Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

crybaby
Blogbejegyzések: 1

Re: Yamaha stílusok, hangszínek - Feltöltések

Hozzászólás: # 2449Hozzászólás crybaby
2012.02.02. 10:27

Hello!


Remélem jó topicba írok, Yamaha psr s900-as szintim van. Olyan hangbeállítás tutorialt keresek, amiben benne van az hogy hogyan lehet a legjobban beállítani a
hangokat (az én esetemben a gitárhangokat). Melyik layert alkalmazzam a legélethűbb torzított gitár érdekében, milyen effekt (delay, reverb ) az ami egy szintiből esetleg a kihozza a legjobb hangzást. Remélem érthető volt az amit leírtam.


Előre is köszönöm a segítséget:D



Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 100
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2468Hozzászólás Gyuley
2012.02.04. 21:09

Márciusi Dusán írta:Yamaha DGX 640 tulajdonos vagyok.

A mellékelt driver segítségével sikerült összekötnöm a hangszert a számítógépemmel. Nagy örömömre a finale 2009 kottaíró program meg is tudja szólaltatni a hangszeremet MIDI kapcsolaton keresztül. Egyenlőre csak a 128 general MIDI hangszín között tudok válogatni, de szeretném, ha a MIDI vezérlés az 535 hangszín bármelyikét meg tudná szólaltatni. A hangszeren való manuális hangszínválasztás nem segít, az csak a saját billentyűzeten való játék alkalmával él.

A célom tehát az, hogy a kottaíró programot sequencer-ként használjam, de ne csak a general MIDI hangszínekkel, hanem a DGX többi hangszínével is.

Ki tudna nekem segíteni?
Hát nem vagyok egy nagy midiguru, de szerintem ez a dolog nem fog működni!
Mert a többi hangszín amit használni szeretnél nem része a standard midi szabványnak, csak az a 128 db Gm hangszín sajna!


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
Zenex
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.02.06. 21:17
Hangszer: Ibanez, Cort és Aria gitárok
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 62 alkalommal
Kapott köszönetek: : 100 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2501Hozzászólás Zenex
2012.02.06. 21:27

Sziasztok... Zenex vagyok, még új ezen a topicon. Yamaha PSR s900 hangszerem van és jobbára csak itthon nyüstölöm... Nem tudom mi a szokás errefelé, ha valaki megírja, ahhoz tartom magam.

Köszi! :)


Zenex

Avatar
Picasso †
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2011.11.26. 02:36
Hangszer: GW-8,
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 940 alkalommal
Kapott köszönetek: : 585 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2506Hozzászólás Picasso †
2012.02.06. 22:52

Zenex írta:Sziasztok... Zenex vagyok, még új ezen a topicon. Yamaha PSR s900 hangszerem van és jobbára csak itthon nyüstölöm... Nem tudom mi a szokás errefelé, ha valaki megírja, ahhoz tartom magam.

Köszi! :)

Szia Zenex!

Új vagy, de nem vagy egyedül.... :) Megcsörgetlek holnap, oszt beszélünk...

Pacsi


Picasso

kislevelibeka
Blogbejegyzések: 1

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2513Hozzászólás kislevelibeka
2012.02.07. 12:26

Sziasztok! Csatlakoznék Zenex előző kéréséhez, ha van valami szokás amivel az "újoncokat beavatjátok", akkor legyetek szívesek írjátok meg. Látom sokan átpártoltunk ide ...
Remélem jó kis közösség fog kialakulni. :777

Bálint



Avatar
Zenex
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.02.06. 21:17
Hangszer: Ibanez, Cort és Aria gitárok
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 62 alkalommal
Kapott köszönetek: : 100 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2515Hozzászólás Zenex
2012.02.07. 13:14

Én biztosan nagyon "láma" vagyok ehhez az egészhez, de még azt sem tudtam megfejteni, hogyan kell válaszolni valakinek. Picassonak akartam mondani, hogy látom, te már nagyon ÉLSZ itt és hogy: Pacsi! 8-)


Zenex

Avatar
Zenex
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.02.06. 21:17
Hangszer: Ibanez, Cort és Aria gitárok
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 62 alkalommal
Kapott köszönetek: : 100 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2518Hozzászólás Zenex
2012.02.07. 13:29

Olyan űr van itt, mint egy hómezőn.


Zenex

Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2519Hozzászólás Zeneboy
2012.02.07. 13:34

Üdv Urak!!


Fórum/Fórumszabályzatban az alapvető rend le van írva, illetve ki hogyan lehet vip kiemelt és egyéb tag, esetlegesen milyen jogosultsággal vannak!

A fórum/ zeneszek.com csapatába egy bemutatkozás alapfeltétele a tagságnak..Bár ez ügyben szerintem lesz szabálymódosítás:)

"Új hozzászólásnál" lehet hozzászólást írni! Az ablakban a lehetőségek, gyakorlatilag egy WORDnek megfelelő felület! Így aki ilyet már látott annak nem lesz ismeretlen!

Aki csak simán beleír és az "elküdre" kattint, ua úgy teheti ahogy a másik fórumon! Itt annyi a különbség, jobban szerkesztheti, ha szeretné!
Jobbra ikonok vannak, így azonnal beszúrhatóak, további ikonra kattintva még több érhető el!

A hozzászólás alsó részénél van/lásd fehér terület alatt/ OPCIÓ ! Mellet ott van a csatolmány feltöltése! A megfelelő topicba így ez által lehet feltölteni!

Amennyiben valaki a szerkezetet megnézi külön van szedve! Van márkákon belül technikai rész vannak ahol a kérések vannak és van ahol a feltöltések!

