Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Élesítve a Médiatár, elérés: Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Aki anyagot szeretne megosztani, kérem küldje el a youtube linket nekem PÜ-ben. A lényeg, hogy saját munka legyen, zenekar is elfogadott, hirdetés engedélyezett.

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

jacksony95
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 217 alkalommal
Kapott köszönetek: : 230 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 62896Hozzászólás jacksony95
2019.08.25. 16:02

powersparc írta:
2019.08.25. 13:41
A G70-ben is milyen jól bevált és még a GUI szintjén is szép, áttekinthető, informatív a touch display (anno 2005).
És mi van az utód BK9 stb. modellekben...?
Szánalmas! :(
Sajna ez is kőkemény üzlet ahol az ezeréves dolgokat is '' újdonságként,, próbálják meg aposztrofálni.
A yamaha sajna szoftveres tudásban is őrületesen le van maradva pl: Genosban megdöbbenve tapasztaltam, hogy nem tud egszerre 2 Midit indítani csak egy Midi és egy Audio lehet a lejátszóban legalábbis nekem nem sikerült....
A másik...... Style creator módba lépve ugrik az MP3 lejárszás...... S770 tudja..... Mondom.. MI van.????

A zene szabaddá tesz....

Gyuley
VIP
Hozzászólások a témában: 3
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Adott köszönetek: : 702 alkalommal
Kapott köszönetek: : 751 alkalommal

Hozzászólás: # 62901Hozzászólás Gyuley
2019.08.25. 18:39

Asterix írta:
2019.08.23. 21:48
A Mega hangszínek nem a T2-nél jöttek?
Először a Psr3000-ben voltak, de gondolom a T1-ben is már, azt nem tudom, mert az nekem nem volt.
A T2-ben már az s-art hangszinek voltak az újdonság.

"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

powersparc
VIP
Hozzászólások a témában: 45
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 1011 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2496 alkalommal

Hozzászólás: # 62904Hozzászólás powersparc
2019.08.25. 19:21

Gyuley írta:
2019.08.25. 18:39
A T2-ben már az s-art hangszinek voltak az újdonság.
És bingooo! http://www.max.grenkowitz.net/?topic=244 :777

Amúgy csuda érdekes, hogy bár mondjuk arranger fronton van organ flutes szekció és még normális Hammond minták is a Yamaha hangszerekben, elvileg a profibb színpadi Motif sorozatban pl. ennek nyomát bottal ütve se találhattuk, annak ellenére, hogy ott is voltak már Mega Voice gitárok meg stb. De ami talán egy billentyűsnek színpadon, főleg zenekarban elsődlegesen fontos: egy jó zongora, e.piano, Hammond stb., na ott orgonákban, Leslie szimulációban meglehetősen sovány a Yami. Szóval a Mega gitár meg biztos baromira fontos... :cry2:

Gyuley
VIP
Hozzászólások a témában: 3
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Adott köszönetek: : 702 alkalommal
Kapott köszönetek: : 751 alkalommal

Hozzászólás: # 62905Hozzászólás Gyuley
2019.08.25. 19:39

Na ja.

A mega hangszineket stilusokhoz csinálták, azzal szinpadon nem sokra mész élőben, ellenben az S-azt hangszinekkel már igen, azok jól játszhatók szinpadon is, persze még messze sem annyira jók mint az igazi hangszerek, de már közelit.

"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

jacksony95
Kiemelt tag

Hozzászólás: # 62910Hozzászólás jacksony95
2019.08.26. 11:43

Gyuley írta:
2019.08.25. 19:39
Na ja.

A mega hangszineket stilusokhoz csinálták, azzal szinpadon nem sokra mész

Pontosan....Azok nem szólóhangszínek az SART - SART2 Valóban jól szól de a T3 óta nem történt előre lépés ezekben a hangokban csak többet csináltak az újabb hangszerekben... vajon lesz e SART 3 ? :)

A zene szabaddá tesz....

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 62911Hozzászólás powersparc
2019.08.27. 00:24

Az arrangerek és workstationök tekintetében azért eltérőek a Mega Voice lehetőségek. Még automatáknál ez valóban manuálisan játszhatatlan és stílus editálásban jól el lehet vacilálni a velocity értékekkel stb, addig a Motifoknál pl. a megszólaltatott hangszerre jellemző hangtartományon kívül eső billentyűkre vannak a jellemző effektek, artikulációs minták kiosztva. Ha mondjuk veszünk egy nagybőgőt vagy basszgitárt, ott glissandók, különböző húrzörejek, testhangok, koppanások stb. érhetők el, melyek manuálisan is jól játszhatók és színesítik a játékot, ha mondjuk élőbbnek hatóan akar vki egy bőgő sávot a sequencerbe feltolni. De akár élő játék formájában is használható színpadon ha épp úgy adódna...
Szóval csak nevében hasonló, de a 2 hangszercsoportnál alapvetően mást jelent.

jacksony95
Kiemelt tag

Hozzászólás: # 62912Hozzászólás jacksony95
2019.08.27. 08:37

De hát kísérőautomatikán is ilyen a Mega Voice !

