Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62031Hozzászólás Asterix
2019.05.24. 05:31

Az esetek 80%-ban nálam is ott van a szub. De ahova nincs értelme, oda nem viszem...



Avatar
velkeibalesz
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.05.22. 10:19
Hangszer: Korg PA80
Tartózkodási hely: Nagykáta
Adott köszönetek: : 10 alkalommal
Kapott köszönetek: : 28 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62032Hozzászólás velkeibalesz
2019.05.24. 06:14

Sziasztok! Sajnos sosem volt sok pénzem, de fejleszteném a technikámat. Aktív subból max. 150 ezerig mit lenne érdemes megvenni?



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 105
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62034Hozzászólás vili2105
2019.05.24. 07:00

Szia!
Így, hogy nem tudjuk milyen elemekből áll a rendszered többi része, nehéz bármit ajánlani.
Én esetleg egy Db Sub612-t tudnék ajánlani, hogy ha lehet hallgasd meg a cuccoddal.
Szerintem a Db subok elég jók, én hajtok egy régebbit egy 808D-t nagy megelégedettséggel.
Ezek a Db subok szerintem ár/érték/megbízhatóság szempontjából verhetetlenek.


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
velkeibalesz
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.05.22. 10:19
Hangszer: Korg PA80
Tartózkodási hely: Nagykáta
Adott köszönetek: : 10 alkalommal
Kapott köszönetek: : 28 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62036Hozzászólás velkeibalesz
2019.05.24. 07:17

Köszi a választ, megnézem.
Sajnos szinte mindenből hobbi kategória... :/ Viszont most szereztem 2 db 15 colos RH Sound aktív hangfalat, 60 ezer / db árához képest újonnan nem volt rossz vétel. Hangereje elég, a magas driver benne. ( A piezos csodadobozaim után klasszisokkal jobb :) ) Viszont ezek állványon vannak és kiegészíteném egy mélyládával. Abból viszont egy kategóriával jobbat szeretnék, hogyha majd később fejlesztek top hangfal téren, akkor ahhoz is elég legyen.



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 105
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62037Hozzászólás vili2105
2019.05.24. 07:41

Én a Db808D-vel 2 db nova Vs12 passzív faládát használok, még sok is néha a mély, meg ment ez a mély két Yamaha Dxr10-es toppal, ott sem kellett szégyenkeznie.
Az új Db-ket még nem hallottam, de ha hozzák az eddigi minőséget, akkor ki fog szolgálni bármilyen toppokat.
Viszont a 15-ös topphoz jobban illene talán a 18-as sub, de azok már drágák. Vagy minimum 15-ös.
Bár én nem vagyok híve a nagy toppoknak, max. 12-es.


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 169
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1619 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62039Hozzászólás BodziLalikirály
2019.05.24. 08:17

Sziasztok!

velkeibalesz írta:
2019.05.24. 07:17
Viszont most szereztem 2 db 15 colos RH Sound aktív hangfalat, 60 ezer / db árához képest újonnan nem volt rossz vétel. Hangereje elég, a magas driver benne. ( A piezos csodadobozaim után klasszisokkal jobb :) ) Viszont ezek állványon vannak és kiegészíteném egy mélyládával.

Nos (szerintem) az RH Sound-nak a régi szériás ládái klasszisokkal jobbak voltak mint a mostani aktívak... Egy barátom pár éve újonnan vett 15"-os aktív-passziv párosból 2 párat amit hallottam is, de pld a 2005-ös RH15/2/400P mérföldekkel odaveri.
i-rh-sound-rh-15-2-400p.jpg

Ráadásul ebben elég brutál öntvénykosaras hangszóró kapott munkát ami nagyon tud ütni akár mélyláda nélkül, még állványon használva is!! Most is van egy pár belőle a készletemben. És igaz ez passzív láda, de öblösebb is a hangja... :D

vili2105 írta:
2019.05.24. 07:41
Az új Db-ket még nem hallottam, de ha hozzák az eddigi minőséget, akkor ki fog szolgálni bármilyen toppokat.


Az új dB is nagyon ott van még a minőségben és hangzásban szerencsére. A kollégám dB-ket használ amerre ő hangzavargál, és két 12-es top-hoz 1 mélyládát visz általában, csak mikor szabadtérre megy akkor kell a második mélyláda.

forissandor írta:
2019.05.23. 13:28
LD System Curv 500 ps rendszert birtokoltam....
Karesz írta:
2019.05.23. 19:39
Nézegettem már ezeket a kicsi,könnyü rendszereket én is,de mindenki lebeszél róla.Meghallgatni meg sehol nem tudok ilyet...


Erről az LD Line-Array rendszerről kb. 1 évvel ezelőtt volt már szó itt a fórumon. Már nem emlékszem ki hozta fel akkor (lehet pont te Sanyi), de emlékszem, hogy az LD Systems cuccokról volt szó. Annó én is elmentem meghallgatni ezen rendszert és tény, hogy ot van a szeren. Csak ajánlani tudom én is.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62043Hozzászólás Mauglidyro
2019.05.24. 09:28

velkeibalesz írta:
2019.05.24. 06:14
Sziasztok! Sajnos sosem volt sok pénzem, de fejleszteném a technikámat. Aktív subból max. 150 ezerig mit lenne érdemes megvenni?
Saját tapasztalatom alapján, ami ebben az árkategóriában kapható, az a dB sub 05 (NEM A 05D!!!)

