Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha Genos

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 62436Hozzászólás Mauglidyro
2019.07.03. 13:07

Már nem azért, de ez tipikusan olyan, mint az Android vs. IOS vita :D



Na most ezt tessék lefordítani hangszeres nyelvre.

Nem szeretném kockára tenni az eddigi erőfeszítéseimet, és a csapat jóindulatát egy vitáért, de gondolkodjunk már egy kicsit reálisan.
Már árkategóriában sem egy a két hangszer, ezáltal nem is értem, miért lenne ugyanolyan?

Az a kijelentés, hogy a PSR-S975 80%-ban hozza azt, mint a Genos ... már nem azért, de nagyon erős túlzás.
Szerintem te még élőben nem hallottad Malkó hangszerét ...



Kijelenti, hogy az ott elhangzott dalok csak is Gyári hangszerekkel van meghangszerelve. Talán 2-3 nótát mutat be, ami esetleg az EDM Essential II-es pakkal készül, de ezt el is mondja.

Ismerem Őt elég jól, és tudom, hogy régebbi hangszereire folyton kereste a jó (hanem a legjobb) akusztikus dobmotyó(ra hasonlító) hangzást.
És a modernebb hangszerelésű nótákkal is napokat szenvedett, mire olyan végeredményt ért el, ami tisztességesnek mondható.
De mióta a Genos-on dolgozik, a nyakamat tenném rá, hogy ő a régi sampleres cuccaiból ma már semmit nem használ, annak ellenére, hogy minden fenn van.
De legyen is ... 2Gb sampler memória mellett ne hogy már ne férjen meg ezek.

Akárhányszor küldött demót nekem privátban a hangszeréről annak mindig az lett a vége, hogy sírtam.

Összehasonlítani az én verziómmal? Ugyan kérlek ...
Nálam a Tyros 4 még agyonsamplerezve se tudta azt a szintet hozni, mint amit a Genos sampler nélkül.

Ha nekem nem hisztek, akkor higgyetek a fületeknek.

Én verzióm:
Részegen-DEMO.zip
Marcié:
Reszegen - malko.zip
Itt még a gitárnak is gitárjellege van, a dobtól meg egyenesen végem van ...

Viszont, ha megbocsájtotok, most dolgom van ... megyek a boltba 100-as zsepiért.

Nándi, ha neked ezek után még mindig egy kalap alatt van a két hangszer, lelked rajta.

Békesség, Béláim ;)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 62438Hozzászólás Mauglidyro
2019.07.03. 21:32

Nem szeretnék vitát generálni továbbra sem, helyette inkább összegyüjtöttem pár tényt:

- A 2GB-os sampler memória (relatív dolog ... ez már a t5-nél is lehetőség volt ... S975nél ez még így is kevesebb mint 1GB, pedig ott nagyobb szükség volna a 2gb-ra ... Nem értem :unknown: )
- +9 DSP (az S975-höz számítva ez + 12 DSP ... már 3x-os a különbség)
- OnSong támogatás (Tyros 4 és PSR S970 alatt szerintem nincs ... )
- Érintőkijelző (csomóan sírtak a Tyrosra váltásnál, hogy jajj, nincs érintőkijelző ... aztán mégis ezt felejtették el a leghamarabb, mikor kijött a Genos ... semmi sem jó)
- SSD a háttértár (S975-be még mindig nincs semmi ilyesmi, de én nem veszekszem egy 7-8 eft-os pendrive-on ... Akad itthon egy rakással /de még a Tyros-ba is csak egy "fos" 7200rpm-es laptop vinyóra futotta/ )
- Levették a VGA portot, de helyette kapott egy nagyon komoly külső kijelzős támogatást, amiből még bármi lehet a későbbiekben.
Most lehet vitatkozni, hogy "de akkor venni kell hozzá átalakítót" ... Minden jog megvan hozzá.
- Live Controllerek ... (Úgy hogy az S szériában is az a 2db nem sok mindenre tanítható, és Tyros-on még ennyi sincs, bizony hogy nagy előrelépés)
Ebben a funkciójában hatalmas lehetőséget lát a cég, mivel az új frissítésében ezek is fontos szerephez jutnak.
- Drum edit (S szériában VAN, Tyrosban NINCS!!! Pedig volna létjogosultsága ... Kérdezd Alapi Bandit!!! ... Szerencsére a Genosból nem hagyták el :777 )
- +2db Regisztrációs Bank ... (Relatív dolog ...)
- Új effektek (Szimulációs effektek kimaxolva, a dinamika processz is sokat javult, van Sidechain-re is lehetőség ... de annyi újítást kapott ez a rész, hogy reggelig tudnám sorolni)
- SPDIF kimenet (Abszolút egyedülálló megoldás a piacon)
- Arpeggio funkció (Nem összetévesztendő a multipaddel!!! Szerintem aki stúdiózik, és napi szinten játszik fel midiket, annak egy hasznos dolog.)
Hisz komplett editálásra van lehetőség. (S970-nél is sokat használtam)
- Hangszínek ...
A fúvós hangszíneken át a vonósokíg sok újdonság került a hangszerbe ...
Sőt olyan hangszínek is, amiket Tyros alatt csak pakkban lehetett hallani ...
De ezt is reggelig lehetne sorolni.
- 4db Sub kimenet ... (PSR szériából kompletten kispórolták, Tyros-ba is csak 2 van.)
- Mp3+g támogatás (Sx75-től támogatott, Tyros-ba még egy normálisan működő MP3 lejátszót sem sikerült leprogramozni, nem hogy támogassa az Mp3+g-t ...)
- Dedikálható funkciógombok!!! (Ilyen a Yaminál még nem volt ... De valahogy jóvá kellett tennie a Yamahának, hogy elvették a 4db parancsikont a HDD elérési utakhoz.
Ezért is nyomultak rá az OnSong támogatásra.)
- Mostmár nincs 300kb-os fájlkorlát a midinél ... Tehát a midihuszároknak innenstől kezdve még több lehetőségük van.

