Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 171
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64230Hozzászólás Asterix
2020.01.16. 06:44

A Korgra kb ugyanannyi stílus van közkézen, mint a Yamahához. Ez ma már nem szempont a 2 márka közötti választásnál...



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64233Hozzászólás Laca51
2020.01.16. 09:48

Köszönöm a válaszod! Ha már szóba hoztad a Korg-ot, kérdezném, hogy hogyan használhatnám a stílusaimat, midijeimet , ha megcsalnám a Yamahámat?
Vagy kezdhetem elölről a Korg-hoz begyűjteni azt amit a Yamahához gyűjtöttem sok év alatt? Több ezer stílust, karaoke fájlt, stb..? :777



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 22
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64234Hozzászólás forissandor
2020.01.16. 10:04

Szia Laca 51!
Én a Ketronon a mulatós, csárdás, tingli tangli stílusokat magam játszom fel. Dobot, bőgőt, gitárt, szőnyeget, stb.... Semmi ördögi nincs benne, kell hozzá egy kis idő.



semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 56
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64235Hozzászólás semidim
2020.01.16. 10:39

( Laca51)
Igen, akkor a te eseted ebből a szempontból más. Amúgy a mikrofon használat a 700-ban is ugyanúgy megvan, vokóder nélkül persze. Azt lehetne amúgy pótolni egyébként külső vokóderrel is. A monitor használat nálam úgy néz ki, hogy van egy 180 fokban is kihajtható laptopom és ha nem az általam készített kották nyomtatott verzióját használom, bár többnyire azt, akkor azon a kották úgy néznek ki ahogy én akarom és nem úgy ahogy a Yamaha kijelzőn megjelennek, piciny akkordjelzésekkel, még ha akár az kinagyítható is lenne. Minőségileg ez tehát egészen más, ha valakinek nem túl jó a látása. (Majd te is megtudod ha pl. 80 leszel.) :P
Egyébként aki nem előadóművész, annak a Yamaháéhoz hasonló szisztéma jön be, vagyis készen kapja a stílusokat legfeljebb a változatosság kedvéért módosít rajta, ha van hozzá kedve és van rá ideje.
Ez az összevetés tehát azzal, hogy mások, hogy csinálják, ez legfeljebb érdekesség nekem. Mondjuk szívesen megtanulnám ennek ellenére én is, ha egyáltalán képes vagyok rá. Persze nem azért, hogy az irdatlan emnnyiségű stílusok számát növeljem, hanem azért, mert szeretek fejlődni.



semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 56
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64237Hozzászólás semidim
2020.01.16. 11:11

Biztos tudna, de kinek?



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 22
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64238Hozzászólás forissandor
2020.01.16. 12:29

Visszatérve a középkategóriához: a Yamaha, a Roland és a Korg alacsony(abb) árú hangszerei a fogyasztó társadalom igényeit elégítik ki. Nyilván a lényeg már réges régen a szofton van, kinek a pap, kinek a paplan.... én a modern, trance-disco-pop irányvonaltól falra mászok, meg az agyoneffektezett, nyomokban hangszert tartalmazó új acoustic hangszínektől is.
A "fostalicska" kifejezéssel egyetértek. Pár(száz) hangszer megfordult a kezem alatt, de mondjuk Korg Pa 600 vagy Yamaha S 770 hangszerekkel ritkán találkozok olyan állapotban, hogy oldalról megfigyelve a billentyűzete nem úgy nézett ki, mint édesanyám rétestésztája a nyújtódeszkán. A nyomógombok meg mint a takony. Nyilván ezekkel a dolgokkal együtt lehet élni.
De (és itt egy nagy de!!!!) pár összehasonlító tapasztalat, amikor egy állványon voltak itthon dolgok, ugyan azon az árért.....
Roland G 70 - / Roland BK 9

fasza hang / fasza hang
jól kezelhető / iszonyat bonyolult
minőségi felépítés / katasztrofális felépítés
300.000 / 300.000
Imádsz rajta játszani / ezen meg nem

Tyros 3 / S 970
fasza hang / fasza hang
jól kezelhető / jól kezelhető
minőségi felépítés /iszonyatosan katasztrofális felépítés
330.000 / 330.000
Imádsz rajta játszani /JÁTSZANI NEM lehet rajta. Zenélni igen, de a játéknak nincs öröme

Korg Pa 1 X pro /Korg Pa 600
jól kezelhető / jól kezelhető
brutál jó felépítés / vicc
200.000 / 200.000
Imádsz rajta játszani / fáj rajta játszani. Hangja jó.

