Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68455Hozzászólás ---Qgli---
2022.09.09. 09:44

Létezik olyan ebből a mikrofonból, hogy: E945
Nem tudod, hogy mi a különbség a 935 és a 945 között?

Azt írják különböző oldalakon, hogy a 945-nek phantom tápra van szüksége. Én nem vagyok nagy szakértő, de van olyan dinamikus mikrofon, aminek szüksége van fantom tápra? Én azt hittem, hogy csak a kondenzátor mikrofonoknak kell fantom táp... :unknown:



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68456Hozzászólás galambjozsef
2022.09.09. 12:28

Szia. Létezik!
https://www.muziker.hu/sennheiser-e945? ... peEALw_wcB

Vannak összehasonlító oldalak, ott meg tudod nézni!

Ahol olvashattad, valószínűleg elírás lehet, mert én mondjuk itt nem látok ilyet, hogy szüksége lenne 48V FantomTáp-ra!

Vannak olyan mikrofonok, aminek van dinamikus és kondenzátor kapszulája is egyben, ott már szükséges a 48V, de ott is a kondenzátor kapszula használatához (legalábbis így gondolom)!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68457Hozzászólás Mauglidyro
2022.09.09. 23:58

Az elmúlt 8 évben volt egy pár mikrofon, amivel találkoztam, sokuk még ma is megvan.
Szedjük szét márkákra! Előre bocsájtom, ez egy nagyon szubjektív téma, nem biztos, hogy ami nekem/nekünk beválik, az másnak is be fog!

Audio Technika - Vezetékes felhozatal
Mb3k

Szerintem a maga árkategóriájában egy abszolút belépő szintet képvisel, sőt mi több, általában, ha megkérdeznek,
mindig ez az első típus amit ajánlok, legalább is azt szoktam mondani, ettől lejjebb ne!
Masszív példány, jó kapcsoló minőséggel, de még mindig középhiányos.
Legtöbbet lábcinhez szoktam rakni, vagy akusztikus pergőhöz, de van hogy énekmikrofonként is előkerül ...

,,Kis kőccségvetés, adott eszközpark!"

Pro61

Az alsó-középkategória egyik használható mikrofonja.
Viszont 3-4Khz környékén kicsit több magassal dolgozik, mint kéne, bizonyos esetekben önmagában is gerjedékeny.
Ezt a tipust gyorsan váltotta az ...

AT2010

Eredetileg stúdió célokat látott volna el ez a mikrofon, de aztán kellő mennyiségű projekt híján a táskába is bekerült. Egyébként sokáig ezt használta Jani, de aztán végül az ezután következő típus maradt.
Jelenleg én használom, de a kondis mivoltából adódóan iszonyú gerjedékeny, monitor láda környékén nem igazán érzi jól magát, így valószínű cserélni fogom
AE6100-ra, vagy ha nem jön össze, akkor én is váltok sE Electronics V3-ra.

AE6100

Azon felül, hogy egyébként a mai napig 50-60Eft körül van az új ára, ez egy megfizethető árkategóriájú High End mikrofon ... Legalább is számunkra.
Mint ahogy malko leírta anno:
Ez a mikrofon már sokkal közelebb áll a valósághoz, egy nagyon jó hangú mikrofon szép magasakkal aránylag telt mélyekkel. Inkább ő mint a beta58.
Tény, hogy az eddig használt mikrofonok közül most Ő a legjobb. Jelenleg a nagy motyó egyik oszlopos tagját képezi, legtöbbször Jani énekel benne.


Audio Technika - Vezetéknélküli felhozatal
ATW 1102
Ahogy anno leírtam, árát tekintve a leggazdaságosabb, illetve legjobb vezetéknélküli mikrofon rendszer ... legalább is számomra az.
Tekintettel arra, hogy a Wifis sáv alatt megy már ez a típus, így nem lesz probléma később a frekvenciasávokkal, még a Wifis routerek gócpontjába sem.
Az egyetlen egy hiba, amit ezzel a mikrofonnal el lehet követni, hogy tölthető elemről használod.
Igen! Ugyanis a tölthető elemek nagyrészének (de leginkább mindegyikének) csak 1.2V-os kapocsfeszültsége van,
és fenn áll a veszélye, hogy ezek a mikrofonok nem tudják azt a kellő dinamikát visszaadni, mint a nem tölthető valós 1.5V-os elemekkel.
A következő elemtípust a korábban említett hangtechnikus ismerősöm ajánlotta, még a leírása is kifejezetten javasolja vezetéknélküli mikrofonokhoz.
Ajánlott elemtípus: Duracell Procell termékcsalád
Épp a minap volt szerencsém egy ugyanilyen vevőt meghallgatni, a csiptetős-mikrofonnal rendelkező adójával, stúdió körülmények között.
És megmondom őszintén, még ilyen helyzetekben is megállja a helyét.

