Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Stílus szerkesztés, konvertálás-Technikai kérdések/válaszok

Stílus szerkesztéssel ill konvertálással kapcsolatos leírások, technikai kérdések

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: Stílus szerkesztés, konvertálás-Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67450Hozzászólás Piercarlo
2021.03.15. 13:03

mezzoman írta:
2021.02.28. 14:23
Az SX900 gyári stílusok S970-re konvertálásait megtalálod a PSR Tutorial oldalon. Az SX700 hangszínei pedig megegyeznek az S970-ben lévőkkel (igaz, van néhány hangszín név módosítás), így nem lehet probléma. Ugyanitt megtalálhatod a Genos, és a CVP-809 stílusait is!
Az SX900 hangszíneit nem lehet átrakni az SX700-ba. Viszont van megoldás arra, hogy SX900 minőségű hangszíneket, és dobkiteket rakj az SX700-ba. Létezik egy Expansion Pack, amelyikbe a Genosból válogattak össze jobbnál jobb hangokat, és dobokat, sőt jó pár stílus is van benne, ami ugyanúgy fog megszólalni, mint a Genosban! (Na jó, majdnem. :) )
A pack neve: "Ghenos 2.0", némi netes keresgélés után letölthető. Annyi szépséghibája van csak a dolognak, hogy mivel ez a pack az S970-hez készült, nem töltheted be egy az egyben az SX700-ba. Először nyisd meg a YEM-et, és töltsd be, aztán vegyél ki annyi hangszín (vagy dobot) a packból, hogy a mérete 400MB alá menjen, így már tudsz olyan ppi fájlt létrehozni, amely belefér az SX700 memóriájába. Jó szórakozást hozzá! :)
Sikerült hozzájutnom a Ghenos 2.0 packhoz és ki is próbáltam az SX700-ason. Ezek a a dobkitek nekem első hallásra borzasztóan furcsán szólnak, de még próbálom hozzászoktatni a fülem. A stílusok egész jók, de azért hallatszik rajtuk, hogy eredetileg nem az SX sorozathoz készültek.

A PSR Tutorial oldalról letöltött, eredetileg S970-es szánt Genos stílusok többsége viszont meglepően jól szól az SX700-ason. A kedvencem az 90sAussie Pop, ami a Savage Garden "Truly, madly, deaply" című számára épül. Persze ha meghallgatjuk mondjuk a "Canadian Rock" stílust, amit gyárilag benne van az SX700-ban, és összehasonlítjuk az S970-re készült változattal, akkor hallani, hogy ég és föld a különbség.

Szóval valakinek még ezeket a stílusokat is "optimalizálni" kell SX700-ra (és/vagy 900-ra), és úgy tűnik ez a valaki én leszek :)



mezzoman
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.09.12. 14:55
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Kapott köszönetek: : 12 alkalommal

Re: Stílus szerkesztés, konvertálás-Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67459Hozzászólás mezzoman
2021.03.17. 21:55

Örülök, hogy ki tudtad próbálni a Ghenos Packot, azok a hangszínek és dobkitek valóban nem egy PSR kategória. :) Némelyik stílus meghallgatása közben valósággal megborzongtam, a Gospel stílusok alatt meg fülig ért a szám. Ó azok a Gospel Mega Kórushangok... :lol:
A más hangszerből származó stílusok konvertált változatai (vagy ahogy te nevezed: optimalizáció) nem minden esetben sikeresek, de azért annyit ki lehet hozni belőlük, hogy elfogadhatóak legyenek. Nem tudom, mennyire ástad már bele magad ebbe az áthangszerelésbe, de a Tyros 4 óta elég sok olyan gyári stílus készült, amik sok Mega Choir hangot tartalmaznak (pl: Shoo-Bee-Doo-Bee, Pop Haa, Pop Hoo), amiket nem elég egyszerűen megváltoztatni, mert rettenetesen fognak szólni. Azokból a midi csatornákból, amik ilyen hangokat tartalmaznak, először a Mega hangokat Normál kórushangokká kell alakítani, csak utána lehet normálisan beoptimalizálni. Erre van is egy jó program, Midi Mega Voice Cleaner a neve.Viszont a használata előtt a szerkesztésre váró stílust előbb "ketté kell bontani", majd utána újra összerakni a Style Split and Splice programmal.
Remélem, tudtam segíteni. :)



Avatar
tothtechnika
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.08.09. 14:53
Hangszer: Yamaha Tyros 4
Adott köszönetek: : 12 alkalommal
Kapott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Stílus szerkesztés, konvertálás-Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67918Hozzászólás tothtechnika
2021.10.31. 22:57

Sziasztok! Meg van valakinek ez a Style Works XT Universal 4.9? Úgy látom, ebben már a tyros 4 is benne van.



