Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 21
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 59926Hozzászólás vili2105
2018.11.16. 13:23

Én ha kontaktos gondom van, elviszem műszerészhez, ő kitisztítja rendesen. Neki ez a szakmája, rábízom. Szétszedni én is szét tudnám, de a többi már lehet hogy taknyolás lenne, és több kárt okoznék mint hasznot. A műszerész meg pár ezerért kitisztítja. Csak kell egy jó műszerész, akiben megbízol!


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 113
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 59929Hozzászólás Bubamara
2018.11.16. 15:57

Van is munkám hála a jó Istennek. Mert mindenki műszerész ám és aztán hozzák a cuccokat, hogy ők csak belenéztek... meg akarták tisztítani, én meg javítom két napig :D
A grafit spay-t meg kerüljétek a potiknál, mert nem arra van kitalálva. Annyi erővel rövidre is zárhatjátok az ellenállás két végét :D

Szóval ez nem izzócsere.
:777


Buba

gabati
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2011.08.26. 12:07
Hangszer: Korg PA3XPro Musikant, Roland G70, Roland JV80,D50
Tartózkodási hely: Gyimesfelsőlok, Erdély
Adott köszönetek: : 1099 alkalommal
Kapott köszönetek: : 174 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 59960Hozzászólás gabati
2018.11.19. 13:04

Visszatérve a kontakt spray-re, én kimondottan csak Würth márkát használok, és csak kimondottan ami direkt erre a célra szolgál. Igaz nem volt sok ilyen jellegű gondom, eddig egyszer kellett.



cila09
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.11.19. 22:54
Hangszer: Yamaha Tyros5
Kapott köszönetek: : 1 alkalom

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 59975Hozzászólás cila09
2018.11.20. 17:25

Sziasztok,

Az alábbi témában szeretnék a segítségeteket kérni, hátha valaki találkozott már ezzel a problémával.
Van egy Yamaha Tyros 5-ös hangszerem amit midikábellel összekötöttem egy Ipad Pro-val. Songbook+ szoftvert használok. A dalszövegek össze vannak linkelve a Tyros5 megfelelő regisztrációs memória beállításaival, ami a kiválasztott dalhoz tartozó stílust, hangszínt, stb. tölti be a Tyroson, amikor a Songbookban kiválasztom a dalt. Minden dalhoz be van linkelve egy stílus.
A problémám a következő:
Játszom az egyik dalt stílussal, majd kiválasztom a Songbookban menet közben, hogy mi legyen a következő dal. Ahogy rányomok a dal címére, azonnal betölti a hozzá linkelt stílust és a Tyros átvált, úgy, hogy közben még az aktuális dal stílusa megy. Ez probléma számomra, mert ha folyamatosan játszom a dalokat, akkor helyzettől függően nem minden esetben akarok mondjuk stílust váltani, hanem csak a következő dal kottáját behívni.
Meg lehet e oldani azt valahogy, hogy a kiválasztott dalhoz tartozó beállítás ne azonnal töltődjön be, hanem pl: egy előre definiált akciógomb megnyomására, stb.

Remélem, érthető voltam valamennyire.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv.
cila09



Avatar
Siklai68
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 43
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.02.11. 12:50
Hangszer: Yamaha PSR 9000 Pro
Tartózkodási hely: Nagyoroszi
Adott köszönetek: : 601 alkalommal
Kapott köszönetek: : 382 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 59979Hozzászólás Siklai68
2018.11.20. 20:17

Pont most kísérleteztem hasonló megoldással Psr 9000 pro-val, csak én fordítva közelítettem meg a dolgot....Úgy jól működik....
Tehát én a 9000 pro-n a dal elmentett regisztrációjához rendelem midi kábelen keresztül egy programchange-el és egy controllchange-el (erre a nem használt Lower hangszínt áldoztam fel) a dalszöveget. Én a Mainstage programot használom erre. Így a regisztrációk között nyugodtan keresgélek, majd ha vége dalnak rányomok a következő reg-re, az beállít mindent + a hozzárendelt dalszöveget a laptopon.... Mondjuk előre betölteni a következő dal szövegét így se lehet, de minek is? :idea:



