Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha MO-6

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

htibcsike
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.23. 14:30
Hangszer: Yamaha Motif XF8
Tartózkodási hely: Budapest, XIII. kerület
Adott köszönetek: : 1 alkalom

Yamaha MO-6

Hozzászólás: # 31712Hozzászólás htibcsike
2015.03.24. 02:05

Nagyon sok szeretettel üdvözlök minden fórumozót! Már rögtön az elején szeretnék mélyen elnézést kérni, hogy azonnal segítségért folyamodom. Nemrég elég kedvező áron hozzájutottam egy Yamaha MO-6 típusú szintetizátorhoz. Mivel látássérült (teljesen vak) vagyok és az illető még gépkönyvet sem tudott mellékelni scannelés céljából vagy akár elektronikusan, mitöbb, Ő sem értett hozzá :-), nagyon szeretnék segítséget kérni a hangszer egyes funkcióinak használatához: hangszínbetöltés (pendrive-ról is), vásárolt hangszínek betöltése/rátöltése a hangszerre, szoftverfrissítés (ha létezik hozzá ilyen), illetve a felhasználói és a hangszíncsoportokban való navigálás. Egész egyszerűen fogalmam sincs, mihez melyik gombot kell megnyomni, egyáltalán hol keressek a gombok között, még valamennyi látásmaradványom sincs az önállóan történő feltérképezéshez, a gombok elrendezésének megismeréséhez, a menüszerkezet működésének áttanulmányozásához, a hangszínbetöltések, userbeállítások stb. menetének pontos sorrendjéhez, így kizárólag az első lépésekhez, az úgymond induláshoz, a hangszeren történő biztonságos tájékozódás elkezdéséhez mindenféleképpen hatalmas szükségem lenne egy hozzáértő szakember segítségére, a vele történő személyes találkozásra. Több hangszerboltot megkerestem ezügyben, mindenki visszautasított, a legtöbbjük azzal, hogy nem érdemes ezzel a típussal foglalkozni, nem képes samplemintákat beolvasni stb... mellesleg nem is ez volt a célom. Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki rámszánna 1, maximum másfél órát, a részleteket természetesen privátban megbeszélném az illetővel!



Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha MO-6

Hozzászólás: # 31715Hozzászólás tacso
2015.03.24. 07:54

Szia Tibi!

Ha elárulod hova valósi vagy, valaki biztos fog tudni segíteni!
Üdv!
Tacso


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

htibcsike
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.23. 14:30
Hangszer: Yamaha Motif XF8
Tartózkodási hely: Budapest, XIII. kerület
Adott köszönetek: : 1 alkalom

Re: Yamaha MO-6

Hozzászólás: # 31719Hozzászólás htibcsike
2015.03.24. 09:15

Ne haragudjatok, el is felejtettem: Budapesten, a XIII. kerületben lakom, de a cél érdekében bárhová elviszem a hangszert nagyon szívesen.



htibcsike
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.23. 14:30
Hangszer: Yamaha Motif XF8
Tartózkodási hely: Budapest, XIII. kerület
Adott köszönetek: : 1 alkalom

Re: Yamaha MO-6

Hozzászólás: # 31729Hozzászólás htibcsike
2015.03.24. 11:09

Bármilyen irányú segítséget hatalmas örömmel fogadok, előre is nagyon szépen köszönöm! :-) Egy részletes magyar nyelvű használati útmutató rendkívül fontos lenne formátumtól függetlenül (szöveg, hangzóanyag stb). Tudok angolul, azonban egy hosszabb műszaki szöveg végignyálazása kifogna rajtam. Ha esetleg lesz egyszer kedved, időd, energiád és szükségesnek érzed, légyszi fejezd be a fordítást vagy ha tartod úgymond küldéskésznek, oszd meg velem akár a nyersanyagot. Minden hozzászólás, vélemény, észrevétel számít a hangszerrel kapcsolatban még akkoris, ha távsegítségről van szó, bár meg kell hagyni, az első lépésekhez mindenképpen a személyes találkozás a legmegfelelőbb, onnantól el tudnék indulni. A memorizálással nincs gond, úgy érzem, könnyen tanulok. :-) Ha jól rémlik, a shop.motifator.com oldalon lehet hozzá hangszíneket vásárolni, de fogalmam sincs, milyenek, nem ismerem.



htibcsike
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.23. 14:30
Hangszer: Yamaha Motif XF8
Tartózkodási hely: Budapest, XIII. kerület
Adott köszönetek: : 1 alkalom

Re: Yamaha MO-6

Hozzászólás: # 31759Hozzászólás htibcsike
2015.03.24. 22:44

Nagyon szépen köszönöm a mellékletet, de a hivatalos kiírás szerint sajnos valamiért nincs kellő jogosultságom a mellékletek megtekintéséhez, fogalmam sincs, mit kellene tennem... esetleg sok hozzászólás után érhető el ez a funkció? A hangszer belső szekvenszerét nem tartom valószínűnek, hogy használnám, hisz elengedhetetlen hozzá a képernyőolvasó beszédtámogatása, így a számítógépes formában maradnék ezzel kapcsolatban. Elsődlegesen a hangszínek betöltése, pendrive-ról és egyéb adathordozóról való betöltés, illetve ha ilyen lehetséges, a hangszínek felvitele a memóriába. Mint előzőleg is írtam, adtak hozzá pendrive-on - szerintem - vásárolt hangszíneket, ezeket is nagyon szeretném használni. Szóba jöhet a kedvenc hangszíneim eltárolása is. Elsőkörben ennyire szeretném használni a hangszert, ha minden jól megy, zenekarban szólóhangszerként használnám. Mivel 33 éves vagyok, unokáim még nincsenek :-D, párom is látássérült, maximum a vidéken élő szüleimre tudnék hagyatkozni látó segítségként. Előre is nagyon szépen köszönöm a hangos útbaigazítást is, a .pdf-et - ha lehetséges- kérlek, próbáld meg e-mailben küldeni: hermann.tibor@gmail.com.



