Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 209 alkalommal
Kapott köszönetek: : 720 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68232Hozzászólás zajcsinalo
2022.03.22. 18:52

László M. írta:
2022.03.21. 08:45
Sziasztok, üdv mindenkinek. Hobbizenész vagyok, és hangszereimet csak itthon koptatom, tanulgatok. Mostanig Korg hangszereim voltak, ha valakinek tudok, ezekkel kapcsolatos kérdésekben szivesen segitek. Ujabban egy Yami psr sx700-al barátkozok és mondhatni, magyar kézikönyv és angol tudás nélkül ez elég nehézkes. lenne egy pár kérdésem, amelyet külön hozzászolásokban irok le, igy könnyebb lesz rá válaszolni, amit természetesen minden segitőkész muzsikusnak hálásan köszönök.
Yamaha Psr Sx700 1 - Szeretném a hangszeren levő összes stilust ugyanarra a hangerőre beállitani, halkabbakat hangositani, hangosakat halkitani, mi lenne erre a leg egyszerübb módszer? Csak hallás után, vagy van erre valami decibel mérő müszer? ( természetesen ez a Regisztrációs memoriában megoldható, de én külön csak a stilusokat szeretném)

Erről az oldalról vedd meg a StyleMagic YA programot és a többi kérdésedre is meg van a válasz.

Részletek






Üdv.


Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68390Hozzászólás Piercarlo
2022.07.19. 22:19

Időközben kijött az 1.11-es frissítés a Yamaha PSRSX700 és SX900-es hangszerekhez, de csak egy apró hibajavítás, semmi új funkció vagy ilyesmi. Azt írják, hogy "Fixed a problem in which MIDI template files could not be saved under normal operation, which only occurs with firmware version 1.10."



Avatar
lukylac
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2022.10.01. 11:47
Hangszer: Tyros 2 / Motif XS6 / Ketron SD40 / SD1
Tartózkodási hely: Pest megye
Adott köszönetek: : 15 alkalommal
Kapott köszönetek: : 51 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68529Hozzászólás lukylac
2022.10.02. 09:45

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy Tyros 2 / 3 esetében van-e valakinek tapasztalata IDE csatlakozós SSD-vel? Szeretném kiváltani a HDD-t, akár valamilyen átalakítós megoldással, amennyiben működik. Első körben egy 2,5 IDE - mSATA átalakítóval próbálkoztam, de egyelőre sikertelenül. Elképzelhető, hogy a meghajtó formázása a problémás, ha jól tudom FAT32 fájlrendszert szeret a Tyros, tehát mindenképpen ilyen fájlrendszerben formázott meghajtót kellene csatlakoztatnom?



Avatar
Sambácsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 77
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2012.10.06. 19:03
Hangszer: Yamaha Tyros2,Yamaha F310-TBS, YRS 23.
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok m.
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 408 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68530Hozzászólás Sambácsi
2022.10.02. 10:57

lukylac írta:
2022.10.02. 09:45
Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy Tyros 2 / 3 esetében van-e valakinek tapasztalata IDE csatlakozós SSD-vel? Szeretném kiváltani a HDD-t, akár valamilyen átalakítós megoldással, amennyiben működik. Első körben egy 2,5 IDE - mSATA átalakítóval próbálkoztam, de egyelőre sikertelenül. Elképzelhető, hogy a meghajtó formázása a problémás, ha jól tudom FAT32 fájlrendszert szeret a Tyros, tehát mindenképpen ilyen fájlrendszerben formázott meghajtót kellene csatlakoztatnom?
Szervusz!
Eredeti IDE csatlakozós SSD kell.
Létezik. A többi stimmel.
https://www.argep.hu/trend/IDES/IDE-SSD-2-5.html



Avatar
lukylac
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2022.10.01. 11:47
Hangszer: Tyros 2 / Motif XS6 / Ketron SD40 / SD1
Tartózkodási hely: Pest megye
Adott köszönetek: : 15 alkalommal
Kapott köszönetek: : 51 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68531Hozzászólás lukylac
2022.10.02. 13:22

Sambácsi, köszönöm az infót. Akkor nem úszom meg, beruházok egyre. Bíztam benne, hogy létezhet egyszerűbb (kevésbé költséges) módja, már ami az IDE SSD árát illeti.



Új hozzászólás