Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangfelvétel készítése

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 1333
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1463 alkalommal

Hangfelvétel készítése

Hozzászólás: # 7848Hozzászólás B.Bazsi
2012.10.01. 22:03

Kedves kollégák! Hangfelvétel készítéssel kapcsolatban kérnék tanácsot, segítséget. Számítógéppel, Cool Edit Pro-val szoktam a felvételeimet készíteni, szerintem az "elmegy" kategóriába tartoznak a kész anyagok, de én szeretném ha az "elég jó", vagy "nagyon jó" színvonalat ütnék meg. Kérdésem: vannak-e "kötelezően" elvégzendő utókezelések egy felvételen, amelyet minden esetben úgymond szükségszerű vagy legalább tanácsos elvégezni? Kissé "erőtlennek", színtelennek tartom a felvételeimet, és utólag meghallgatva az összképet sem tartom az igazinak, örülnék neki ha a CD minőséget megközelítenék, "ne adj Isten" elérnék a felvételeim tisztaságban, csengésben, dinamikában. Jó tanácsokat várok!


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 1333
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1463 alkalommal

Re: Hangfelvétel készítése

Hozzászólás: # 7849Hozzászólás B.Bazsi
2012.10.01. 22:08

Szükséges-e pl. egy dal minden egyes sávját külön-külön felvenni és utókeverni, vagy elég a hangszeren kikeverni és úgy felvenni? Ti hogy szoktátok csinálni?


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

alexlee76
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.09.17. 14:00
Hangszer: yamaha tyros3
Tartózkodási hely: Ibrány
Adott köszönetek: : 16 alkalommal
Kapott köszönetek: : 75 alkalommal

Re: Hangfelvétel készítése

Hozzászólás: # 7857Hozzászólás alexlee76
2012.10.02. 07:21

Szia! Természetesen szükséges az "utókezeléseket" elvégezni ilyenkor adjuk meg az adott dal végleges formáját hangját.Javasolom a
t-rack 3 deluxe letöltését.beimportálod a programba a wav file-t és egyszerűen rádobsz egy standard1 nevü gyári beállítást és már kész is de ha elég jó a monitor ládád és jó füled van akkor manuálisan is be tudod lőni az adott nóta végleges hangzását.Amikor szerinted kész vagy akkor hallgasd meg máshol is pl.kocsiba és ha ott is jól szól akkor kész.Én cubase sx3 programot használok gyors egyszerű és mindenre jó videó midi hang.


Hangszerem Yamaha tyros3

alexlee76
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.09.17. 14:00
Hangszer: yamaha tyros3
Tartózkodási hely: Ibrány
Adott köszönetek: : 16 alkalommal
Kapott köszönetek: : 75 alkalommal

Re: Hangfelvétel készítése

Hozzászólás: # 7859Hozzászólás alexlee76
2012.10.02. 07:27

B.Bazsi írta:Szükséges-e pl. egy dal minden egyes sávját külön-külön felvenni és utókeverni, vagy elég a hangszeren kikeverni és úgy felvenni? Ti hogy szoktátok csinálni?
Na most erre is csak azt tudom leírni ahogyan én szoktam.
1.hangszerrel megcsinálom a dalt vagy stilussal vagy sequencer-el igen sávonként mert akkor fog jól szólni persze egyszerűbb dalokat simán stilussal is meg lehet oldani.
2.elmentett adatot ami ugye midi beviszem a propellerhead reason nevü programba aminek nagyon jó hangkészlete keverő felülete és hangja van
3.Ezzel a progival újra keverem a dalt lehet effektelni compressálni mindent, külön hangszín bankja van.3 cd


Már elég sok helyről le tudod tölteni: propellerhead reason 5 ezt keresd


Hangszerem Yamaha tyros3

alexlee76
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.09.17. 14:00
Hangszer: yamaha tyros3
Tartózkodási hely: Ibrány
Adott köszönetek: : 16 alkalommal
Kapott köszönetek: : 75 alkalommal

