Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Felvételezési probléma

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Felvételezési probléma

Hozzászólás: # 2987Hozzászólás Gyuley
2012.02.21. 20:57

petersen írta:
Gyuley írta: Vladimirmusic, így nem célszerű visszakötni a jelet a keverőből, mert gubanc lesz belőle, akár a hangkártya is bánhatja, de hogy a felvétel nem lesz jó, az szinte 100%-os!
Csak azért írom biztosra, mert már próbálkoztam ilyennel!
Keverőből miért ne lehetne? A keverőerősítő már más kérdés... ;)
Nem az a baj hogy miből, akár vonalszintű, vagy 775mv-os jelet is bírsz egy keverőerősítőből is nyerni!
Itt a probléma abban rejlik, hogy a már egyszer kiküldött jelet újra visszaküldöd a keverőből ugyanabba a berendezésbe pl:laptop, onnan megint a keverőbe, onnan megint a laptopba, és ez így egy végtelen körforgás, ami torz jelet fog generálni a jobbik esetben, a rosszabbik esetben egyszerűen elfüstöl a hangkártya, a barátom így járt mint ahogy az utóbbi példa mutatja, füst, szia hangkártya!

Lényegében erre akartam utalni, csak lehet nem tudtam elég szakszerűen megfogalmazni! ;)


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
petersen
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2011.08.22. 16:41
Hangszer: Roland G70v3, G800, W30
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Adott köszönetek: : 139 alkalommal
Kapott köszönetek: : 147 alkalommal

Re: Felvételezési probléma

Hozzászólás: # 2990Hozzászólás petersen
2012.02.21. 21:12

Gyuley írta: Nem az a baj hogy miből, akár vonalszintű, vagy 775mv-os jelet is bírsz egy keverőerősítőből is nyerni!
Itt a probléma abban rejlik, hogy a már egyszer kiküldött jelet újra visszaküldöd a keverőből ugyanabba a berendezésbe pl:laptop, onnan megint a keverőbe, onnan megint a laptopba, és ez így egy végtelen körforgás, ami torz jelet fog generálni a jobbik esetben, a rosszabbik esetben egyszerűen elfüstöl a hangkártya, a barátom így járt mint ahogy az utóbbi példa mutatja, füst, szia hangkártya!

Lényegében erre akartam utalni, csak lehet nem tudtam elég szakszerűen megfogalmazni! ;)
Ja, értelek már! :D Ugyanarra az eszközre visszaküldve, erre nem is gondoltam. Mint egy sima gerjedés. Jogos a felvetésed, én nem értelmeztem jól. :777
Én eleve nem vennék föl azzal a PC-vel, amelyiken lejátszok, de ez az én gépem gyengeségéből adódik... Ezért javasoltam legelső hozzászólásomnál a mixeren pendrive-ról az audio lejátszását. :) Akkor a mixer fejhallgató kimenetéről nyugodtan rá lehet küldeni a laptop mikrofonbemenetére (úgy látom a fényképen, van mikibemenet) a jelet.


petersen
Micsoda művész pusztult el bennem! /Nero/
[hr]

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Felvételezési probléma

Hozzászólás: # 2996Hozzászólás Gyuley
2012.02.21. 21:32

petersen írta:
Gyuley írta: Nem az a baj hogy miből, akár vonalszintű, vagy 775mv-os jelet is bírsz egy keverőerősítőből is nyerni!
Itt a probléma abban rejlik, hogy a már egyszer kiküldött jelet újra visszaküldöd a keverőből ugyanabba a berendezésbe pl:laptop, onnan megint a keverőbe, onnan megint a laptopba, és ez így egy végtelen körforgás, ami torz jelet fog generálni a jobbik esetben, a rosszabbik esetben egyszerűen elfüstöl a hangkártya, a barátom így járt mint ahogy az utóbbi példa mutatja, füst, szia hangkártya!

Lényegében erre akartam utalni, csak lehet nem tudtam elég szakszerűen megfogalmazni! ;)
Ja, értelek már! :D Ugyanarra az eszközre visszaküldve, erre nem is gondoltam. Mint egy sima gerjedés. Jogos a felvetésed, én nem értelmeztem jól. :777
Én eleve nem vennék föl azzal a PC-vel, amelyiken lejátszok, de ez az én gépem gyengeségéből adódik... Ezért javasoltam legelső hozzászólásomnál a mixeren pendrive-ról az audio lejátszását. :) Akkor a mixer fejhallgató kimenetéről nyugodtan rá lehet küldeni a laptop mikrofonbemenetére (úgy látom a fényképen, van mikibemenet) a jelet.
Igen, pontosan erre gondoltam :violin2: :D :777


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
Picasso †
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2011.11.26. 02:36
Hangszer: GW-8,
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 940 alkalommal
Kapott köszönetek: : 585 alkalommal

Re: Felvételezési probléma

Hozzászólás: # 3001Hozzászólás Picasso †
2012.02.21. 23:16

Jó estéket..

