Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 56
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64477Hozzászólás semidim
2020.02.06. 15:00

MMaestro, visszatérve a Multipad kérdésre. Számon belül vannak váltások, a stílus ugyanaz, csak az A, B, C, D variációk változnak. Mondjuk az első regiszterben A variációval indul a stílus. a második regiszterben áttér a C variációra és a szinkronstarttal hozzáadott 2 multipad ezzel együtt elindul a regiszter váltáskor. Ez eddig működik rendesen. Vissza kell térni az A regiszterre, a multipad halgasson el! Ezt még nem tudtam biztosan megoldani. Mi lehet ennek a trükkje? A váltások pedállal történnek a regiszter sequence beállításokkal.



Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 211 alkalommal
Kapott köszönetek: : 723 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64481Hozzászólás zajcsinalo
2020.02.06. 18:43

A 4 multipadból az egyik legyen üres, és az üres multipaddal mentsd el az A variációt talán.
Vagy ha az A-hoz egyáltalán nem kell multipad, és reg.memory-ba (mászkálsz) akkor teljesen full üres multipaddal mentsd el a reg.-et.


Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 56
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64484Hozzászólás semidim
2020.02.06. 20:32

Köszönöm, sajnos ez nem segít. A multipadot kicseréli ugyan a regiszterváltás, de ettől a korábban elindított szikronnstartos multipad lejátszás nem áll meg, folyamatosan megy tovább.



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64531Hozzászólás Laca51
2020.02.14. 06:30

Sziasztok! Azokhoz a kedves zenésztársakhoz fordulok nagy tisztelettel ezzel a kérdéssel, akik "vendéglátóznak" és ezért óriási nagy a repertoárjuk. Hogyan oldjátok meg, hogy a műsorotok során gyorsan tudjatok váltani a következő dalra vagy a vendégek kéréseit pillanatok alatt teljesíteni tudjátok? Bízom benne, hogy érthetően tettem fel a kérdést. Tehát arról van szó, hogy pörgősen, hamar tudjátok megtalálni a dalokat. Igaz nekem még csak 240 dal van a pendrájvon nyolcasával elmentve a regisztrácóba, de hogy tudjam, hogy melyik bankba milyen dalok vannak, sokszor jó pár másodpercig tart mire egy másik általam vagy a kis közönségem által kért, választott dalt megtalálom. Ti milyen technikai megoldást alkalmaztok erre. Ezek főleg midi dalok, előre beállítva, elmentve mikrofon használattal természetesen. Most jelenleg egy A4-es füzetbe vannak írva és amíg nem volt ilyen "sok", addig hamarabb megtaláltam a kért, keresett dalokat, de most egyre több van (szerencsére) és már időigényes lett ez a művelet. Persze a lapozgatás miatt. Mert azt érteném, ha előre meghatározott sorrendet használna az ember , mert akkor úgy mentegetné sorrendben a regisztrációba és csak sorba nyomogatja a gombokat, de nem így van a valóságban. Kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan oldjátok meg ezt. Érdeklődve várom a válaszokat! Előre is köszönöm!
Üdv. :777



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 22
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64532Hozzászólás forissandor
2020.02.14. 09:25

Szia Laci!
Nem Yamaha, hanem Ketron, de a lényeg ugyan az.
Két regisztrációt használok párhuzamosan: egy style-eket (és songstyleket) tartalmazó regisztrációt. KB 90-95 beállítás van mentve, ez lefedi a mismásolós stílusokat ( 70' disco-val eljátszok 35 percet), vagy van klasszikus beat, bossa, cha-cha regisztrációm, amivel lehet keverni-kavarni egyvelegeket. A másik féle regisztráció a midiket tartalmazza, ott pedig kategóriákba könyvtáranként szedtem össze a dalokat. Van retro mappa, rock and roll, stb. Sacc per kábé tudom, hogy melyik mappában mi van, de van egy 10 colos tabletem, amiben egy könyvtárba pdf-ben le vannak írva a dalcímek, sima Total Commandert használva 2 másodperc alatt megkeresem, melyik dal hová van mentve. A Ketronban a midiket szám kombinációval is be lehet hívni. Tehát pl a Cosa sei a Total Commanderben található táblázat alapján látom, hogy a Lassú mappában a 152 kombinációval hívom be. Ezt leírni hosszabb volt, mint megkeresni, kis gyakorlás útján kb 2 másodperc. A style regisztrációm kinyomtatva pedig fel van ragasztva a Ketronra, szem előtt.....



