Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
peter1300
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2012.02.10. 14:11
Hangszer: Korg PA-50, Ketron Midjay Plus, Yamaha NP-V60
Adott köszönetek: : 14 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2595Hozzászólás peter1300
2012.02.10. 14:21

Sziasztok! Az a kérdésem lenne, hogy a kottaállványom összekarcolta, vagyis elég mély ,,lyukakat" csinált a Yamaha Piaggero-ra, azt szeretném kérdezni hogy tudnám ezt kijavítani? Köszönöm szépen a válaszokat! -Péter



Avatar
Picasso †
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2011.11.26. 02:36
Hangszer: GW-8,
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 940 alkalommal
Kapott köszönetek: : 585 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2601Hozzászólás Picasso †
2012.02.10. 20:41

Kevés esély van rá, hogy szépen meglehessen csinálni főleg akkor ha erről van szó:

http://www.sweetwater.com/store/detail/NPV60

Max. egy Turtle wax nevezetű műanyagpolírral rá lehet ugrani, billentyű polírozáshoz én ezt használom évek óta és egész finom polirkorongos géppel -- pl. nekem Makita van---nem maxi fordulatszámon lehet tompítani a benyomódáson... A finom karcokat azokat simán meglehet oldani, persze gép kérdése.Ja, és ha valami felirat közelében van akkor tré a pálya. Kézzel neki se állj... :cry2:

Pacsi


Picasso

Avatar
Picasso †
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2011.11.26. 02:36
Hangszer: GW-8,
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 940 alkalommal
Kapott köszönetek: : 585 alkalommal

Re: Yamaha stílusok, hangszínek - Feltöltések

Hozzászólás: # 2604Hozzászólás Picasso †
2012.02.10. 21:03

Kary23 írta:Üdv mindenkinek uj vagyok a forumon styleket keresek T3 hoz igazi jó disco ütemre ill mulatos style,de szivesen fogadok bármien ütös latin beegen,bossa stb ütemeket! ÜDvKAry

Szia Kary!

Azért ha nekem T3 lenne a hangszerem, olyan stílust csinálnék vele, -még egy szar midiből is- hogy mindenki bekakilna a gyönyörűségtől!
Én inkább azt kérdezném meg a helyedben hogy: Tudna nekem segíteni valaki, hogy a T3-mal hogyan tudok magamnak nagyon jóóóóó stílusokat összeütni????
Nyilván, van itt stílus is meg minden egyéb..


DE!!!!!! A T3-hoz 4 variációs kell amit mindenki magának hangszerel meg... általában a saját hangszerelésű stílusokat nem adják tovább a zenészek... Stílusokat pedig a yamaha.nl, és egyéb nemzetközi yamis oldalakról tudsz letölteni. Latin,pop, rock, ethnic, stb... Aztán, ha esetleg jól meghangszerelted, akkor lehet hogy te sem osztod meg senkivel... Hidd el, ha jó helyen keresed, qrv@ jó stílusokat tudsz leszedni...
Itt egyenlőre feltölteni kellene, mert akkor te is letennél valamit az asztalra a közösségben! Hidd el, hogy nem tűnik el a feltöltésed és nem felejtkeznek el rólad...

Viszont egy T3-mal én tényleg nem kérnék stílusokat, hanem csinálnék....

Pacsi és peace, Picasso :777


Picasso

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 171
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1830 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2640Hozzászólás Asterix
2012.02.11. 13:59

Szerintem pedig az a Yamaha cég szégyene, ha egy ilyen drága hangszerhez diszkó stílust kell kérni vásárlás után, mert gyárilag nincs benne. Azért ennyi pénzért ez a minimum lenne. Az rendben van, hogy csárdás nincs enne, de diszkó sem?
Az rendben van, hogy mindent meg lehet benne szerkeszteni, de az az élmény, hogy bekapcsolod a hangszert és csak játszol, ez elveszett ezzel. Nekem ez az élmény csak az SD-1-nél, Audyánál és a Pa3x Musikantnál volt meg.



