Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 53285Hozzászólás forissandor
2017.08.10. 18:18

Jogos. Bár a jófogáson meg egy-két oldalon még vannak kalandorok, akik 280-ért hirdetik a Pa 600-at szájbőgővel, audijó sztíllel, meg csujjogtatással... felbecsülhetetlen zenei tartalom... édes faszom!



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 53489Hozzászólás forissandor
2017.08.19. 13:40

Nos uraim, én is rápróbáltam egy PSR 9000 pro-ra...
Tegnap érkezett meg, de csak ma délelőtt tudtam olyan 4 óra hosszára elővenni a hangszert. Nagyon röviden :
- A stílusai Yamahásak, abszolút nem turkáltam benne, mivel szerkeszthető, mindenki formázza ahogy akarja.
-Midi egy sincs rajta, és rá sem töltöttem, tehát passz.
-A mikrofon előfoka zseniális, fél perc tekergetés után nekem több, mint jó.
-A hangszínkészlete szerintem nagyon jó. Maszatos, vastag, koszos hangszínek, nagyón jó pianok, epianok, orgonák, fuvolák, stringek. SD 7 mellett hallgatva nekem vastagabbak a hangszínek,, nagyon átszólják az arrangert és a playert is. Kiváló második vagy akár fő hangszer, bár egy SD1-re kanyar nélkül elcserélném... bár a kezelése, hangszínek rétegezése stb sokkal egyszerűbb, mint az SD1-nek.
- Baromi nehéz, nagy és tehetetlen vasdarab.



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 53495Hozzászólás forissandor
2017.08.19. 17:57

Sokkal vastagabb mint az mx 61, de abban viszont 10x ennyi hangszín van.



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 53503Hozzászólás Bubamara
2017.08.20. 09:58

Bizony a 9000 pro nagyon vastag, átütő hangszínekkel rendelkezik. Az SD7-től vastagabbak, a DX piano hangok pedig hitelesebbek. Összességében egy félelmetesen jó hangszer. Engem nem zavar, hogy "nagy" a pa1xpro is az és sok-sok éven át vittem magammal.
Most kísérletezek, hogy hogyan lesz a legjobb a beállítás. sd1000, Sd7 és a 9000 fog együtt dolgozni. De lehet, hogy az Sd1000-re nem lesz szükség. a 9000 életveszélyesen szól stílusokkal és midikkel egyaránt.


Buba

Jani80
Blogbejegyzések: 1

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55496Hozzászólás Jani80
2017.11.17. 23:24

Hálát adok az Istennek hogy ezt az álmunkat is valóra válthattuk. Ehhez már csak kitartás, jó egészség és persze sok munka kell. Bízunk benne hogy ebben nem lesz hiány. Természetesen Én is köszönöm a hozzáállását forissanyi -nak akivel ezt ezt az üzletet valóra válthattuk. Bubától várjuk még a bővítőt aztán majd még Malkó segítségét is igényben vesszük egy pár dologban amiben bizonytalanok vagyunk. Bár azért a Tyros 3 as tapasztalat sokat segít. Mindenkinek minden jót erőt-egészséget és sok bulit kívánok! Üdv: Jani80



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55498Hozzászólás forissandor
2017.11.18. 07:46

Használjátok egészséggel és keressetek vele jó sok lovettát! :777



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55507Hozzászólás Asterix
2017.11.18. 14:26

rodymusic írta:Jah és azt nem győzöm hangoztatni, hogy Tyros 4 felett nem érdemes gondolkozni, mivel annyival nem fog szebben szólni egyik hangszer sem.
Már 3 felett sem. Hacsak a gyorsabb memóriát nem számítod. Az egész Tyros sorozat hangszínekkel szoftveresen feltuningolt parasztvakítás... A Korg is, csak az nem ennyire látványos.. :lol: :lol:



Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55513Hozzászólás Rolandbk5
2017.11.18. 18:30

