Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha Genos

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 55419Hozzászólás Rolandbk5
2017.11.15. 11:32

Bandi azért egy beszámolót várnánk tőled a Genossal kapcsolatban. Láttam találkoztál vele, de talán nem volt bekapcsolva? :777
Már Marcinak is hozzák a Genos-t.



Matya89
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2015.07.19. 13:58
Hangszer: Korg Pa3xLE, Yamaha S770
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 92 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 55425Hozzászólás Matya89
2017.11.15. 13:41

Egy rövid leírás a hangszerrel kapcsolatban. A mai nap volt alkalmam egy kis ideig próbálgatni a hangszert. Már igen meg is van rá a vevő. Az idő szűkössége miatt csak egy pár hangszint, stylust próbáltam illetve volt benne egy pendrive, amin midi és mp3 volt. Fent az emeleten egy Tyros 5 is volt, de a két hangszer összehasonlítására már nem volt idő. A Genos Yamaha HS7 stúdió monitorokra volt kötve.

Hangja: Nagyon sokat dob rajta az 5db bele samplereztt yamaha akusztikus dobminta, illetve az effekt. A standard yamaha hangszínek kicsit finomítva lettek. 28db insert effekt van. ebből 20db-ot a midi sávokra lehet beilleszteni, 8db-ot pedig a stílusokra, szóló hangszínekre+külön reverb és chorus rész. Egy insert effektet csak egy midi sávon tudunk használni. De egy midi sávra több insert effektet is illeszteni tudunk. Ha az új hangszíneket és az effekteket levesszük róla kis túlzással egy sima Tyros szól vissza. A pendrive-on található midit is teszteltem. Pocsolyába léptem (greg). Csak simán betöltve szerintem alig van különbség a régebbi szériákhoz képest. Új hangszínek cseréjével és effektezéssel sokat lehet rajta javítani vagy éppen rontani attól függően, hogy az az effekek hogy vannak állítva. A dual player része mint a korg-é. Azt nem tudtam megnézni, hogy a txt szöveget automatikusan hozza-e a szöveg nélküli midihez, MP3-hoz.

Ha a stylusoknál a dobokat visszacseréltem a régebbi dobmintákra effekt elvétellel szinte egy az egyben tyros szólt.
Összegzés képen: ezeket a sampler dobhangokat, hangmintákat a yamaha bővítő csomagban is kiadhatta volna a régebbi szériákhoz. Az régebbi szériák effekt részének felépítéséről nem tudok nyilatkozni, de ez a kettő, ami hangzásilag nagyot dob a hangszeren. Egyszóval egy lehúzás. Ha a Genos-ból ki samplerezzük az új dobmintákat és betöltjük a régebbi szériákba már nagyot léptünk előre.
Amit még mindig nagyon hiányoltam belőle, hogy a dobrészek hangerőaránya továbbra se állítható úgy mint egy Ketron-ban, korg-ban vagy csak egy régi Roland E-50-ről beszéljek.
Pár hónap vagy év múlva használtan 800-900.000Ft-ért nagyon jó vétel lehet.

Én a jövő évben megjelenő kistesókra leszek kíváncsi. Ezekkel a dob hangmintákkal, butított, de hasonló effekt résszel kb s970-es áron nagyon jó vétel lehet majd.



Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 55426Hozzászólás Rolandbk5
2017.11.15. 13:47

powersparc írta:
Rolandbk5 írta:Már Marcinak is hozzák a Genos-t.
Marci = Malkó? :?: Én meglepődnék ha a T4-et leváltaná!
Nem Márton 1974=Marci ... Malkó - szerintem - nem a Genos felé fog elmozdulni.



Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 55428Hozzászólás Rolandbk5
2017.11.15. 14:13

Matya89 írta:28db insert effekt van. ebből 20db-ot a midi sávokra lehet beilleszteni, 8db-ot pedig a stílusokra, szóló hangszínekre+külön reverb és chorus rész.
Az új optimizer 16 DSP effektet lát. Hol a többi 4?
Matya89 írta:Egy insert effektet csak egy midi sávon tudunk használni.
Ezt hogyan kell érteni?

Köszi a beszámolót tényleg hasznos volt. Akkor nem sikerült a dob rész editálását megoldani még mindig? Ez bosszantó.
Néztem a videót amit Neumann Balázs bemutatóján a videó kimentre válaszólt, hogy egy USB átalakítóval lett megoldva. Azt mondják itt a fórumon, hogy a VGA csatlakozó nem egy modern megoldás. Mégis egy USB to VGA csatlakozót sikerült kreálni, hogy "jobb lehessen a szövegmegjelenítés". Hát biztos jobb lesz mint az előző VGA csatlakozásoknál ... :lol:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.



Matya89
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2015.07.19. 13:58
Hangszer: Korg Pa3xLE, Yamaha S770
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 92 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 55430Hozzászólás Matya89
2017.11.15. 14:37

Matya89 írta:Egy insert effektet csak egy midi sávon tudunk használni.
Ezt hogyan kell érteni?

