Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha Genos 2

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Yamaha Genos 2

Hozzászólás: # 69500Hozzászólás Mauglidyro
2023.11.16. 10:24

https://zeneszek.com/article/yamaha-gen ... -r%C3%A9sz

Bemutató utáni kibeszélde ... valamiért a cikkel együtt nem jött létre a fórumos topic.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 639 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1077 alkalommal

Re: Yamaha Genos 2

Hozzászólás: # 69503Hozzászólás Pityu
2023.11.17. 13:43

Hm, lehetne jó sok mindent írni de értelmetlen lenne.
Nekem tetszik a maga módján (az árától eltekintve), de ez is csak egy újracsomagolt Tyros, modernebb köntösben.
Hangzás.. inkább nem mondok semmit ;) Kinézet=vicc, ára=erősen túlértékelt (és finoman fogalmaztam).
Az a baj, hogy lesz, aki ezen is a kigrófós és társai fostalicskát fogja tolni.
Hogy hol van ennek a hangszernek a pozíciója? Ez remek kérdés, talán bárokban, hotelekben, hajókon, stúdiókban (esetleg),
és minden olyan zenekarban, ahol az igényes előadás a lényeg. De ehhez még kevés a hangszer, kell a hozzáértő 2 kéz is.. ;)
Szóval Én nem tudom.. szeretnék pozitívat mondani róla de valahogy nehezemre esik.
Ha már ebben a fellegek feletti árakban járunk, akkor inkább az Event, pedig attól sem ájultam el.
Na de Én ilyen vagyok, kicsit máshol van a mérce a fejemben.. :PPP
De lehet majd jön valaki és elmondja, hogy Én mit nem látok-hallok a Genosban, pedig ott van.. :lol:



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos 2

Hozzászólás: # 69504Hozzászólás galambjozsef
2023.11.17. 16:05

Pityu, én mindig azt vallom, hogy mindenkinek az a legjobb hangszer, amit a lehető legjobban ki tud használni, és aknázni, valamint, amelyik a zenész számára a lehető legtöbb olyan szolgáltatást, hangzást adja, amire szüksége van!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos 2

Hozzászólás: # 69505Hozzászólás Mauglidyro
2023.11.17. 18:46

Csak hogy a Genos 2-nél most nincs az az érzés, mint anno a Tyros sorozat után a Genos 1 érkezésénél.
Úgy gondolom, hogy a "sütőporozás" mellet, csinálhattak volna valami értelmeset.

Olyan megerőltető lett volna, ha:
- Visszarakják a képernyőemelő mechanikát a Tyrosból? (Oké, kiemelték a képernyő tetejét, de ezzel együtt 2cm-rel magasabb lett a hangszer is)
- Az egyébként is bőségzavaros EDM hangszín kínálatot még tovább fejlesszék?
- Egyből 8GB sampler memóriát tettek volna bele? (Khm ... Korg Pa5x)
- Rajtahagyják a Genos 1-ről az SPDIF-et?
- Kapott volna külső érintőkijelzős támogatást? (Már a konkurencia is tudja)
- Rendbe rakják az audio stílus kezelését? (Erről nincs információ, de Genos 1-ben nem volt hibátlan)
- Kapott volna végre Dual Midi Seq-t? (Nem mintha hiányozna már ennyi év távlatából, de a Genos 1-ben is MIDI/AUDIO vagy AUDIO/AUDIO felállásban működik a Dual Seq)
- Egy kicsivel komolyabb felbontást kapott volna a kijelző?


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 639 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1077 alkalommal

Re: Yamaha Genos 2

Hozzászólás: # 69506Hozzászólás Pityu
2023.11.17. 18:51

Ebben teljes mértékben egyetértek Józsi!
De!!

Egy ilyen kvalitású hangszert szerinted hányan fognak, hogy is írtad, "teljes mértékben és lehető legjobban kihasználni"? :)
Itt már bukik a sztori, Te és a hozzád hasonló maximalisták esetleg kihasználják, de szerintem még Ti sem használjátok ki egy ilyen hangszer képességét, max. 60-70%-ban (talán..)
De nincs ezzel gond, félre ne értsd, jól van ez így.
Én csak egy véleményt alkottam, ráadásul felületeset, hiszen nem próbáltam ki személyesen, csakis a demók és a kinézet alapján alkottam egy sarkos véleményt.
Mindössze az ilyen "agyonhájpolt" és eszement drága hangszereket nem tudom hova pozicionálni. Már úgy értem a Mi szintünkön.
Mert valljuk be, ezt nem a "csipkés kombiné" szintre pozicionálták vélhetően.. Arra megvannak a megfelelő hangszerek.
Na de ahány pénztárca, annyi szokás vagy inkább szopás..? :777



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos 2

Hozzászólás: # 69507Hozzászólás galambjozsef
2023.11.17. 20:33

Pityu ...

