Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1110Hozzászólás Asterix
2011.11.12. 15:15

marton1974 írta:Értem Asterix!
Köszönöm a segítséget.
Tehát az a lényeg hogy vennem kéne egy kis keverőt és úgy tudnám megoldani hogy a két csatorna külön külön jól is szóljon.Tehát magas mély közép állítási lehetőség legyen mind a két csatornán.
Kis Yamaha keverő tökéletesen megfelel. Magas-mély, érzékenység, hangerő, panoráma, 1 aux és kész.



Avatar
marton1974
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 118
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2011.08.22. 22:25
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország - Makó
Adott köszönetek: : 380 alkalommal
Kapott köszönetek: : 869 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1111Hozzászólás marton1974
2011.11.12. 15:35

Asterix írta:
marton1974 írta:Értem Asterix!
Köszönöm a segítséget.
Tehát az a lényeg hogy vennem kéne egy kis keverőt és úgy tudnám megoldani hogy a két csatorna külön külön jól is szóljon.Tehát magas mély közép állítási lehetőség legyen mind a két csatornán.
Kis Yamaha keverő tökéletesen megfelel. Magas-mély, érzékenység, hangerő, panoráma, 1 aux és kész.
Üdv.Asterix.
Csak azon gondolkodtam hogy tudod a pa2x a vokált már bekeveri a hangszer kimenetre alapból.Tehát a hangszerből egy left*right kimeneten megy bele az erősítőbe....Tehát nincs mir összekeverni a keverővel.Nem?
Ha veszek keverőt maximum a hangképet tudnám szerkeszteni vele,de azt meg a hangszer master EQ-ján belövöm...Akkor meg minek a keverő?



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1116Hozzászólás Asterix
2011.11.12. 16:00

Keverő nélkül nekem a végfokomhoz nem adott elég kimenő jelet a hangszer. De ez Yamaha volt, Korgon még nem próbáltam.



Avatar
marton1974
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 118
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2011.08.22. 22:25
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország - Makó
Adott köszönetek: : 380 alkalommal
Kapott köszönetek: : 869 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1117Hozzászólás marton1974
2011.11.12. 16:05

A 2x -nek nagyon jó a Master EQ-ja.Tökéletesen tudom a mélyet a közepet és a magasat vele szabályozni és a végfok jól reagál rá.
Csak ugye a vokált kell utánnaigazítani de azt is meg lehet csinálni mert ott is van külön EQ szabályzó.Tehát szerintem még egy kisebb center hangfal és meg van oldva......remélem.



Avatar
lacalaca
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011.08.22. 17:50
Hangszer: roland va7,roland bk5 ,korg pa2xpro
Tartózkodási hely: Gyergyoremete-Erdely
Adott köszönetek: : 300 alkalommal
Kapott köszönetek: : 231 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1118Hozzászólás lacalaca
2011.11.12. 16:32

asterix en nem 25wattos kontrollra gondoltam .Ha nagyobb kell tehetsz EV -t vagy RCF -et 500w kontrollt azt biztos meghallod :lol:de egyg keverovel semmit sem veszitesz


UDV;N.GY.Laci

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1119Hozzászólás Asterix
2011.11.12. 16:38

marton1974 írta:A 2x -nek nagyon jó a Master EQ-ja.Tökéletesen tudom a mélyet a közepet és a magasat vele szabályozni és a végfok jól reagál rá.
Csak ugye a vokált kell utánnaigazítani de azt is meg lehet csinálni mert ott is van külön EQ szabályzó.Tehát szerintem még egy kisebb center hangfal és meg van oldva......remélem.
Erre csak azt mondom neked, hogy neked fogalmad sincs arról, hogy szól egy Pa2x. Van egy drága hangszered, akkor szerintem add meg neki a lehetőséget, hogy úgy megszólalhasson, ahogy képes megszólalni.
Hallgasd meg egyszer egy rendes nagy cuccon. Vagy tedd rá egy profi aktív falra. (RCF, vagy hasonló.) Rá sem fogsz ismerni a hangszeredre. Teljesen más, amikor egy keverő jelszintjével dolgozik egy végfok, meg más amikor egy hangszer kimenő jelével dolgozik. Próbáld ki!



