Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55550Hozzászólás B.Bazsi
2017.11.21. 08:07

Zoli, valahogy eléggé egyet tudok érteni a szemléleteddel. Nem tudom hogy bennem van-e a hiba ha én maximálisan elégedett vagyok a bk9 képességeivel, meg a tizenéves g70-em is nagyon szerettem... Cucc beszámítással és 40 ezer forint kp plusszal -ma már hallható- érdemi minőségi változás állt be a hangzásunkban, az ezer akárhány hangszínnek a töredékét használom, a stílusokból úgyszintén, kezelését megszoktam... Senkit az ég világon nem akarok megbántani aki rácsapnának a legfrissebb hangszerekre, cuccokra, mindenkinek magánügye mire költi a pénzét. De nem biztos hogy minden arany ami fénylik, és nem biztos hogy az olcsóbb annyival gyengébb minőséget képvisel.


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55551Hozzászólás HunHyper
2017.11.21. 08:50

Rolandbk5 írta:
HunHyper írta:Na, azt hiszem, ez a "leszarom" gondolkodás hiányzik itt az emberekböl, ami egy részröl jó, másrészröl nem...
Le kellene szarni? Hát ezzel nem értek egyet. A Yamaha PSR S500-al olyan nótákat készítettem annak idején, hogy most sem hiszem el. És nem szartam le. Le kellett volna? Ez a zene mindig is egy szubjektív dolog lesz.
Félreértés ne essék... Nem azt mondtam, hogy le kell sz@rni az egészet... :)
Hanem azt, hogy akik itt vannak a fórumon, azokból általában hiányzik ez a gondolkodás...

Pedig szerintem mindenki tudja, hogy a nagyérdemü nem fogja hallani a különbséget egyik és másik beállítás között,
de mégis bíbelödik vele sokszor órákat, napokat, heteket, ezzel magát kergetve az örületbe...

Én sem sz@rom le a hangzást, napokig képes vagyok csavargatni valamit, ha nem tetszik az eredmény, akkor kezdem elöröl...

Arra akartam csak célozni, hogy ha valaki elmegy egy buliba zenélni és beállítja egy elfogadható szintre a cuccot,
nem pedig a tökéletességre törekszik, akkor sok energiát, bosszankodást és ösz hajszálat spórolhat magának,
attól a közönség még elégedett lesz... Na persze kérdés, hogy aki igényes, az megelégszik-e egy alacsonyabb szinvonallal?

:777

Uí: Teljesen egyetértek veled, hogy a régi vasak fel fognak értékelödni, meg hogy egy hangszerbe nem kell 1000 hangszín,
elég 30, de az mind használható legyen...


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55552Hozzászólás Rolandbk5
2017.11.21. 09:29

Hyper nem értettelek félre, értem miről beszélsz. Le kellene szarni de nem szarjuk le. Mi ilyenek vagyunk. Sokan vagyunk de mégis kevesen.

Bazsi nem vagyunk rosszul összerakva, hanem mi vagyunk jól összerakva. :777



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1830 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55554Hozzászólás Asterix
2017.11.21. 11:04

Azért nem kell a Ketront sem isteníteni. Heteken keresztü az eladásán morfondíroztam, mert az is a használhatatlanságot súrolja, annyira cseng-bong. Ha Roland nem segít a dsp beállításban, akkor lehet, hogy most szegényebb lennék egy Ketronnal.
A Korgnál a basszuson nem, de a dobon erőteljesen van zengető. A global visszavétel viszont elég szépen orvosolja a problémát. Egyébként sok hibát a zengetés és a mérhetetlen hangerő el tud takarni...



