Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 22
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64206Hozzászólás forissandor
2020.01.15. 12:19

Nem a kalapácsos hangszereket istenítem (bár itt most rápillantottam a 20 centiméterre mellettem álló fasza kis Kawai zongorára), de ha az ember 400-700 ezer forintét kifizet egy hangszerért- tök mindegy hogy Yamaha sx valami, vagy Korg pa 700-1000 stb), akkor ennek "illene" egy olyan billentyűzetet adni, mint 20 évvel ezelőtt egy VA 76-nak....
Lehet erről vitázni, a műszaki hátterét nézni, Bubának is elmondtam már, hogy az S 770, 970, vagy a Korg Pa 600 hangjával sincs semmi bajom arrangerben, csak ne kelljen rajta játszani.



semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 56
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64212Hozzászólás semidim
2020.01.15. 13:39

Természetesen, nem vagyok semmi jónak az elrontója. Legyen minél jobb a billentyűzet, részemről még akkor is ha emiatt többe kerül. Van egyfajta verseny a piacon, azt érdemes választani, ami az egyéni szempontoknak legjobban megfelel. Sajnos ki vagyunk szolgáltatva a kínálatnak és az ehhez társuló árképzésnek is.
Ettől függetlenü, ha a PSR S családhoz és előzményeihez viszonyítunk, még az ár tekintetében is rendben van az új sorozat. Mivel nem csak "rápillantottam" a billentyűzetre, hanem mindkettőt huzamosabb ideig használtam, még akkor is, ha az új esetében ez csupán három hetet jelent. Talán érdekes a véleményem, hogy elég nagy a különbség az új javára. Azt elfogadom és támogatom, hogy lehetőleg ennél is legyen jobb, viszont azt tapasztalom, hogy legalább egy nagyságrenddel jobb a billentyűzete az előzőeknél.



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64214Hozzászólás Laca51
2020.01.15. 16:03

Kedves "Bubamara adminisztrátor" úr! Talán nem kellene ennyire "nem véleményezni" a Yamahát és főleg nem ezt az újat! Nem is értem, hogy hogy lehet valaki ennyire Yamaha hangszer gyűlölő, aki ennek a fórumnak a gazdija, ha jól sejtem, tudom!! A szavak, amik fröcsögnek a hozásszólásodban egyértelműen visszataszítóak és kifejezetten Yamaha hangszer ellenesek. Azért írom, hogy hangszer, mert létezik más gyártmány is a Yamaha márkanév alatt. Kérlek szépen, akkor írd le nekünk, hogy szerinted melyik a legtökéletesebb , jelen esetünkben szintetizátor! Kérek pontos márka és típus nevet! Mert akkor rohanok, talán többen is, hogy azonnal megvegyük! Kerül, amibe kerül. Miért kell a fórumozó emberek, esetünkben Yamaha hangszer tulajdonosok kedvét elvenni és főleg vitába szállni úgy, hogy ahogy írtad, csak képről látod, hogy milyen a billentyűzete az új Yamahának? Legalább érezted annak a billentyűzetnek a tulajdonságait vagy csak egyszerűen kijelented, hogy "foscsomó" akár jó akár nem. Mert szerinted nem lehet jó! És ha a kolléga, aki pár hete megvette a szerinte klassz SX 700-as szintit, azt írja, hogy jobb lett a billentyűzete, mint az elődöknek, Te akkor sem hiszel neki, mert Te látod a képről, videóról, hogy az nem lehet jó! Hogy mered venni a bátorságot ilyen kinyilvánuláshoz? Csak azért mert Te vagy itt a Főnök? Mit szólnál hozzá, ha valaki, vagy valakik őrült módon elkezdenék "fikázni" az általad birtokolt hangszert, hangszereket, ami szerinted a legjobb a világon, mert Te nagyon értesz hozzá és szakértelmed kifogásolhatatlan? Remélem, hogy ezért nincsen harag, de ha neked lehet véleményed, akkor másnak is! :777



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 113
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64215Hozzászólás Bubamara
2020.01.15. 16:09

" a nagyon szélsőséges véleményeket eleve kizárja a mérvadó vélemények közül. Ezért érdemes meggondoltan és higgadtan fogalmazni, az mindig célravezetőbb."

