Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Élesítve a Médiatár, elérés: Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Aki anyagot szeretne megosztani, kérem küldje el a youtube linket nekem PÜ-ben. A lényeg, hogy saját munka legyen, zenekar is elfogadott, hirdetés engedélyezett.

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

powersparc
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 244
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2445 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 62598Hozzászólás powersparc
2019.07.19. 22:47

Yamahásokhoz egy technikai kérdés:
A 9000 Pro-n vannak segédkimenetek a főkimenet mellett, mint a Tyrosokon is. Szeretnék adott midi fájlokat tesztelni lejátszásilag 2 független hangrendszeren ezáltal egy időben. A hangszerben meghatározható milyen sávok és dobok melyik kimeneten menjenek ki. Csináltam 2 regisztrációt, egyikben a main out-ra irányítom a seq. sávjait, másikon az aux 3-4 kimenetekre.
A problémám a következő:
A reg. memóriáknak ahogy nézem tárolniuk kell az adott dalt is, hogy menet közben váltogathassak a 2 kimenet közt, hallgatva a dalt. Ez odáig oké, hogy 1 dalra megcsinálom, de ha más dalokat is szeretnék így tesztelni, azt vagy külön-külön ilyen reg. beállításokra kell eltárolni vagy az új dallal felülírni a 2 előző regisztrációt.
Ha eddig bírtátok követni, én csak azt szeretném megoldani, hogy dalválasztástól függetlenül lejátszás közben a kimenetek közt is válthassak 1-1 gombnyomásra. Ezt valamilyen furmányos módon meglehetne szerintetek oldani?
Ugyanis az van, hogy ha váltok egy el nem tárolt dalnál másik kimeneti beállítást tartalmazó regisztrációt, akkor megáll a lejátszás, mert oda hiányzik az adott dal pointere amire mutatna a beállításban...

(Próbáltam ezt MMaestro kollégával is átbeszélni, de neki már más rendszerű a hangszere, olyan menüje is van ami nekem nincs és nem jutunk dűlőre benne.)

Kösz ha tudtok segíteni! :777

Pityus
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 21
Hangszer: PSR-S975
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 444 alkalommal

Hozzászólás: # 62607Hozzászólás Pityus
2019.07.21. 09:34

Sziasztok!
Egy ismerősömnek a Tyros4 nem olvassa be pendrájvról az MP3-as fájlokat.
Ez normális, vagy ha nem, akkor mit kell tenni?
Nekem az S975 simán beolvassa.

claasy
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 53
Hangszer: YAMAHA PSR S670
Adott köszönetek: : 438 alkalommal
Kapott köszönetek: : 197 alkalommal

Hozzászólás: # 62609Hozzászólás claasy
2019.07.21. 15:25

Szép napot mindenkinek!
Barátom szinti vásárlás előtt áll. Yamaha psr s950 illetve psr s770 közül valamelyiket venné. Melyik szinti lenne a jobb választás? Én sajnos egyiket sem ismerem, ezért nem tudok infóval szolgálni neki ez ügyben, ezért kérek itt segítséget,hogy eltudjam mondani a barátomnak és ez által könnyebb legyen a választás a két hangszer közt.

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 62610Hozzászólás powersparc
2019.07.21. 17:11

claasy írta:
2019.07.21. 15:25
Yamaha psr s950 illetve psr s770 közül valamelyiket venné. Melyik szinti lenne a jobb választás?
Úgy tudom itt Mmaestronak van egy eladó megkímélt 950-e. Szolgáltatásokban gazdagabb a 9-es széria, mint a 7-es, de itt össze is hasonlíthatjátok:
950 vs 770

MMaestro
VIP
Hozzászólások a témában: 57
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Adott köszönetek: : 53 alkalommal
Kapott köszönetek: : 191 alkalommal

Hozzászólás: # 62611Hozzászólás MMaestro
2019.07.21. 18:37

Pityus írta:
2019.07.21. 09:34
Tyros4 nem olvassa be pendrájvról az MP3-as fájlokat....Nekem az S975 simán beolvassa.
Ugyanarról a pendrájvról beszélsz? Az egyik hangszer beolvassa, a másik nem? Vagy más a pendrájv és mások rajta a fájlok is? Ugyanis nem mindegy a fájlformátum és a fájlnév, mappanév.
Az Mp3-nak ilyennek kell lennie: MPEG-1 Audio Layer-3: 44.1/48.0 kHz sample rate, 64–320 kbps and variable bit rate, mono/stereo
A fájlnév meg (mappaszerkezettel együtt) nem lehet nagyon hosszú és nem lehet benne hosszú Ő,Ű betű.

Üdv: MMaestro :harm:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MMaestro 2019.07.21. 20:28-kor.

