Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

powersparc
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 46
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 1072 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2789 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 63350Hozzászólás powersparc
2019.10.06. 08:47

Karesz, 95-ben Te se álmodtál még csak 1,44-es floppykkal úgy hiszem! :P

Mellesleg mikor mi számtech órán akkortájt tanultuk a kettes számrendszert meg a kB - MB átváltásokat, a tanár csak zárójelben említette meg, hogy még elvileg! lenne olyan is hogy gigabájt, de az már annyira elképzelhetetlenül nagy adat, hogy ilyet sosem fognak tudni alkalmazni úgyhogy nem is érdemes megjegyezni. :lol: Ez is jól mutatja Moore törvénye mennyire igaz volt és a technika fejlődése megállíthatatlan!

https://soundcloud.com/synthsnd
"Minden jó valamire, de van ami mégjobb mindenre!"

Piercarlo
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 3
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Adott köszönetek: : 138 alkalommal
Kapott köszönetek: : 76 alkalommal

Hozzászólás: # 65654Hozzászólás Piercarlo
2020.06.07. 09:53

Pénteken módon nyílt kipróbálni az új SX700-ast és engedjétek meg, hogy elmondjam róla a tapasztalatokat.

Külsőre nem túl megnyerő, egyszínűek a gombok, semmi felesleges flinc-flanc. A ház anyaga viszont gyalázatos, kb. olyan színvonalú, mintha farostlemezből készült volna! Az 1989-ben vásárolt, félig játék Yamahámnak klasszisokkal jobb az anyaga! Az érintőképernyő külseje rendben van, szép színes. Az viszont nem, hogy borzasztóan sok kis ikont raktak egy menüoldalra, bogarászni kell, mi, hol van. A menüben való eligazodás is nehézkes, de gondolom az idővel meg lehet szokni.

Elsősorban a stílusokra voltam kíváncsi. Ugyan nem próbáltam végig mindet (elsősorban a pop-rock és az entertainer érdekelt), de azok kifejezetten tetszenek, ha nincs is túl sok belőlük. Változatosak, jól szólnak. Például sok helyen van vonós aláfestés, ami a mostani Korgomból nagyon hiányzik, de itt, ahogy a régebbi Rolandoknak megvolt. Nagyon kellene az SX7000-ban az SX900-ba beépített többi stílus, ez így azért kicsit kevés. Ami zavaró, hogy a negyedik variáció nem "bontakozik ki" eléggé: azaz inkább a "dobos" húz bele, nem adnak hozzá még több hangszert, mondjuk fúvósokat vagy vonósokat. Viszont óriási pozitívum, hogy mindenféle különleges akkordot felismert, mondjuk egy Dm11-et is, és jól is szól! Ugyancsak jól működnek a perbasszusos akkordok.

A hangzást átlagosnak mondanám, még szokni kell, persze egyáltalán nem mentem bele a beállításokba Első hallásra a Korg sokkal jobb, de az kiemelkedik a vonósok és a fúvósok terén. Szóval gondolkodom, hogy lecseréljem-e a Korg PA600-ast, mely nagyon jól kezelhető, a zongorahangokon kívül a hangzás is rendben van. Viszont a stílusok többsége használhatatlan és a hiába töltöttem be a régebbieket, amik fent vannak a neten, abból sem találtam igazán jókat. (Még az is megfordult a fejemben, hogy újra veszek egy ősrégi Roland E50-est, esetleg egy E80-ast) Szóval egyelőre Korg, aztán meglátjuk!

Piercarlo
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 3
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Adott köszönetek: : 138 alkalommal
Kapott köszönetek: : 76 alkalommal

Hozzászólás: # 65749Hozzászólás Piercarlo
2020.06.18. 09:05

Uraim, szerelmes vagyok! :lol: Megérkezett a Yamaha PSR-SX700. Ez a hangszer valami fenomenális... a hangszínek, a stílusok... teljesen el vagyok ájulva... Részletek később!

semidim
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 1
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 16 alkalommal
Kapott köszönetek: : 27 alkalommal

Hozzászólás: # 65751Hozzászólás semidim
2020.06.18. 10:54

Ha 10 nap alatt ennyit tud fejlődni egy hangszer, akkor szép jövő elé nézhet! :-)
Fél évi használat után én is jóval előbbre jutottam az eredeti hangzáshoz képest. A saját beállítások nagyon sokat tudnak segíteni a megszólaláson, de én a free style vonalat követem, a stílusok kevéssé érdekelnek, mert az számomra mindenképpen "gépi hangzás".

powersparc
VIP
Hozzászólások a témában: 46
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 1072 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2789 alkalommal

Hozzászólás: # 65757Hozzászólás powersparc
2020.06.18. 14:45

:lol:

https://soundcloud.com/synthsnd
"Minden jó valamire, de van ami mégjobb mindenre!"

Asterix
Globális Moderátor
Hozzászólások a témában: 15
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 1765 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2748 alkalommal

Hozzászólás: # 65759Hozzászólás Asterix
2020.06.18. 18:32

Piercarlo írta:
2020.06.18. 09:05
Uraim, szerelmes vagyok! :lol: Megérkezett a Yamaha PSR-SX700. Ez a hangszer valami fenomenális... a hangszínek, a stílusok... teljesen el vagyok ájulva... Részletek később!
Az a lényeg, hogy neked tetsző legyen a hangszer. Végül is, te fogod a legtöbbet hallani. Minden zenész magának választja a hangszerét...

Új hozzászólás