. Kicsi-olcsó, meglátjuk meddig bírják.



Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 51312Hozzászólás tacso
2017.05.15. 20:50

Bírni fogják Gábor, a ventillátorok fognak hangosodni egy idő után, de azok is olcsón szerelhetők. Én is úgy gondolom hogy a mi kategóriákban a ledball a legjobb ár-érték megoldás!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 51336Hozzászólás doxaa
2017.05.16. 07:48

tacso írta:a ventillátorok fognak hangosodni egy idő után
és ha pl kikötöd azokat, mennyivel rövidülhet az üzemidő? - ráadásul még zaja sem lesz. Mert úgy tudom, a noname kínai ledballokban nincsen ventillátor, igaz, azokban ha minden igaz 1w-os ledek vannak.



Új hozzászólás