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55555Hozzászólás Bubamara
2017.11.21. 11:09

Teljesen jogosan értékelődnek fel a 2000'-es évek elejének hangszerei, ahol agyártók még próbáltak minőséget készíteni és nem a soft és marketing volt a "TERMÉK"
Ki adott volna egy 9000 pro-ért 2001-ben közel 1M Ft-ot, ha nem a kor legmagasabb szintjén állt volna?
Én az elmúlt fél, egy évben az alábbiakat tapasztaltam itthon saját rendszeren és saját hangszerekkel, tehát nem 10 perc bolti próbán.

Az SD1 plus nagyon sok dologban lényegesen jobban szól, mint a későbbi audya, vagy akár az SD7, pedig az SD7 hangja etalon a számomra.
Azonos körülmények között, a pa1, pa2 pa3, T1 T2 T3, T4 hangszerek egész egyszerűen viccnek tűntek mellette.

9000 pro, olyan vastag, átütő hangot produkál, és olyan hihetetlen maximalista módon van megépítve, hogy ebből adódóan, bizony nagy kedvencem az sd1 plus is csak kapaszkodott, amikor egymás mellett hallgattuk, használtuk őket.

Legutóbb egy Ketron X1 az, amivel sok időt eltöltök, és minél tovább használom, annál inkább meggyőződésem, hogy a Ketron itt ért el a csúcsra. Pedig srácok ezt 99-ben adták ki. Semmihez nem fogható hangon képes megszólalni.

Szóval, veheti mindenki a 200 Ft-os S szériás mai üdvöskéket, vagy a 1,45 M Ft-os testnedveket, ha abban lát boldogulást, de én bizony egyiket sem tenném az állványomra. etetés és átbaszás az egész. Az S hangszereken lehetetlen játszani, olyan minősíthetetlen foscsomó billentyűzet van bennük. A nagyobbak, pedig szimplán parasztvakításról szólnak. 2 évente 10-20% különbség csöpögtetése, gigantikus marketing kampány kíséretében.

Nem hiszem el, hogy ez nem látható fényévekről.


Buba

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55556Hozzászólás Bubamara
2017.11.21. 11:14

Asterix írta:Azért nem kell a Ketront sem isteníteni. Heteken keresztü az eladásán morfondíroztam, mert az is a használhatatlanságot súrolja, annyira cseng-bong.
Lacikám! A hangszeren található kevés kezelőgomb között külön gomb van a DSP számára a frontpanelen. Mi tartott hetekig, hogy rátalálj?
Az előző gazdájának is ez volt a problémája a hangszerrel. :) Bong az egész, mondta a telefonba. Levetted a zengetést? Kérdeztem. Miért, azt hol lehet? :.....
Az Sd1 pluson is le kellett venni a globális reverbet, sőt az x1-en is le kell venni, mert gyári értéken magas.


Buba

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1830 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55557Hozzászólás Asterix
2017.11.21. 11:37

Az SD1-nél én nem tapasztaltam ezt a túlzott zengetést.
Az volt a baj, hogy elkezdtem egyesével a hangszereket visszahúzni. De 100-as master zengetőnél ez veszettül durva szabályzást tesz csak lehetővé. Sokáig számomra a vArranger az SD2-vel jobbnak tűnt.
Tudom, hogy én voltam a hibás, de nem értem miért kell használhatatlan gyári beállítással kiadni egy csúcsnak szánt hangszert...



Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55558Hozzászólás tacso
2017.11.21. 11:55

Nekem van egy érzésem, hogy van igény erre a túlzengetett hangzásra, csak nem nekünk! :D


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55559Hozzászólás HunHyper
2017.11.21. 12:08

Dehogy nem érted Laci....
Pont te írtad, hogy sok hibát képes elrejreni...
Amikor levettem a zengetést, meg a kórust az SD7-en, bizony kibukott, hogy néhány hangszer bizony
hibásan van loop-olva... Elötte ezt nem hallottam...

:dash2:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HunHyper 2017.11.21. 15:44-kor.


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55560Hozzászólás tacso
2017.11.21. 12:15

Ez egy sajnálatos, de jó indok például!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Új hozzászólás