Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

bohocotto
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2012.11.13. 15:25
Hangszer: ketron audya 5 volt.már sx 900
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 81 alkalommal
Kapott köszönetek: : 111 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65909Hozzászólás bohocotto
2020.07.06. 11:08

forissandor írta:
2020.06.30. 09:02
Nagyon fasza cucc, én jártam olyannal haknizni. Kisebb rendezvényekre (kb 50-70 fő) hangerőben elég, nagyon jó hangképpel, kicsi, kompakt szaladós cucc. Nyilván one man bandbe illetve egy duó formációra méretezve. Ha jó áron van, ne hagyd ki!
Köszi a válaszod.Ha minden jól megy 300 euróert adja egy ismerősöm álvánnyal tokkal,vezetékekkel együtt. :777 Az jó nem???



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 85
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65914Hozzászólás forissandor
2020.07.06. 21:10

Nagyon korrekt!
Nekem most két kis motyóm is van: hakniba két 10 colos Sr Tecnology Studio 120 megtámogatva egy D1200al (80 főig kényelmes és egy autó első ülésén elfér), valamint itthon egy Solton Honey Bee ( mert piszok jól szól rajta minden, hakniba azért nem viszem, mivel szét kellene szedni :).
A HK cuccot hiba volt eladnom. Szeretni fogod!



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1578 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65915Hozzászólás almatom
2020.07.06. 23:21

BodziLalikirály írta:
2020.07.01. 18:39
Azok akik már rendszeresen "élőznek" az fb.-n vagy bárhol, ha van egy kis gógyijuk akkor nem telefonnal készítik a felvételt hanem rendes kézikamerával.
Vagy a telefon és a hang közé tesznek egy Roland Go Mixert és a telefonnal élőzhetnek tökéletes hangminőségben.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 168
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65917Hozzászólás BodziLalikirály
2020.07.07. 07:35

Igazad van Tomi én ezt az opciót kifelejtettem.
Viszont úgy tudom nem minden "okostelefon" tudja az USB-C aljzaton keresztül ezt a lehetőséget csak az újabbak és azoknál is csak az amihez lehet csatlakoztatni "USB On the Go (OTG)" csatlakozót.
Nem olvastam még teljes egészében utána, úgyhogy ebben most láma vagyok ezért ha nem így van bocsánat.

No majd ha utánaolvastam, okosodok........ :D


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65925Hozzászólás Mauglidyro
2020.07.07. 18:50

Akkor eljött az idő ...

Én felfedem a titkot, hogy mi miképp csináltunk facebook-on élőadást.

Mivel nyakunkon volt a Koronavírus, és a felhalmozódott szabadidőt el kellett ütni valamivel, ezért mindenki élő adásokat indítgatott a Facebook-on, amivel nem is volt baj. Volt, aki egész ügyesen megoldotta a dolgot.

Most mi nem ezek közé tartoztunk, de legalább is próbálkoztunk vele, hol több, hol kevesebb sikerrel.
Itt első sorban a saját tapasztalataimat szeretném megosztani veletek.

Képi világot illető tapasztalatok:
- A mobiltelefonos Webkamera host alkalmazások bár használhatónak tűnnek, valójában teljesen megbízhatatlanok. Nem beszélve arról, hogy főzik is rendesen a telefont, miközben töltőn van. Telefonról indított élő adás ezért nem is játszik. A külső interfésszel az a baj, hogy telefonon nem minden esetben tudsz egyszerre tölteni és használni USB-s eszközt OTG-n.
- Ha nincs Webkamerád, akkor megszívtad, mivel, hogy mostanság mindenki Home Office-ban tolja, hiánycikk lett. 5-ből 5 webáruházban sincs most jelenleg Webkamera, ha netán mégis akad valamilyen, az földi halandóknak megközelíthetetlen árkategória. Ha esetleg mégis baráti áron találsz újonnan, sajnos az gagyi. Azóta lehet változott a helyzet.
- Minimum Full HD/60 Fps bemeneti felbontásod legyen!!! A későbbiekben, ha le kell skálázni, nem lesz darabos a kép.
- Ha van egy (fél)profi fényképezőgéped, vagy egy videókamerád HDMI kimenettel, egy Capture kártyával összedugva bármikor bevethető. Mi egy Avermedia Live 4k Gamer-t használunk, nem olcsó cucc, és mégegyszer nem biztos, hogy megvennénk, de célnak megfelel, ennek a végén egyébként egy Canon Legria HFR57 „lóg”. Tudjuk, hogy a mi kameránknak köze sincs a 4K felbontáshoz, de sajnos nem volt olcsóbb alternatíva akkor, amikor rendeltük. Már pedig ezt egy hét alatt kellett beszerezni két Live stream között. Sajnos a webkamera a fentiek miatt nem volt opció.
- Sok minden függ az internet sebességtől. Lehetőleg ne 1 megás ADSL-ről próbáljunk élőadásokat indítani.
És itt megmagyarázok egy dolgot, mivel sokan vannak fogalomzavarban az internetük sebességét illetően.
A leggyakoribb tévhit, hogy "juhúúúú van 20 mbit/sec-es Internetünk, és azzal milyen f*szán fog menni a stream".
Jahh, mindaddig, míg valaki nem kezd mellette torrentezni, és mondjuk megtekinteni az élőadást.
Egyrészről a feltöltési sebesség szinte mindig a fele a letöltési sebességnek. Másrészt a megabit/sec mértékegység okozza a legnagyobb félreértést, mivel egy bájt 8 bitből áll, tehát azt jelenti, hogy a megabitben megadott értékeket el kell osztani 8-al, és legtöbbször így kapjuk meg az internetünk valós sebességét.
A kimeneti bitrátát ennek függvényében kell beállítani.

