Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 171
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 61464Hozzászólás Asterix
2019.04.13. 19:29

Mentek dalok. Próbáld ki.
Ha nem jutsz vele 1-ről a 2-re, akkor küldj privátban egy telefonszámot és hétfőn délelőtt beszélhetünk... Ha tudok, segítek...



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 61466Hozzászólás Laca51
2019.04.13. 20:07

Megkaptam, köszönöm szépen, láttam, hogy mit küldtél, holnap nekiülök kipróbálni őket. Van jó pár kedvenc dalom bennük, bízom benne, hogy jól fognak működni. Gondolom, hogy azért ezeknél is keresnem kell a sávot, amiben rendesen jön a vokál harmónia a chords channel módnál. Köszi és üdv!



Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 64
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 61467Hozzászólás MMaestro
2019.04.13. 20:15

Laca51 írta:Egész délelőtt nyomtam a zenét és tényleg az XF dolog itt sántán szól. Talán a magyar kézikönyvben is benne van, amit írtál. Megnézem , hátha megértem....Hogy mire értetted a buherált szót, gondolom a karaoke dalokra? De úgy hidalom át a kihagyásos problémát, hogy annak a dalnak a vokál részét kézzel vezérlem. Ez az egyszerű kíséretű daloknál jól műkszik, a problémásokat egyenlőre félre teszem. Azokkal a XF fájlokkal mit csináljak? Ha megtennéd, hogy adsz infót róla, nagyon megköszönném.
Az eredeti XF fájlnak jól kell szólni. Ha a tiéd nem jól szól, vagy nem jól van kiírva valamilyen akkord a kijelzőre, akkor abba a fájlba belenyúltak, vagyis már nem eredeti, azaz buherált, bele van piszkálva, el van rontva. Ezért javasoltam, hogy az eredeti fájlt próbáld ki a hangszerben lévő Preset dalok közül. Annak tökéletesen kell szólni. Transzponáláskor is helyesen kell transzponálódni. A kijelzett akkord a Score képernyőn nem változik, de a Lyrics képernyőn a transzponálásnak megfelelően változik. Ez így helyes, hiszen ha a Transpose gombot használjuk, akkor tulajdonképpen ugyanabban a hangnemben játszunk továbbra is, tehát a Score képernyőről olvashatjuk, hogy mit is kell játszani. Ugyanakkor a Lyrics képernyőn a transzponált akkordok lesznek kijelezve pl a gitáros számára kis tévén, vagy külső monitoron, hogy aktuálisan mit is kell játszania ebben az új hangnemben. Ki van ez találva!!!

Hogy mit csinálj a problémásokkal? Azt Te döntsd el! Letörlöd, kijavítod, félreteszed későbbi feldolgozásra. A dalokba az akkordokat PSRUTI programmal lehet beírni. A Cakewalk nem kompatibilis sajnos az XF-el. Amit a Cakewalk akkordként beleír a dalba, az nem XF kompatibilis. Több programot is kell használni más-más okok miatt, és ezek egymásutáni sorrendje sem mindegy. (Ha az egyikkel beírtál valamit azt egy másik kiselejtezi a dalból, azaz kezdheted elölről.) Az említett két magyar "legrégebbi" gyártó egyik dala sem XF kompatibilis. Ők akkoriban még nem foglalkoztak ezzel és az előjegyzés (3b, 2# stb) sem jól van jelölve a dalaikban. Mindez ne vegye el a kedved! Kellő érdeklődés, elszántság, kitartás esetén később majd bele lehet merülni.
Üdv: MMaestro :harm:



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 61469Hozzászólás Laca51
2019.04.13. 21:13

Kedves MMaestro, minden tökéletesen úgy van ahogy írtad! A szintiben lévő eredeti XF fájlok hát persze , hogy szépen "hozzák" a vokált! És tökéletes az is, amit Asterix küldött nekem! Nem is kellett sávot keresni, hanem csak az XF-re állítottam és a chords-ra! Profi munka minden küldött dal.Valóban buherált karaoke dalokat töltöttem le sajnos és valahogy rendbe kellene hoznom. Már csak egyetlen problémám van, az, hogy nem tudom hogyan kell használni a PSRUTI programot, ahhoz, hogy az akkordokat beírjam. Ha segítenétek eligazodni, hogy hogyan kell használni, az nagyon jó lenne! Próbálkoztam már , de nem sikerült. Nekiállnék megcsinálni, mert a nyugdíjas időmbe belefér és jó lenne a kedvenc dalokat rendesen énekelni vokállal. Néztem hozzá valami infót, de nem találtam. A PSR Tutoriál is csak ajánlja, de semmi használati segítség nincsen. Köszi mindenkinek! Üdv!



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 171
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 61472Hozzászólás Asterix
2019.04.13. 21:37

Én XG Works-el csináltam. Nagyon egyszerű...