Apa89
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018.10.13. 21:30
Hangszer: Yamaha PSR 2100
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60330Hozzászólás Apa89
2018.12.20. 23:05

Sziasztok

Segítségetek és tanácsotok szeretném kérni.
Vettem egy USB Floppy Emulator - Gotek kütyt a "nótáskedvűbe" ( Yamaha PSR 2100 ), gondolván lecserélem a régi Floppy lemezes meghajtót, mégiscsak könnyebb lenne pendriveról töltögetni és kimenteni dolgokat.
Tehát megvettem, és beszereltem. ( Tényleg egyszerű a cseréje... )
Van hozzá egy kis programocska, amivel ugyebár leformázom a Pendriveot 100 partícióra, amely 100 db Floppylemeznek felel meg,de hát gondolom ezt sokan tudjátok. Nekem ez újdonság bevallom, mert eddig nem igazán érdekelt a dolog.
Van egy leírás a programhoz, hogy hogyan kell formázni, és mentsd rá a műsorod, és ennyi.

A problémám ezután következet. :oops:

Nagyon szépen leformáztam a programon keresztül az adathordozót, és lett 100 db partícióm.
000-tól 099-ig.
000-ra dupla katt, és ide másoltam pár midi zeneszámot,majd bezártam, és save.
001-re ugyanígy majd save.
stb...

Bezárom a programot, szaladok a géphez.... csatlakoztatom a Pendriveot:
000-nál (midik vannak) Semmi.
Floppy felületet behozom a gépen... semmi. de még opciók sincsenek,hogy ide másolhassak akkor ki a gépből legalább.
001-> 099-ig ugyan ez.


Mit csinálhatok rosszul? :shock: :xx:
Valaki adjon tanácsot, vagy nagyon dedó szinten írja le nekem, hogy mikor hova, mit csináljak, mert felmérgesít. Jelenleg ott tartok, hogy kiveszem a gépből, és visszaviszem akitől vettem, és letolom a kicsi torkán.
Ti menthetitek meg ettől így karácsony előtt. :lol:

Köszönöm előre is :D



Apa89
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018.10.13. 21:30
Hangszer: Yamaha PSR 2100
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60335Hozzászólás Apa89
2018.12.21. 11:25

Köszönöm meglesem.

Az lehetséges hogy a emulator nem működik? Bár akitől vettem azt állítja hogy új és működik.



Apa89
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018.10.13. 21:30
Hangszer: Yamaha PSR 2100
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60337Hozzászólás Apa89
2018.12.21. 13:46

Már próbáltam 3 félé emulátorhoz való programot.
S1, majd az S0 jumpereket lehúztam, próbálgattam, hát ha.... de semmi. Nincs semmi reagálás.
Ezáltal tesztelni se tudom, hogy kimentsek egy gyári stilúst mondjuk a pendrivera mert minden művelet le van tiltva.

13 ropiért vettem meg.... nem is a pénz érdekel, hanem az hogy ha esetleg nem jó, akkor miért adja el másnak az ember... még ő fog feljelenteni, ha agyonverem a parasztját?... Ezzel lehet felcseszni az agyam.
:xx:



Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 64
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60340Hozzászólás MMaestro
2018.12.21. 14:28

Ne olyan hevesen! Nyugalom!
Nem szükséges más emulátorokhoz való programmal magadat felidegesíteni. A hozzávalót használd! Mellékelték CD-n, vagy letöltési linken?
Milyen oprendszer alatt próbálkozol? Mert csak XP alatt működik rendesen. Látszólag működik a többi alatt is, de csak látszólag.

Üdv: MMaestro :harm:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MMaestro 2018.12.21. 14:35-kor.



Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 64
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60342Hozzászólás MMaestro
2018.12.21. 14:45

powersparc írta:Persze ehhez meg kell legyen előtte formázva rendesen a pendrive, nem tudom a hangszer egyáltalán tudja-e ezt formázni, nem próbáltam.:idea:
Nándi! A Te emulátorod nem memóriakártyás? Itt meg usb-s pendrájvról van szó.
A pendrájvot a számítógépen kell megformázni az emulátorhoz mellékelt programmal - nem másikkal. Ha nem sikerül, akkor XP alatt biztosan menni fog.



Új hozzászólás