AT One
Egy fokkal olcsóbb, mint az előbbi típus, de nem vagyok megbékélve a hangzásával.
Egy helyi vőfély kolléga használja, de sajnos nem igazán passzol a hangjához,
Rengeteget kell vele szenvedni, hogy ne gerjedjen.

Shure

PG48
Leginkább az alsó kategóriát erősítő mikrofon, jelenleg ez az a mikrofon a bandában, amit ha elejtenének, nem volna kár érte.
A mi példányunk már eléggé viseletes, de azért még hálistennek használható, és a célnak megfelel.

SM58
Valamelyest sztenderdnek számít ebben a szakmában, a Beta 58 után szerintem a második legnépszerűbb mikrofon, 10-ből 8 hangosítócégnél biztosan lehet ilyeneket lelni,
vagy ilyen fejjel szerelt vezetéknélküli rendszereket. Bár amiről szó van, az nem LCE és nem is az SE tipuskódú!
Énekesnőknek szerintem kiváló darab, a mi bandánkban is volt ilyen majdnem egy teljes évig.

Beta87a
Őt is stúdiózások alkalmával volt szerencsém megismerni, tény, hogy az adott énekesnek, az adott szitációban és adott nótákban rettenetesen jól állt a hangjához,
ennél jobban már csak a valósághoz állt közelebb(nagyon minimálisan kellett EQ-zni), de ennek ellenére nem ajánlom senkinek sem ezt a típust, mert mostanában eléggé megkérdőjelezhető a tartóssága ennek a termékcsaládnak,
mióta nem sima Beta xx a tipusjelzése.

sE Electronics
Szinte új termékkategóriának mondható a hangosítás világában.
A 2016 decemberi debütálása óta rengeteg embernek felkeltette az érdeklődését.
Volt aki itthon a komplett Shure mikrofon parkját cserélte le sE Electronics-ra.
Nem véletlenül, hiszen egy megfizethető árkategóriájú mikrofon termékcsaládról beszélhetünk.

v3 és v7
Eredetileg a v3-as típust hallottam meg elsőnek,
a szaxis kollégánk vett egy ilyet.
Viszont a hangjában nem kellett csalódnom, telt mély, (nekem legalább is) tetszik a magasa és úgy látszik, hogy a kolléga sem csalódott benne, hiszen azóta már van egy v7-ese is,
jelenleg a v7 az énekesnőnket várja, aki most jelenleg anyai kötelezettségeinek tesz eleget, persze nem ismeretlen a v7 számára,
hisz a tavalyi szezont még ebben énekelte végig, és úgy néz ki, hogy mi is emögött a márka mögött találtuk meg a leginkább hozzánk illő mikrofonokat.

Így miután nekünk össze kellett állítani egy kisebb táskát, amibe a legszükségesebb dolgokat kellett összegyűjteni az átpakolgatásokat megszüntetve,
nem is volt kérdés, hogy milyen mikrofont rakjunk bele.

Nagymembrános szekció
Auna Mic CM900
Sokan már a neve hallatán felhördülnek, hogy mi ez a nevesincs mikrofon.
Na hát a helyzet az, hogy a maga korában elég sok hazai Youtuber használta ugyanennek a mikrofonnak az USB-s verzióját, legfőképp a megfizethető ára miatt.
De én, aminek igazából idáig elébe tettem, az tisztességesen megszólalt vele, és kondenzátor mikrofon létére egész kezelhető a hangja.
Legfőképpen Overhead mikrofonozásra használom, mivel a dobos kollégánk lecserélte az elektromos cineket akusztikusra, de volt már, hogy lábdobot is hangosítottam vele,
sőt Szaxit is rögzítettem vele, ezekre a feladatokra teljesen alkalmas.
A bolti árához képest jelentősen olcsón vettem, szóval ha ennyi pénzért ott rohadt volna meg a szekrényben, akkor is megérte megvennem, így meg hogy találtam neki feladatot, pláne ...


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 144
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68458Hozzászólás HunHyper
2022.09.11. 06:32

---Qgli--- írta:
2022.09.09. 09:44
Létezik olyan ebből a mikrofonból, hogy: E945
Nem tudod, hogy mi a különbség a 935 és a 945 között?