Ha ez 20%-ba belefér, akkor megeszem a nem létező kalapom.

Apropó marketing ...

Szerintem a Genos-nak volt a legcsendesebb megjelenése. Hisz azon kívül, hogy csak a nevét tudhattuk egész sokáig, az utolsó 2 hétben kezdtek el csak szivárogtatni róla apró infókat.
Addig is csak 3 stock felvételt láthattunk azoktól az emberektől akiknek a véleményük alapján fejlesztették a hangszert ...

Ezek után mindenki vonja le a maga következtetését ... Ezek csak tények.

Béke!!!


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 62439Hozzászólás Bubamara
2019.07.04. 05:25

Jól elvagytok. :D De minek összehasonlítani, mikor fos az összes. Igen, kivétel nélkül az összes mai jó drága üres doboz illetve nem üres, mert fel van töltve reménységgel és várakozással, no meg egy Háború és Béke terjedelmű süket gyártói kamu szöveggel.. ki sem térek rá, mert annyira szánalmas. :D
De nekünk már ezekre a fosokra van szükségünk, mert elhittük nekik, hogy milyen jó lesz, maga a megváltás. :D
Pihenjetek....

Kiindulási alaphoz visszautalnék:

"Az első kép a táppal azért sokat elárul 2019 évi hangszergyártásokról. Ez már PSR elrendezés. Egy a lényeg fizess 2-3 évente 1,3 M f-ot a gyártóknak. :D
Reklám és marketing 95% hangszer 5% az is ipari hulladék jelleggel. Nem gyártó és nem típus specifikus. Ez ma a trend. Az összes kalandor ezt csinálja. Ide vezetett a fogyasztó szemléletű társadalom és gyártás. Nincs szükség igazán tartós és a komponensek tekintetében minőséget és értéket képviselő termékekre, mert elhitették mindenkivel, hogy a lufi a lényeg és azt úgy is cserélni kell 2 évente. :D
Elég ha elhiszi a vevő, hogy kap valamit. A termék a marketing és nem a gyártmány. :D
Tipikus 2019."


Buba

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 62440Hozzászólás Asterix
2019.07.04. 06:59

Mauglidyro írta:
2019.07.03. 21:32
Nem szeretnék vitát generálni továbbra sem, helyette inkább összegyüjtöttem pár tényt:

- SPDIF kimenet (Abszolút egyedülálló megoldás a piacon)
Nincs is értelme vitatkozni. Mindegyikőtöknek igaza van...

1. Tényleg lufi az összes hangszer és nem érmedes megvenni őket annyi pénzért, amennyiért újonnan és főleg itthon árulják őket. De ha megnézzük, egy Mercit és egy felső kategóriás BMW-t sem érdemes megvenni. De hát ettől, a pénz körforgásától működik a gazdaság. Magunknak vesszük a cuccokat, nem másnak. Még csak nem is a közönségnek...

2. 80-20, vagy 70-30, teljesen mindegy. Egy biztos. A hangszer Yamaha volt és maradt. Csepegtettek bele új dolgokat, sőt fontos dolgokat is. És te eldöntheted, hogy melyik részből mennyit használsz. Ugye az összes régi hangszín megmaradt. Tettek bele újakat. Ezt csinálták az összes Tyrosnál. Mindegyik bővült valamivel. De a régi része a hangszernek pont úgy szólt, mint egy régebbi Tyros hangszer. És ezzel nem vitatom el, hogy az új hangok igazán jól szólnak a hangszerben.

