Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 22
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 63329Hozzászólás malko
2019.10.04. 11:29



Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 22
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 63331Hozzászólás malko
2019.10.04. 16:17

powersparc írta:
2019.10.04. 13:13
Malkó!
Ez most új Gonosz modell lesz szerinted vagy csak új op.rendszer a régire?
Nem szerencsére. Még a régi gonoszra tervezik.


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 63332Hozzászólás Mauglidyro
2019.10.04. 16:19

Semmiképp nem új modell ...

Inkább frissítés ...

Ha Korg-ék is megcsinálták, ők sem maradhatnak ki :)
Szerintem jócskán van még puskapor a Yamaha tarsolyában, amit még el tud lőni ;)

Itt szerintem még nem fog meg állni a történet. :777


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

jacksony95
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.04.28. 10:58
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Szeged
Adott köszönetek: : 208 alkalommal
Kapott köszönetek: : 238 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 63333Hozzászólás jacksony95
2019.10.04. 17:59

Na ez egy nagyon érdekes lépés a Yamahától....Nézzük csak.....
Felemelték 1.7 Gb ról 3Gb ra a Sampler memóriát ....Eddig hol a túróba volt ez a "rejtett erőforrás,, Mindegy örülünk neki...
+ Kap 25 SART2 hangszínt megspékelve 50 Db spéci stílussal.......SX ből ismert + funkciókat is megkapja ....Ez szégyen lett volna ha nem így történik....

Olyan érzésem van ,hogy most a Yamaha saját magának tett keresztbe egyesek szerint túl jó lett az SX széria és túl hamar jött magával a Genossal is kiszúrás ( ezért is csináltak gyorsan nagyobb szakadékot ) mert egyre jobban elmossák azokat a határokat amik eddig a nagyok mellett szóltak....... Az SART2 hangok hiánya a kicsikből tudnak azért fájni mert azok baromi jók viszont ezek az ÚJ SX ek a régiekkel szemben temérdek gombnyomkodástól menekítik meg az embert pl az effektek elérése 1 Érintés a több mint 10 gombnyomkodás helyett....És még sorolhatnám..
a Kicsik mellett szólhat még ,hogy szuper hordozhatóak és az a tudás amikkel jönnek meg kell ,hogy állják a helyüket a legtöbb buliban....

Amit én befejeznék ebben a kategóriában az a "Hangszórós,, hangszerek gyártása inkább legyen laposabb még könnyebb egyszerűen nem látom értelmét és amit így megspórolnak fektetnék a minőségbe mert abban mindíg van hová fejlődni a hangszórókat meg hagynák meg a Casionak és a gyerek szintiknek stb......

Próbáltam rendelni SX900 at kipróbálás gyanánt de majd csak Novemberben jön a kamion megint csak az előrendelők kaptak...
Viszont küldtek pár felvételt az SX 900 Ból ősszevetettem a Genos ugyanazon stílusával azt kell mondjam igen meggyőző szinte értékelhető különbséget egyáltalán nem hallani....

Egyet biztosan tudok mondani az SX900 Jobb vétel mint a Genos volt megjelenésekor.....Aki SX900 at szeretne venni nincs szüksége a Genoson található + potméterekre és a 76 billre ,tudja nélkülözni az SART2 hangokat az nem fog csalódni benne..... :777 Ügyes -szép ( ? ) És okos......


A zene szabaddá tesz....

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 63339Hozzászólás galambjozsef
2019.10.05. 08:19

Ezek a hangszerek már nem olyan hangszerek, mint régen készültek, hogy van egy chip benne, ami meg volt tanítva bizonyos dolgokra, aztán ha uj funkciók és dolgok kellettek, vetted az újabbat, mert abba már ugy volt a chip tanítva, valamint jöttek a fejlődések is ezzel együtt. Ma már ezek mind PC-k, egy alaplap, egy hardware, egy software, és taníthatod a gyártó által megadott határokig!
Pa300-nál , igen, hol is volt a 32MB sampler? amit azóta hackerek megtúrtak és már 64MB!!
Software-sen! Van neki tárhely, valamennyi, és onnan dolgozik!
Pa4x-ben is így lett 400MB (800MB+) -ból 1,5GB (3GB+) mert softwaresen van megoldva. (A 3xpro volt az utolsó hangszer ahol a RAM még fizikai kártya volt)
Itt gondolom már azért álltak meg a SAMPLER RAM mérettel, mert a jelenlegi CPU már nehezen bírkózna meg többel! Így is jelenlegi 3,1 verziónál az 1GB-nál nagyobb BKP mentéssel gond van, mert nem tölthető vissza (A SET mentéssel nincs gond visszatöltésnél!)
Ja, és még én is hozzácsaptam közel 380MB-nyi anyagot a gyári rendszerhez, musikant hangmintákkal! :D
Ha a CPU elbírná a pa4x-nél, akkor kb 3,2GB (azaz tömörítve kb 6,4GB sampler mintát lehetne belegyömöszölni) mivel az erre szánt partíció mérete nagyjából ennyit elbírna (6,84GB!!!) ...hacsaknem a partíciók méretét egy arra szánt UPDATE-val nagyobbra nem emelnék, mert van pár másik partíció ami messze nem használja ki azt a méretet, amire szabták (Pl. user, ami 1,4GB, amiből a jelenlegi software ennek az 1/3-át sem használja el, úgy hogy tele van cuccal!
Genosnál is biztos vannak ettől jóval nagyobb lehetőségek, és ha a YAMAHA sem kapzsi, (vagy esetleg hackerek meg nem túrják ezt is) megnyitja majd ezeket!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 63348Hozzászólás Karesz
2019.10.05. 20:54