Külön van hangtechnika fénytechnika, és apró így erre is figyelni kell, hogy itt a helyére kerüljenek ezek!

Ha valakinek válaszol, idézetre kell menned, nem az új hozzászólásra, és akkor idézettel együtt jelenik meg a válaszod!

Egy egy hozzászólást meg lehet köszönni! Vagy épp nem! Ez által is jelezni mennyire volt hasznos! /Kis kacsó idézetek mellett!/

A caht a fórum fő oldalán a lap alján található! Mikor be vagy lépve akkor a neved jobb oldalt látható! A szín azt jelenit, hogy milyen aktív vagy a cseten!
Minden regisztráltnak lehet belső PÜ privát üzenetet írni, amit a belső rendszeren mindenki megnézhet! Ez a fő oldalon látni is, hogy mennyi a leveleid száma!

Hirtelen ennyi jutott eszembe!

Adjatok időt az új dolgoknak!
1 hónapig én is csak ismerkedtem sok mindennel, ha az ember más felülethez van szokva... :mrgreen: :777

Üdv: Zeneboy :piano:


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

crybaby
Blogbejegyzések: 1

Re: Yamaha stílusok, hangszínek - Feltöltések

Hozzászólás: # 2571Hozzászólás crybaby
2012.02.08. 20:32

Gohstrider írta:
crybaby írta:Hello!


Remélem jó topicba írok, Yamaha psr s900-as szintim van. Olyan hangbeállítás tutorialt keresek, amiben benne van az hogy hogyan lehet a legjobban beállítani a
hangokat (az én esetemben a gitárhangokat). Melyik layert alkalmazzam a legélethűbb torzított gitár érdekében, milyen effekt (delay, reverb ) az ami egy szintiből esetleg a kihozza a legjobb hangzást. Remélem érthető volt az amit leírtam.


Előre is köszönöm a segítséget:D

Szia crybaby!

Értem a kérdésed, De!

Ilyen beállítási útmutató nem igazán létezik.
Ez olyan dolog, hogy ami neked tetszik, a másiknak nem.. Nem létezik ilyen formában amit szeretnél.
Az viszont járható út, ha a saját füledre hagyatkozol. Sőt csak a füledre számíthatsz.
A hangszeredben van voice editor. Na most ennek a segítségével kísérletezhetsz, egy adott hang csiszolgatásában.
A hangszered leírásában megtalálod az effektezési részt is. Ez is ízlés kérdése. Mennyi delay-t, reverb-öt használsz.. Nagyon sok idő, amíg egy egy hangot saját ízlésednek beállítasz.

Köszönöm, kielégítő volt válasz.:D Még annyit kérdeznék, hogy van e lehetőség egyenként az összes hangsávot(tracket) effektezni, vagy ahhoz "erősebb szinti"-re van szükség? Eddig csak gépen zenéltem(Reason, FL, stb) és ott gyakorlatilag a határ a csillagos ég.:D



Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 100
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Yamaha stílusok, hangszínek - Feltöltések

Hozzászólás: # 2575Hozzászólás Gyuley
2012.02.09. 09:03

crybaby írta:
Gohstrider írta:
crybaby írta:Hello!


Remélem jó topicba írok, Yamaha psr s900-as szintim van. Olyan hangbeállítás tutorialt keresek, amiben benne van az hogy hogyan lehet a legjobban beállítani a
hangokat (az én esetemben a gitárhangokat). Melyik layert alkalmazzam a legélethűbb torzított gitár érdekében, milyen effekt (delay, reverb ) az ami egy szintiből esetleg a kihozza a legjobb hangzást. Remélem érthető volt az amit leírtam.


Előre is köszönöm a segítséget:D

Szia crybaby!

Értem a kérdésed, De!

Ilyen beállítási útmutató nem igazán létezik.
Ez olyan dolog, hogy ami neked tetszik, a másiknak nem.. Nem létezik ilyen formában amit szeretnél.
Az viszont járható út, ha a saját füledre hagyatkozol. Sőt csak a füledre számíthatsz.
A hangszeredben van voice editor. Na most ennek a segítségével kísérletezhetsz, egy adott hang csiszolgatásában.
A hangszered leírásában megtalálod az effektezési részt is. Ez is ízlés kérdése. Mennyi delay-t, reverb-öt használsz.. Nagyon sok idő, amíg egy egy hangot saját ízlésednek beállítasz.

Köszönöm, kielégítő volt válasz.:D Még annyit kérdeznék, hogy van e lehetőség egyenként az összes hangsávot(tracket) effektezni, vagy ahhoz "erősebb szinti"-re van szükség? Eddig csak gépen zenéltem(Reason, FL, stb) és ott gyakorlatilag a határ a csillagos ég.:D
Szia Crybaby!

Ami azt illeti lehet effektezni, de azt hiszem csak 4 független effektprocija van az s900-nak(de ha felcsapod a használatit abban ez benne van), úgyhogy eltérő effekteket csak ennyi sávra tudsz küldeni(megoldás, több sávon ugyan azt az effektet lehet alkalmazni) be lehet állítani hogy
melyik sávra mit szeretnél természetesen, mindez benne van a használatiban is!
A szólóhangokat külön lehet paraméterezni, ha pl kiválasztasz egy hangszínt, akkor(most csak emlékezetből, mert nincs előttem a hangszer)azt hiszem a kijelző alján van egy olyan opció hogy "voice set"(ha emlékeim nem csalnak, akkor a "6"gombot kell megnyomni) ezt kell megnyitni, és lehet állítgatni egy csomó paramétert, természetesen utána el lehet menteni a hangszínt a user-ba! ;)


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Új hozzászólás