Re: Hangfelvétel készítése

Hozzászólás: # 7864Hozzászólás alexlee76
2012.10.02. 07:48

http://isohunt.com/torrent_details/3702 ... GqNPZgyLXA

Íme egy nagyon jó program zeneszerkesztéshez


Hangszerem Yamaha tyros3

Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Hangfelvétel készítése

Hozzászólás: # 7867Hozzászólás viskib
2012.10.02. 07:56

Szia BAZSI :D

Kezdő házi studio-s építőként egy pár apró tanáccsal tudok neked szolgálni :)

1.Pont
ZAJMENTESSÉG: a leges leg nehezebb 1-ször is az alaplai hangkártyát felejtsük el mert az csak erről szól hellyette ajánlok bármilyen Sb 24-32bit-est ami elég olcsó és kezeli az aiso-drivert én is igy használom és a latency értékét le tudom húzni 8-ra ami elég jó vsti hangszerek miatt vagy ha meg tehetjük külsö karit
vagy ezt
http://www.argep.hu/popup.asp?pid=15717 ... 001&foto=1
Nagyon olcsó ahoz képest hogy mit tud,
2.Pont
A kábelok mind minőségi árnyékolt legyen pl: ha keverővel veszünk és nem usb-s akkor az rca-jack kábelunk ne 1500ft-os hanem pl egy ilyen:
http://www.argep.hu/popup.asp?pid=18783 ... 001&foto=1
ez nagyon fontos!!!
3.Pont
Miksik: gondolom itt nem sok mindenkinek van sony killer, ezért ha normál 10-20 ft miksink van ajánlom az av jeffe 2600-at !!
nekünk sem áll rendelkezésünkre stúdiós miksi de azért egy fokkal jobb audio technica at2010 ami studio kapszulás 30e ért már lehet kapni és egy studio mikrofonak meg állja a helyét sztm.
4.Pont
Felvételezés:
Nos ez a téma rettentő tág ugyan is mindenki szája ize szerint válogathat Cubase,ableton live, sonar s.t.b , én mondjuk samplitude párti vagyok az audio sávok kezelése miatt kiemelkedő rettentő gyorsan lehet vele dolgozni és a tudása a többi mellet is simán meg állja a helyét én a samplitude pro suite változatát csapatom gépigénye említettekhez képest elenyésző ha nem vsti-k használunk :777
[BBvideo 425,350][/BBvideo]
5.Pont
Keverés, Masterelés:
EZ NAGYON FONTOS !!!!!, ezt nagyon sokan elszúrják én is el szúrom folyton
ha tehetjük szerezzünk be aktív monitor hangfalat keveréshez hanem 10e.ért lehet kapni elfogadható monitor füleseket amik már 15-25 hz tartományban mindent kihallunk nekem sincs még én az s900- hangfaljáról nyomatom az is el fogadható jah és ha youtubera töltünk zenét az lefogja butítani 16bit-41000hz ra. ez most csak be ugrott :)
DE !!!egy közepes keverésű dalból még ki lehet hozni valami jót, de egészen jót csak egy tökéletesen kevert dalból lehet. Egy elrontott keverésű anyag pedig akkor is kukába való lesz, ha masterelték fontos még hogy a programunkat jól használjuk ki ezért meg említek egy pár nagyon fontos dolgot:
Limiter: A kiugróan erős jeleket visszafolytja, ezáltal a zene egységesebb hangerőn szólal. A limiteren keresztülküldött zenét nagyobbra hangosíthatjuk ezáltal. A Kompresszor és a limiter működési elve nagyon hasonló, a különbség csupán annyiban rejlik, hogy a limiter használatával kényes hangrendszereinket megkímélhetjük a túlvezérelt állapottól, míg a kompresszorok egyes beállításai néha ezt nem teszik lehetővé. A kompresszor egyébként limiterként is alkalmazható.
Exiter: Ha ezzel a funkcióval emeljük az egyes frekvenciák hangerejét, jóval szebb hatást érhetünk el vele, mint egy hagyományos equalézerrel.
Multiband stereo imaging: Ez egy frekvenciatartományonkénti térérzet növelő. Ha nagyon beszűkült a sztereókép ennek segítségével kicsit nyitottabbá tehetjük dalunkat
Multiband Dynamics: Mély, középmély, középmagas, magas tartományokban külön lehet kompresszálni az adott frekvenciát. Ennek segítségével precízebben lehet beállítani a kompresszálást, a hibásabb zenékbe jobban bele lehet nyúlni. Az emberi fül által hallható hangtartomány 20 és 20. 000 Hz -re esik. Az a hang, ami másodpercenként húsz rezgést produkál az a legmélyebb hang, amit még hallhatunk. A 20. 000 pedig a legmagasabb füllel hallható hang. Ezzel a kompresszorral tehát az egyes frekvenciákba külön-külön belenyúlhatunk.
Kompresszor: Nevéből is fakad, hogy az egymástól elkülönülő hangerőarányokat kicsit összébb préseli. Tehát kiegyenlíti a halk és a hangos részeket. Ezt a funkciót természetesen nem csak master esetén használják. Sokszor alkalmazzák keveréskor is, így például ének esetében elérhető, hogy a halkabb részek hangosabban szólaljanak meg, de a hangosak ne legyenek túlzottan erősek. Bizonyos szempontból tehát némi limiter funkcióval is bír.
Ezek a cuccok sok studio-s programban benne vannak ám én mastereléshez ajánlom inkább izotope Ozone nagyon brutál kis mesterelő hidd el.