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 61475Hozzászólás Laca51
2019.04.14. 06:23

Köszi! Találtam oktató anyagot a PSRUTI használatára, de csak a szöveg bevitelre. Az pedig már bent van a dalban, de akkord bevitelre nem találtam segítséget még. Letöltöttem egy XG Worsk legújabb verzióját, de nem igazán tudom ezt sem használni, kevés a bemutató róla, max. talán írásos anyagot találok hozzá, legfeljebb nekiállok fordítgatni.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 171
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 61476Hozzászólás Asterix
2019.04.14. 08:10

XG Works:

1. SMF dalt megnyitod az XG Works-ben.
2. Sávokat kijelölsz, amiben látod a szükséges harmóniákat.
3. Kottakijelzésre váltasz a (felső sor kotta ikonjával.)
4. Kotta alatt látsz egy üres sort. Eleljén legördülő menü van VELOCITY jelzéssel. Menüt legördíted, kiválasztod a Chord jelzést. Fent a kotta ikonrész alatt van egy olyan gomb, amire ha rámutatsz, azt írja ADD CONTROL SECTION. Arra rákattintva lehet több ilyen sávot kérni a kotta alá. Így Kyrics sávot is választhatsz, akkor együtt láthatod a kottát és a szöveget.
5. A Chrod területre jobb egérgombbal klikkelve PENCIL-t kell kiválasztani az egérre.
6. Ezután a megfelelő helyre, ahova az akkordot akarod írni kattintva előjön egy menü, amiből kiválasztod, összeállítod a számodra szükséges harmóniát.
7. Ha az egész dal készen van, akkor mentés és kész... :777



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 61477Hozzászólás Laca51
2019.04.14. 08:48

Köszönöm, hogy ilyen klasszul leírtad, így már el tudok indulni "valamerre"! Hát akkor meg kell tudnom az egyes dalok akkordjait és bevinni. A PSRUTI arra volt jó, hogy megmutatta a MIDI infókat a dalokról és valóban nem tartalmaznak akkordokat, csak szövegeket. A formátum SMF0, az jó nekem? De ha nem tartod szemtelenségnek, akkor lennének még neked híres, népszerű külföldi dalok így megcsinálva, amit küldtél? Jók a magyarok is, de a külföldieket jobban szeretem és jó párhoz én írtam saját szöveget, mert nem akarok bénázni az angol szöveggel. Most jelenleg kb. 20 dal van amihez meg kell keresnem a megfelelő akkordot, de amit reggel óta láttam a neten, más hangnemben vannak az akkordok, mint amiből csinálták a buherált dalokat. De hálás vagyok az eddigiekért!
Köszi és üdv! :dance:



Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 64
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 61478Hozzászólás MMaestro
2019.04.14. 08:55

PSRUTI

1. SMF dalt megnyitod PSRUTI-ban
2. Compute Chords, kipipálod, hogy melyik sáv(ok)ból készítse el automatikusan az akkordkijelzést. Nyilván amelyik sávokban elég sok akkord van. Ugyanígy kipipálod, hogy melyik a basszus sáv. A jobb oldali oszlopban jó a gyári beállítás, azaz Simple Chord és Insert.
3. Leokézod és megcsinálja az egész dalban végig.
A Play-re kattintva már le is játssza. Ha szükséges "igazítani" rajta, akkor EDITOR gomb és a megnyíló Chord Lyric Editor ablakban látszik a szöveg és az akkord is. Bármelyik szótagra, vagy akkordra jobbklikk és átírható, odébb vihető, törölhető.
Ha az eredeti dalban az akkordok nincsenek pontosan az ütemvonalaknál, negyedeknél, akkor az akkordok se lesznek. Ilyenkor lehet az akkordokat pontosítani, kvantálni a főképernyő Quantize Chord gombjával. Sok másra is használható a program, de most az akkordbeírás volt a téma.
Fontos még megemlíteni, hogy a hangszer az angol kijelzés szerint működik, azaz ami nekünk H-dúr az neki B, és ami nekünk B-dúr, az neki Bb, tehát így kell beírni.

Üdv: MMaestro :harm:



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 61480Hozzászólás Laca51
2019.04.14. 10:31

Hát ez óriási! Ez működik, pillanatok alatt két dalt már meg is csináltam! Sajna kedves Asterix az általad javasolt progival nem tudtam megcsinálni, mert a szöveget sem írta ki, pedig úgy tettem ahogy leírtad a legördülő ablakban kipipáltam a szöveg jelzést, de semmi. Bármelyik dalt betettem a progiba , semmi. A kotta jelzés is csak az ének nélküli részben volt látható, de a szöveg sehol. Pedig a sáv kijelölés is megtörtént. Valószínűleg azért valamit mégsem csináltam jól! De sebaj, mert aztán jött az MMaestro fórumtárstól a PSRUTI progi leírás és azzal egyből működött, csak a sávokat kellett kijelölni, ami a sok adatot tartalmazta és máris a szöveghez tette az akkordokat.Szóval végül is siker lett, a zenei kipróbálást csak délután tudom játszani, de már bizakodó vagyok, hiszen a megfelelő akkordokat írta, amit már tudtam is amúgy. Igazán hálás vagyok mindkettőtöknek a segítségért! Köszönöm szépen! Üdv! :yahoo:



Új hozzászólás