Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

padisaxi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 29
Hangszer: Yamaha SX900, Ketron SD90
Adott köszönetek: : 275 alkalommal
Kapott köszönetek: : 80 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67445Hozzászólás padisaxi
2021.03.12. 22:04

Szia!
Sajnos a hangszíneket nem lehet USB-ről betölteni a hangszerekbe. (Pedig nem lenne rossz.) De szerintem sok más hangszerbe sem lehet simán betölteni, mindegyik hangszernek megvannak a maga nehézségei. Bár ha jól emlékszem a Wersi képes volt rengeteg hangmintával dolgozni. És mindenféle stílust olvasott. Az ára miatt szerintem, azonban nem terjedt el nállunk. Egy ilyen hangszert nem viszel hakniba. :D
Itt egy link a jelenleg kapható legolcsóbb Wersi-hez. https://www.wersi.net/orgeln/oax-1-sonic/

Zene nélkül lehet élni, de minek....

Piercarlo
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 5
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Adott köszönetek: : 122 alkalommal
Kapott köszönetek: : 81 alkalommal

Hozzászólás: # 67446Hozzászólás Piercarlo
2021.03.13. 09:05

Köszönöm a választ! Ez csak azért szomorú, mert pl. van olyan hangminta, ami önmagában 33 MB, az SX700 belső memóriája pedig 400 MB. Szóval egy hangszín majdnem a tíz százalékát elveszi! Ha az azzal a hangmintával készült dalt akarom eljátszani, akkor először is rá kell jönnöm, hogy melyik ppi (vagy cpi) fájlba mentettem el, be kell töltenem a hangszerbe, újra kell indítanom, és már játszhatom is a dalt... Ja, és közben felülírja, ami benne van! Szóval nagyon jó ez a hangminta betöltés, de a maga nemében kezelhetetlen...

Nem értek a dologhoz, szóval csak félve kérdezem: manapság, amikor egy számítógép SSD winchestere, amelyik nagyjából olyan formájú, mint a egy papírzsebkendő, 256 GB(!)-os, akkor miért nem lehet a kísérőautomatikás hangszerekbe nagyobb memóriát rakni? Még a Genos 4 GB-ja is viccesen kevésnek hangzik...

Atesz0
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 16
Hangszer: PSR1000 , 2100 , Korg pa-80 volt , most TYROS 1
Adott köszönetek: : 35 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Hozzászólás: # 67447Hozzászólás Atesz0
2021.03.13. 15:36

Sziasztok.
Van közöttünk olyan aki jártas Yamaha szinti javításban ,esetleg tud valakit ajánlani Szolnok megyében?
Yamaha psr2000-nél a gombok össze -vissza működnek és a hangerő gomb is recseg ha hozzá nyúlok , valamint hangos az alapzaj is nála. Én valami oxidálásra gondolok , vagy beleömlött valami és összezár az áramkör több helyen is.
Átvágtak vele , de mivel így is kevés pénzembe került , még így is megéri foglalkozni vele.

padisaxi
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 29
Hangszer: Yamaha SX900, Ketron SD90
Adott köszönetek: : 275 alkalommal
Kapott köszönetek: : 80 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 67448Hozzászólás padisaxi
2021.03.13. 16:44

Szia! Bár nem Szolnok megyében, hanem Budapesten a Miskolczi Pétert javaslom. Neki szerintem minden alkatrésze van régebbi szériákhoz is.
+36302528538 ha jól tudom ez a telefonszáma, de nem biztos.

Zene nélkül lehet élni, de minek....

Atesz0
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 16
Hangszer: PSR1000 , 2100 , Korg pa-80 volt , most TYROS 1
Adott köszönetek: : 35 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Hozzászólás: # 67449Hozzászólás Atesz0
2021.03.13. 17:35

Köszönöm szépen , felhívom.

Piercarlo
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 5
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Adott köszönetek: : 122 alkalommal
Kapott köszönetek: : 81 alkalommal

Hozzászólás: # 67460Hozzászólás Piercarlo
2021.03.18. 13:26

Itt kérdezem meg, de a kérdés bármelyik szintetizátor fórumban megállná a helyét. Szóval: azzal tisztában vagyok, hogy a Genos (és az SX900) kijelzőjét ki lehet vetíteni külső monitorral, ahogy egyénként tudtommal a Roland BK-5 és a Korg Pa700 esetén is. De hogyan lehet ezt az "adást" rögzíteni? A lenti videó egyértelműen nem kamerával készült, hanem hangszer kijelzőjének "képét" rögzítette valahogy a készítő. Tudnátok segíteni, hogy ezt miként lehet megcsinálni?

És a kérdéses videó:

forissandor
VIP
Hozzászólások a témában: 22
Hangszer: ?
Adott köszönetek: : 260 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1503 alkalommal

Hozzászólás: # 67461Hozzászólás forissandor
2021.03.18. 14:02

Vettem a gyerekszobába egy 40.000 forintos Blaupunkt tv-t. Ha a hátuljába betolsz egy pendrive-ot, bármit felvesz. Olvasva az írásod a laptopom rádugtam egy HDMI kábellel, simán rögzíti.

Új hozzászólás