Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha Genos

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 69686Hozzászólás ---Qgli---
2024.02.20. 07:59

Egyébként ezeket a midifile javítási dolgokat már elmondtam, sőt meg is mutattam embereknek, de mindegyik azt mondta, hogy ez rohadt időigényes, erre nekik nincs idejük!



Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 638 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1076 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 69687Hozzászólás Pityu
2024.02.20. 08:12

"Nincs kihasználva a GENOS-nak az tudása, ami előnyére válik"

Hogy Én ezt hány éve mondogatom a zászlóshajók esetében.. :)

Meggyőződésem, hogy egy Genosból iszonyat jó dolgokat ki lehet hozni de iszonyat nagy munkával.
De akkor kérdem Én, mi a fenéért fizetsz óriási összeget egy ilyen hangszerért, hogy utána hónapokig tökölnöd kell még a beállításokkal a szerkesztgetésekkel?
Csúcshangszer esetében valahogy elvárnám, hogy abban úgy szóljon a stílus, hogy ne azt érezzem, ezt át kell majd szerkesztgetnem.. ;)
Valahol írták, hogy a Genos is egy Tyros, csak kapott néhány új hangot, stílust, pár paramétert felturbóztak és új köntösben sikerült piacra dobni a "régit".



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 69688Hozzászólás Mauglidyro
2024.02.20. 09:21

Háááát kéremszégyen ... Így 2 napnyi nem alvás után megdöbbenve olvasom a következő sorokat ...
Ennyi ébrenlét után már nagyon kezd kikívánkozni belőlem az állat, és csak egy paraszt hajszál választ el attól, hogy ne írjam meg azt, amit valóban gondolok, úgy hogy érjétek be ennyivel.
A fenti hozzászólások minősítik az embert ... a többi no comment.

Elmondtam azt is, nem is egyszer: Lesz idő kreativitásra, azaz kiismerni jobban a hangszert (mint ahogy a T4-nél is anno sikerült, mert sokatoknak tetszettek a demóim), de egyelőre az elsődleges prioritás, hogy minden legalább úgy szólaljon meg, mint ahogy anno a T4-en félbemaradt
, aztán lehet nótánként hatalmas kreatív erőket szabadjára engedni. Így is van olyan, amikor megragadok egy nótánál és elkezdem önkénytelenül szinte már atomjaira szétszedni, ám ez sajnos az elsődleges tervemnek az idő előtti teljesítésének az esélyeit igen-igen rontja, pláne annak fényében, hogy kilátásba van a másik T4-nek is az eladása, na meg hogy az ilyen kommentekre kelljen válaszolnom civilizáltan.
Hogy senkinek ne legyen igaza, elhoztam egy másik demót is, remélem ez már megfelel az "elvárásoknak".
Apostol Remix 2024.zip
Ha a fentieket nem tudjátok megérteni kommentár nélkül, akkor nincs miről beszélni, ebben az esetben viszont én levettem a kezemet a fórum sorsáról.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 69689Hozzászólás Mauglidyro
2024.02.20. 10:27

Jah és még valami ... ennyit a "ne kvantáljunk dobot, meg játszunk a hangoknak a dinamikáival" elméletről ...
A jó hangzás miatt triggerezni kell a jól kikevert dobodat - kvázi layerezni -, trigger miatt kénytelen vagy kvantálni, a jó mix miatt muszáj vagy kompresszort használni, amivel a dob valódi dinamikázása értelmetlenné válik.
Nem azt mondom, hogy 100% pontossággal, de azért hasonlót tudnék alkotni Genos-szal is.



