Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63810Hozzászólás Karesz
2019.12.07. 22:05

Én ma avattam fel a yamaha dxr10 mk2 ládáim.Suzuki swiftbe cakk-pakk befér minden,még a komplett fények is,állványostol,úgy,hogy a csomagtartó üres. :D :D
Ahol ma zenéltem,egy kb.30-40m hosszú,10-12m széles,és kb 4-5m magas mühelycsarnok volt.Nem mondom,hogy egy sub nem lendített volna a hangképen ekkora teremben,de azt kell kondjam,ezek a yami ládák bőven beszólták a termet,még basszus is volt.Öreg vagyok én már a fölösleges cipekedéshez :D :D :D



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 414 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63811Hozzászólás Mauglidyro
2019.12.07. 22:39

Na akkor leírom hogy nekünk perpillanat hogy áll a cuccos, és szigorúan csak annyiból fog állni ez a lista, amennyi a 4 fős zenekaros felállásunkhoz (2 bill.+1 szaxi+1 ének) FELTÉTLEN szükséges a részünkről. Ebben a kollégák cuccai nincsenek benne, így tételezzük fel, hogy mindenki csak hangszert-mikrofont-állványt-kábeleit hozza magával.

1db Rack (Benne van a Qu16, a 4 csatornás végfok, a Dbx, meg egy 4u magas fiók amiben a hangfalnak a kábelei lapulnak így a továbbiakban elegendő egy alukoffer a maradék kábelnek)
1db Aldis alukoffer teli kábellel + 1db gurulós bőrőnd amiben a 2db ledes gömb van/most direkt nem írtam az Eurolite 4 spotos monstrumot/, meg egy 15m-es hosszabbító, ha éppen nem találunk a környéken 230v-t.
2db Ultimate Deltex állvány (Amelyet minden alkalommal darabjaira szedünk ... nagyon örülünk neki :xx: :dash2: de ez az az állvány, ami mutat is valahogy.)
2db Ikeás összecsukható szék (amely a legkompaktabb magasított szék ... ajánlom mindenkinek)
2db Lite 15 (2db K&M acél állvány)
1db Lite 10 (Kontrollnak).
1db Turbosound Milan M15b (csak hogy előnyösen jöjjek ki most a dologból, mert nem minden a hangerő)
2db Mikrofon állvány
2db 19" monitor - hogy lássuk a szöveget.
2db Tyros

Ha emellé bepakolod az Ő cuccukat Octavia-ba úgy, hogy 4 ember a sofőrrel együtt /aki - tételezzük fel - a szaxis./ még bent van, és jól eloszlatod benne a súlyt (hogy ne kelljen évente csillagászati összegekből új futóművet venni az autó alá), ügyelve a vagyon- és személy védelmére, akkor megeszem a nem létező kalapomat.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1828 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63812Hozzászólás Asterix
2019.12.08. 01:53

Ki akarja a te cuccodat az Oktáviába pakolni? Nekem volt eszem és olyan cuccot vettem, ami befér.
1 db EV EKX15 sub
2 db Yamaha DXR10 tokban a hozzá tartozó kábelekkel
1 db fél rack mélységű rack "ládika" (dbx, XR18, AKG miki vevő, Takstar 2 mikis vevő benne kompletten kábelezve)
1 db 15" méretű táska benne a 15"-os érintős monitor vga bemenettel, laptop, win-es tab, iPad air2 az összes kábelével.
1 db kis fotós táska benne mérő miki, 2 Jefe AVL 106, 3 vezeték nélküli miki, Audio-technika ATM73 fejmiki, Jbl füles kontrollnak, UA4FX hangkártya kábelekkel,
1 db Spider pro mikrofon állvánnyal a tokjában,
1 db Edirol midi billentyűzet 5 oktáv
1 db kábeles táska Behringer pmp6000 volt benne anno. Most 3 db lézer, 2 led ball, 1 ledes paar, tab tartó konzolok, hosszabbítók, zsinorok
Sofőr ülés mögött a 4xM76 és 2 hangfal állvány. Az ülésen 120-as Hohner és 1 Cameo fény...



Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 103
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63816Hozzászólás jamy1
2019.12.08. 11:44

Robi védelmére:
Szerintem ez nem ész kérdése, hogy valaki egyedül zenél vagy zenekarban.