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64535Hozzászólás Laca51
2020.02.14. 10:59

Köszönöm szépen a válaszaitokat, igen hasznosak voltak! Valóban nem egy dal közben akarok másik dalra menni át egy másik dalra. Gondoltam, hogy mivel ti profi zenészek vagytok, meg van a saját technikátok erre a dologra. Jól gondoltam, hogy sokan fejből tudjátok már a repertoárotokat vagy legalább is nagy részét. Én megpróbáltam már egy bizonyos sorrendet kialakítani a dalok elhangzásában és úgy elmenteni a reg. memoriba, de nem nagyon jött be ez a megoldás, mert azért csak kérnek olyan dalt, ami nem éppen abban a bankban van és akkor meg kell néznem a kis okos karton lapot, hogy hol is van az amit kérnek.És akkor jön a gombnyomogatás, kilépés a text részből, belépés a bank táblázatba, okézás a megfelelő bank számra és ott pedig a megfelelő dal számára a karton lapra írtak szerint. E közben meg nyomom a szöveget nekik, hogy fújják ki magukat, pár másodpercig! :lol: Azért köszi! :777



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64539Hozzászólás Laca51
2020.02.14. 14:09

Köszi a hozzászólásodat! :777



Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 143
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64676Hozzászólás viskib
2020.02.29. 23:12

Kérdés....
T5 és SX900 al kapcsolatban...
Valaki hallota már egymás mellet hangtechnikán a 2 hangszert? Hangzás minőségben mennyire térnek el?
Gondolok a jel tisztaság erősség stb.
Mint pl Tyros2 vs S900...


Ricsike

Avatar
padisaxi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2014.11.04. 20:45
Hangszer: Yamaha SX900, Ketron SD90
Tartózkodási hely: Vasad
Adott köszönetek: : 360 alkalommal
Kapott köszönetek: : 89 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64678Hozzászólás padisaxi
2020.03.01. 09:11

viskib írta:
2020.02.29. 23:12
Kérdés....
T5 és SX900 al kapcsolatban...
Valaki hallota már egymás mellet hangtechnikán a 2 hangszert? Hangzás minőségben mennyire térnek el?
Gondolok a jel tisztaság erősség stb.
Mint pl Tyros2 vs S900...
Szia!
Bár igaz, hogy nem egymás mellett és nem T5, hanem S970, de összehasonlítás kép az én véleményem.
Eddig S970-em volt és vettem egy SX900-at. Az ismeretségi körömben és a kollégáim akikkel együtt dolgozom, mindenki azt mondta, hogy sokkal szebben szól az SX900, mint a régi hangszerem.
A hangosításom ua. nem módosítottam a beállításokat sem a cuccon, au. a csatornát, használtam csatornabeállításokkal és jelentős a különbség a megszólalás dinamikusabb, tisztább.
Nekem színpatikus az új rendszer, menü is átláthatóbb, nekem ésszerűbb, bár nem volt gondom a régivel sem.
Ami még tetszik nekem az a chord loopper, bár még csak most kísérletezgetem vele.
Sajnos közvetlen egymás mellett nem volt lehetőségem kipróbálni, összehasonlítani a két hangszert, de véleményem szerint is jelentős a különbség.
Nemcsak szolgáltatás szempontjából, hanem hangzás szempontjából is jelentős az előrelépés a Yamaha részéről.
Ez az én privát véleményem. ;)


Zene nélkül lehet élni, de minek....

Avatar
Pityus
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 40
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2012.10.06. 11:16
Hangszer: PSR-SX900
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Adott köszönetek: : 237 alkalommal
Kapott köszönetek: : 538 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64687Hozzászólás Pityus
2020.03.01. 18:35

Én is próbálgattam a chord loopper funkciót az SX900 hangszeren.
Jó lenne, ha a felvett akkordokat utólag lehetne szerkeszteni.
Például per basszust, vagy egy-egy akkord cserét megtenni,
hogy ne kelljen feljátszani újra az egészet.
Az egy könyvtárban lévő 8, akkordokat tartalmazó egységet át tudtam nevezni,
de ezen belül a felvételi fájl neveket (CLD_001, CLD_002,stb) nem.
Forgattam a Reference Manualt, de nem jöttem rá.
Tud valaki erre megoldást?



Új hozzászólás