A laptop egy külön állatfajta...Az a baj, hogy a laptopok 90%-ban nem vonalbemenettel, hanem Mic in-nel rendelkeznek, és ennek is a fele monó!! Ha sztereó a mic in, akkor is egy mono 3'5 jacket kell bedugni az aljzatba..A Mic boost nem szabad kipipálni, azaz a mikrofon + erősítését ki kell kapcsolni! - 6 DB-nél nem szabad nagyobb jelszinttel fölvenni,azt is ebben az esetben csak monóban.. :PPP majd a későbbiek folyamán, még lehet a hangerőn változtatni. Olyan progi kell, ami valós időben képes lejátszani, és felvenni egyszerre! a progi beállításánál, ha tudja akkor:1 CH play,(akár midi is) 2 CH record wavban.. Ha visszacsatolás történik, akkor a progi úgyis jelzi, hogy az output vagy az input "not valid channel" vagy valami hibaüzenetet küld... Szerencsésebb, ha egy 3 dugaljas laptopról van szó: phones, mic in, line in, akkor tudunk elméletileg "visszacsatolni"... Ha látnám, akkor hamar kideríteném mi a pálya... A keverőről mint kimenet, szóba jöhet az aux is.. A lényeg: ha kísérleteztek, akkor a hangfalkimenetet nem!!!! szabad használni.. Viszont, ha leírod a Laptop típusát, akkor rásassolok a hangkártyájára, mert becsapós ám az 5.1 hangkimenet... :777

Pacsi Picasso


Picasso

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Felvételezési probléma

Hozzászólás: # 3006Hozzászólás ---Qgli---
2012.02.22. 05:56

A legjobb megoldás mindenképpen egy USB hangkártya... szerintem...



Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 726 alkalommal
Kapott köszönetek: : 564 alkalommal

Re: Felvételezési probléma

Hozzászólás: # 3009Hozzászólás vladimirmusic
2012.02.22. 08:50

---Qgli--- írta: A legjobb megoldás mindenképpen egy USB hangkártya... szerintem...
Egyetértek!

Van ebben a Témában egy tanulságos dolog, amire szeretnék rámutatni.

Az egész cuccnak az http://www.elektronik-star.de/PA-Anlage ... _i3165.htm 200 €uro + 50-100 €uro az ősrégi Laptop (nem szeretem őket).
Tipikus, átlagos laikus elképzelés és viselkedés: kevés pénzért szimulálni Studiót és igényelni magas minőséget.

Javaslatom, most már tapasztalatom: nem hálás dolog egyáltalán foglalkozni ilyen "munkával"Pont

@Picasso: Én spontán gondolkodom Vladimir felvételi problémáján...
Köszönöm...de nem érdemli az időt.

Üdv. :piano:


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: Felvételezési probléma

Hozzászólás: # 3215Hozzászólás Apelláta
2012.03.01. 23:42

Üdv. Urak!

S.O.S.!
Az év elején lecseréltem a 10 éves PC-met, mert elhalálozott. Abban volt egy Sound Blaster 128-as hangkártya. A felvételekre Sonar-t használok. Azzal a géppel elég jó, zajmentes felvételeket tudtam készíteni.
Az új gépem elég izmos, viszont csak alaplapi hangkártya van benne. Ma próbáltam volna először felvételt készíteni, de olyan hangos brummot szed össze a vonal bemeneten, hogy majd elsírom magam. A helyszín, a vezetékek, a 230-as dugaljak, a hangszer ugyan az, mint korábban. Akkor mi okoz földhurkot??? Lehet bele kéne faragnom a régi SB 128 karimat ebbe a gépbe? Állítólag az egy bevált, zajmentes kártya.

Tisztelettel várom az ötleteket, mert meg vagyok lőve.

:cry2:


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: Felvételezési probléma

Hozzászólás: # 3216Hozzászólás Apelláta
2012.03.01. 23:49

És még valami:

Az új gépemen Win7 van. A Sonar3-as és 8-as nem megy fel rá, csak az 1-es. Pedig az a legrégebbi. :unknown:
Ha valakinek van ötlete, szívesen veszem.

:cry2:


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: Felvételezési probléma

Hozzászólás: # 3221Hozzászólás Apelláta
2012.03.02. 09:16

Szia Tomi!

Sonar 11-et ígértek. Az az X1?


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: Felvételezési probléma

Hozzászólás: # 3223Hozzászólás Apelláta
2012.03.02. 09:38

Köszi! Akkor majd kiderül, ha megkapom.
Bár mit kezdjek vele, míg meg nem oldódik a brumm problémám.
:(


Üdv.: Apelláta

Új hozzászólás