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1120Hozzászólás Asterix
2011.11.12. 16:44

lacalaca írta:asterix en nem 25wattos kontrollra gondoltam .Ha nagyobb kell tehetsz EV -t vagy RCF -et 500w kontrollt azt biztos meghallod :lol:de egyg keverovel semmit sem veszitesz
Ilyet még nem hallottam...
Van két "gyengécske" front hangfalad, és kontrollnak veszel drága, frankó hangfalakat. Szerintem vegyél akkor 2 jó topot kifelé és a JBL-t fordítsd be kontrollnak. De előtte hallgasd meg keverővel!
Én 2 ok miatt viszek kontrollnak fülest: 1.Olyan hangerőnél, amekkora hangerővel egy bálban dolgozok (2x100W/4Ohm) ahhoz, hogy jó ilyen minőségű kontrollt halljak, mint a fülesben, annyira fel kellene hangosítani, hogy a mikrofon csicseregne egész éjjel. Nem nagy színpadon játszunk általában, ahol te viszonylag csendben a nagy motyó mögött vagy.
2. Nem kell reggel pakolni... :lol: :lol:



Avatar
marton1974
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 118
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2011.08.22. 22:25
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország - Makó
Adott köszönetek: : 380 alkalommal
Kapott köszönetek: : 869 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1121Hozzászólás marton1974
2011.11.12. 16:47

Asterix írta:
marton1974 írta:A 2x -nek nagyon jó a Master EQ-ja.Tökéletesen tudom a mélyet a közepet és a magasat vele szabályozni és a végfok jól reagál rá.
Csak ugye a vokált kell utánnaigazítani de azt is meg lehet csinálni mert ott is van külön EQ szabályzó.Tehát szerintem még egy kisebb center hangfal és meg van oldva......remélem.
Erre csak azt mondom neked, hogy neked fogalmad sincs arról, hogy szól egy Pa2x. Van egy drága hangszered, akkor szerintem add meg neki a lehetőséget, hogy úgy megszólalhasson, ahogy képes megszólalni.
Hallgasd meg egyszer egy rendes nagy cuccon. Vagy tedd rá egy profi aktív falra. (RCF, vagy hasonló.) Rá sem fogsz ismerni a hangszeredre. Teljesen más, amikor egy keverő jelszintjével dolgozik egy végfok, meg más amikor egy hangszer kimenő jelével dolgozik. Próbáld ki!
Ok.
Akkor mégis csak ajánlasz egy keverőt....
Melyik típus a jó.Nekem volt Beringer PMP 3000-es keverőerősítőm de gagyi hangzása volt azért is cseréltem le a CREST AUDIO végfokra.
Keverőböl melyik a jó?Azért megfizethető áron....



Avatar
lacalaca
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011.08.22. 17:50
Hangszer: roland va7,roland bk5 ,korg pa2xpro
Tartózkodási hely: Gyergyoremete-Erdely
Adott köszönetek: : 300 alkalommal
Kapott köszönetek: : 231 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1122Hozzászólás lacalaca
2011.11.12. 17:01

hat minenki maskepp oldja meg de ha kulon enekes van es menetkozben az akar valamit mondani akkor egesz ejjel teszed-veszed a fulhallgatot, a masik dolog hogy a mikrofon nem csicsereg mert a keveron minden hangszert es mikrofont kulon tudsz hangositani :lol:


UDV;N.GY.Laci

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 1123Hozzászólás Asterix
2011.11.12. 17:10

lacalaca írta:hat minenki maskepp oldja meg de ha kulon enekes van es menetkozben az akar valamit mondani akkor egesz ejjel teszed-veszed a fulhallgatot, a masik dolog hogy a mikrofon nem csicsereg mert a keveron minden hangszert es mikrofont kulon tudsz hangositani :lol:
Énekesem nincs, de ha lenne is, ha már az egyik fülemben viszonylag jó minőséget hallok, nekem az már elég. Mindent külön keverek a hangszeremben, nekem sem lenne szükségem a keverőre csak a karaoke és a rendezvényt szervezők csicseregnek a mikrofonjaimba a keverőn. De azért nagy hangerőn élvezhető minőségű kontrollt csinálni nem egyszerű. Mert ugye a nagy göncből a mély dübörög, amihez kell nyomni a magasat rendesen... Természetesen kulturált vendégseregnél ez nem gond. De játszottam úgy 50 főnek, hogy a kivezérlésjelzőm annyit mutatott, mint a körcsarnokban. És azért azt nehezen értik meg,- hogy a mikrofon besípol, nem adok több kakaót, amikor ők koncerten akkarnak vonyítani.

Na a többit majd holnap. Megmutatom a rekedt, maradék hangom Egerben. Holnap folyt köv...



Új hozzászólás