3. Egy csomó technikai újítás. Ez nem nagy durranás, csak a Yamaha végre rájött, hogy 10 évvel le van maradva a konkurenciától és most megpróbálta utolérni... Hozzáteszem, szükség is volt rá és nagyon jól tette...

4. Az abszolút egyedülálló megoldásról annyit, hogy a Korgnak a régebbi hangszerein volt ilyen kimenet. Nagyon hasznos is tudott lenni, mert a Roland régi M16DX keverőjén volt a fogadására alkalmas bemenet, így abszolút zajtalanul 1 tyúkbéllel kapcsolható volt a cucc a hangosításhoz. Aztán eljárt felette az idő. a 4x-en már NINCS rajta egy az egyedülálló csatlakozási lehetőség, mint ahogy a digitális keverőkön sincs már ilyen bemeneti lehetőség...

Én utoljára a 9000pro Yamahámat szerettem nagyon. Genost még nem láttam és nem hallottam élőben... A Tyrosokhoz semmi sem vonzott. Számomra a Tyros 1-2-3-4 csak hangszínekkel bővített Sima Tyros volt. A Tyros 5-nél mondtam azt, hogy nagyon jó fizetős pakkokat adtak hozzá. De pusztán a pakkok miatt használni egy hangszert, amikor a "belső gyári cuccok" jóval gyengébbek, mint a pakkok, nekem nem tűnt vonzónak. Hallottam jó pár Tyros 4-et szólni. Egyik olyan volt, mint a másik, nem tudott megfogni. Több alkalommal nekem is volt. Az én beállításom sem tudott megfogni... Ezek alól egyedül Malko hangszere volt az, amire azt mondtam, ez igen, ez megszólalt. Így demókat tekintve talán jobb lett volna Malko T4-es verzióját a Genosos verzióhoz hasonlítani. Így a 2 demo alapján tényleg fényévekkel jobb a Genosos verzió.

De kérdem én, pontosabban csak halkan javaslom... Mivel én nem voltam ott a zenész találkozón. De ott sok millió forintnyi cucc fel volt pakolva. Digitális keverés, stb... Javasolnám, hogy legközelebb a hangot a keverőről direktben vegyétek fel. Mert a felvételen elhangzott Genos minőség sem közelíti meg azt, amit ide feltettél....



Avatar
kismaxi
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013.09.05. 18:00
Hangszer: KORG Pa2x Musikant(Stick);KORG Pa700 Musikant(SD)
Tartózkodási hely: Sopron
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 20 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 62441Hozzászólás kismaxi
2019.07.04. 07:05

Mauglidyro írta:
2019.07.03. 21:32
Nem szeretnék vitát generálni továbbra sem, helyette inkább összegyüjtöttem pár tényt:


- SPDIF kimenet (Abszolút egyedülálló megoldás a piacon)
Nem áll az olyan egyedül :)

Ahh, most látom Asterix már írta.


[font=Lucida Console]KORG PA2xPro, Audio Technica AE6100, Edirol M-10 DX, LD- System MAUI11 line array[/font]

Avatar
kismaxi
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013.09.05. 18:00
Hangszer: KORG Pa2x Musikant(Stick);KORG Pa700 Musikant(SD)
Tartózkodási hely: Sopron
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 20 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 62443Hozzászólás kismaxi
2019.07.04. 08:16

Személy szerint én nagyon vártam a Genost.

Jóbarátom- aki mellett jónéhány éjszakát gitároztam - Tyros4 esének hangja elég jól beleégett az agyamba.
Ő elsők között váltott Genosra, és mivel nem egy belepiszkálós típus, így volt lehetőségem az alap megszólalás összehasonlításra színpadi felhasználás közben két HK nano 600 on. Nem szeretek elhamarkodott vélemény alkotni ezért csak az első benyomásaim írnám:

A tyros4 hez képest, mintha levettek volna egy paplant a hangfalakról: ez már egy nyitottabb hangzás.
A zengetővel is óvatosabban bántak.
Az új dobok, és hangszínek az új stílusokban nagyon jól szólnak.
Viszont - szerintem - a régi stílusok az új hangszínekkel elvesztették a kiegyensúlyozottságukat: mintha simán lecserélték volna a hangszíneket a sávokon úgy, hogy a hangerő és hangszín beállításokon nem finomítottak, és megszűnt a Yamahás candycrash feeling.

A képernyőt én erős fényben nehezen láttam, a kolléga nem tudja hol kell állítani a fényerőt vagy kontrasztot.
Szerintem az upper hangszíneknek szánt képernyőterület túl nagy lehetne több dolog a kijelzőn, ha kisebbre vennék.
A slidereknél is vannak furcsaságok: ha belenyúlsz egy értékbe először nullára áll az érték utána veszi fel a potméter helyzetét. Bár ez lehet beállítás kérdése.

Sokat írhatnék még, lehet fogok is.