Közel 4 évig volt a tulajdonunkban ez a sub, de ettől strapabíróbb és olcsóbb nem nagyon van.
Egy helyi formációnak is ez a láda van, nekik egy fokkal rosszabb a helyzet, mivel a 12-es topokhoz kell a plusz mély,
így már a hangerővel is komoly gondok vannak, ha nagyobb helyekre kerülnek.
Bár nekik nincs Crossover, így minden kimegy a topba.

Viszont a kis sub legalább 10 éve van náluk.

Kis zenész palántaként sokat ültem mellettük, mikor volt a diákbál, és figyelgettem a cájgot.
Volt olyan helyzet, amikor a sub megpiroslott, de egy deka torzítása nem volt a ládának.

És ami a legszembetűnőbb különbség volt akkor egy passzív szubbal szemben, hogy a frekvenciatartománya jóval szűkebb.
Garry Lite Sub : 45hz-2Khz (már nem is annyira szub, mi ???) Mondjuk ez csak kikapcsolt hangváltó mellett volt érvényes, amúgy maximum 250Hz-ig ment fel.
dB 05: 30-150Hz

Hát ez ebben a viszonylatban nagyon hallható különbség.

Az akkori Garry Lite 115s-eket egy ilyen élő összehasonlítás hatására adtuk el.

Sokáig használtuk a 15-ös topokkal, mikor még nem volt DBX, a 15-ös topokhoz akkoriban elég volt.
Persze az olyan szélsőséges esetekben, pl: sportcsarnokban való muzsikálás, ott már azért nekünk is bele-bele villant a Peak-be.

Ekkor határoztuk el nagybátyámmal, hogy lecseréljük egy hangosabb darabra.
Ezt a subot Doxaa vette meg, és ha jól tudom, azóta is meg van neki.
Viszont a sors fintora, hogy szerintem tőle vettük meg a K-subot.
Amit szintén sokáig használtunk.

Csak aztán rájöttünk idén, hogy a nagyobb hangerő elérése érdekében - hogy DBX is van - az egy darab mélyláda édes kevés.
Mivel használt piacon nem volt K-sub, és az újabb kiadása egy vagyonba került volna, így inkább eladtuk a kollégának, aki szintén hasonló cipőben járt.
És így vettük meg a mostani sub ládáinkat, ami 2db Turbosound Milan M15b.

Így a 3. buli után azt kell mondjam, megérte.
És Audioll-on keresztül 20-30 eft-al több csak a kerettől.
Cserébe csak annyit kell tenni, hogy vársz egy kicsit. Mivel jelenleg nem győzik gyártani.
Ezen is gondolkodj el.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 141
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62045Hozzászólás tacso
2019.05.24. 10:11

Helló Srácok! Olvasva a posztokat azt szűrőm le, hogy nagyon hangosan játszotok! :D Számomra teljesen félelmetes watt és decibelerdőről meséltek, meg sportcsarnok hangosításról, komolyan le vagyok döbbenve!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62046Hozzászólás Asterix
2019.05.24. 10:30

Ha már megemlítetted a hangerőt... beszéljük már meg, hogyan kell beállítani a hangosítási cuccon a megfelelő hangerőt???
Értem ez alatt, hogy adott egy nem túl nagy hangerő, amivel játszol. Ezt a hangerőt hogy célszerű elérni. Ugye a kör áll: szinti hangerőszabályzó, keverő gain, csatorna, master hangerő szabályozó, aktív hangfal hangerőszabályzó.
Gyakorlatilag nálam a keverő gain után -20 dB a jelszint. A hangfal hangerő szabályozója -8 - -12 dB között áll valahol, ami nekem nagyon gyanús...
Természetesen a dbx is beleszól a hangerőbe.

Ki hogy állít be egy hangerő a cuccon, amikor annak a hangosításhoz képest elég nagy tartalékai vannak???



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62048Hozzászólás Mauglidyro
2019.05.24. 10:50

tacso írta:
2019.05.24. 10:11
Helló Srácok! Olvasva a posztokat azt szűrőm le, hogy nagyon hangosan játszotok! :D Számomra teljesen félelmetes watt és decibelerdőről meséltek, meg sportcsarnok hangosításról, komolyan le vagyok döbbenve!
Pont azért volt alkalmatlan a sportcsarnokba az 1db sub, mivel ilyen nagy területen azért elvész.
A Sportcsarnok megnevezés alatt azért nem kell arénát definiálni, az tényleg túl nőne rajtunk is.

Viszont a tartalék erőnek a hiánya az tényleg bosszantó volt, és mint mondtam ez főleg azután jelentkezett, hogy megvettük a dbx-et.
Csak nekem tudatlannak nem szúrt szemet addig a momentumíg, míg mellém nem került egy buli alkalmával a Dynacord.
Aztán már csak idők kérdése, és itthon eszembe is jutott a dolog.
Ezért a jelenségért főleg a Dynacord LPN funkciója volt okolható, mivel a nagyobb mélykiemelés, többletkivezérlést jelentett.
Fix +6dB-s kivezérlésünk volt, és sosem voltunk ilyen közel a dynacord limit pontjához beltérben, ami +9dB!!!

Mióta ezt korrigáltam, azóta jó ha +3-ba néha belevillan. Fixen 0 dB-s kivezérlésünk van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mauglidyro 2019.05.24. 11:09-kor.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Új hozzászólás