Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Élesítve a Médiatár, elérés: Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Aki anyagot szeretne megosztani, kérem küldje el a youtube linket nekem PÜ-ben. A lényeg, hogy saját munka legyen, zenekar is elfogadott, hirdetés engedélyezett.

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 197
Hangszer: Novation remote sl 49,Turbosound IP15B,82B,DBX PA2
Adott köszönetek: : 1452 alkalommal
Kapott köszönetek: : 613 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62108Hozzászólás Karesz
2019.05.26. 12:34

Nocsak,nocsak... :D
https://www.muziker.hu/turbosound-tpx-122m

Thomannos ár alatt,kb.Audioll árszint :D :D

velkeibalesz
Újonc
Hozzászólások a témában: 3
Hangszer: Korg PA80
Adott köszönetek: : 12 alkalommal
Kapott köszönetek: : 27 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 62109Hozzászólás velkeibalesz
2019.05.26. 13:13

Karesz írta:

Na ez ennyiért nem tűnik rossznak :D A 2 passzív topom lassan úgyis csereérett.

BodziLalikirály
VIP
Hozzászólások a témában: 132
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Adott köszönetek: : 1254 alkalommal
Kapott köszönetek: : 360 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 62119Hozzászólás BodziLalikirály
2019.05.27. 04:56

Karesz írta:

Hát nem tudom.... Én nem ismerem ezt a Turbosound nevezetű "márkát" , nem hallottam és nem volt hozzá szerencsém (?), de nem sok bizodalmam van felé. A leírás alapján (és ár alapján) olyan Behringer kategória...
Elolvasva a Muziker oldalán található "Ez egy automatizált szoftver általi fordítást" meg igazából nem írnak róla semmit..... míg a Thomann oldalán levő leírás is elég furán megírt....:

https://www.thomann.de/gb/turbosound_tpx_122_m.htm

Ami nálam kiveri a biztosítékot, hogy az első helyen írt "2-utas 12 "passzív 1000 W-os hangszóró", míg a másodikon "Power: 250 W continuous, 1000 W peak"!! RMS-t sehol nem írnak és igazából ez az 1000W az az a csúcs amikor a hangszóró(k) kb. 5-6 másodperc alatt átmennek füstgépbe..
Leírva a speckóban a "Maximum level: 121 dB" még igaz is lehet ha az alapérzékenység az a leírt "Identification pressure (1W / 1m): 97 dB" vesszük.
De ez is csak a 250W-hoz igaz....
2W - 100dB
4W - 103dB
8W - 106dB
16W - 109dB
32W - 112dB
64W - 115dB
128W - 118dB
256W - 121dB
De ha ez a MAximum SPL, akkor hogy lehet ezt még ha nem is 1000, de mondjuk 500W-ig tornázni, hiszen akkor is a dB érték már megint ugrik 3dB felfelé nem marad 121dB-en.....????!!!!!
Nem beszélve a "continous" (folyamatos) megfogalmazásról amit igazából már a zenei teljesítményre szokás írni ami ugye (általában) az RMS duplája.....(habár hallottam már a kifejezést az rms mérésénél is)

És még fejtegethetném......

Szóval....
Senkit nem akarok lebeszélni róla (pláne úgy, hogy nem ismerem), de igazából nagyon meghallgatnám ezt a hangládát munka közben...

Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

beejaybudai
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 124
Hangszer: Roland GW-8
Adott köszönetek: : 347 alkalommal
Kapott köszönetek: : 388 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 62120Hozzászólás beejaybudai
2019.05.27. 07:30

A "continuous" vagyis folyamatos, effektív teljesítmény lesz az RMS. Ahogy írtad is, ezzel az adattal jön ki a matek is.
A Turbosound egyébként elég jó márkának számít, én nem hasonlítanám a Behringerhez, bár az utóbbi időben egyre jobb minőséget gyártanak ők is (legalábbis keverő fronton). A Turbosound régebben leginkább felsőbb kategóriás cuccokat gyártott és idehaza nem igazán volt ismert. Most meg van egy csomó egész jó ár/érték arányú termékük. Élőben még én sem hallottam, de pozitív véleményeket találni róluk.

Cuccaim: Roland GW-8, Behringer XR12 digi keverő, Electro-Voice RE510 mikrofon, AKG WMS-40 wireless miksi, Turbosound Milan M12 toppok, DAS Sub-118 és Turbosound IQ15B szub, Ledes fények, továbbá Alesis M1Active 620 stúdió monitorok.

