Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Fénytechnika

Fény- és látványtechnikai megoldások

Moderátor: Moderátorok

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 54486Hozzászólás tacso
2017.09.30. 19:00

Nagyságrendileg olcsóbbról nem tudok! Lalikirály jobban benne van a témában!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 54491Hozzászólás Trebor
2017.10.01. 13:40

Szia Tacso!

Az elsődleges cél egyszerűen, hogy f@sza legyen. Legyen benne lehetőség, kreativitás, jó kezelhetőség, egy szóval jó legyen, nagyon kevés kompromisszumokkal.
Természetesen számítanak az anyagiak, de mondjuk van rá 100-150 000 Ft. Ez nem tudom sok vagy kevés, de nem egy 20x10 méteres színpadtechnikához kell.
Annak pl nagyon örülnék, ha szoftveresen és manuálisan is lehetne programozni.



Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 54493Hozzászólás tacso
2017.10.01. 18:36

Szia Trebor! Ahhoz a lámpához amit belinkeltél, egyszerűen felesleges 100.000 feletti vezérlő! Nagyjából ùgy képzeld el, mintha egy 48 csatornás keverőn kevernél le egy 2 személyes zenekart... Meg lehet oldani, de túlzás! A kreatív látványos végeredmény nem annyira a vezérlő, inkább a lámpa kvalitásán múlik! Nézzük mikor kell nem alap vezérlő! Ha 16 nál több lámpát akarsz vezérelni, vagy ha valamelyik lámpa Dmx igénye nagyobb, mint 16 csatorna. Ellenkező esetben elég egy 16 lámpát kezelő, 16 dmx csatornás vezérlő, ami kb 30.000 Ft. Mi most full üzemmódban 9 lámpát hajtunk meg egy ilyennel, bőven elég! Fontos lehet a MIDI vezérelhetőség, volt egy Eurolite vezérlőnk, ami tudta a midit, de csak minden 2.3. jelet fogadta, a többit figyelmen kívül hagyta, tehát pocsék volt! Minden esetre jól járd körbe a témát, hogy ezt az egyébként nem kevés pénzt a legjobb hatékonysággal tudd a projektbe invesztálni! Sok sikert!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 54495Hozzászólás Trebor
2017.10.01. 21:38

Ahham...
Köszönöm, körbejárom!



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 54531Hozzászólás BodziLalikirály
2017.10.02. 17:20

tacso írta:Nagyságrendileg olcsóbbról nem tudok! Lalikirály jobban benne van a témában!
Köszi Csabi!! :D
Karesz írta:Ilyen jó hozzá gondolom:Vagy van olcsóbb is?
Karesz! Ez egy remek készülék, bár én egy kisipari terméket használok, illetve egyszerre van, hogy 4-et is az igényektől függően.

Szoftverként én is a "Freestyler"-t ajánlom elsősorban a kezdésnek mivel az egyik legegyszerűbben használható és programozható DMX vezérlő szoft.
Régebben már írtam erről itt az oldalon és tettem fel képeket, magyarázatot is a program használatához.
De persze segítek a továbbiakban is.
Trebor írta:Ahham...Köszönöm, körbejárom!
Trebor!
Az én javaslatom is az, hogy egy ilyen egyszerű lámpához elég egy egyszerűbb pult is amin azért van lehetőség, ha a későbbiekben bővítenél. De akkor is elég ahogy Csabi is írta egy 30-40 ezres készülék. A MIDI vezérelhetőség nem tudom neked mennyire lényeg, vagy, hogy csak egy előre felprogramozott színváltást, futtatást, stb.. és amit írtál van szükséged, de mindenképpen nézd végig a lehetőségeket és olvass utána a témának a készülékeknek és a lámpáknak.
De ha neked is elég lenne egy szoftveresen vezérelt megoldás akkor a fentebb említett lehetőség is kézenfekvő!

Egyébiránt a "Freestyler" nem csak egy beállított sebességre (vagy annak változtatásával gyorsabb-lassabb) képes a felprogramozott lépéseket végrehajtani, de akár hang vagy MIDI jelekkel is lehet vezérelni.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 55765Hozzászólás BodziLalikirály
2017.11.28. 17:56

Bandi!

A Kinai verziók között is vannak 3W-os LED-ekkel szerelt verziók!!
Ezt a fajtát amit linkeltél még ugyan nem próbáltam, de a "kinai" félét igen. Meg voltam elégedve a kezelhetőségével, de nem sokáig volt a birtokomban, mivel a társam elvitte egy helyre ahol állandó diszkót szoktunk tartani és ott van automatára beállítva...
Ha megtalálom a videót majd feldobom.....


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 55768Hozzászólás tacso
2017.11.28. 20:01

Mi használjuk az Involight Dmx verziót! Becsületesen teszi a dolgát, kb fél évente ventillátorcserések, de egyébként a legjobb ár-értékarányú effektlámpa a piacon, bődületes térszórása van. Sokan használják felénk!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 55770Hozzászólás vigo01
2017.11.28. 22:41



Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 55786Hozzászólás doxaa
2017.11.29. 11:27

Nekem is van az Involight 53-asból 2db - mostanában összekötve használom -, frankón teszi a dolgát, jó fényerővel. Előtte kínai volt de eladtam, mivel jómagam is 1W helyett 3W-os ledeket szerettem volna. Látható a különbség.
Ha például lehetne olyan félgömb alakú burkolatot kapni hozzá, aminek a kialakítása a felszínén egyenletes és nem "pöttyös", derítőnek is simán elmenne. Én próbáltam otthon úgy, hogy le volt szedve a teteje, simán beszínezte a falat elég jó fényerővel és ugye több mint 120 fokos terítési szöggel. És mindez 12e Ft. Szóval szerintem megéri.

Tacso >>
a fél évente ventilátor csere mit jelent? Mármint, te cseréled vagy szaki, illetve hol lehet venni és milyen áron. Persze ha publikus. Mondjuk még okésak, igaz, kábé 1 éve vannak meg. :)



doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 58519Hozzászólás doxaa
2018.06.26. 18:15

Srácok, tudtok nekem segíteni fényállvány ügyben? Ki mit használ illetve ajánl?
Őszintén szólva, 10-12 ezernél többet (újonnan) nem nagyon szeretnék kiadni érte.

Ez például jó lehet ?

https://www.muziker.hu/american-dj-lts-6

https://www.muziker.hu/soundking-da006



Új hozzászólás