Cucc:

Van akinek akkor mégtöbb esze van és mégkisebb cuccot vesz?

Azt hittem a mégkisebb-mégjobban szóló cucc csak pénz kérdése :yahoo:

Nekem is "kicsi" hangfalaim vannak, de ettől még nem gondolom okosabbnak magam másoktól.

Robihoz nem mérném magam semmilyen téren, mert fényévekkel előrébb jár zenei és technikai tudásban, mint az itt fórumozók 90%-a ( 90%ba beleértve magam is.).

:dash2: :help: :cry2:



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1828 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63817Hozzászólás Asterix
2019.12.08. 12:25

jamy1 írta:
2019.12.08. 11:44
Van akinek akkor mégtöbb esze van és mégkisebb cuccot vesz?
Nekem is "kicsi" hangfalaim vannak, de ettől még nem gondolom okosabbnak magam másoktól.
Tipikus esete a "Ha csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna" mondásnak.
1. Ha valakitől nem kell Rodyt megvédeni, akkor tőlem nem kell. Elég sokat toltam a szekerét visszatérésekor.
2. Ha valaki azt mondja, hozott egy okos döntést, tehát legalább egyszer az életében okos volt, ezzel azt mondja, hogy más hülye??? Sajnállak ha te úgy éled az életed, hogy ebből ezt vonod le.
Nekem volt egy autó típusom, amihez én is és a családom is ragaszkodott. Viszont fiam vőfély, feleségem videózik, lányom fotózik, tehát elég sokszor a 4 embernek biztonságban az autóban kell ülnie. Ehhez választottam a megfelelő méretű, számomra megfizethető és nekem megfelelő minőséget.
3. Rody zenei kvalitásának, amit én is elismerek pedig végképp nincs ehhez köze. Ez már kicsit "erölködősre" sikeredett. De ha te így érzed...



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 414 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63818Hozzászólás Mauglidyro
2019.12.08. 12:54

Csak az ütötte meg a kíváncsiságom, hogy ennyi cucc mellett, hogy tudtok megülni az autóban 4-en.

Normálisan bepakolni nekünk anno a Skoda Feliciába sem sikerült. Ott sem tudtunk 3 űlőhelynél többet kicsikarni az istennek se. Mindig én ültem hátul, de minden út egyenlő volt a Félelem és reszketés c. klasszikussal. (Pedig nagyjából ugyanannyi hellyel kell gazdálkodni)

És akkor még nem is vittünk mély ládát, meg én is csak pakolni mentem.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1828 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63819Hozzászólás Asterix
2019.12.08. 13:16

Ha gondolod, lefotózom.
Anno Renault Clioval mentünk ketten 2 szubbal, 2 toppal kompletten. 5x, 6x nekiálltam ki-be pakolgatni,mire belement a cucc.
A buli végét megvárta az üzletvezető, aki sose szokta, hogy megnézze tényleg a Clioba pakolom a rengeteg cuccot be?
Nem azt mondom, lányomnak kicsit kényelmetlen középen, de megoldja a 40 egy pár kilójával... És biztonsági övvel mindenki bekötve... :777
"Én az autóhoz vettem a cuccot..."



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 169
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63821Hozzászólás BodziLalikirály
2019.12.08. 15:17

jamy1 írta:
2019.12.07. 19:07
Ez a kérdéssor ugye egy vicc volt?
Bodzi a te felhasználási területed szerintem eltér a mi világunktól.
Ki az a zenész aki megvesz mondjuk 2-3-4-500 ezezerért aktív vagy passzív hangfalakat aztán csak úgy felbassza a futóra? (persze biztos akad...)
Nem lehet baja?
A mai világban mikor minden Made in China? A minőségellenőr egy pillanatra félrenéz a gyártósoron és a kici kisz kínai már a fél alkatrészssort kispórolja a cuccokból....
Nem véletlen fordulnak elő még a PRO kategóriában is nagy létszámmal hibás darabok...
Ne legyünk már ennyire igénytelenek vagy ősemberek...
Egy rackben eldugott Siva végfokot ne hasonlítsunk egy igényes és esztétikus aktív vagy passzív rendszerhez amit mondjuk kipakolunk szem elé egy esküvőre vagy karácsonyi partira szállodákban vagy hotelekben.
Hallottam már olyanról aki ismert olyat akinek az ismerősének a rokonát úgy vágták ki a gevesláda kinézetű okádék hangfalaival és retkes kutyaólra hajazó rackládájával hotelekből, hogy öröm volt nézni.
Falunapon a lőtéri kutyát nem érdekli mit raknak ki csak düngjön :yahoo:
Oda lehet vinni ütni-vágni való cuccot is. Sőt oda olyat érdemes vinni a "hálás és igényes közönségnek" :)
Az más felhasználási terület, mint egy rendezvény ahol az esetek nagy százalékában a dekoráció többe kerül,mint a zenekar gázsija.