MMaestro
VIP
Hozzászólások a témában: 57
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Adott köszönetek: : 53 alkalommal
Kapott köszönetek: : 191 alkalommal

Hozzászólás: # 62612Hozzászólás MMaestro
2019.07.21. 19:14

powersparc írta:
2019.07.19. 22:47
hogy menet közben váltogathassak a 2 kimenet közt
Ezt keverővel szoktuk megoldani, hogy 2 hangrendszeren tesztelni. Pont az a lényeg, hogy ugyanazt a zenét hallgassuk mindkét hangrendszeren felváltva. Te pedig így csak bizonyos trackeket szólaltatsz meg a fő kimeneten és más trackeket a segédkimeneten.
A Kezelésiben vannak példák a segédkimenetek használatára. Nem erre van kitalálva, amire Te akarod használni, hanem hogy például a dobos megkapjon egy metronóm jelet a segédkimenetről a fülesébe, és akkor szinkronban fog tudni dobolni a hangszerrel. Vagy például az ének menjen ki más kimeneten, hogy fel lehessen venni más felvevővel, vagy effektelni más effektberendezéssel. De például egy gitárhangszínt is ki lehet küldeni, hogy átengedjük egy gitárpedálon.
Ha csinálsz két regisztrációt úgy, hogy mindkettőben ugyanaz az SMF van, de más track lesz a fő és segédkimeneten, akkor az SMF lejátszása közben nem lehet regisztrációt átváltani úgy, hogy közben a dal folyamatosan továbbszóljon, hanem váltáskor mindig az elejére áll. Ez nálam is így van, és szerintem minden hangszeren. Pointert semelyik hangszer regisztrációja nem jegyez meg! Cáfoljatok meg!

(A 950-et már eladtam)

Üdv: MMaestro :harm:

Gyuley
VIP
Hozzászólások a témában: 98
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Adott köszönetek: : 701 alkalommal
Kapott köszönetek: : 738 alkalommal

Hozzászólás: # 62614Hozzászólás Gyuley
2019.07.21. 19:31

Claasy.

Én tuti az s950-et választanám a kettő közül, feltéve ha nem feltétel hogy új legyen.

"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 62616Hozzászólás powersparc
2019.07.21. 21:36

MMaestro írta:
2019.07.21. 19:14
Ezt keverővel szoktuk megoldani, hogy 2 hangrendszeren tesztelni.
Pisti, tudom hogy általában ez így szokás, de most akkor nem értem egy korábbi elvedet, miszerint "minek adott dolgot bonyolítani, ha a hangszerben is meg lehet oldani?!". :777 Ráadásul itt tényleg egyetlen gombnyomásra! :)
Máskülönben a billentyű-kombó mellett nincs keverő, a hifitorony falait meg nem lehet csak a toronyra kötni, de van rajta aux in, amire ragyogóan tud csatlakozni a 9000 Pro segédkimenete és jól meg is hajtja rajta jelszintben!
Te pedig így csak bizonyos trackeket szólaltatsz meg a fő kimeneten és más trackeket a segédkimeneten.
Ezt nem tudom honnét vetted, mert sehol nem írtam ilyet és telefonban sem mondtam. :) Azt még Te kezdted fejtegetni, hogy ez milyen jó eszköz lehet egy dobosnak metronómot kiküldeni...
Én azonban minden seq sávot és a külön kezelt dob sáv hangszereit is egységesen beállítottam a 3&4 kimenetre. De! Mondok egy érdekeset: a 9000 Pro automatikusan érzékeli, ha nincs bedugva semmi a segédkimenetekre és akkor beállításoktól függetlenül mindent a stereo main outra irányít. Ez csak lábjegyzetként egy okos dolog. Szóval semmi esetre sem csak ezt-azt a sávot irányítom át.
akkor az SMF lejátszása közben nem lehet regisztrációt átváltani úgy, hogy közben a dal folyamatosan továbbszóljon, hanem váltáskor mindig az elejére áll. Ez nálam is így van, és szerintem minden hangszeren.
Holnap gyere át pl. 12 után és megmutatok mindent, egy ezzel kapcsolatos meglepetést is! (tudom cáfolni a dolgot, de nem kezdenék bele itt leírni, mert jobb ha látod!) :777

claasy
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 53
Hangszer: YAMAHA PSR S670
Adott köszönetek: : 438 alkalommal
Kapott köszönetek: : 197 alkalommal

Hozzászólás: # 62618Hozzászólás claasy
2019.07.22. 05:22

Jó reggelt mindenkinek!

Köszönöm a válaszokat! A döntés az övé lesz. Én sajna nem ismerem őket, de nem is fogom már, azt hiszem.
Szép napot kívánok mindenkinek! :777 :777 :777

Pityus
Kiemelt tag
Hozzászólások a témában: 21
Hangszer: PSR-S975
Adott köszönetek: : 106 alkalommal
Kapott köszönetek: : 444 alkalommal

Hozzászólás: # 62619Hozzászólás Pityus
2019.07.22. 12:17

Köszi Mmaestro a tanácsot, közben mególdódott a probléma.

Új hozzászólás