Milyen jó,hogy nekem nincsenek ilyen gondjaim.hogy 64MB vagy 64GB... :lol: :lol: :lol: :lol:



Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 65654Hozzászólás Piercarlo
2020.06.07. 09:53

Pénteken módon nyílt kipróbálni az új SX700-ast és engedjétek meg, hogy elmondjam róla a tapasztalatokat.

Külsőre nem túl megnyerő, egyszínűek a gombok, semmi felesleges flinc-flanc. A ház anyaga viszont gyalázatos, kb. olyan színvonalú, mintha farostlemezből készült volna! Az 1989-ben vásárolt, félig játék Yamahámnak klasszisokkal jobb az anyaga! Az érintőképernyő külseje rendben van, szép színes. Az viszont nem, hogy borzasztóan sok kis ikont raktak egy menüoldalra, bogarászni kell, mi, hol van. A menüben való eligazodás is nehézkes, de gondolom az idővel meg lehet szokni.

Elsősorban a stílusokra voltam kíváncsi. Ugyan nem próbáltam végig mindet (elsősorban a pop-rock és az entertainer érdekelt), de azok kifejezetten tetszenek, ha nincs is túl sok belőlük. Változatosak, jól szólnak. Például sok helyen van vonós aláfestés, ami a mostani Korgomból nagyon hiányzik, de itt, ahogy a régebbi Rolandoknak megvolt. Nagyon kellene az SX7000-ban az SX900-ba beépített többi stílus, ez így azért kicsit kevés. Ami zavaró, hogy a negyedik variáció nem "bontakozik ki" eléggé: azaz inkább a "dobos" húz bele, nem adnak hozzá még több hangszert, mondjuk fúvósokat vagy vonósokat. Viszont óriási pozitívum, hogy mindenféle különleges akkordot felismert, mondjuk egy Dm11-et is, és jól is szól! Ugyancsak jól működnek a perbasszusos akkordok.

A hangzást átlagosnak mondanám, még szokni kell, persze egyáltalán nem mentem bele a beállításokba Első hallásra a Korg sokkal jobb, de az kiemelkedik a vonósok és a fúvósok terén. Szóval gondolkodom, hogy lecseréljem-e a Korg PA600-ast, mely nagyon jól kezelhető, a zongorahangokon kívül a hangzás is rendben van. Viszont a stílusok többsége használhatatlan és a hiába töltöttem be a régebbieket, amik fent vannak a neten, abból sem találtam igazán jókat. (Még az is megfordult a fejemben, hogy újra veszek egy ősrégi Roland E50-est, esetleg egy E80-ast) Szóval egyelőre Korg, aztán meglátjuk!



Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 65749Hozzászólás Piercarlo
2020.06.18. 09:05

Uraim, szerelmes vagyok! :lol: Megérkezett a Yamaha PSR-SX700. Ez a hangszer valami fenomenális... a hangszínek, a stílusok... teljesen el vagyok ájulva... Részletek később!



semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 65751Hozzászólás semidim
2020.06.18. 10:54

Ha 10 nap alatt ennyit tud fejlődni egy hangszer, akkor szép jövő elé nézhet! :-)
Fél évi használat után én is jóval előbbre jutottam az eredeti hangzáshoz képest. A saját beállítások nagyon sokat tudnak segíteni a megszólaláson, de én a free style vonalat követem, a stílusok kevéssé érdekelnek, mert az számomra mindenképpen "gépi hangzás".



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 65759Hozzászólás Asterix
2020.06.18. 18:32

Piercarlo írta:
2020.06.18. 09:05
Uraim, szerelmes vagyok! :lol: Megérkezett a Yamaha PSR-SX700. Ez a hangszer valami fenomenális... a hangszínek, a stílusok... teljesen el vagyok ájulva... Részletek később!
Az a lényeg, hogy neked tetsző legyen a hangszer. Végül is, te fogod a legtöbbet hallani. Minden zenész magának választja a hangszerét...



Új hozzászólás