Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 24
Hangszer: KORG Pa4X 61 - Musikant Updated v4.1.2 (MUP v4.1)
Adott köszönetek: : 394 alkalommal
Kapott köszönetek: : 903 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68295Hozzászólás galambjozsef
2022.05.17. 14:03

Én ahogy a szinpadot és az elrendezést elmézem, szerintem meg lehetett volna oldani okosan :)
Ha egy kicsit V alakban lett volna a két billentyűs kolléga, a dobos simán beférhetett volna, ahogy nézem,
mert azért ott oldalt is volt még hely, ahogy a képen látom!
Pár hete mi 4-en zenéltünk, egy kb ugyanekkora helyen, és senki nem volt takarásban!
Egy régi billentyűs kollégát segítettünk ki a mi 3-as felálásunkkal, így a 4-es látkép az alábbi volt
2 billentyűs (egyik 76-os billentyű, a másik 61-es, Ugyanúgy e-drum, és énekesnő a párom személyében!
A helyünk talán nem volt 5 méter széles, hátrafelé kb 2 és fél méter talán.
Az alig 5 méter szélességben (ha egyáltalán volt annyi, nem mérem meg, nem hordok magammal zenélésre mérőszalagot)
a két hangfaloszlop is ott volt, 1 pár 15-ös sub és 1 pár 12-es top rajtuk!
Inkább a belmagasság volt nyűgösebb a hangfal állványok, és a fény miatt,
mert ugye nem vagyok egy hej-de magas gyerek a magam 160-pár centijével, de ha kinyujtozkodtam, elértem a menyezetet :D
Ha nem is túl kényelmesen, de vígan elfértünk, és nem aggattunk egymásnak. A szünetbe ki és bejárás volt picit nyűgösebb, de nem okozott gondot :D

Gray-Dove Zenekar

Pumika
VIP
Hozzászólások a témában: 28
Hangszer: Ketron SD7-KORG 01/W
Adott köszönetek: : 972 alkalommal
Kapott köszönetek: : 357 alkalommal

Hozzászólás: # 68306Hozzászólás Pumika
2022.05.25. 18:08

Sziasztok. Mi a véleményetek, ki használt már MACKIE THUMP TH-12A AKTÍV HANGFAL-at, vagy a THUMP szériát????? A youtubon elnézve nem valami komoly mély hangszóró van benne, Eminence, kicsi mágnessel.
Valakinek lenne véleménye??? Köszi: Pumi.

forissandor
VIP
Hozzászólások a témában: 85
Hangszer: ?
Adott köszönetek: : 260 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1532 alkalommal

Hozzászólás: # 68315Hozzászólás forissandor
2022.05.26. 18:57

Nekem van egy kollégám, aki a 12-es változatot nyuzza jó pár éve, vendéglátó/gyerek műsor/hangosítás. A hangja ár- érték arányos, nem bántóan szar de a jótól messze van, viszont egy rendkívül megbízható és strapabíró motyó.

Új hozzászólás