Karesz
VIP

Hozzászólás: # 62122Hozzászólás Karesz
2019.05.27. 19:35

Sziasztok!Nem tudom,még a top ládáit nem volt alkalmam sehol meghallgatni.Nekem IP15B sub van,benne a 2x200w top erősitéssel pluszban,ami biztos:a hétvégén sikerült úgy meghajtanom szabad téren az egész cuccot,hogy már tiltott a limiter...iszonyatosan nagyot szól..apogee topokkal használtam egyenlőre,most tervezek valamit fentre venni.Ha hozzá teszem,hogy topoknak be tudok még tenni 2 Milan 12 aktivot...hát nem tudom hova kellene nekem ekkora hangerő... :D :D :D :D

beejaybudai
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 124
Hangszer: Roland GW-8
Adott köszönetek: : 347 alkalommal
Kapott köszönetek: : 388 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 62123Hozzászólás beejaybudai
2019.05.27. 20:35

Karesz, a Milan M12-ről mi a véleményed az Electro-Voice-hoz képest? Nekem ugyanis rendelés alatt van egy pár, remélem nem bánom meg... :777

Cuccaim: Roland GW-8, Behringer XR12 digi keverő, Electro-Voice RE510 mikrofon, AKG WMS-40 wireless miksi, Turbosound Milan M12 toppok, DAS Sub-118 és Turbosound IQ15B szub, Ledes fények, továbbá Alesis M1Active 620 stúdió monitorok.

Karesz
VIP

Hozzászólás: # 62124Hozzászólás Karesz
2019.05.27. 20:58

@beejaybudai
Nem hallottam még szólni őket,Zsoltinak vannak belőle 10-esek.,azt mondta nekem,meglepően jól szólnak.Majd kiváncsi leszek a véleményedre,ha tesztelted,mert tervben van nekem is egy pár belőle.Neten nagyon dicsérik,főleg a 12-est,azt mondják nagyon jó basszust tol,még állványon is.Volt EV ZLX 15-öm,passzivban.Egy-két buliban használtam az IP15 subbal,nem szólt rosszul...

Karesz
VIP

Hozzászólás: # 62127Hozzászólás Karesz
2019.05.28. 20:12

Sziasztok!Ismeri valaki ezt a márkát?

https://www.muziker.hu/bst-dsp12a

BodziLalikirály
VIP
Hozzászólások a témában: 132
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Adott köszönetek: : 1254 alkalommal
Kapott köszönetek: : 360 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 62129Hozzászólás BodziLalikirály
2019.05.29. 07:47

Karesz!

Úgy tudom, hogy elsősorban Dj cuccokkal foglalkozott valamikor... (és szerintem nem kínai hanem német cég)
A márkát így ismerem és van egy Dj/zenekari keverőpultom (BST Activ@216)
ACTIV216_bleue_mix_bst.jpg

és egy rádiós mikrofonom is tőlük. A minőségével ezeknek nincs probléma. Olyan középkategóriába sorolnám a keverőt, de a mikrofonjuk viszont már inkább a középkategóri felső részéhez tartozik (ennek a típusát most nem tudom), mert kellemes meleg tónusú de kristálytiszta hangja van és profi mind a kialakítása, kezelhetősége mind a technikai paraméterei (rádió távolság, átvitel, stb..) nagyon jók.
A hangfalaival még nem volt dolgom.
A honlapjukon egyébként szerepel, hogy 50 éve vannak a piacon...
https://www.bst-dj.com/
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Mauglidyro
Újonc
Blogbejegyzések: 2
Hozzászólások a témában: 33
Hangszer: Tyros 3 (Tyros 4), SC88Pro
Adott köszönetek: : 27 alkalommal
Kapott köszönetek: : 101 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 62147Hozzászólás Mauglidyro
2019.05.31. 14:17

Üdv. mindenkinek.

Úgy néz ki, hogy egy a korábbi irományomban leírt kijelentésem meg fog valósulni.

Egy újabb szintre fejlődhet a rohangálós setup, ami alapjaiban fogja megváltoztatni itt a dolgokat.

Úgy néz ki, hogy a szeretett, és általam sokat dícsért Erőkocka (Garry PC1504) a jövőben eladósorba kerül.
Nagyon egyszerű az ok: Kinőttük.
Persze ez alatt nem azt kell érteni, hogy a teljesítménye kevesebb, mint amennyire nekünk szükség van. NEM.

Szimplán csak arról van szó, hogy nincs monitorozásra lehetőségünk.

