Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

mezzoman
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.09.12. 14:55
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Kapott köszönetek: : 12 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68018Hozzászólás mezzoman
2021.12.19. 10:10

Szia Toncsi30!
Én már szerkesztettem ilyen változó tempójú stílust. Ne a hangszerrel csináld, hanem a MixMaster programmal.
1. Nyisd meg vele a szerkeszteni kívánt stílust.
2. Nyomj rá a TempoView ikonra.
3. A felbukkanó ablakban klikkelj az Edit szóra.
4. Ezután válaszd az Insert Tempo lehetőséget.
5. Most pontosan írd be az adott szakaszhoz (pl. Main A) tartozó értékeket (amit a táblázat mutat),
és írd be alá a kívánt tempót. Nyomj az Okéra.
6. Ugyanígy csinálhatod meg a többi stílusrészhez tartozó tempóbeállítást is.
A végén mentsd el a stílust. Kész.
Jó szerkesztést kívánok! :)



Avatar
Toncsi30
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2018.09.10. 13:12
Hangszer: Genos
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Adott köszönetek: : 93 alkalommal
Kapott köszönetek: : 44 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68019Hozzászólás Toncsi30
2021.12.19. 21:08

Áááá REMEK :D
Nagyon szépen köszönöm, meg fogom nézni, hálás vagyok hogy segítettél!!!
:yahoo:



Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68021Hozzászólás Piercarlo
2021.12.20. 16:50

padisaxi írta:
2021.12.16. 09:16
Sziasztok! Frissítések jelentek meg az SX szériákhoz.

PSR-SX900 Firmware Updater V1.10
https://hu.yamaha.com/hu/support/update ... sx900.html

PSR-SX700 Firmware Updater V1.10
https://hu.yamaha.com/hu/support/update ... sx700.html
Ennek örülök: "You can now change the tempo with dial operation directly (without pressing the [TEMPO] button) while the Home display is shown", vagyis innentől fogva a tekerővel lehet állítani a stílus tempóját. Eddig csak a bal oldalon található + és - gombokkal lehetett megtenni, melyek pontosan úgy néztek ki, mint az éppen mellette található transzponáló gombok. Így számtalanszor előfordult, hogy játék közben tempóváltás helyett eltranszponáltam a dalt :(



szundy
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.12.21. 21:23
Hangszer: Yamaha PSR-S775

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68098Hozzászólás szundy
2022.01.28. 17:29

Kedves YAMAHA hangszereket használó Zenészek!

Abban kérném segítségeteket, hogy van egy vak barátom, aki imád zenélni és rendelkezik egy PSR-S775-ös szintivel.
Viszont sajnos otthonában nincsen senki segítsége, aki támaszt nyújthatna neki a hangszer általános kezelésében és megismerésében.
Elsősorban valamilyen képernyő felolvasó jellegű alkalmazásra lenne szüksége, amely tájékoztatná hangban, hogy éppen milyen menü és funkció gombok állnak rendelkezésre a kijelzőn, mik kerültek kiválasztásra, illetve milyen műveletek és egyéb opciók állnak még rendelkezésre a képernyőn,
vagy mit választott ki éppen.
Tudomásunk szerint, sajnos a YAMAHA cég nem rendelkezik vakok támogatását segítő alkalmazással, vagy szoftverrel.
Bármilyen ötletet szívesen fogadunk, mert több mindent kipróbáltunk már, ( pc-s alkalmazás, telefonos alkalmazás ), de sajnos nem jutottunk előbbre.

üdvözlettel és köszönettel,
Szundy



Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 64
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68104Hozzászólás MMaestro
2022.02.01. 17:49

Kedves Szundy!