htibcsike
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.23. 14:30
Hangszer: Yamaha Motif XF8
Tartózkodási hely: Budapest, XIII. kerület
Adott köszönetek: : 1 alkalom

Re: Yamaha MO-6

Hozzászólás: # 31833Hozzászólás htibcsike
2015.03.27. 00:34

Sziasztok! Szerintetek érdemes lenne elvinni az MO-6-ot egy amolyan szervizes ellenőrzésre: nem sérült-e a kijelzője, esetleges szoftverfrissítés stb.? Ha ne adja Isten, bármiféle baj lenne, mit gondoltok, lehet esetleg még alkatrészt szerezni hozzá? Budapesten kihez tudnám elvinni ellenőrzés céljából? Hallottam régebben, hogy Miskolczi Péter a hivatalos Yamaha szervizes... még mindig Ő látja el ezt a feladatot? Hol és hogyan tudnám őt elérni (ha egyáltalán foglalkozik MO-6-tal)? Ne haragudjatok a sok kérdésért!



htibcsike
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.23. 14:30
Hangszer: Yamaha Motif XF8
Tartózkodási hely: Budapest, XIII. kerület
Adott köszönetek: : 1 alkalom

Re: Yamaha MO-6

Hozzászólás: # 31850Hozzászólás htibcsike
2015.03.27. 23:09

Nagyon szépen köszönöm Péter elérhetőségét, a többin túlvagyok, sajnos burkolt és nagyon finom elutasító válaszokat kaptam. :-( A másik - talán - legnagyobb budapesti hangszerüzlet óránként 10000-ért akarta vállalni, de közölték, hogy így se biztos, hogy beleférne az idejükbe. Valamennyire megértem a hangszerboltokat is, nem biztos, hogy fél-1 órát rá tudnának szánni egy ilyen jellegű kérésre is akár, mivel nem ott vásároltam. Ha tőlük veszem, biztosan másként állnának hozzá, pedig tényleg csak fél, max 1 óra kéne, jó +-10 perc. :-) Egyelőre annyit próbálok tenni, hogy látó segítséggel leírom a gombok sorrendjét... bár a legelső lépésekhez így is valakit kellene kerítenem... a többi már gyerekjáték lehet Powersparc segítségével és nyilvánosan is szeretnék hatalmas köszönetet mondani minden eddigi és leendő segítségért! :-)



htibcsike
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.23. 14:30
Hangszer: Yamaha Motif XF8
Tartózkodási hely: Budapest, XIII. kerület
Adott köszönetek: : 1 alkalom

Re: Yamaha MO-6

Hozzászólás: # 31853Hozzászólás htibcsike
2015.03.28. 00:43

Sajnos a betanítást vállalták volna az említett összegért, de mondták, hogy nem is biztos, hogy nekik megéri, így hagytam a dolgot. Miskolczi Urat megpróbálom elérni, hátha esetleg ráérne és átnézné a gépet. Nagyon szépen köszönök mindent! :-)



htibcsike
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.23. 14:30
Hangszer: Yamaha Motif XF8
Tartózkodási hely: Budapest, XIII. kerület
Adott köszönetek: : 1 alkalom

Re: Yamaha MO-6

Hozzászólás: # 32393Hozzászólás htibcsike
2015.04.18. 16:11

Sziasztok!

Az MO6-hoz vannak vásárolt voice-ok, melyek Motif és S70-90 szériához is passzolnak, legalábbis a gyártó oldala szerint. Hiába próbáltam betöltetni az userbe a szervizessel, a pendrive-on nem talált semmit, pedig direkt kibontottam, leellenőriztem és mappákba tettem, bár igaz, nagyon kapkodott és a hangszínekhez tartozó .pdf-fájlt sem néztük meg. Azt mondta, hiába akart bármilyen típust betölteni (arpeggiator, voice stb), nem érzékelt semmit az MO6. Amennyiben megoldható, egy mód van rá és lehetséges, valaki esetleg meg tudná nézni, hogy nála se mennek, tehát valami gebasz lehet a hangszínekkel, esetleg a tömörítvényekkel vagy pedig tényleg nagyon kapkodhatott? Sajnos látó segítség hiányában önállóan nem tudtam vele kísérletezni. Válaszotokat és segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm! A vásárolandó voice-ok hivatalos oldala:
http://shop.motifator.com/index.php/voi ... aries.html



htibcsike
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.23. 14:30
Hangszer: Yamaha Motif XF8
Tartózkodási hely: Budapest, XIII. kerület
Adott köszönetek: : 1 alkalom

Re: Yamaha MO-6

Hozzászólás: # 32398Hozzászólás htibcsike
2015.04.18. 21:04

Akkor ezek szerint úgy néz ki, nemigazán van erre kézenfekvő megoldás. :-( Csak azt nem értem, hogy MO6-hoz akkor miért engedi megvásárolni az olyan hangszíneket, amik be sem tölthetők rá vagy legalábbis - úgy néz ki- körülményesen.



Új hozzászólás