@---Qgli---, még mindig várom az elképzelésedben a Váradi dalt feldobolva, nekem az is elég, ha legalább olyan jól meg tudod csinálni a jelenlegi hangszereden ... Én csak látni szeretném, hogy te miképp csinálod.
Tehetsz mellé audió anyagot is, szemléltetve azt amit ezzel át akarsz adni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mauglidyro 2024.02.20. 10:40-kor.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 638 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1076 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 69690Hozzászólás Pityu
2024.02.20. 10:37

Tisztázzuk a dolgokat akkor.. :)
Ez ugye egy fórum.. Egy fórumon mindenki kivétel nélkül elmondhatja a véleményét, ha tetszik ez egyeseknek, ha nem!
Más kérdés a vélemény stílusa. Ám ha az nem obszcén, vulgáris vagy személyeskedően sértő, akkor helye van a vélemények közt!
Kéretik ezt (is) tiszteletben tartani!
És igen bölcsen tetted, hogy nem jött ki az az "állat", ahogyan fogalmaztál... ;)
Te is megfogalmaztál egy véleményt, más is megtette, ennyi. Nem kell túlgondolni..
Egy hozzászólás akkor minősíti az embert, ha az sértő vagy bántó ill. személyeskedő.
Mivel itt ilyen nem volt, így maradjunk meg a normális hangnem mellett!
Köszi!

A fórum sorsáról meg eddig sem Te gondoskodtál, ám sok hasznos írásoddal gazdagítottad azt. Maradjon is meg ezen a szinten ez a szokásod! :777



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 69691Hozzászólás ---Qgli---
2024.02.20. 10:56

A midifile-al kapcsolatban nem személyeskedtem, nem sértettem meg senkit! Én csak leírtam, hogy ha kezem közé kerülne ez a midifile és ki kellene javítanom, akkor milyen szükséges lépések lennének számomra, amit mindenképpen megtennék ezzel a file-al.
Aki gyártotta ezt a midi file-t azt sem bántom, hiszen ő egy olyan midifile-t készített, ami ( ahogy Maugly mondta ) minden hangszeren jól szól és azt nem egyszerű megoldani ( én legalábbis nem tudnám ).

Abban viszont most is tartom az álláspontomat, hogy ezek a csúcshangszerek mind kiváló hangszer és mindegyiken csodát lehet(ne) művelni, ha valaki szorgalmasan csinálja és nem kifogásokat keres. Én azt is megértem, hogy akik napi 8 órában dolgoznak, azoknak nincs ideje ezeket megcsinálgatni, de akkor ne akarja, hogy úgy szóljon, mint amiben rengeteg munka van!

Almatomi reklámozza a Ketront, de egy másik márkájú csúcshangszer hasonlóan jól szólna a kezei közt, csak ezt senki nem hiszi, mert még nem hallotta ( valószínűleg nem fogja )!
A Ketron hangszereknél nem a hangszer a nagy durranás, hanem Tomi a nagy durranás!!! Meg kell hallgatni a 30 éves X4-et a kezében és senkinek nem szól úgy egy mai GENOS, vagy PA5X, mert ott sem a hangszer a valami, hanem Tomi!

A hangszergyártók ezt tudják és ezért dobják mindig piacra az újabbnál újabb hangszereket drágábbnál drágábban, mert a zenész úgyis megveszi, nem veszi észre, hogy a régin is tudna olyat alakítani ( sok munkával ), hogy az jó legyen, de nem!!! Megveszi az újat!

Váradival kapcsolatban: Gondolkodtam azon, hogy az első négy ütemet megcsinálom, hogy mire is gondolok, de az a pár ütem is legalább két délelőttömet elütné fölöslegesen, mert ezt a nótát én nem szándékozom műsorra tűzni és azért, hogy csak bemutassam, ne haragudj, de nem szánok rá két délelőttöt.



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 69692Hozzászólás Mauglidyro
2024.02.20. 12:24

---Qgli--- írta:
2024.02.20. 10:56
Abban viszont most is tartom az álláspontomat, hogy ezek a csúcshangszerek mind kiváló hangszer és mindegyiken csodát lehet(ne) művelni.
Ez lenne a cél!
---Qgli--- írta:
2024.02.20. 10:56
Én azt is megértem, hogy akik napi 8 órában dolgoznak, azoknak nincs ideje ezeket megcsinálgatni, de akkor ne akarja, hogy úgy szóljon, mint amiben rengeteg munka van!
Ám tudod, Róma sem egy nap alatt épült ... És egy seggel csak egy lovat lehet megülni, ahogy 1 nap is csak 24 órából áll, ebből 8óra pihenésből, ahogy Nagy Feró mondaná, és még hol van a szórakozás?