Vegyük pl az én esetemet. 50 megabites le és feltöltésem van. Ami azt jelenti, hogy 6,25 megabájtos feltöltési sebességem van.
Én ezt úgy osztottam el, hogy a stream-nek jut 3000Kbps, így a torrentezést nem kell leállítani mellette (mondjuk itt az 1-mb/s korlát bevan kapcsolva), de mégis működik minden a maga módján, és nem horpasztja be az optikát ez a mutatvány.

Hanggal kapcsolatos tapasztalatok:
- Mindenképpen kell egy külső hangkártya. Az én esetemben ez egy Behringer UMC204HD
Bár megtehetném, hogy használjam a Qu16 interfészét, de mivel nincs olyan hosszú USB kábelem, és már így sem lehet férni a szobában, ahonnan a Stream megy, ezért ezt a megoldást elvetettem.
Ráadásul ahhoz, hogy magunkat visszahalljuk, kell a Kapkodós cájg is, mert a 2db Lite10-et korrigálni kell, és ezt a korrigálást nem akarjuk a stream felé alkalmazni.
Ez már nagyon megvan így is bonyolítva, de mivel olyan komponensek is vannak a láncban, amiket napi szinten használok, így nem jár nagyobb előkészülettel.

A stream alatt a saját tabletemmel vezérlem a két digitális keverőt, a munkagépemről megy a Stream, a 21:9-es szörnyetegen látom a stream előnézetet, a kommenteket és a Streamkezelő platformot, ami jelenpillanatban egy OBS Studio, ezen belül is a Streamlabs-es kiadás, ami azért jó, mivel sok oldalú szoftverről van szó.

Ha kell Kommenteket lehet vele kiírattatni az adás alatt, ha kell különböző hirdetési szövegeket lehet vele elődobni bizonyos időközönként. Egy szóval minden olyat tud, ami érdekessé tehet egy élő adást. Persze ez a része nem szentírás. Szinte minden egyes zenész más megoldásokra esküszik.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 103
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65935Hozzászólás jamy1
2020.07.08. 08:51

Köszönjük Robi!

Nyalás nélkül mondom, hogy ezt így kevesen osztanák meg a szakmai köreikben!



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65936Hozzászólás galambjozsef
2020.07.08. 09:08

Rodytól hallottam én is OBS programról, azóta gyártottam vele demó videókat is, mindenféle adás nélkül, még ilyen irányban is tökéletesen használható :)


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

gabati
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 31
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2011.08.26. 12:07
Hangszer: Korg PA3XPro Musikant, Roland G70, Roland JV80,D50
Tartózkodási hely: Gyimesfelsőlok, Erdély
Adott köszönetek: : 1098 alkalommal
Kapott köszönetek: : 174 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65978Hozzászólás gabati
2020.07.16. 07:24

Üdvözletem.
Van itt valaki a fórumon, aki ért a templomi hangosÍtáshoz?
Tisztelettel,
Attila.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1578 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65979Hozzászólás almatom
2020.07.16. 08:58

Sok-sok ici pici hangszóró elhelyezve.......



gabati
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 31
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2011.08.26. 12:07
Hangszer: Korg PA3XPro Musikant, Roland G70, Roland JV80,D50
Tartózkodási hely: Gyimesfelsőlok, Erdély
Adott köszönetek: : 1098 alkalommal
Kapott köszönetek: : 174 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 65980Hozzászólás gabati
2020.07.16. 11:41

almatom írta:
2020.07.16. 08:58
Sok-sok ici pici hangszóró elhelyezve.......
Csak 8 darab....



Új hozzászólás