Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 413
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68476Hozzászólás Apelláta
2022.09.12. 19:41

Mauglidyro írta:
2022.09.09. 23:58
AT2010

Eredetileg stúdió célokat látott volna el ez a mikrofon, de aztán kellő mennyiségű projekt híján a táskába is bekerült. Egyébként sokáig ezt használta Jani, de aztán végül az ezután következő típus maradt.
Jelenleg én használom, de a kondis mivoltából adódóan iszonyú gerjedékeny, monitor láda környékén nem igazán érzi jól magát, így valószínű cserélni fogom
AE6100-ra, vagy ha nem jön össze, akkor én is váltok sE Electronics V3-ra.
Egy kis pontosítás ;) :
Az AT2010 nem valódi kondis-, csak kismembrános elektret mikrofon. De ettől még egy nagyon korrekt hangképű és ár/érték arányú mikrofon. Szerintem az egyik legjobb lehet a piacon.
És szerintem nem is iszonyú gerjedékeny, csak vegyük figyelembe, hogy elektret létére sokkal érzékenyebb, ezért azonos gain állás mellett sokkal nagyobb jelszinttel szól, mint egy dinamikus mikrofon. Én a Shure SM-58-ammal és az AKG D-880-ammal hasonlítottam össze, és hát azonos gain mellett vagy kétszer hangosabb, igaz gerjedékenyebb is. Na de ha visszább veszünk a gain-ből, hogy egy szintre hozzuk hangerőbe a másik két mikrofonnal, már is nincs jelentős eltérés gerjedékenység szempontjából. És a nagy jelszintnek köszönhetően nagyon kényelmes benne énekelni.


Üdv.: Apelláta

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68489Hozzászólás ---Qgli---
2022.09.18. 05:54

Apelláta írta:
2022.09.12. 19:19
te is mint én úgy zenélész (vagyis én már csak múlt időben),
Api!

Nem hiányzik a zenélés?



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 413
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68490Hozzászólás Apelláta
2022.09.18. 22:03

Nem hiányzik. Pedig már 2020-tól nem haknizom. Furcsállom, mert azt hittem 25 évet hátrahagyva majd hiányozni fog. És gyakorolni is ritkán ülök le, igaz elég mozgalmas két év van mögöttem. Persze minden cuccom meg van, sose adnám el őket és a zenéről sem mondok le. És még tervem van zenekarban zenélni majd, de az nem haknizás hanem örömzenélés lesz.


Üdv.: Apelláta

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68491Hozzászólás ---Qgli---
2022.09.20. 06:04

Én '93-ban mentem először, akkoriban még csak szombatonként helyettesíteni ismerősöket. Az igazi zenélésem '95-ben indult be,amikor már nyáron minden este nyomtam a Zsóry fürdő üdülőterületén. Azóta, amikor a COVID volt, akkor maradt ki 1 - 1,5 év, de akkor már bele voltam betegedve. Ilyen jól viszont még nem éreztem magam, mint mostanában. Február óta egy szállodában olyan szerződést kaptam, hogy egész évben minden péntek - szombaton megyek, amikor nincs más elfoglaltságom. Le van fixálva most december végéig, hogy melyik napokon megyek. Én így vagyok nyugodt, szinte minden héten új midi file-okat gyártok, így tudok előre tervezni. Az egyetlen dolog, ami belerondít a képbe az, hogy a kisujjam két izülete nem javul.

Ez alatt a 29 év alatt sem tudtam megunni az egészet sőt, ha abba kellene hagynom szerintem belebetegednék. És mindezt úgy, hogy a hétköznapokon ugyanezt tanítom a zenesuliban.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68492Hozzászólás ---Qgli---
2022.09.20. 06:09

De már hangtechnika témától egy kicsit elkanyarodtunk, úgyhogy most visszakanyarítom a témát a topik irányába:

Rendszervezérlő processzor csak a DBX létezik, vagy tudtok mást is?

A minap beszéltem Asterix kollégával, a DBX PA2 kapcsán. Azt mondja, hogy iPad-del lehet beállítani, mérni a rendszervezérlővel. TEhát, ha én megveszek egy ilyn DBX-et, akkor iPad nélkül még nem tudom használni?