De akkor mire volt ez jó, ha nem tudod prezentálni a mondani valódat? :unknown:
Ebben az esetben a választást a kezedbe adom.
Mutass BÁRMILYEN midit, hogy a te értelmezésedben miképp szólna egy dal?
Ellenkező esetben ez csak üres fröcsögés ...

Nem vitát szeretnék szítani, ellenkezőleg, már rövidre szeretném zárni, de enélkül csak még több lenne a neked szegezett kérdés.
Itt az ideje, hogy te is bizonyíts ... tőled még nem hallottam demót ezen az oldalon.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 69693Hozzászólás ---Qgli---
2024.02.20. 13:26

Mauglidyro írta:
2024.02.20. 12:24
Mutass BÁRMILYEN midit, hogy a te értelmezésedben miképp szólna egy dal?
Ellenkező esetben ez csak üres fröcsögés ...
Tudod mit?
Nem fröcsögök többet....,sőt ezt a fröcsögést is kitörlöm!

Erről szól a mai világ és erről szól a fiatalság.

Most mondok véleményt a másik topikban a GENOS DEMO-ról:

Nagyon fajinul szól a GENOS, ügyes gyerek vagy Mugly, csak így tovább!!!



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 69694Hozzászólás Mauglidyro
2024.02.20. 13:51

Ne vedd a lelkedre azért ...
Én csak annyit szerettem volna tudni, hogy miképp lehetett volna jobb és egyedibb a munkám ... Tán ez is baj?
Szerintem ezt már sose tudjuk meg.
De azért örülök, hogy így is tetszett :)

Peace ;)


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Toncsi30
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.09.10. 13:12
Hangszer: Genos
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Adott köszönetek: : 92 alkalommal
Kapott köszönetek: : 44 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 69695Hozzászólás Toncsi30
2024.02.21. 23:36

---Qgli--- írta:
2024.02.20. 10:56
Almatomi reklámozza a Ketront, de egy másik márkájú csúcshangszer hasonlóan jól szólna a kezei közt, csak ezt senki nem hiszi, mert még nem hallotta ( valószínűleg nem fogja )!
A Ketron hangszereknél nem a hangszer a nagy durranás, hanem Tomi a nagy durranás!!! Meg kell hallgatni a 30 éves X4-et a kezében és senkinek nem szól úgy egy mai GENOS, vagy PA5X, mert ott sem a hangszer a valami, hanem Tomi!
Sziasztok.
Bocs,hogy én is hozzászólok.Egy barátomnak van egy ketron eventje......Nagyon jól szól a keze alatt.....hozzáteszem messze nem almatomi szintű zenész.....
Joggal reklámozza a ketront mert ahogy az megszólal ott nem kell napokig farigcsálni egy midit sem.....csak ÉLŐBEN játszani.....éS akkor rájössz,hogy minek a midivel baszakodni napokig?
És igen....minden hangszer jól szólna a Tomi keze között...igaz......de mi ne hozzá hasonlítsuk magunkat....Ő más kategória...(és ezt pozitívan gondolom)
De higgyétek el ...komolyan.....egy Genos sem fog soha úgy szólni ,mint egy event szól...És ezer bocs.....nem akarok senkit megbántani.....Modern hangzásban nagyon jó...tényleg.....de ha kicsit is más stiust játszol akkor nem kérdés...
Persze kinek mire kell a hangszer...HA 180-AS TEMPO A LÉNYEG AKKOR NEM KELL EVENT....arra jó egy középkategóriás hangszer is...
Tényleg komolyan gondolom,és elnézést mindenkitől,,,de hallgasson már meg mindenki egy eventet.....
Szóval joggal reklámozza a ketron a Tomi....Szerintem...És remélem nem bántottam meg senkit...Tényleg nem állt szándékomban. :777



Új hozzászólás