Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Stíllus, MIDI file szerkesztés a HANGSZEREN

Stílus szerkesztéssel ill konvertálással kapcsolatos leírások, technikai kérdések

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Attila
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:55
Hangszer: Korg + Yamaha
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Adott köszönetek: : 449 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1053 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg stílusok, hangszínek - Feltöltések

Hozzászólás: # 5994Hozzászólás Attila
2012.06.12. 17:38

Tomi, kosz a melót. Még nem probaltam ki, mert kevés a szabadidőm. Viszont
- Ha a Pa 3x-ben a szemplerek tömöritve vannak, nem vagyok biztos benne hogy menni fog a 2x pro és pa 800-ba !? :!: :?:
Megnézi valaki ? Vagy esetleg tudja már valaki ?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2012.06.12. 19:21-kor.


Atti

Avatar
suncy
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.02.25. 22:22
Hangszer: Tyros 5+ Korg Pa2X Pro
Tartózkodási hely: Ibafa
Adott köszönetek: : 34 alkalommal
Kapott köszönetek: : 51 alkalommal

Re: Korg stílusok, hangszínek - Feltöltések

Hozzászólás: # 5996Hozzászólás suncy
2012.06.12. 18:34

mentosattila írta:
Tomi, kosz a melot. Meg nem probaltam ki, mert leves a szabadidom. Viszont le szeretnem irni a kovetkezoket; - ha a Pa 3x-ben a szemplerek tomoritve vannak, nem vagyok biztos benne hogy menni fog a 2x pro es pa 800-ba !? :!: :?:
Egy titok viszont ujra napvilagra kerult; - a Pa 3 ritmusait be lehet tolteni a 2x pro-ba, es ilyen alapon a 2x-et az 1x-be es igy tovabb. Hogy hogyan ? Megosztom veletek ha teszteltem. Sot a mas szintik stilusait (Yamaha, Roland, stb.) is anelkul hogy szamitogepes konvert-progit hasznalnank. :o
Jo nem ?
Atti, ez nagyon jó hír!
Ha tudok segíteni a teszteken, szivesen részt veszek. csak ne nyirja ki a gépem :)



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Korg stílusok, hangszínek - Feltöltések

Hozzászólás: # 6001Hozzászólás ---Qgli---
2012.06.12. 19:52

mentosattila írta:Meg szeretném kérdezni ki dolgozott már a szinti szekvenszerében ?
És a stilusszerkesztőben ?
Mindkettőben csinálok sok mindent! A song módban a Backinget nem ismerem annyira.



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: Korg stílusok, hangszínek - Feltöltések

Hozzászólás: # 6004Hozzászólás Apelláta
2012.06.13. 10:48

mentosattila írta:Egy titok újra napvilágra került; - a Pa 3 ritmusait be lehet tőlteni a 2x pro-ba, és akkor ilyen alapon a 2x-ét az 1x-be és így tovább. Hogy hogyan ? Megosztom veletek ha teszteltem. Söt a más szintik stilusait is (Yamaha, Roland, stb.)
Jó nem ?
Elkezdenék egy új, nagyon érdekes témát ami szerintem mind a stilus-, mind pedig a Midiszerkesztőknek hasznos lennne, ha lesz érdekeltség. Kevés a szabadidőm, és ezért ha nincsen rá igény, fölösleges. Tehát csak ennek fügvényében.
Meg szeretném kérdezni ki dolgozott már a szinti szekvenszerében ?
És a stilusszerkesztőben ?
Sziasztok!

Mind két Pa-ban használom a seq-t.
A styl szerkesztőt csak áthangszerelésre, több stílus összevegyítésére, újat még nem csináltam.
A backing seq-t a Pa80-ban használtam, a Pa3-ban még nem.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Attila
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:55
Hangszer: Korg + Yamaha
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Adott köszönetek: : 449 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1053 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Stíllus, MIDI file szerkesztés a HANGSZEREN

Hozzászólás: # 6007Hozzászólás Attila
2012.06.13. 13:47

almatom írta:Nem tudom, hogy mennyire korg-specifikus kérdés ez a hangszerben lévő sequencer használat........
A stilusszerkesztés - konvertálás topikban írtam a témáról, viszont valaki áthelyezte ide (részben, mert többröl lenne szó), ott írtam is hogy szeretném ha nemcsak a korgosok kapcsólodnának bele.
Én sem vagyok nagy ász ebben a dologban, viszont kölcsönös segítséggel sokmindent meg lehetne oldani. A fórumozók jó része bele-bele nézeget a feltőltésekbe, hogy hátha csurran, -cseppen valami jó ritmus, de honnan ha nem nyomjuk le a popót és csináljuk meg ? ;)