Ezt csak azért kérdezem, mert én az ilyen méricskélős témákat nem igazán szeretem. Én azt szeretem, ha bepakolom a cuccot bekapcsolom és jól szól, esetleg egy kicsit a mélyen, vagy a magason állítok a keverőn, de egyébként nem nyúlok hozzá.
Annak idején, amikor megvettem az EDIROL M10DX-et, akkor egyszer bemérettem vele a hangfalakat, megcsinált egy EQ beállítást és azt azóta használom, azóta jól szól. Én többet sehol nem mértem vele.



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 413
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68493Hozzászólás Apelláta
2022.09.20. 08:45

Nem csak iOS kompatibilis, hanem Android, Win és Mac is. Tehát nem kell drága iPad-et venned, jó egy Androidos tablet is, sőt a telefonod is. Én is telefonnal használom.

És mivel rám jellemző volt, hogy mindenhova elléggé kiszámoltam az érkezési időmet (én sose mentem a helyszínre már órákkal korábban, arra sajnáltam az időm :) ), ezért nekem sem volt lehetőségem minden alkalommal minden helyszínt bemérnem. Én is úgy használtam, hogy mikor megvettem a DBX-et, akkor egy jó akusztikájú helyen egyszer bemértem a cuccomat, majd azt az elmentet presetet használtam mindenhol. Igaz ezzel csak a hangrendszerem hiányosságait korrigáltattam ki a DBX-el (de már ez is jelentős változást hozott nekem), az egyes fellépési helyszínek adottságaihoz már én is mindig csak a fülemet használva finomítottam a keverőmön és nem a DBX-el.

Persze akkor van teljes mértékben kihasználva, ha helyszínenként mérsz mindig. Vagyis csak új helyszínenként, mert ahol már egyszer voltál azt nem kell mindig újra mérned, ha előtte elmentetted egy presetbe.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68494Hozzászólás Mauglidyro
2022.09.20. 08:53

Nagyon egyszerű a képlet, Qgli!

A DBX Pa2 jelenleg a legkompaktabb megoldás a piacon.
A többi rendszerproci, ami esetleg olcsóbb és esetleg DBX, csak a rózsazaj perceken át tartó megszólaltatásából tudja kikalkulálni a szükséges beavatkozásokat.

Az viszont nem igaz, hogy csak Ipaddel működik.
Igaz egy valamilyen wifi router után, de akár egy sima Iphone/bármilyen Android rendszerű telefon elég a DBX mérések inditásához.
Meg persze kell egy mérésre alkalmas mikrofon is hozzá, de a Behringer mérőmikrofonja is ugyanilyen jó a feladatra, nem muszáj 30 rongyot elverni a DBX RTA-M re.

A DBX sok esetben húzott már ki minket abból a bizonyosból, de ez nem azt jelenti, hogy egyetlen egy beállitás univerzális lenne bárhova is.
Hisz a hangfalak helye, a helyek dimenziói, plusz a helyszin berendezése is változhatnak.
Viszont egy mérés 5 perc vagy annyi se. Inkább az az 5 perc minden egyes buli előtt, mintsem egész éjszaka szenvedni a cucc és a helyiség adta nem kivánatos jelenségektől.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 144
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68495Hozzászólás HunHyper
2022.09.20. 11:01

Én is használom a DBX Pa2-t... Mivel egy kis sarokba vagyok bezsúfolva, mögöttem egy térelválasztó könyvespolccal,
olyan mennyiségü zavaró visszaverödés keletkezik, hogy azt Pa2 nélkül nem igazán tudnám kijavítani...
Így is van olyan hangerö, ahol bizony már a Pa2 is elvérzik, de az eredeti felálláshoz képest rengeteget javít
a hangzáson és a gerjedéseken...
Viszont én a saját mikrofonját vettem meg, mert a korábbi mérömikrofon teljesen más karakterisztikával rendelkezett
és gyakran produkált hibás méréseket...

:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68496Hozzászólás ---Qgli---
2022.09.20. 16:23

Apelláta írta:
2022.09.20. 08:45
Én is úgy használtam, hogy mikor megvettem a DBX-et, akkor egy jó akusztikájú helyen egyszer bemértem a cuccomat, majd azt az elmentet presetet használtam mindenhol
Gondolom nem kell mondanom, hogy már 7-8 éve ugyanezt csinálom az M10DX-el! ( Mindig egyre járt az agyunk :D :D :D :D )

Akkor semmi baj, hogyha egy telefon is jó hozzá!



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 413
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68497Hozzászólás Apelláta
2022.09.20. 18:38

:777


Üdv.: Apelláta

Új hozzászólás