Azt írják különböző oldalakon, hogy a 945-nek phantom tápra van szüksége. Én nem vagyok nagy szakértő, de van olyan dinamikus mikrofon, aminek szüksége van fantom tápra? Én azt hittem, hogy csak a kondenzátor mikrofonoknak kell fantom táp... :unknown:
Halihó...
Na szóval megválaszolnám az összes kérdésedet...
1.) Létezik ilyen, én 2021.04.17.-én vettem a Thomanntól 3 év garanciával. Nem kell hozzá phantom táp.
A Thomann oldalán vannak felvételek, valamint én személyesen is kipróbáltam mindkettőt ugyanazon techikán bekötve.
MIndekető nagyon jó, de nekem valahogy az E945 jobban tetszett. Megvettem, kb. 10-12 órát használtam, de mivel
az én cuccaim kb egy 2 m2-es sarokba vannak összezsúfolva, ezt nevezem én stúdiónak :lol: , rá kellett jönnöm,
hogy sajnos az érzékenysége okán, vagy a kapszula kialakítása okán, nem megfelelő nekem, mert nagyon nehéz gerjedés
nélkül ezen a szűk helyen munkára bírni. Tegyük hozza, hogy a "stúdióm" egy akusztikai pokol...

2.) Van olyan dinamikus mikrofon, ami igényel phantom tápot. Erről is érdemben tudok nyilatkozni, hiszen pont a
Sennheisert cseréltem le egy ilyenre...
A gyártó neve Austrian Audio... :777
https://de.austrian.audio/mikrofone/

Én az OD505 és az OD707 mikrofonokat szemeltem ki, mindkettő öszvér megoldású, ugyanis dinamikus mikrofon létére
szüksége van phantom tápra. A cég azt írja, hogy mindkettő mikrofon típustól az előnyöket vették át.
- Robusztus
- Nagy érzékenység
- Speciális kapszula
- Stb.
Mindkettőt kipróbáltam, hihetetlenül minőségi mind megszólalásban, mind az összeszerelés minőségében.
Az OD505-öt választottam, mert nem nagyon éreztem a kettő között akkora különbséget, mint ami az árában jelentkezik.
Egy ideje használom, nagyon szeretem, mert nem kell olyan hangosan énekelnem, mivel az érzékenysége 4-5-ször
nagyobb, mint egy hagyományos dinamikus mikrofonnak. HAngja telt, minden tartományban érthető és tiszta...

Csak mondom, a Sennheiser E945 eladó... Még garanciális, szinte új... :D


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68460Hozzászólás ---Qgli---
2022.09.11. 18:30

És a E935-öt nem próbáltad, hogy ugyanúgy gerjed-e, mint az E945?
Azt írják, hogy az E935 sokkal jobb gerjedés szempontjából...



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 144
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68461Hozzászólás HunHyper
2022.09.11. 18:58

Az a helyzet, hogy egy igazi stúdióban próbáltam mindkettőt, ott nem volt egyikkel sem gond...
E935 - Vese karakterisztika
E945 - Szuper vese karakterisztika...
Tehát az a kérdés, hogy hol helyezkednek el a monitorok...
Mindkettő lehet nagyon jó, meg nagyon rossz is...
Lehet, hogy másnál a z E935 nem gerjed, de lehet nálad meg használhatatlan lenne...
Ha megyek Magyarországra valamikor és addig nem veszel, szívesen odaadom, kipróbálhatod az E945-öt...


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1879 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68462Hozzászólás Karesz
2022.09.11. 21:00

---Qgli--- írta:
2022.09.11. 18:30
És a E935-öt nem próbáltad, hogy ugyanúgy gerjed-e, mint az E945?
Azt írják, hogy az E935 sokkal jobb gerjedés szempontjából...
Eddig nekem sem gerjedt sehol, pedig elég közel volt a hangfalakhoz.



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 144
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68463Hozzászólás HunHyper
2022.09.12. 05:00

Nem csak a közelség számít, hanem a szög is, ahogy a hangfalakból a hang eléri a mikrovont.
Ha pont a !kioltott résznél találkozik a hanghullám a mikrofonnal, akkor nagy az esélye annak,
hogy elekerülhetö a gerjedés. Ha hülyeséget írok, nálam okosabb emberek javítsanak ki...

Ezek a Sennheiser használati utasításból vannak kivágva...

E935
image.png
E945
image.png
Üdv: Roland
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68464Hozzászólás ---Qgli---
2022.09.12. 09:32

A kép alapján én azt mondanám, hogy a 945 gerjedékenyebb lehet...
Bár nem biztos, mert a vevőtartománya nagyobb a 935-nek és a hangfal élő zenélésnél nem előttem van, hanem mögöttem.



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 413
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68474Hozzászólás Apelláta
2022.09.12. 19:19

Szerintem is neked a 945 előnyösebb, mivel te is mint én úgy zenélész (vagyis én már csak múlt időben), hogy a hangfalaid ki vannak téve oldalra és egy kicsit befelé fordítva. És a 945 hátrafelé kicsit szűkebb tartományban érzékeny, vagyis az oldalra kirakott hangfalak irányában érzéketlenebb.


Üdv.: Apelláta

Új hozzászólás