tibi78
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.08.23. 11:42
Hangszer: tyros2
Tartózkodási hely: Tiszaladány
Adott köszönetek: : 333 alkalommal
Kapott köszönetek: : 44 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2674Hozzászólás tibi78
2012.02.12. 12:24

Asterix írta:
tibi78 írta:sziasztok tibi vagyok szeretnék venni egy psr 8000 t érdeklődnék tőletek hogy ez milyen megbízható hangszer vannak e rejtett hibái kb mikor gyárthatták ,használható e a vokál proci és a legfontosabb hogy tudna e segíteni valaki egy magyar nyelvű használati útmutatóval nagyon szépen köszönöm előre is
Szia!
PSR 9000 nem fér bele az anyagi keretedbe? Abban tudnék segíteni. Sokkal modernebb, jobb technikai lehetőségekkel bíró készülék, viszonylag használható vokállal, de azért nem TC. Ahhoz van magyar használati. Azt fel tudom tenni, ha érdekel...
helo asterix nemrég a fórumon a psr 8000után érdeklődtem , és köszönöm a segítséget mindenkinek . most egy psr 9000 van kialakulóban de nincs hozzá magyar leírás . ha valaki tudna feltenni vagy részemre eljuttatni,sokat segítene.annyit kérnék még hogy aki ismeri a hangszert jellemezze már nekem,és hogy vannak e hibalehetőségei,begbízható-e. köszönöm szépen előre is



maxpaine
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 25
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2012.02.12. 11:00
Hangszer: Korg Pa 300
Adott köszönetek: : 96 alkalommal
Kapott köszönetek: : 41 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2678Hozzászólás maxpaine
2012.02.12. 16:30

czibere38 írta:Sziasztok azt szeretném meg tudni,hogy a musicsoft downloaderen kivül milyen progival lehetne még stylusokat felrakni a szintire???
Attol függ hogy milyen hangszerről van szó , .



maxpaine
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 25
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2012.02.12. 11:00
Hangszer: Korg Pa 300
Adott köszönetek: : 96 alkalommal
Kapott köszönetek: : 41 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2682Hozzászólás maxpaine
2012.02.12. 16:51

Sziastok, én Dgx 305 ben vagyok otthon , ha valakinek esetleg van valami kérdése akkor segítek.



maxpaine
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 25
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2012.02.12. 11:00
Hangszer: Korg Pa 300
Adott köszönetek: : 96 alkalommal
Kapott köszönetek: : 41 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2683Hozzászólás maxpaine
2012.02.12. 16:54

Sziasztok , nekem is yamahám van és ha esetleg tudok valamiben segíteni forduljatok hozzám.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 171
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1830 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2686Hozzászólás Asterix
2012.02.12. 21:16

Gohstrider írta:Nagyon jó a PSR 9000. Strapabíró. Nagyon jó vocal, mic effekt, belső hdd, Sampler funkció...
De én akkor inkább már PSR 3000-be gondolkodnék. Nagyjából egy árkategória.
De viszont a 3000 ben van MegaVoice!! ami sokat dob a hangzásban!
Szines kijelző, Pendrive csatlakozás ....
De ez csak az én véleményem.....
Az igaz, hogy színes a kijelző, de elég gagyi. Pendrive betehető a 9000-be is, elég sokban már van. Pár Megavoice, amikor a T2 is erőlködhet megszólalásban a 9000 pro mellett és árban az is annyi, mint egy 3000-es.
Én mindig azt vallottam, hogy a csúcsgépet megvenni. A lebutított "kis Tyrosoktól" óvakodni kell. Ha nincs annyi pénzem, akkor inkább 1 generációval régebbi csúcs hangszer...
De ez meg csak az én véleményem....



zsoltix25
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012.01.30. 08:44
Hangszer: Psr-2000
Adott köszönetek: : 4 alkalommal
Kapott köszönetek: : 17 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2694Hozzászólás zsoltix25
2012.02.13. 13:15

Lenne nekem is egy kerdesem. Sikerult e valakinek a Style Works progival jol atkonvertalni pl Roland stilusbol Yamahara. Mert nekem meg nem. Eleg gyatrak a kovertalt fajlok.



Új hozzászólás