Atti

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Stíllus, MIDI file szerkesztés a HANGSZEREN

Hozzászólás: # 6008Hozzászólás B.Bazsi
2012.06.13. 17:41

Én mostanság viszonylag sokat nyúzom a hangszer szekvenszerét és a stílusszerkesztőt is, a nemrégiben feldobott stílusokat a G70 stílusszerkesztőjével csináltam, mindkettőt a nulláról. Jelenleg egy midifile-om van készülőben, kb 80%-ig van készen, a P.Mobil Rocktóber-ét csinálgatom - a nulláról. Nem állítom hogy a kisujjamban van minden, de azt mondhatom hogy elfogadhatóan elboldogulok a szerkesztőkkel. Az biztos hogy minél többet dolgozik az ember ezekkel, annál jobban megy rajtuk a munka, annál könnyebben, gördülékenyebben, belejön az ember mint kiskutya az ugatásba. A hangszer gépkönyvéből tanultam meg a kezelésüket, remekül le van írva benne ami le van, viszont számos kérdésem merült fel eddig amire itt segítőkész kollégáktól használható segítséget kaptam. Ha tudok én is segítek!


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Stíllus, MIDI file szerkesztés a HANGSZEREN

Hozzászólás: # 6009Hozzászólás B.Bazsi
2012.06.13. 17:54

Terveim között szerepel egy igazán fasza Rock & Roll stílus, valamint egy fasza autentikus roma stílus megszerkesztése -gitárokkal, csettintéssel, ceglédi kannával... Kismillió gyári stílt meghallgattam már, de egyiktől se mentem padlóra igazán. Nincs más hátra mint előre, keresni fogok felvételt ami az elképzeléseimnek maximálisan megfelel, lekagylózom és megszerkesztem.


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Stíllus, MIDI file szerkesztés a HANGSZEREN

Hozzászólás: # 6010Hozzászólás B.Bazsi
2012.06.13. 18:15

Még annyit a stílusszerkesztéshez hogy csárdás amit csináltam, egy kb 20 perces hanganyag alapján készült, számtalanszor meghallgattam mire "levettem" füllel a gitárt, a dob pergetéseket, a basszust. Rengeteg felvételt meghallgattam a neten, kazettákon és CD-ken odahaza mire megtaláltam azt ami nekem leginkább tetszett. Rengeteg meló volt vele, de hihetetlenül élveztem az egészet csinálni mert végig azt éreztem hogy a magam ura vagyok, azt fogom hallani amit végre szeretnék hallani már régóta, teljes mértékben "magamat" valósíthatom meg és remek volt azt érezni hogy "ez az enyém". ;) :dance: Én bíztatok mindenkit aki nem akar csak a gyári tucatdolgokra támaszkodni hogy fogjon neki szerkeszteni, mert nagyon jó, csak az lenne az igazi ha sokkal több időm lenne nekiülni a dolgoknak.... ;)


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Korg stílusok, hangszínek - Feltöltések

Hozzászólás: # 6026Hozzászólás ---Qgli---
2012.06.14. 05:25

mentosattila írta:Meg szeretném kérdezni ki dolgozott már a szinti szekvenszerében ?
És a stilusszerkesztőben ?
Én foglalkozok vele napi szinten....

( egyszer már ezt mintha válaszoltam volna, vagy valaki törölte??? )
---Qgli--- írta:
Mindkettőben csinálok sok mindent! A song módban a Backinget nem ismerem annyira.
posting.php?mode=edit&f=4&p=6001

Üdv. Vladimir



ajtony77
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.02.25. 22:20
Hangszer: yamaha psr 550 szintetizátor
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 6 alkalommal

Re: Stíllus, MIDI file szerkesztés a HANGSZEREN

Hozzászólás: # 11859Hozzászólás ajtony77
2013.03.01. 21:56

Sziasztok! Ha tudnátok nagyon jó MIDI-ket ajánlani a yamaha psr 550-es szintetizátorhoz, nagyon megköszönném!



Új hozzászólás