Van 28 insert efekt. ki lehet választani hogy pl a 15. insert effekt (legyen delay) a ch1-16 sáv valamelyikére lehet kiválasztani. Szemléltetés képpen legyen ch10 (dobsáv). Akkor a 15.insert effekt csak a ch10. sávra lesz vezérelve. De a ch10. sávra rátehetem mellé még pl a 16. effektet ami legyen egy compressor. Bár a mixer fülön nem voltak egymás alá felsorolva a ch10. sáv alá betett insert effektek így lehet hogy ez a rész még pontosításra szorul. De szerintem biztos, hogy a pl. 15.insert effektet nem tudom egyszerre a ch10. és ch.15 midisávok alá betenni.



Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 55431Hozzászólás Rolandbk5
2017.11.15. 14:57

Így már értem. Tulajdonképpen ugyanúgy működik ahogy most is. Egy DSP-t egy sávra lehet egyszerre használni kivéve a DSP1-t, mert ott System-ként is működik és ott akár mindegyik sávra tudjuk használni. Ez a Yamaha hangszereknél így működik.

:777



Avatar
Siklai68
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.02.11. 12:50
Hangszer: Yamaha PSR 9000 Pro
Tartózkodási hely: Nagyoroszi
Adott köszönetek: : 601 alkalommal
Kapott köszönetek: : 382 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 55436Hozzászólás Siklai68
2017.11.15. 17:55

zajcsinalo írta:
Rolandbk5 írta:Bandi azért egy beszámolót várnánk tőled a Genossal kapcsolatban. Láttam találkoztál vele, de talán nem volt bekapcsolva? :777
Már Marcinak is hozzák a Genos-t.
Mire bekapcsolásra került a Genos addigra én már elfáradtam rendesen, minden szempontból, ugyanis szombat reggel 8-tól felvoltam, kb 40 órát.
Zoli!
Január végén lesz itt egy Genos demo, ha érdekel...



slyer
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2012.09.06. 22:27
Hangszer: yamaha tyros 4-yamaha Genos
Tartózkodási hely: Écs
Adott köszönetek: : 165 alkalommal
Kapott köszönetek: : 312 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 55463Hozzászólás slyer
2017.11.16. 17:55

Ma én is nézegettem az optimizer x-el a genos felépítését!16 dsp használható a midi sávokra!!!!Az optimizer új verziója is szar lett ebből a szempontból!Nem tudja az expansion packokat kezelni,de az a midiland hibája,nem a genosé.A megoldás pont ugy mint a tyros 5-nél,txt fájlt kell a progi könyvtárába behúzni,ami tartalmazza a hangszínek neveit,meg a hozzá tartozó program change-et,msb-lsb !
Yamaha_Genos_CustomDrums.txt
Így nézzen ki a file.Majd egy jobb szerkesztővel,tab segítségével lehet bepötyögni a custom dobok neveit!Csak így jelenik meg a Midifile optimizerX-ben.
Az expansion packok dobjait ez sem tudja valamiért kezelni!Ez is a midiland hibája,nem a genosé!Remélem lesz egy kis bugfix.
Amilyen könnyű volt t4-el az optimizer,olyan szar lett a 970/t5/genos gépekkel most.Nem is értem,de ezt már mások is jelezték,hogy nem boldogulnak .
Ismétlem nem a genos-szal van gond ,hanem azzal az editor progival,amivel a t4-ig jól lehetett dolgozni!Várom a megoldást :|
Ja!És betöltöttem a genos stílusait a 970-be!A dance kategória kivételével 60-70%-ban a régi hangszíneket használja ,ami azt bizonyítja,hogy kb 30% ami új lett hangszín ügyileg!Ezt furcsálom.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Yamaha Tyros 4,yamaha genos,Korg pa3x pro,yamaha dxr 15 top,dB 05D sub,Yamaha Mg102c,Shure beta 58A

slyer
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2012.09.06. 22:27
Hangszer: yamaha tyros 4-yamaha Genos
Tartózkodási hely: Écs
Adott köszönetek: : 165 alkalommal
Kapott köszönetek: : 312 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 55466Hozzászólás slyer
2017.11.16. 19:23

Ez a panel txt már megoldja az expsnsion packok hangszíneit!De sokat kell még ehhez is pótolni!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Yamaha Tyros 4,yamaha genos,Korg pa3x pro,yamaha dxr 15 top,dB 05D sub,Yamaha Mg102c,Shure beta 58A

slyer
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2012.09.06. 22:27
Hangszer: yamaha tyros 4-yamaha Genos
Tartózkodási hely: Écs
Adott köszönetek: : 165 alkalommal
Kapott köszönetek: : 312 alkalommal

Re: Yamaha Genos

Hozzászólás: # 55470Hozzászólás slyer
2017.11.16. 20:23

Nekem megvan,de hiányos!


Yamaha Tyros 4,yamaha genos,Korg pa3x pro,yamaha dxr 15 top,dB 05D sub,Yamaha Mg102c,Shure beta 58A

Új hozzászólás