Nem azt írtam, hogy"teljes mértékben" hanem azt, hogy a "lehető legjobban"
A kettő között van külömbség!
Teljes mértékben senki nem fogja kihasználni!



Mauglidyro ...

Ez (mondjuk úgy) gáz, hogy a két player-ből csak az egyikben tud MIDI sequenciát lejátszani, de idővel majd megoldják :)
A dönthető kijelző valóban egyszerűbb megoldás lett volna, okát a fene tudja, miért szüntették meg! Meg állítható fényerő (kontrast, vagy valami)
S/PDIF helyett lett USB Audio Interface (lehet nem teljesen ugyanaz, de mégis elérhetőbb mindenki számára, nem kell hozzá más külső eszköz DAW-hoz, csak egy jó minőségű USB kábel)
Felbontás szerintem bővel elég egy 9 INCH-es kijelzőhöz (800x480) ugyse fotókat nézegetsz rajta, meg nem 3 cm-ről skubizod, az információk, ikonok, stb... így is szinte tökéltesen láthatóak (Pa5x-be is 800x480px 8INCH)
8GB sample RAM, igen, elférhetne benne, simán! Bár a YAMAHA ilyen téren sosem volt gazdaságos, nem ismeri be az azonos mintákat, sok esetbe ismétlődnek! KORG szűri, ha már valahol a rendszerben megvan, nem tölti fel újra .... és újra. Ezt is megoldhatná a YAMAHA, sokkal kihasználhatóbb lenne! ... meg vannak ott más egyéb bajok is, amikor egy gyári alapanyagot szeretnél egy külső anyaggal vegyíteni. legalábbis amikor volt Genos-om, ott még probléma volt (sajnos)
... meg kicsit személyre szabhatóbb is lehetne, könnyebb belenyúlási lehetőség zenélés közben, stb... (Amikor volt Genos-om, ezeket a dolgokat hiányoltam a PA mellett!)


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Yamaha Genos 2

Hozzászólás: # 69509Hozzászólás vigo01
2023.11.18. 17:33

Függetlenül márkától bennem kezd megkérdőjeleződni az értelme ezeknek a drága hangszereknek. Nem igazán érdekel, hogy szólal meg adott gyártó szintijéből a zene. Ma már inkább vmi dj megoldás felé nyítnék pl macbook és a hozzá való vezérlő. Kiváncsi lennék, hogy még mindig annyi szinti talál gazdára mint 5 meg 10 éve?
Lehet csak én érzem ezt idejét múltnak és mások élvezettel lőnek be egy új hangszert a nulláról, nincs ezzel semmi baj. A legjobb talán mindkettő technológiát használni.


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Yamaha Genos 2

Hozzászólás: # 69510Hozzászólás ---Qgli---
2023.11.19. 17:07

vigo01 írta:
2023.11.18. 17:33
Kiváncsi lennék, hogy még mindig annyi szinti talál gazdára mint 5 meg 10 éve?
Sok szintit vesznek most is, de leginkább az alsó kategóriát. Sokan csak a saját otthoni szórakozásból vásárolják és ebben az esetben nem a másfél milliós csúcskategóriát veszik hanem az 1-2 százezreseket.



Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Yamaha Genos 2

Hozzászólás: # 69511Hozzászólás vigo01
2023.11.19. 20:33

Ezért sztem ennél feljebb már nem mennek az árak. Éppen csökkenteni fogják a gyártók, hogy el tudják adni. Egyáltalán legyen utánpótlás aki lát még ebben fantáziát és invesztál bele pénzt energiát.


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 639 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1077 alkalommal

Re: Yamaha Genos 2

Hozzászólás: # 69513Hozzászólás Pityu
2023.11.23. 00:56




Új hozzászólás