Rody Gratula a Tyros 4-hez ... :777

Én is néztem Krajczán Peti videóját. Igen ez így igaz. Akkoriban mikor a Logic-ra szerettem volna teljes mértékben átváltani, ez okozott problémát. Volt sok dob szett sok minden, és elvesztem a részletekben. Most tapasztalom, hogy ez a saplerezés is egy érdekes dolog, mert azt is lehet a végtelenségig tekergetni. De minek? soha nincs vége. Minden hangszeremmel csinálok egy-egy felvételt audióban, és semmi tekergetést nem eszközölök, csak a mit a cucc szól. Apuval hallgattuk a felvételeket, és nem egy újdonságra jöttünk rá, hanem inkább beismerésre. A Ketron midjay pro úgy agyonvágta az összes hangfelvételt, hogy kár volt utána bármit is betenni. És Rody itt jön a beismerés, hogy a Ketron-ban van pár hangszín, és kész. Ha basszust keresek berakok egy Fingered basszust, és nem kell még 125 darabot keresgélni, mert megjöttél. A dobnál ez kiemelten igaz. a többi hangszínnél sincs ez másképpen, kiválasztod, és készen is vagy. Nem kell dob szettet szétszedni, nem kell pöcsölni szín tiszta hasznos időt töltesz mellette. Ez mindenkinek be kell látni. A meglepő az volt, mikor apu BK5-vel egy nyers - még hangszerre nem optimalizált - midit elindítok, úgy megszólal, hogy a Korg PA3XLe egy szokol rádió hozzá képest. A Korggal meglehet csinálni jól a dalt, de mennyi idő alatt? Ez a Yamira is igaz. A Ketronnál nem kell tekergetni, nincs 24 dsp, meg stb. Kövezzetek meg érte, hogy mást gondoltam ez előtt, de úgy érzem megtértem, és megértettem. Hibáztam, és mindenkitől bocsánatot kérek, a nem értésem miatt.


Szerintem egy ideális hangszer olyan könnyű kezelni mint a Yamahát, olyan mélyen lehet szerkeszteni mint a Korgot, és úgy szól mint a Ketron. Na ez a tökéletes hangszer.

:777



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55514Hozzászólás Asterix
2017.11.18. 20:13

rodymusic írta:Én nem tudom, mondjuk a Pa4-esnél eléggé látványos, főleg most az új szoftverrel.
A 2-es szoftvert nem ismerem, mert nem volt még, amikor eladtam a gépet. Igaz, látványos, amit csináltak. Betettek egy nagy kijelzőt, gagyi felbontással, a régi kijelzőre optimalizált szoftverrel. Ez a fél vakoknak sokat segít, egyébként semmire sem jó. Összekeverték az összes menüt, megváltoztatták a hangszer teljes kezelhetőségét, működését. Így teljesen más hangszernek tűnik, ugyanakkor ugyanazt tudja csak kicsit másképp, sőt még van amiben kevesebbet, mint a 3x.
Egy hétig szoftvereztem egyik haver 3xMuzikantját (30 perces meló), hogy jól összehasonlíthassam a két hangszert. Betettem a használt stílusaimat, hangszíneket. Elindítottam mind a két hangszeren. Hol az egyiket hallottam, hol a másikat. SENKI, aki hallotta, nem tudta megmondani, hogy mikor szól a 4x és mikor a 3x...
Valahol biztosan benne van az a 20x-os hangmintatár, de én nem, találtam meg. Amíg a kijelzőre optimalizálva nem csinálnak egy normális szoftvert, addig az a hangszer csak egy tuningolt előd, semmi más...
Kb úgy összekevertek mindent, mint anno egyik Tyrosnál felcserélték a tempo és a transpose gombokat. Kb egy hónapig minden második dalt, amiben tempováltás volt simán eltranszponáltam, mire megszoktam...



Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 55516Hozzászólás Gyuley
2017.11.18. 20:20

Sziasztok.

Lehet dicsérni a yamit, lehet szidni, de én azt mondom, a yami úgy szól mint egy yami.....ezt el kell fogadni
Ezzel a parasztvakítással nagy vonalakban egyet értek, de azért minden új modell valamivel több mint az előző, kicsivel igaz, de több.
Mindenkinek el kell dönteni mennyit ér megy egy hangszer neki, én pl. soha nem áldoztam be 300.000- nél többet, nekem ennél többet egy varrógép nem ér meg.
De én mindig a maxot hoztam ki a hangszeremből, és ha kész leszek a mostani projektemmel, akkor mindenki megnézheti, meghallgathatja, hogyan gondolom, képzelem én el egy arrangeres hangszer hangzását, itt a ketron sem rúg labdába majd, azt most elmondom.
Az Sd2 es modulom amit most van, nem igazán az én világom, gitárban a ketronok gyengék de nagyon, az új modelleket nem tudom milyenek, de ebben a modulban nagyon gáz gitárok vannak, gondolkoztam hogy veszek egy fajin Jazzgityót..... csak nem nagyon tudok gitározni még :PPP

Mivel Yamis topik, azért azt le kell szögezni, yami még nekem buliban nem állt meg.....na jó egyszer,a tizen akárhány év alatt, áramszünetben :mrgreen: , szóval szoftverben verhetetlen stabil.
Bármit csinálsz vele, megy tovább, csinálja a dolgát mint egy igásló. :777


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Új hozzászólás