Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha Psr S950/S750

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

kami27
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.09.03. 23:20
Hangszer: yamaha korg roland
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 35 alkalommal

Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 17054Hozzászólás kami27
2013.09.21. 22:37

Sziasztok!
A témát azért indítanám, hogy hangszerspecifikusabban lehessen megtárgyalni a hangszer jellemzőit.
( Ha esetleg már van ilyen jellegű téma máshol, akkor bocsi, nem vettem észre) :oops:
Mivel nem minden psr sorozatú hangszer kompatibilis egymással, ezért úgy vélem, hogy érdemes a rokon gépek dolgait külön-külön megbeszélni.

Kezdésnek röviden mesélnék a hangszerről (Yamaha Psr S750) ..... szigorúan csak a saját meglátásaim....
Még nincs sok tapasztalatom, kb két hete van meg, ezelőtt utoljára 2002-ben volt arranger szintim (PSR-2000) ..... és most megint hiányzott... :)
Nagyon sokáig a PA600-ra aztán a PA900-ra voltam ráépülve, de egy bulin meghallottam az S750-est és tetszett, hogy kész van....
Nem kell programozgatni, beállítgatni... kiveszed a dobozból, kiteszed az állványra és jól szól...
És ami az előnye, az természetesen a hátránya is... :) túl mélyen nem tudunk belemenni a szerkesztésbe, ezért pl a dob sosem fog úgy szólni, mint mondjuk a PA600-ban.
Ezt persze szerintem csak zenész veszi észre, el kell tudni dönteni, hogy ilyen kompromisszumot vállal-e az ember a kényelemért.
Ami a hangszíneket illeti:
Természetesen az SA hangok a zászlóshajók a hangszínkészletben, de a többi hangszín között is találunk bőven több, mint megfelelőt, az organ flutes meg kifejezetten jó kis "játszótér".... :)
Érdemes végignézni stílusonként az OTS beállításokat, mert egy egy vékonyka hangszínből egy másik hozzákeverésével csodákat hoztak létre a mérnökök.
Sokáig használtam egy Yamaha motif es6-ost, aminek a hangszínei persze sokkal "vastagabbak", de a profin előállított layerek felveszik a versenyt vele.
A hangszer kihangosításakor érdemes hozzálőni a hangfelszereléshez a szinti eq-ját..... és akkor semmi nem vész el....
Ami nagyon nem tetszik az a gm, xg készlet..... azon még egy kevéskét dolgozhattak volna... :|
A stílusokról:
A gyári stíluskészlettel aki akar az bármit képes megoldani..... szinte minden dalhoz lehet találni valami nagyon hasonlót.
A Yamaha ezért is szárnyal a felhasználók körében, annyira kommersz, hogy mindenhol jó.....
Sokat javult az előző sorozathoz képest a stílusok hangzásvilága. Bár a psr2000-res óta nem változott a stílusok hangszerelése, de a hangbankok javulásával ugyanazok a stílusok még jobban szólnak.
Neten rengeteg stílus kering, de a többségük használhatatlan..... viszont vannak igencsak kiválóak is. Kicsit olyan mint a horgászás.... kapás van, aztán majd kiderül, hogy mi akadt a horogra ;)
Az expansion pack-ok remekek, kár, hogy a regisztrált felhasználók csak 1 pack-ot tölthetnek le ingyen.....
Az eq-n kicsit azért érdemes állítgatni, hogy a stílusok még dinamikusabban szóljanak. Nagyon jó, hogy át lehet hangszerelni a stílusokat, és kicsit sajáttá formázva elmenteni.
Nagyon kevés a tárhely a gépben, de USB-ről gyorsan és pontosan dolgozik.
Elsőre talán ennyi.... :)
A lényeg, hogy nem drága gép, ezért ne is várjunk el tőle Tyros teljesítményt..... ha a kategóriájában kezeljük, akkor egy kiváló munkatársat kapunk.
Pár hét múlva már talán érdemi hozzászólásom is lesz a témához, most még csak tapogatózok.... :)

Várom a többiek tapasztalatát, véleményét.... :777
Üdv: Kami



Avatar
mamfi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2012.09.19. 17:54
Hangszer: fender stratocaster 60s classic player
Tartózkodási hely: Tulln
Adott köszönetek: : 326 alkalommal
Kapott köszönetek: : 350 alkalommal

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 17064Hozzászólás mamfi
2013.09.22. 10:25

Yamaha s950 vs Korg pa900

http://m.youtube.com/#/user/congtynhacviet

-harmonica
-steel gitar
-sax
-e.piano
-nylon gitar

Nagyon brutál, egy kategória,de mégsem.