Ettől függetlenül aki arrangert szeretne és szereti a Yami féle lábujjhegyen járó hangzást, és több generációvel idősebb hangszere van mindenképp jól jár a Genosszal.


[font=Lucida Console]KORG PA2xPro, Audio Technica AE6100, Edirol M-10 DX, LD- System MAUI11 line array[/font]

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 62447Hozzászólás Mauglidyro
2019.07.04. 09:48

Asterix írta:
2019.07.04. 06:59
Nincs is értelme vitatkozni. Mindegyikőtöknek igaza van...
Kimondtad a lényeget, az első mondattal, ezért csak azt tudom mondani, hogy köszi!!!!

A demókat tekintve igazából maximum csak az arányok lennének jobbak, ha az én demóm Marcitól származna.
De hát ez nem olyan régi fialás ...

Ez a midi még megérdemelne egy külön misét, mert kivétel nélkül szerintem mindenki egy régebbi, és ettől rosszabb verziót használ belőle ...
Kb. 4-5 hónapja lettünk erre figyelmesek, amikor keresgettünk Marci számítógépén.

Ez a nóta már évek óta problémát okozott, mivel bárhogy csavargattuk, csak rosszabb lett, mint volt.
Hááát az új verziónak a megrendelésében is volt tanulópénz ... de erről Marci beszélni fog, ha akar.
Tehát már ezért is nem lehetne ezt összehasonlítani a 2 verziót ő általa.

Ami meg a fórumtalis felvételt illeti ...
Ha ezen múlik a dolog, jövőre vihetem a kamerás cájgomat, és ott már külön lesz rögzítve a hang.
De szerintem ettől függetlenül így is átjött számomra az, aminek át kellett jönnie.

Én innen is szeretném megköszönni Józsinak a felvételt :)


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 62448Hozzászólás Asterix
2019.07.04. 09:51

Nem kell ehhez kamerás cájg. Minden digit keverő képes felvenni valamilyen adathordozóra. Csak el kell indítani a felvételt és kész. Utólag pedig Józsika felvétele alá bevágni akár egy második hangsávnak...

De persze így is köszönet a felvételért.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 62451Hozzászólás ---Qgli---
2019.07.04. 14:04

Nem tudom, hogy a Genos képes-e erre, de nekem egy olyan hangszer kellene, aminek a seqencer részében olyan sáv is van, ami audio sáv. Ilyen volt annak idején a Roland Fantom sorozat, de amikor megtudtam, hogy ilyet tud a Fantom, addigra nem gyártották és újan nem lehetett már kapni. Az utód hangszere meg sajnos nem tudja ezt a funkciót...



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 62470Hozzászólás Mauglidyro
2019.07.08. 00:41

Micsoda fejlemények ...

Az interneten megjelent pár napja egy kép, amin egy olyan hangszer prototípusa látható, amit már most a Genos kistestvéreként neveznek.
image.png
Az új széria neve: PSR-SX

A kép a minőségénél fogva nem egy sokat mondó valami.
Ami viszont lejön:
- A Genosban is található Pitch Bend kar befigyel.
- Kékek a ledek
- Más a dizájn, ezt főleg a csatlakozó sornál lehet megfigyelni. Szerintem beljebb esik a csatlakozó sor ... (szerk.: ami nagyon f@$z@ mert ezek után sem lehet pipa dugókat használni a hangszerhez.)

Amennyiben valóban egy butított Genos-al szeretnének beújítani Yamaháék, akkor ezek szerint a PSR-S sorozatnak annyi ...
És az új hangszernek (szerintem):
- Mondanom sem kell, hogy valamit örökölnie kell a Genosból hangszín ügyileg. (Revo Dobok, a vonós hangszínek)
- Minimum 1 Gb Sampler memóriának kell benne lennie.
- Az érintőkijelző alapfelszereltség ... (még ha kisebb is lesz, mint ami a Genosban van, mondjuk a standard S970 méretű kijelző még egész tűrhető lenne)
- Egy kisebb flash alapú háttértárt kell kapnia, ami PSR-ekhez képest hihetetlen újítás.
- Több DSP-t kell kapnia ... Minimum annyit, amennyi a Tyros-okban benne van, ha már kis Genos-ról esik szó, és ezen szeretnének spórolni.
- A VGA Port meglétének a kérdése bizonytalan ... Én úgy gondolom, hogy kicseszés lenne a Genos Userekkel szemben, ha itt meghagynák a VGA Port-ot.
- nem lesznek live controllerjei ... Ha esetleg mégis, max az a 2 amit már PSR-nél is megszokhattunk. Vagy az is lehet, hogy csak is knobokból fog állni a live controller.
Ez a képen sajnos nem derül ki.

Ti mit gondoltok erről???
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Mauglidyro 2019.07.08. 05:34-kor.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Új hozzászólás