Vagy más liga
Motif ES 7 / MX 61
fasza hang / majdnem fasza hang
jól kezelhető / nincs mit rajta kezelni
Brutál jó felépítés / fel sincs építve
mondjuk 170.000 / 150.0000
Ezen játszol! Bármit! / El lehet rajta vakerni.

Nyilván nem egy kategóriában játszó hangszerek.... vagyis egy kategóriában, árkategóriában.
Az új az mindig különleges, szép, illata van, nincs rajta ujjlenyomat.
A régi meg megint különleges, pláne mikor szép.
Én személy szerint jobban szeretem az érett 40-es nőket, mint az üresfejű 18 éveseket :-)



semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 56
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64241Hozzászólás semidim
2020.01.16. 13:47

Most "megtudtuk", hogy a magasabb árkategóriába tartozó hangszerek jobb minőségű billentyűzettel rendelkeznek. Ez bizony így van. Az viszont, hogy kinek mi okoz nagyobb élményt, az elmondható ugyan, de engem biztosan nem fog befolyásolni és azokat sem, akik már rendelkeznek bizonyos tapsztalatokkal, mind a hangszerek ismerete szempontjából (pl. ejég jól ismerem a G70-et is), mind a magyar használtpiac tekintetében.



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64244Hozzászólás Laca51
2020.01.16. 15:12

Mivel nem tudtam megnyomni a köszönöm gombot (nem működik valamiért!), ezért külön mondok köszönetet a hozzászólásokért és a tanácsokért, amiket olvastam tőletek! Igen hasznos volt a stílus gyártó ember is, de ezek a zenék nem az én szájam ízlései. Én a dallamos rockot szeretem, akár magyar, akár külföldi. És persze sok saját dalom van, amit nem hiszem, hogy másik márkájú hangszeren le tudnék játszani. Ez a fő kötödés a Yamahához. Lassan 70 leszek, eltudnék még "szaglászni" egy ujjlenyomat nélküli Yamahát pár évig azt hiszem. Akár "fostalicska", akár nem. Én láttam ahogy játszanak hivatásos zenészek a szintijükön bulikon, lagzikban. Persze tisztelet a kivételnek, de püfölik rendesen a billentyűket. Az enyémet is szétverték anno rendesen, de még működik valameddig remélem, amíg nem jutok egy jó szagú új szintihez. Az új , nálam sokáig új maradna, az tuti! Köszönök nektek mindent! :777



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64245Hozzászólás Laca51
2020.01.16. 15:15

A hozzászólásom után működni kezdett a "köszönöm" jel! :lol:



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 87
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64251Hozzászólás HunHyper
2020.01.16. 21:12

powersparc írta:
2020.01.16. 11:06
Ketronra pl. Alma Tamás itt a nagy spíler stílusgyártásban. Lehet hogy Yamahára is tudna gyártani eladni vhogy.



https://m.youtube.com/user/almatom1974/videos
NA EZT KÉTLEM...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Anno, amikor Yamaháról váltottam Ketronra, még nagyon a fülemben volt 1-2 Yamaha stílus.
Beszéltem Tomival, hogy konvertáljuk át valahogy Ketronra... Elküldtem neki a Yamaha stílust,
megnézte, szétcincálta, darabokra szedte, majd azt mondta... Teljesen logikátlan a felépítése,
nem az szól a midi file-ban, ami szól a hangszerben, ha megfogsz egy akkordot...
Azt mondta, inkább feljátsza a Ketronra, mintsem azt buherálja át...
Aztán megegyeztünk, hogy maradok a Ketron stílusnál...
Biztosan meg tudná csinálni Yamahára is bármelyik stílust, de nem fogja...
Szerintem... De cáfoljon rám...

:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Új hozzászólás