Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42090Hozzászólás ---Qgli---
2016.05.30. 11:09

Asterix írta:Ez a mit lehet kihozni 1-1 hangszerből, ez addig értelmezhetetlen pusztán hangszer szempontjából, amíg nem ugyanaz az ember készíti minden hangszeren a dalokat.
Húha! Ebben tényleg igazad van! ... Törölhető eme ötletem!
almatom írta:Én ha leülnék egy Cakewalk elé, nem 3x lassabban csinálnám a dolgaimat, hanem el sem készülne egy munkám sem, mivel azon funkciókhoz hozzá nem tud szagolni a cakewalk, amiket én használok egy dal megírásánál
Ebből csak két kérdésem származik:
1. Milyen funkció tud a Logic, amit a CakeWalk nem?
2. Ha nem ismered a CakeWalk-ot honnan tudod, hogy azt nem tudja?

Én tavaly ( vagy mittudom én mikor ) kérdezősködtem Tőled szerkesztési dolgokról a Logic-kal kapcsolatban és semmi olyasmit nem tudtál mondani, amit a CakeWalk nem tudna. Ellenben én kérdeztem Tőled olyat, amit ugyan a CakeWalk sem tud, de Logic sem tudta!

Én emiatt nem is kínlódtam tovább az OSX telepíttetésével sem, mert a beszélgetésekből az derült ki, hogy semmi olyan dolgot nem tud a Logic, amit Pc-n futó programmal ( pl: CakeWalk-el ) ne lehetne megoldani. Sőt! Én sok mindent ismerek a CakeWalk-ben, de sok minden van, amit nem, tehát számomra még az sem nyilvánvaló, hogy a Logic tud többet. Még az is elképzelehető, hogy a CakeWalk tud többet!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42091Hozzászólás ---Qgli---
2016.05.30. 11:13

Egyébként, ha valaki tudna egy képzést, ami a CakeWalk-el foglalkozik, arra szívesen bejelentkeznék!
Most jut eszembe, hogy esetleg ha Malkóval összejönnénk egy eszmecserére a CakeWalk-el kapcsolatban nekem az is jó lenne, mert biztos van olyan dolog, amit te tudsz én meg nem!



malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 22
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42092Hozzászólás malko
2016.05.30. 11:51

Ezen már én is gondolkodtam már, hogy ki kellene adni egy videót róla. Már annyi embernek elmondtam, hogy jobb lett volna felvenni.
Ne de ez még mindig nem jött össze. Szívesen össze ülnék veled Qgli egy eszme futtatásra. Rendbe tenni a midit a cakewalk 8.0 a legjobb mert egyszerű és gyorsan lehet vele dolgozni. Viszont hangerőzni és beállítani a véglegest megszólalást abban pedig az optimizer 8 verhetetlen.


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

Avatar
edmund
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.10.06. 17:31
Hangszer: KORG PA 3X
Tartózkodási hely: Erdély
Adott köszönetek: : 827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 206 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42095Hozzászólás edmund
2016.05.30. 13:17

Egy kis ízelítő T4-ből. Hallgassatok bele ha van kedvetek ! Összevágott anyag, érdemes fülelni.


Ez hogy ízelítő? Szerintem téves link, nem ezt akartad.



malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 22
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42097Hozzászólás malko
2016.05.30. 13:39

edmund írta: Ez hogy ízelítő? Szerintem téves link, nem ezt akartad.
De szerintem jót akart mert itt egy tyros4-es szól.


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

Avatar
edmund
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.10.06. 17:31
Hangszer: KORG PA 3X
Tartózkodási hely: Erdély
Adott köszönetek: : 827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 206 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42098Hozzászólás edmund
2016.05.30. 13:59

Attila meg kellet volna jegyezze, hogy azt nem ő zenéli. Az egy román zenekar. Semmi köze Attilához. Székely zenészek olyat nem szoktak...
Különben is már szokássá vált,hogy utólag a videót szerkesztik, mixelik...Én jót nevettem...s vártam, hogy hogyan reagálnak.



Avatar
Attila
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:55
Hangszer: Korg + Yamaha
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Adott köszönetek: : 449 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1053 alkalommal
Kapcsolat:

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42099Hozzászólás Attila
2016.05.30. 14:33

Annyi köze van Attilához, hogy történetesen az ő hangszere.
Nem én muzsikálok Sándor, hanem egy barátom. Igen, ezt nem írtam oda. Sory :oops:
A lényeg itt azon van hogy miként tud szólni egy Yamaha Tyros 4-es. Ehhez viszont van közöm, nem is kevés.
Edmund neked pedig az, hogy lapulj és sunyi módon lesd más hibáját. Nem szép dolog ! Ennél szerintem többre lennél képes ami a fórumon való tevékenységedet illeti.


Atti

Avatar
edmund
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.10.06. 17:31
Hangszer: KORG PA 3X
Tartózkodási hely: Erdély
Adott köszönetek: : 827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 206 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42100Hozzászólás edmund
2016.05.30. 16:37

Feltételezem, hogy nagyon kevesen néztek bele a belinkelt videóba. De tévesen azt hitték, hogy A. zenéli. Az a zenekar egy teljesen román, moldovai zenekar. De akkor most jelenleg kié az a T4? Az bíztos, hogy jól szól, de hogy azt ők be tudják lőni, az is. Nagyobb zenekarok közreműködnek, de mindenki a maga nemzetével. Ne :777 szédítsük egymást!

Közzététel: 2013. nov. 27.!!!
Formatia Romantic Suceava nunta Salon Regal Zamca

Jól kivehető,hogy mp3 alapokról megy a zene.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára edmund 2016.05.30. 17:21-kor.



szabesz80
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2011.09.09. 07:56
Hangszer: Tyros 3
Adott köszönetek: : 282 alkalommal
Kapott köszönetek: : 261 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42102Hozzászólás szabesz80
2016.05.30. 16:59

Én is megnéztem a linket,de láttam már korábban a videót.A zenekar moldvai de a srác aki énekel,billentyüzik Maros megyéből származik és
sok magyar bulit muzsikált régebb errefele és a Tyrosokat elég jól ismeri.



malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 22
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42107Hozzászólás malko
2016.05.30. 17:22

powersparc írta: Ha csak egy hétre is van bárki keze alatt egy Mac meg Logic és nincs aki bevezesse a rejtelnekbe vagy nem tud ehhez angolul a netes tutor videókhoz, annak kevés esélye hogy sec perc alatt bármit úgy megoldjon mint máshol.
Valamit félre néztél mert én nem azt mondtam, hogy nem jó a logic. Sok mindent tud de iszonyú lassan lehet vele dolgozni.
De hiába minden ha ti meg a cakewalkot nem ismeritek. A digital performer is hasonló kapta fa, akkor inkább logic ha választani kell. de szerencsére nem kell. Ja és még mindig itt van nálam:)


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

Új hozzászólás