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Stílus szerkesztés, konvertálás-Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67919Hozzászólás galambjozsef
2021.11.01. 10:51

Szia. nekem :D


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
tothtechnika
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.08.09. 14:53
Hangszer: Yamaha Tyros 4
Adott köszönetek: : 12 alkalommal
Kapott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Stílus szerkesztés, konvertálás-Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67920Hozzászólás tothtechnika
2021.11.01. 11:09

Köszönöm!



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Stílus szerkesztés, konvertálás-Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67923Hozzászólás galambjozsef
2021.11.02. 12:52

Szivesen barátom :)


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

gitta1968
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2017.08.31. 19:26
Hangszer: Yamaha PSR-S900
Tartózkodási hely: Budapest
Kapott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Stílus szerkesztés, konvertálás-Technikai kérdések/válas

Hozzászólás: # 67952Hozzászólás gitta1968
2021.11.11. 19:38

horvath0811 írta:
2011.09.19. 12:45
Mcmiki írta:
horvath0811 írta:Hello.

Egy mp3-as zenéből szeretnék stílust csinálni(yamahára).Ha valaki tudna segíteni ,hogyan kell nagyon megköszönném.
Helló!
Mp3-bol nem lehet stilust késziteni csak midi fájl-bol!
Probáld a számot, amihez kell a stilus megszerezni midiben, s abból már lehet késziteni stilust!
Üdv Miki!!!
Azt tudom én is , hogy mp3ból nem lehet stílust szerkeszteni.Épp ez a gondom átkonvertáltam midibe de úgy nagyon nem jól szól.
Ezt én is kipróbáltam, midiből konvertáltam stylust. De legtöbbnél az intro az eredeti hangzásban szólalt meg, ami azt jelenti, hogy én más hangnemben szerettem volna használni, de az introja miatt nem lett jó. Másrészt nem mindegyik szól jól. Pl. 30 stylusból 1 db ha megfelelő volt.



gitta1968
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2017.08.31. 19:26
Hangszer: Yamaha PSR-S900
Tartózkodási hely: Budapest
Kapott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Stílus szerkesztés, konvertálás-Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67953Hozzászólás gitta1968
2021.11.11. 19:40

mezzoman írta:
2021.03.17. 21:55
Örülök, hogy ki tudtad próbálni a Ghenos Packot, azok a hangszínek és dobkitek valóban nem egy PSR kategória. :) Némelyik stílus meghallgatása közben valósággal megborzongtam, a Gospel stílusok alatt meg fülig ért a szám. Ó azok a Gospel Mega Kórushangok... :lol:
A más hangszerből származó stílusok konvertált változatai (vagy ahogy te nevezed: optimalizáció) nem minden esetben sikeresek, de azért annyit ki lehet hozni belőlük, hogy elfogadhatóak legyenek. Nem tudom, mennyire ástad már bele magad ebbe az áthangszerelésbe, de a Tyros 4 óta elég sok olyan gyári stílus készült, amik sok Mega Choir hangot tartalmaznak (pl: Shoo-Bee-Doo-Bee, Pop Haa, Pop Hoo), amiket nem elég egyszerűen megváltoztatni, mert rettenetesen fognak szólni. Azokból a midi csatornákból, amik ilyen hangokat tartalmaznak, először a Mega hangokat Normál kórushangokká kell alakítani, csak utána lehet normálisan beoptimalizálni. Erre van is egy jó program, Midi Mega Voice Cleaner a neve.Viszont a használata előtt a szerkesztésre váró stílust előbb "ketté kell bontani", majd utána újra összerakni a Style Split and Splice programmal.
Remélem, tudtam segíteni. :)
Én a Genos stylusait átkonvertáltam az S900-as yamahámra, de nem játssza le. Tudja valaki, hogy miért? Megköszönném a választ.



mezzoman
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.09.12. 14:55
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Kapott köszönetek: : 12 alkalommal

Re: Stílus szerkesztés, konvertálás-Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67956Hozzászólás mezzoman
2021.11.13. 14:50

Szia!
A Genos stílusai SFF2 formátumban vannak, az S900 pedig csak az SFF1 formátumot fogadja el.
Ráadásul ott vannak még a Revo dobok, és a teljesen egyedi Super Articulation, és Mega hangok, amik nem fognak jól (sőt inkább rosszul) megszólalni egy régebbi PSR-en.
De, ha van időd kísérletezni, kipróbálhatod a Style Format 2 Convertert, ami SFF2 stílusokat alakít át SFF1-re.
Itt a link: http://www.jososoft.dk/yamaha/software/sf2c/index.htm
Sok kompromisszumot kell kötnöd majd, hogy jól szólaljanak meg azok a stílusok. Jó szerkesztést!



Új hozzászólás