Szia!

Félreértettél!!
Nem azt írtam, hogy nem lehet, hanem, hogy (amennyiben jól van megcsinálva) nem lenne szabad annak az elektronikának meghibásodnia a rázkódástól!
Én sem dobálom a felszerelésemet és én sem utánfutón szállítom, hanem inkább bérelek kisbuszt vagy zárt terű 3,5T alatti kistehert amennyiben szükséges.
Igen igazad van, hogy a "mai világban mikor minden Made in China"..... De ezt kéne elkerülni, illetve nem megengedni (megvenni).
Épp ezért vagyok megelégedve a jó öreg SIVA-kkal.
És nem vagyok igénytelen ! azért mert még ezt használom.
És az, hogy mi látszik egy rendezvényen (legyen az egy beltéri esküvő vagy nívósabb bármi) a felszerelésből az csak attól függ aki azt ott úgy összerakja.... És bár én magam építem a hangfalaimat és passzív rendszerrel járok hangosítani vagy muzsikálni.... azért az esztétiktára én is figyelek.
Úgyhogy igényesen és esztétikusan összerakott passzív rendszerben lehet az a SIVA is amit kipakolunk szem elé.
Mindegy...
A lényeg, hogy az írásommal elsősorban a hangfalak szállításával és pakolással előforduló problémákat akartam hangsúlyozni .... és csak másodsorban értetlenkedtem a rázkodásos elektronika hibásodásán.....

De azért köszi a véleményed kifejtését.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 103
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63822Hozzászólás jamy1
2019.12.08. 16:03

Asterix ma pont a te sajnálatodra volt szükségem :D

Köszi :777

Még így is bölcs maradtam megnyugtatlak :D



Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 103
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 63823Hozzászólás jamy1
2019.12.08. 16:22

A Made in China-t kikerülni?
Szólj, ha találtál olyan hangtechnikai eszköz gyártót aki nem Kínában gyártat, komolyan! Kell még 1-2 cucc az együttesbe.

Bodzi senki nem mondta,hogy a Siva igénytelen, ezt nehogy félreértsd. Használtunk anno Siva-t, a legtöbb mai filléres gagyitól ezerszer többet ér.
Inkább vennék Siva-t X forintért, mint mondjuk 100 ezerért Crown véget.
A Siva hitelesebbnek tűnik az áráért :D

Mindent lehet korrekciózni,csinosítani, szépíteni, de a búcsúhangfal megjelenéstől engem már a hányinger keringet, ha ilyet látok rendezvényeken, ezt elég nehéz bújtatni vagy szépen installálni.

Rázkódásos elektronika:

Maradjunk annyiban, hogy egy gépjárműben szállított hangtechnika nincs kitéve az utánfutó "lengéscsillapításának" veszélyének. Autóban odakoccan a beltérben bármihez a cucc nem valószínű, hogy leverődik, kopik, SÉRÜL stb.

Ezek a mai "technikák" legkevésbé erre lettek kitalálva, hogy rázkódjanak,ütődjenek..... milliméterre kiszámolt kábelek amik nem valami rugalmasak.... De vannak itt elektronikában sokkal jártasabb emberek tőlem akik már szedtek szét és még javítottk is szerintem már "modern", "korszerű" cuccokat.

Hosszútávon:
Ráadásul valamikor jó lenne kiszállni a cuccból és nem mindegy, hogy leharcolt, agyonvágott technikát kínál az ember eladásra vagy ócskavasat.
Tele a marketplace ilyenekkel, lakatos rodrigezék féle megkímélt keveset ment cuccok fedőnévvel :D


Persze 5-10 éves technikáktól ne várja az ember, hogy karcmentesen hozzájuthat, ennyi idő alatt évi 15-20 bulival már attól is karcolódik, ha a puha tokot leveszed egy hangfalról.



Új hozzászólás