mamfi

[font=fantasy]"Jobban szeretek zenélni, mint tudok"[/font][dropshadow=blue][/dropshadow]

kami27
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.09.03. 23:20
Hangszer: yamaha korg roland
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 35 alkalommal

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 17176Hozzászólás kami27
2013.09.24. 22:49

Érdekes, hogy az S750/S950 egyszerre csak 1 expansion pack-ot tud fogadni, ha másikat szeretnénk rátölteni, akkor az előzőt törli.....
Azért a mai világban ilyen kevés memóriát beletenni kicsit fura.....

szerencsére azért van megoldás, egy yep-to-style programmal ki lehet csomagolni a yep filet, aztán kiválogatni azokat a stílusokat amikre szükség van.....



kami27
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.09.03. 23:20
Hangszer: yamaha korg roland
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 35 alkalommal

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 17178Hozzászólás kami27
2013.09.24. 23:06

Adatlap
Fajl neve: styleinyepsetup.zip
Marka: yamaha
Szeria: psr s
Tartalom: konvertáló program
Stilus:
Leiras:
Itt is van a konvertáló.....
JAVA-s, és kicsit lassú, egy pár percet várni kell, míg végez... de tökéletesen működik
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.



Avatar
sanyika077
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.08.30. 09:14
Hangszer: Yamaha Psr S900
Tartózkodási hely: BAZ megye, Szemere
Adott köszönetek: : 6 alkalommal
Kapott köszönetek: : 17 alkalommal

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 27754Hozzászólás sanyika077
2014.09.18. 19:16

Azért már így nem nehéz zenélni ezzel :D



Avatar
carlo33
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.11.30. 13:07
Hangszer: Yamaha psr S950
Tartózkodási hely: Magyarország
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 132 alkalommal

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 31837Hozzászólás carlo33
2015.03.27. 11:29

Üdv!
Valaki próbált már audio mintából multipadot készíteni?Én szájbőgőre gondolok konkrétan, nem akar összejönni, nem viszi a transzponálással , és sajnos igy hamis.
Valami ötlet valakinek?Óriási lenne ha valahogy összejönne.



Avatar
carlo33
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.11.30. 13:07
Hangszer: Yamaha psr S950
Tartózkodási hely: Magyarország
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 132 alkalommal

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 31838Hozzászólás carlo33
2015.03.27. 11:30

Ezt ismeritek, FB-on, van pár értékes info :)
https://www.facebook.com/pages/Yamaha-P ... 26?fref=ts



Avatar
r6991
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2014.02.09. 16:25
Hangszer: Yamaha Psr s750, M-Audio Keystation 88 II
Tartózkodási hely: Tatabánya
Adott köszönetek: : 3 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 34365Hozzászólás r6991
2015.07.19. 12:19

Sziasztok!
Használ valaki Audio linket????



szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 60806Hozzászólás szenasitamas26
2019.02.03. 16:57

Sziasztok! Tegnap tulajdonosa lettem egy s950-es gépnek. Nagyon szépen szól az s900-hoz képest. Kicsit csavargatni kell az eq-ját, de rettentően erősen szól. Egyetlen hátránya, (nekem legalábbis, mert még nem jöttem rá :D ) hogy nem tudok saját packot készíteni. Tudom nem mai hangszer, de az én igényeimet egyenlőre maximálisan kielégíti. :)


tonyo

Avatar
Pityus
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2012.10.06. 11:16
Hangszer: PSR-SX900
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Adott köszönetek: : 237 alkalommal
Kapott köszönetek: : 538 alkalommal

Re: Yamaha Psr S950/S750

Hozzászólás: # 60820Hozzászólás Pityus
2019.02.04. 18:25

A Yamaha expansion manager programmal több packból lehet egyet készíteni.
Ennek a hangszer memóriája szab határt. Én, mikor az S770-es hangszerem volt,
4 packból készítettem egyet, és azt töltöttem be a hangszerbe. Ilyenkor igaz,
hogy 1 packot töltesz be, de utána a hangszerben 4 pack közül választhatsz újra töltögetés nélkül.
Természetesen 4 teljes pack nem fér el a terjedelme miatt a hangszerbe.
A szűkös hangszer memória hiányt ilyenkor úgy lehet kiküszöbölni, hogy az expansion program
segítségével a packokból kiveszed azokat, amire nincs szükséged. Ez a program mindig mutatja,
hogy mekkora szabad helyed van még arra, hogy hozzáadjál más packokból hangokat, stílusokat, stb.
Ez elég sziszifuszi munka, de hosszabb távon megéri. Annyit még, hogy a program használata először
egy kissé bonyolult, de utána ha rájössz a kezelésére, akkor ezt a problémát lehet kezelni.
Én is egy hétig kisérletezgettem vele, mire összejöttek a dolgok.



Új hozzászólás