Csak hogy tisztázzam a dolgokat:
- Nem! Nem szeretnénk lecserélni a Lite10-eseket
(ha egyszer lenne cserére lehetőség, akkor is max a 12-esre, de egy általán nem biztos hogy a 10-est!)
- a TC Helicon FX150 nagyon drága, és nem releváns megoldás. (Erről majd egyszer bővebben)
- fülmonitor ugyebár nem játszik.
- a 2. Erőkocka meg ... Na jó, inkább kifejtem:
Nekünk a második generációs végfok van.
Amit árulnak használtan, az egy első generációs (túlárazva), amit meg újonnan az harmadik generációs, és ~200 eft.
A régivel az a gond, hogy nem ismerhetjük a múltját.
Az újjal az a gond, hogy 200 eft-ért ugyanannyi teljesítményt hoz, ráadásul hiába a DSP, ahhoz is csak a forgalmazó férhet hozzá, és bármi ami beállításra kerül, csak az adott hangfallal lesz jó.
Vagyis nincs olyan kapcsoló, mint a Treviseken, hogy gombnyomással tudunk lépegetni az adott beállítások közt.
De akkor mit akarsz helyette?
Nyilván rosszabbat nem szeretnék teljesítményben, tehát a "2x350W 8 Ohm"-ból nem engedek.
Két 19"-os végfoknak meg van súlya, és még nem beszéltünk arról, hogy ez egy 6U magas rack esetén értékes helyeket vehet el egy gépjárműből.
Új rack-ről szó sem lehet, mert akkor lőttek a kompaktságnak a fentiből adódóan.
Így is tekintélyt parancsoló súlya van már a rackesített Dynacordnak is, nem hiányzik egy jóval nehezebb rack az arzenálba. Ezzel a lépéssel pont az ellenkezőjét érnénk el annak, amit szeretnénk.

Malkó nem régen felhívta a figyelmem a 4 csatornás végfokokra, ami egy nagyon praktikus megoldás, hiszen 2 csatorna mehet frontba, 2 csatorna meg ebben az esetben jó a monitorozásra.
De persze ha a helyzet úgy kívánja, akár komplett rendszert tudunk hajtani róla.

Ezen felbátorodva elkezdtem bújni a zinternetet:
Jófogás, Hangszerdiszkont, Muziker, Thomann stb.

Facebook-on találtam egy jó Powersoft végfokot(M50Q), ami 1U magas,
Oldalanként 700W, DSP-s, és viszonylag nem is olyan drága a 2db hasonló kaliberű Erőkockával szemben. De mihelyst kattintottam volna az eladó profiljára, láttam, hogy eladta.

Jófogáson nincs 4 csatornás végfok.
Újonnan is legalább 4x annyiért árulnak ilyen végfokot, mint amennyit szánunk erre az egészre.

Leszámítva ezt az egyet:

Behringer NX4-6000

Először csak megnyitottam egy új lapon, és folytattam a keresést tovább, hátha lelek valami mást. Aztán végülis Ő maradt, mint egyetlen lehetséges opció.
Kissé vegyes érzelmeim voltak a márkával kapcsolatosan, pedig mint tudjuk, mostanában feltört a Behringer, mint a talajvíz, és bizony rendesen kapar a piacon való helyéért, mint azt látjuk, egyre nagyobb sikerrel.

Oké ... keressünk rá Youtube-n legalább a termékcsaládra.
Lássuk mit tud!

És akkor meg láttam ezt:

Na ez az a videó, ami alapjaiban változtatta meg a hozzáállásom a márkához, ha ezt még az X-Air nem tette volna meg.
Konkrétan 140 ezer ft-ért egy csúcskategóriás végfok szolgáltatásait kapod meg. Őrület!

Bár az én általam kinézett NX4-6000 nem rendelkezik ezekkel a funkciókkal, viszont az elvárt kritériumoknak megfelel.

- 4 Csatornás, azaz oldalanként fixen hoz 440W-ot 8 Ohm-on.
Tehát majdnem 100W-al jobb az Erőkockától.
Ez persze önmagában még nem tűnik soknak.
De a monitor kör ennyit sem igényel.
Arról nem is beszélve, hogy az erőkocka amikor topokat hajt, és van mellette sub, alíg van kivezérlése a végfoknak, de akkor is van hangerő, nem is kevés!!!
- Kompakt (2U magas, és ahogy nézem a jelenlegi rackben is elfér)
- Könnyű (6Kg!!!)

A végső döntésre még szerintem egy pár napot aludni kell.

Nem szabad elkapkodni a dolgot.

Asszem ennyi.

Új hozzászólás