Az orvostudomány mai állása szerint erre nincs gyógyszer/gyógymód. :o :shock:
Én is próbáltam egy vak ismerősömnek segíteni. A végén arra jutottunk, hogy nem vesz "ilyen modern" hangszert, ezek már nem vakbarátok.
Ha meg is tanulná a menürendszert, bármikor hozzáérhet valami más gombhoz véletlenül, vagy jöhet egy hibaüzenet és már nem tudja hol jár.
Hiába menne vissza a Direct Access és EXIT-el a kezdőlapra (induljunk a kályhától). Egy hibaüzenetnél az EXIT előtt okézni kell. Ha nem látja, nem tudja mit kell, vagy mit lehet most tenni.
Ha pendrájvot is használna, akkor annak a menürendszere (a fájlok elhelyezkedése) megint megtanulható, de hibaüzenetnél megint elakad. Nem is fogja tudni, hogy milyen hibaüzenet jött. Félreértések elkerülése végett itt nem arra kell gondolni, hogy nem jó a hangszer és ezért van hibaüzenet, hanem olyan funkciót akar használni, amit nem lehet.
Véleményem szerint rajtad kívül nincs más program, ami ezt felolvasná neki. :777
Üdv: MMaestro :harm:



Avatar
Pityus
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 40
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2012.10.06. 11:16
Hangszer: PSR-SX900
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Adott köszönetek: : 237 alkalommal
Kapott köszönetek: : 538 alkalommal

Regisztrácíós Memória utólagos szerkesztése

Hozzászólás: # 68153Hozzászólás Pityus
2022.02.23. 15:22

SX900 hangszer Regisztrációs Memóriában egy dalra mind a 8 gombjára van mentésem.
Utólag szeretnék az 1-es gomb beállításán változtatni. (Left, Right1 hangerő módosítás, Voice csere)
Itt megnyomtam az Mixer/EQ gombot és ebben a menüben ezeket megtettem.
Ezután elakadtam, mert nem tudom, hogy miként mentsem el ezt a változtatást. úgy,
hogy a többi 7 gomb adatai változatlanok maradjanak.



Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 64
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68162Hozzászólás MMaestro
2022.02.26. 13:01

Szia!
Ha mondjuk az 1-es RegMemory gombon szeretnék változtatni, akkor először meg kell nyomni az 1-es RegMemory gombot, hogy a régi beállítások érvényesüljenek, ezután kell elvégezni a módosítást, mondjuk effektet cserélni ezután Memory gomb (és most figyelni arra, hogy minden legyen klpipálva, amit meg kell jegyezni - nem csak az, amit most változtattam - majd RegMemory1 gomb. ezzel kész. Most már csak a komplett 8-as RegMemoryt kell elmenteni a dal címével.

Üdv: MMaestro :harm:



László M.
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.03.20. 09:21
Hangszer: Yamaha Psr Sx700 és Korg Pa900

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68228Hozzászólás László M.
2022.03.21. 08:45

Sziasztok, üdv mindenkinek. Hobbizenész vagyok, és hangszereimet csak itthon koptatom, tanulgatok. Mostanig Korg hangszereim voltak, ha valakinek tudok, ezekkel kapcsolatos kérdésekben szivesen segitek. Ujabban egy Yami psr sx700-al barátkozok és mondhatni, magyar kézikönyv és angol tudás nélkül ez elég nehézkes. lenne egy pár kérdésem, amelyet külön hozzászolásokban irok le, igy könnyebb lesz rá válaszolni, amit természetesen minden segitőkész muzsikusnak hálásan köszönök.
Yamaha Psr Sx700 1 - Szeretném a hangszeren levő összes stilust ugyanarra a hangerőre beállitani, halkabbakat hangositani, hangosakat halkitani, mi lenne erre a leg egyszerübb módszer? Csak hallás után, vagy van erre valami decibel mérő müszer? ( természetesen ez a Regisztrációs memoriában megoldható, de én külön csak a stilusokat szeretném)



László M.
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.03.20. 09:21
Hangszer: Yamaha Psr Sx700 és Korg Pa900

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68229Hozzászólás László M.
2022.03.21. 08:49

Yamaha Psr Sx700 2 - a Yamiknál egy stilus összes sávját lehet egyszerre emelni, csökkenteni? Mint pl a Korgnál ha a SHIFT gomb lenyomva tartása mellett mozditjuk egy sáv hangerő csuszkáját?



László M.
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.03.20. 09:21
Hangszer: Yamaha Psr Sx700 és Korg Pa900

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68230Hozzászólás László M.
2022.03.21. 08:52

Yamaha Psr Sx700 3 - Ha egy stilus pl. 3 variációban szeretném az egyik sáv, pl dob hangerejét növelni anélkül, hogy a többi variációban változás történne, hogyan tudom megoldani majd menteni?



Új hozzászólás