Ha egy negyven éves billentyűs hangszerismeret és 15 éves szerviztechnikusi tapasztalat által megfogalmazott vélemény nem számít objektívnek, hanem szélsőséges, akkor gratulálok a nagyszerű billentyűzettel felszerelt új hangszeredhez. Igazad van. :D

Bizonyára nem tűnt fel, de pl az S670 és alsó középkategóriás társai korábban is a Tyros 1/DGX billentyűzetet és gumisort használták, tehát nem történt más, mint immáron a drágább 700/900 szériákba is az, illetve az alapján gyártott alkatrész kerül.
Nos abban igazad van, hogy az a korábbi psr billentyűzettől jelentősen jobb.
Az árba meg az fér bele, amit a gyártó bele akar tenni. 700.000 Ft-ért nehogy ne férjen már be egy 100 eurós gyártói átadási áru fatar TP9. A leggyakrabban alkalmazott közepes szinti billentyűzet (pa800, pa80, pa3xle, SD1, SD5, SD7, Triton Le) amely normális rugó feszített és enyhe súlyozást is tud igény szerint.


Buba

semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 56
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64216Hozzászólás semidim
2020.01.15. 16:43

Ok, tehát akkor közelítünk a megegyezés irányába :)
Egy vélemény akkor is lehet szélsőséges, ha a megfelelő szakmai háttér ezek szerint megvan. Mert lehet bírálni, viszonyítani, mint most is tetted, semmi kifogás nem lehet ez ellen, és lehet ipari hulladéknak is nevezni, mint korábban elhangzott. Persze nem veszi senki sem ezt sértésnek, a helyén kezeljük.
Itt van egy felsorolás más hangszerekről én ezeket ugyan nem nagyon ismerem, viszont feltétel nélkül elfogadom, hogy jobb billentyűzetük van, de vajon melyik ezek közül az SX 700 alternatívája újonnan? A K7-et megtaláltam az 2700 Euró.



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 113
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64217Hozzászólás Bubamara
2020.01.15. 16:51

Kedves Laca51!
Ezeket hol olvastad az én hozzászólásomban? Talán fóbiád van?
Kizárólag a psr család kritikán aluli és ár érték arány alapján nem a hangszer tudásához és árához illő billentyűzetéről írtam.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, a felső kategóriában 20 éve egyetlen gyártó sem gyárt olyan hangszert, amelyik ne lenne magas műszaki színvonalú és amelyre általánosan rossz véleményt lehetne megfogalmazni.
Ami szerintem jó:
Yamaha Tyros 1, 2, 3, 4, 5, Genos,
Korg pa80, 1, 2, 800, 3, 3xle!!!, 4, Triton Classic, Extreme, (pedig a 80, 800 és 3xle közép kategória)
Roland G70, Fantom X, Fantom G, VK7, VK8, VR760, VR700.
Ketron SD1, SD7, SD5, SD9, (pedig az sD5, SD7 közép kategória)

Ezeket a Genos, pa4, Fantom G, VR700. kivételével mind személyesen is használtam, vagy használom.

A vélemény szabad Laca51, ne fogd vissza magad.


Buba

Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64220Hozzászólás Laca51
2020.01.15. 18:39

Kedves Bubamara! Nincsen fóbiám, de az utolsó mondatod az, amin felháborodtam és ezért tituláltalak Yamaha ellenesnek. Hogy a Yamaha ipari hulladékot gyártott ezzel, a most már csak a PSR S-SX sorozatra redukálódva. Lehet, hogy a többi Yamahát mégiscsak kedvelted? Na hát, akkor igazán örülök. Köszönöm szépen egyébként a felsorolást az általad elfogadott márkákat és típusokat illetően. Azzal viszont egyetértek veled, hogy az új Yamaháknak az áruk elég irreális. Én azért , ha tehetném bevállalnék egy SX 900-ast, akár ipari hulladék, akár nem. Mivel nemsokára nyakon vágom a 70 éves kort, elhiheted, hogy már nagy kárt nem tudnék benne tenni, és főleg azért is talán , mert nem vagyok hivatásos, csak alkalmi zenélgető. Arra azért jó lenne nem? Mert a sok év tapasztalata azt mutatja, hogy használt hangszert, bármilyet is, rizikó venni, ha csak nem a testi lelki baráttól veszi az ember, akiben "esetleg megbízhat".De idegentől, majdnem, hogy tuti a rácseszés valamilyen téren. És a másik dolog, ami a Yamaha mellett szól, hogy rengeteg dolgot lehet letölteni hozzá a netről, aki nem tud saját maga alkotni stílusokat, songokat, multi pad-okat. Keresgéltem más márkához ilyen hasonló dolgokat, de nem igazán van annyi, mint a Yamahához. Hogy miért van, ezt nem tudom, de biztosan megvan az oka. Talán ez a legnépszerűbb hangszer? Ezt ti szakemberek biztosan jobban tudjátok, de én mint egyszerű felhasználó örülök a Yamahának, hogy ennyi minden van hozzá. Az SX széria áráról még annyit, hogy nem irigylem azokat, akik a kezdő áron, úgy 750.000 forintért megvették és látják, hogy szépen lassan megy lejjebb az ára. Elég bosszantó lehet nekik! De ez már egy másik történet! :777