És akkor egy dolog még hátra van. Tegyük fel, hogy mindent jól csinálunk, jó a zene, jó a keverés. Mi az amitől a zenénk nem csak hangerőben lesz megfelelő, de még kellemes is lesz hallgatni? Amikor masterelünk törekedjünk arra, hogy az eq beállításokat lineárisan (egyenesen) oldjuk meg. Magyarán igyekezzünk, hogy minden frekvencia azonos hangerőn szólaljon meg. Vannak olyan esetek amikor ez nem lehetséges, de amikor egy dal jól van kikeverve ez tökéletesen megoldható.
És egy jó tanács: dalt mindenképp halgasd legalább 1- hétig kevergesd, mastereld én mindig elcsúszom ezen :D ez a nagy baj 2 óra keverés 2 óra master és megy a netre :PP

6.Pont: Hangszerelés
Mindezeken kívül ha nincs jó hangfelvételhez szükséges kábel,keverő s.t.b, de van egy k.rva jó gépünk használjuk VSTI hangszereket említenék a sajátjaimből 1-2, addictive drum-dobhoz, MusicLab RealGuitar , NI-scarbee pre bass, Steinberg Virtual Guitarist , Steinberg.The.Grand. STUDIO INSTRUMENTS, VSTI. effektnek meg említeném a REFLECTIONS LE 1.2 vagy 2.0 válzotatát nagyon durva és rengeteg effekt van benne számtalan állítási lehetőség csak a képzelet szab határt.
Ezeket elég nehéz beszerezni úgy hogy ne demo verzióhoz jussunk én már lassan 2 éve gyüjtögetem a netről de minden serialos :) csak rá kell ülni
Vissza térve vsti- hangszereknek NINCS ALAPZAJUk legalábbis én nem tapasztaltam semmit bár mitől is lenne? elvileg ezeket a vsti- hangszereket studioban kreálták élőhangszerek hangmintáival elég durva dolgokat ki lehet hozni belőlük :PP

Remélem hasznos lessz a kis infom amit saját tapasztalataim alatt gyűjtöttem, egykét megnevezést limiter,exiter,kompresszor leírásait netről másoltam be neked de a lényegen nem változtat, ha szükséged van a progrikra természetesen meg oldom hogy hozzá juthas tőllem torrentel vagy bármi mással üdv.: Bálint :777 :friend:


Ricsike

Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Hangfelvétel készítése

Hozzászólás: # 7873Hozzászólás viskib
2012.10.02. 10:14

:) azért még annyit hozzá szólnék reason-oztam egy 1-2 évig kezdőknek nem nagyon ajánlom!!!!

