Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 55219Hozzászólás BodziLalikirály
2017.11.05. 07:53

Ki kell próbálni! :lol:


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
jegenye
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2013.01.02. 16:56
Hangszer: M1,T3,01w/fd,Tryniti,i30,Triton,pa1,2,600,900,1000
Adott köszönetek: : 54 alkalommal
Kapott köszönetek: : 22 alkalommal

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 55220Hozzászólás jegenye
2017.11.05. 08:25

:(



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1579 alkalommal

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 55221Hozzászólás almatom
2017.11.05. 09:03

kissata írta:Tomi!
Miért van az a Logic-ban,hogy csak az 5.ös bass sávra +12 Transpose-t ad automatikusan ahányszor behívom a midit?
Elvileg nem kéne!



Avatar
velkeibalesz
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.05.22. 10:19
Hangszer: Korg PA80
Tartózkodási hely: Nagykáta
Adott köszönetek: : 10 alkalommal
Kapott köszönetek: : 28 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 61999Hozzászólás velkeibalesz
2019.05.22. 12:33

Windows alatt többsávos és egysávos hangfelvètelekhez nekem egyaránt az ezer éves Cool Edit Pro 2.1 vált be.



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4561 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 69710Hozzászólás Apelláta
2024.03.03. 23:21

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata, hogy érdemes a Cakewalk Sonar X2-ről a jelenleg ingyenesen letölthető Sonar BandLab-ra áttérni?


Üdv.: Apelláta

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 69711Hozzászólás ---Qgli---
2024.03.04. 09:09

Ha audio-ra használod, vagy VST-zel akkor lehet, de midi szerkesztésnél szerintem tök fölösleges. A midi szerkesztési részét már nem fejlesztik.



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 414 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 69712Hozzászólás Mauglidyro
2024.03.04. 09:10

Szerintem ebben az esetben ez nem jár kompromisszummal. Ráadásul a BandLab amúgy is ingyenes, egy percig nem gondolkodnék rajta ennek fényében ...

Én anno CWPA8-n kezdtem, és már ez bizony meg is fog maradni ... eeeeeeehhh ... vagy mégsem?

Tény és való, hogy szerkezeti módosításokban a CWPA számomra még mindig a legkézreállóbb.
Egy időtájt próbáltam magam gyötörni X1-es meg a BandLab termékével, de mindig az volt a vége, hogy visszaraktam a CWPA-t.
Szabályosan rosszul voltam, mikor billentyűzet helyett csak az egérrel tudtam hangszíneket beváltani, vagy hangerőt növelni egy sávon.
Aztán végül győzött a hangszerspecifikusság, plusz rájöttem, hogy instrument definition fájlokat borzalom bővítgetni, plusz az új DSP effektek beváltásával is bajba vagyok(főleg hogy megállt a SysEditor fejlesztése 2010-ben), így először 2015-ben megrendeltem a Midifile Optimizer 8-at, idén pedig frissítettem 12-re.
Idáig párhuzamosan használtam CWPA-t, Midifile Optimizert, PSRUTI-t.

A PSRUTI igazából jelen esetben csak az akkordok, dalinformációk feliratozása, és az XG Optimizer(ami igazából a felesleges midi eventeket törli) része miatt hasznos, de elmaradhatatlan lépés, mielőtt a Cakewalk Pro Audio-ból azonnal az Optimizer 12-be tennék egy-egy dalt.

Nos mi változott, mióta Genos-om van?

Továbbra is keresem azt a szoftvert, ami méltó utódja lehet a CWPA 8-nak, de ha csak nűansznyira is, talán eddig a Reaper tudta még ezt a szintet megközelíteni.
Szögezzük le, ez már inkább Daw, mintsem Midi szerkesztő, habár midi szerkesztési készségei igen csúcsra vannak járatva, nem véletlenül, hiszen nyílt fejlesztés, mind a gyártó, mind a felhasználói közösség tud scripteket, plugin-eket írni hozzá.
továbbra is borzalom 1-1 hangszínt beváltani, vagy hangerőt növelni? Szinte biztos ...

De akkor miért jó?

Nem titok, a SampleCreator termékeit én is használom, ám Midikbe sajnos ezeket a hangszíneket megkötéssel lehet használni.
Sok mindent nem szeretnék elmondani ezzel kapcsolatosan, hiszen aki használja, az nagy megelégedettséggel teszi, és több, mint valószínű megtalálta a módját, hogy miképp tud vele boldogulni.
Én most példának egy dob groove rögzítést szeretnék felhozni ebből a packból. Az okos olasz kitalálta, hogy egyetlen egy Midi note-on fel dobol mindent, 1-1 velocity eltolással.
Itt bizony elkerülhetetlen a dupla hangok keletkezése, de ami feltűnt, hogy ezeket a Groove-okat a CWPA hibásan rögzíti. Elhagyja a hangokat, csúsztatja a hangokat, s, mindezt felbontástól plusz más egyéb beállítástól függetlenül,
Clock Synchron mellett is...

Na már most a Reaper kiütéses győzelmet aratott felvételben a Cakewalk Pro Audio 8-al szemben, így amikor Groove-ot rögzítek, vagy gyári multipadot, most már azt csak itt rögzítem.
Ne kérdezzétek hogyan, de ez az egyetlen egy szoftver ami hibátlanul képes rögzíteni bármit is, ami egy hangszerből kijöhet.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4561 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 69713Hozzászólás Apelláta
2024.03.04. 11:30

Elfelejtettem írni, csak az audio felvétel része érdekel.

....esetleg Studio One 6 tapasztalat valakinek a Sonarral szemben? Itt is csak az audio felvétel része.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 414 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 69715Hozzászólás Mauglidyro
2024.03.04. 12:00

Hát Sonarhoz képest nem is tudom ... Én ilyenre nem használtam, viszont van Studio One 6-osom ... Abszolút kézreálló DAW, gyári plugin-ek pl. egész jó minőségűek ... Nagyon maximum egy Valhalla zengetőt, meg egy Ozone 10-est szoktam felrakni pluszba.
Chord Detect funkciója valami zseniális ... Nem minden esetben 100% pontos, de ha jó minőségű audióra ereszted rá, azért nem is mond akkora hülyeségeket.
Annak idején nagyon jó ajánlat keretében sikerült beszállnom az 5 licensz egyikébe.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Új hozzászólás