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 171
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64221Hozzászólás Asterix
2020.01.15. 18:50

Ha a billentyűzetet nézzük akkor a mai napig számomra etalon a 9000pro. Számomra annál jobb nem létezik. Egy kifogástalan állapotú hangszerre simán lecserélném még az SD1+-t is...
Egyébként a 61 billentyűs Pa4x-nek is gagyi sz@r billentyűzete van, pedig az elég drága már... és felső kategória... :dash2:

Az árleszállítós dolgot a Korg is megcsinálta, ha jól emlékszem anno. Talán a 3xLe volt az alany???



semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 56
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64225Hozzászólás semidim
2020.01.15. 20:45

Laca51 írta:
2020.01.15. 18:39
......, ha tehetném bevállalnék egy SX 900-ast, akár ipari hulladék, akár nem.
Öszintén szólva akár meg is tehettem, volna, de meggyőződésem szerint nem érte volna meg a különbözetet.
Ennek talán a legstabilabb alapja, hogy nem énekelek, tehát a vokódert nem tudom kihasználni.
Nézzük az egyéb különbségeket! Valamivel jobb hang és jobb hangszórórendszer. Ezért mondjuk adnék +50e Ft-ot. Nagyobb memória. Nincs rá szükségem. Több gyári hang. Ez ér valamit, de nem olyan fontos. Több kíséret. Na ez meg kiváltható pl. az összes letölthető Genos stílussal meg egyéb tipusokról konvertált csomagokkal amik USB-re tehetők. Aminek ennek kapcsán nagyon örültem, hogy a kereső mindent megtalál egyszerre, akár gyári, akár letöltött stílus és máris ott vannak együtt a képernyőn, tehát nagyon könnyű ezeket elérni és használni. Chord looper: nem használnám. Sub kimenet és BT csatlakoztatás külső eszközre, ezeket sem használnám. Azt hiszem nem hagytam ki semmit. De igen, a + USB port és a külső monitor, ezek sem fontosak nekem.



Laca51
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2018.02.28. 16:53
Hangszer: Yamaha PSR S 900
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64229Hozzászólás Laca51
2020.01.16. 06:38

Ha még szabad annyit írnom, megjegyezném, hogy amit Te nem nagyon használnál funkciókat, azokat én használnám és azért örülnék egy SX 900-asnak. Persze nem undorodnék egy Genos-tól sem, nem mondom. Nálam lényeges a mikrofon használat, mert előszeretettel használom a Vocal Harmony funkciót. Nekem bejön és aki hallgatja az előadásomat annak is. Igaz én nagyon egyszerű erősítést használok, egyáltalán nem nevezném profinak, de az egyszerű családi, ismerős szintű szórakoztatásnak megfelel. És persze a szintire rögzítés énekkel együtt is fontos funkció. És itt jön a képbe a külső monitor használata, ami tudom, hogy már nem olyan egyszerű , mint az S 900-as szintimnél, mert már nem egy sima RCA csatlakozással lehet monitort csatlakoztatni az SX 900-hpz, de a dalszövegek láthatósága miatt kell nekem a monitor. És előfordulhat, hogy valamivel szebbek és jobbak a hangok is az újban. Bár ezt sem tudom, mivel nincsen lehetőségem kipróbálni. Egyszóval bármilyen "ipari hulladékoknak" számítanak a szóban forgó Yamahák én nem váltanék más márkára az említett bővíthetőségi felhasználás miatt. Ha mégis váltanék és megfogadnám a szakmai tanácsokat , akkor a Korg-hoz , Ketron.hoz például lehet letölteni stilusokat, stb...?
Vagy ti mind saját kezűleg szerkesztitek ezeket a dolgokat. Feldoboltok, zongoráztok stb.. egyenként a stílus kreátorral állítjátok elő a például lakodalmas, mulatós zenéket, amivel esetleg keresitek a kenyérre valót? Csere-bere úton esetleg? Igazán érdekelne, hogy az rengeteg szórakoztató zene, hogy kerül a nem Yamaha hangszeretekre.
Elnézést kérek, de tényleg érdekel. :777



Új hozzászólás