És igen amit télleg kihagytam a vsti-ket sem kezeli de szerintem arra a műfajra amit a zeneszek.com nagy része művel samplitude,cubase,sonar s.t.b -ben mindent meg találunk amire csak szükség lehet :) én végig próbálgattam a vsti-s programokat sorolgathatnám de egyszerűségben SAMPLITUDE és CUBASE főleg házi felvételezéshez tökéletes aki nem így látja az nem kezdő azoknak a ProTools- ajánlanám :777


Ricsike

alexlee76
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.09.17. 14:00
Hangszer: yamaha tyros3
Tartózkodási hely: Ibrány
Adott köszönetek: : 16 alkalommal
Kapott köszönetek: : 75 alkalommal

Re: Hangfelvétel készítése

Hozzászólás: # 7886Hozzászólás alexlee76
2012.10.02. 13:11

Pityu írta:Pontosan, jól írtad!

A Cubase talán a legnépszerűbb, egy nagy tudású program nem véletlen annyira közkedvelt. Én mondjuk sosem kedveltem különösen de elismerem a tudását, win alá a legjobb választás lehet.
A kezdetekben Ableton párti voltam, attól egyszerűbb szerkesztő tán nem is igen van, igaz főleg dj-k használják az eszközei is ehhez vannak fejlesztve de megállja más célra is a helyét ha valaki ismeri a kezelését!

Amit külön kiemelnék win alá az a Sonar X1 szerkesztője. Vér profi minden tekintetben, stabil, egyszerűen gyönyörű, a kezelése is könnyű szóval szuper. Win7 64 bit alatt kizárólag ezt használtam!

Egy ideje a Logic 9 pro-t használom, na az viszont maga a tökély! Nincs rá jobb szó, tökéletes. Persze vagy Mac gép kell hozzá vagy építeni kell egy Hackintosh-t..
ProTools-t használtam, nem rossz de amiben jobb (audio feldolgozás) arra nekem nincs szükségem. Midi szerkesztésben gyengébb mint a Logic! És hát korábban hardver függő is volt a Mac platformról nem is beszélve. Csak a nagy stúdiók használják, vagy akiknek marha sok pénzük van mert igazi előnye a hozzá fejlesztett hardverekben van!!


Ami viszont most érdekes lehet az a Digital Performer 8, ami elérhető lesz win platformra is. Igaz teljesen más gondolkodás szükségeltetik a használatához mint a korábban említett szerkesztők viszont megéri mert nagyon jók a visszajelzések a használóktól. :mrgreen:
Szia! Bölcs és okos irományok.Engem ez a HACKINTOSH dolog érdekelne hogyan lehet ilyet csinálni és mi kell hozzá?Már nagyon régóta szemezek a Logic 9 pro-val de sajna PC-re nincs.Tudnál erről a hackintosh dologról bővebben írni?Köszönöm


Hangszerem Yamaha tyros3

alexlee76
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.09.17. 14:00
Hangszer: yamaha tyros3
Tartózkodási hely: Ibrány
Adott köszönetek: : 16 alkalommal
Kapott köszönetek: : 75 alkalommal

Re: Hangfelvétel készítése

Hozzászólás: # 7889Hozzászólás alexlee76
2012.10.02. 14:00

Szia Pityu!

Nagyon köszönöm és igen érdekel mit kell vásárolnom ahoz hogy legyen egy olyan gépem (PC)amin mennek a mac szoftverek.Ha neked vannak bevált dolgaid mármint milyen alaplap és videó kari kell hozza leírhatod de azért szétnézek az oldalakon amit átküldtél.Köszönöm még1x


Hangszerem Yamaha tyros3

alexlee76
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.09.17. 14:00
Hangszer: yamaha tyros3
Tartózkodási hely: Ibrány
Adott köszönetek: : 16 alkalommal
Kapott köszönetek: : 75 alkalommal

Re: Hangfelvétel készítése

Hozzászólás: # 7890Hozzászólás alexlee76
2012.10.02. 14:03

Bocsi megint én nem tudod véletlenül meddig leszek még újonc? Mennyi feltöltés vagy hozzászólás kell hogy feljebb lépjek vagy ez itt nem így működik?Látom te már kiemelt tag vagy azért kérdezlek


Hangszerem Yamaha tyros3

Új hozzászólás