Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Élesítve a Médiatár, elérés: Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Aki anyagot szeretne megosztani, kérem küldje el a youtube linket nekem PÜ-ben. A lényeg, hogy saját munka legyen, zenekar is elfogadott, hirdetés engedélyezett.

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Mikrofonok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 1653 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2618 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63297Hozzászólás Asterix
2019.10.01. 15:43

Én soha, sehol nem gerjedek. Se bulikban, se hangosítás során. Csak azzal lehet gerjedésre bírni a cuccot, ha a mikrofonnal a hangfal elé sétálsz , a mikrofont a hangfal felé tartva...
Beméred a termet a buli előtt és kész. Tök mindegy, hogy hány ember megy utána a terembe és jön ki onnan. Ha füllel állítod be a cuccot, akkor is jönnek mennek az emberek. Számonként nem állítgathatod a cuccot...
A bemérésnél mérj gerjedést is. Ha beméred, legalább látod a frekit, hogy mi az, ami gerjed. A kis templomba is vetetek most digit keverőt, mert ott is gerjed az egyik mikrofon és a magas-mély hangszínes keverő erősítővel nem tudom a frekit kivenni belőle... :777

galambjozsef
VIP
Hozzászólások a témában: 1
Hangszer: KORG Pa4X (MUP v4.0), EV-ELX112P, 118P, QSC-TM-16
Adott köszönetek: : 331 alkalommal
Kapott köszönetek: : 613 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Mikrofonok

Hozzászólás: # 63313Hozzászólás galambjozsef
2019.10.03. 09:56

Gerjedés!

Tavaly a Zeneroszi találkozón Illés Peti mutatott pár trükköt, ha netán nincs DBX.
Egyszerá RTA mérőcske az androidos telón, és már tudsz is méricskélni. Igaz nem a legtökéletesebb, de jól jöhet ilyen esetekben!
Az elhelyezés, a gain, az EQ, és persze a száj kinyitása suttogás helyett, mind-mind oda kell rá figyelni!

Tudnék sorolni példákat, hogy már vagy 3x akkora hangerőt kellett volna adni az épp akkori énekesnek, mint amit én használok, azt még mindig halk volt, mert mondjuk úgy 1. lusta volt a száját kinyotni, 2. megilyedt a saját hangjától, aztán azt hitte minél halkabban énekelget annál jobb lesz! :D :D :D

B.Bazsi
VIP
Hangszer: Roland bk9
Adott köszönetek: : 1035 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1413 alkalommal

Hozzászólás: # 63321Hozzászólás B.Bazsi
2019.10.04. 06:45

Beállás nálunk: össze állítjuk a cuccot, mindenki beáll a mikrofon mögé, szólok Zsuzsának (Audio-technika ae4100): állítsuk be a mikrofonod, nézzük meg a hangerőt! Ő, csukott szájjal random dudolva: mmmmmmmmmm... Kérdezem: -Igy fogsz énekelni?? Válasz : - neeeeeem.... Én: -akkor légyszives nyitott szájjal egy olyan hangerőn amin énekelsz majd. 🙂 Oké beállítjuk. Következik Miklós (Shure beta 58), mondom neki énekeljen valamit. Ő minimális hangerőn... Én: -ilyen hangerőn fogsz énekelni?? Ő: -nem, dehogy! Én: -akkor leszel szíves normál hangerőn...? 🙂 5-ből négyszer így megy nálunk... 🙂 Én (A.t. ae4100) természetesen mindig úgy csinálom ahogy kell, ügyesen, precízen, nagyon jól 😃😁

Roland BK9, Allen&heath Zed12fx, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

B.Bazsi
VIP
Hangszer: Roland bk9
Adott köszönetek: : 1035 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1413 alkalommal

Hozzászólás: # 63322Hozzászólás B.Bazsi
2019.10.04. 06:51

Ja, a kedvencem mikor fél méterre állnak meg a mikrofontól oszt úgy suttognak bele... :dash2: Szólnak a közönségből hogy nem hallják, mondom hogy álljon közelebb, meg talán próbálja úgy hogy ne csak meleg levegő jöjjön ki a torkán. Közelebb áll 5 centivel... :hit2: :dash2: :cry2:

Roland BK9, Allen&heath Zed12fx, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Asterix
Globális Moderátor
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 1653 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2618 alkalommal

Hozzászólás: # 63323Hozzászólás Asterix
2019.10.04. 07:32

Én ezt a templomban simán megoldottam. Ott is mindig gond volt, hogy nem hallják a felolvasókat és a papot. Adtam rá hangerőt, persze csak úgy, hogy az én hangom mellett ne legyen gerjedés, majd -30dB-re beállítottam a gate-t...
Így, aki megüti a mércét, az elég hangos lesz, aki nem üti meg, az pedig 0. Így már megszokták, hogy vagy a mikrofont húzza a szája elé, vagy hangosabban olvas... :lol:

Új hozzászólás