Csak 1-2 + oktávnyit fel kell nyomni és itt is jelen vannak a zörejek húrhangok amiből neked kell összelegózni szó szerint egy hihető gitárpengetést...Ez eléggé nem felhasználóbarát véleményem szerint okosabban is meg lehetne ezt csinálni,hogy kivitelezhető legyen .
Sok felhasználó nem is használja nálam pedig egy hangszervásárlást is eldönt milyenek benne a Mega Voice-k mert az akusztikus gitáros stílusok LELKE Yamahában a Mega Voices .....Nem csoda ha nem erőltetik az általam annyira kedvelt Unplugged Stílusokat sem egész egyszerűen azért mert a Yamaha talán a piac leggyengébb "gitárosa,,kísérőautomatikában.
A Genosban már már kezd valami mocorogni de alatta nem igazán hallani hiteles gitármenetet a Korg egy fokkal jobb de ebben a ketron az igazi JEDI mester...... :777

A zene szabaddá tesz....

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 62913Hozzászólás powersparc
2019.08.27. 11:48

Nekem anno Mmaestro magyarázta, hogy az arrangerekben Yamahánál 1-1 velocity értékhez vannak más Mega Voice hangminták társítva 1 hangszínen belül. Szóval ezért sem lehet rajta úgy játszani, mint egy gitáros, mert nem tudsz 1 azonos velocity értéket 2x egyformán eltalálni. Szerinte ez így van.
Ha azt mondod, hogy az 5 oktávon alul és felül is megvannak ezek a +hangok, az pl. nekem is így volt a Yamaha MO8-amban, ami egy Motif ES hangkészletével teljesen ekvivalens hangszer. Oké ez nem 5 oktáv, hanem 7 egész 1/4, de én tudtam így játszani rajta és Bert Smorengurg is demózgatta ilyenekkel a hangszert. Persze a Motifokba írható és van is arpeggiator, sequencer pattern, ezért is zseniális workstation. De ha tényleg Ketron szintű live gitározást akarsz, akkor bizony kell venni egy Ketront (is). Az meg hogy a PSR-ek, Tyrosok nagy része 5 oktávos billentyűvel kerültek csak piacra, hát igen... :(
Talán érdemes erre bevetni a multi padokat akkor neked! :idea:

jacksony95
Kiemelt tag

Hozzászólás: # 62914Hozzászólás jacksony95
2019.08.27. 13:37

Minden zörejnek és ,pengetésnek - stb Állítható a velocity-je itt is ( Természetesen ilyenkor a billentyű dinamikáját ki kell kapcsolni ) de ezzel mire összeraksz egy gitározást hát........Szoktam kínlódni vele de ezt biztos nem így kéne kivitelezni a gyakorlatban....Nos itt is látható,hogy a Mega Voicek nem ma jelentek meg és még ma is a Genosig bezárólag ezt az eljárást használják gitározás imitálására...Ezért van minden Yamahának egy kaptafa hangzása de ez igaz a többiekre is.Amikor megjelenik egy új hangszer ugyanazt kapjuk ( Ugyanazok a stílusok áthangszerelve.. ) picit töményebben de ugyanaz szinte minden. Én multipadot nem nagyon használok.

A zene szabaddá tesz....

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 62915Hozzászólás powersparc
2019.08.27. 14:19

Nos, pl. ha a multi padokra (ez ugye 4 gomb) ki lehet tenni húr lefogást, slidingot, stb. akkor nem kell oktávokat váltani a billentyűzeten. Ez nincs a workstationokön (multi pad - legfeljebb Rolandokon), így ott a billentyűkön kell zsonglőrködni.
De igazából egy élethű gitározás nem is ezen múlik, sokkal inkább nagyobb részt az egyedi hajlításokon, vibrátókon, amihez a pitch karral, kerékkel kéne mesterien bánni, de ez elkülönített dolog a két kézre, mialatt egy gitáros ezt érzésből oldja meg a húrokon, azonnali természetes visszacsatolással. Szóval ez nagyon nehéz technika. Plusz a gitáron ott vannak a boundok, ami megint egy döfés a billentyűsöknek, ha fél hangonkénti csúszást, hajlítást szeretnének lépcsőzetesen ennek imitálására. Valóban spécibb technikai megvalósítások kellenek ide. De ugyan ez pepitában a fúvósokra is igaz, ahol meg véletlenszerűen csuklanak el a hangok egy valódi hangszernél...

Én azért drukkolok a szinti gyártóknak, mert szoftver hangszerekben már nagyobb előrelépések is vannak, szóval elviekben ezek nem lehetetlen dolgok. Talán leghamarabb majd a Genos 3-nál! :D

Új hozzászólás