Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 4196Hozzászólás viskib
2012.03.28. 14:26

yamahapsr550 írta: Szevasztok zenekedvelo barataim az a helyzet h nekem van egy yamaha psr 550 b tpusu szintim valaki nem tudna nekem kuldeni hozza valami jo ritmusokat amik mennek is rajta:D megkoszonem
Tessék, de a kéréseket nem ide írjuk hanem a "Yamaha stílusok, hangszínek - Kérések" topikba

post3521.html?hilit=s500#p3521

üdv.Viskib


Ricsike

Avatar
xander
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2012.03.12. 14:41
Hangszer: korg pa2x pro
Tartózkodási hely: Maros
Adott köszönetek: : 107 alkalommal
Kapott köszönetek: : 94 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 4200Hozzászólás xander
2012.03.28. 14:54

szia ghostrider,
ahogy mondtam játszani meg filmezni...stb kiválló a win 7. kár vitatnunk e dolgot mert nem hasonlitom a golf 2-öt a golf 3-al. persze gyorsabb, szebb...de megnéznélek egy hc05-ös procit programozni win 7-el mikor még az xp is nyekereg töle :D
a progikal jó de ha nincs új verzio??
ja és a régi progik win 7 alatt is 32 bit-ben futnak (ezért van két program file-ja)



Avatar
xander
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2012.03.12. 14:41
Hangszer: korg pa2x pro
Tartózkodási hely: Maros
Adott köszönetek: : 107 alkalommal
Kapott köszönetek: : 94 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 4255Hozzászólás xander
2012.03.29. 20:10

ja igy van :D jó helyet kaptunk a windows véleményekröl :D csupa offtopic



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4568 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 4280Hozzászólás Apelláta
2012.03.30. 06:12

Sziasztok!

A Win telepítésénél kompromisszumos megoldás született. Három részre particionáltam a winyót. C: Win XP (32bit), D: Win 7 (64bit), E: Saját dolgaim
Át kellett állítani a BIOS-ban az AHCI-t IDE-re. Ha ezt előbb tudom, nem szívok már egy hete. :dash2: Még egyszer kösz Xander.
XP-ből szándékosan a 32 bitest telepítettem, hogy a régebbi progik is biztosan elmenjenek. Ide jön egyenlőre a SONAR.
A Win7-re meg minden, ami ott jól működik. A Win7 64 bit-et azért is akartam vissza tenni, hogy ha már van 8 giga RAM, akkor valami használja is ki.
Érdekes, hogy három részre gondoltam particionálni a winyót, de négy lett belőle. Particionáláskor a windows-ra hivatkozva ragaszkodott 1 giga helyre, amit nem lehetett particionálni. Aztán mikor mindkét Op felkerült és bementem az intézőbe, akkor látom, hogy tudtom nélkül csinált egy negyedik, 10 giga méretű helyi lemez partícót. :unknown: De ez legyen a legnagyobb baj. 500 gigából belefér.
Most még csak az Op rendszerek vannak a gépemen, de apránként majd feltöltök mindent, csak elég ritkán jutok otthon gépközelbe. Kicsit összesűrűsödtek a dolgaim.
De már legalább sínen vagyok. :yahoo:

Gohst és Xander, még egyszer köszi nektek az infókat!


Üdv.: Apelláta

whitebird
Blogbejegyzések: 1

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 5008Hozzászólás whitebird
2012.04.21. 09:31

Sziasztok!Kérdésem az lenne, hogy Yamaha DGX-300 hoz van e valami okosságotok amivel tudnék szerkeszteni kíséreteket, mert kiválóak amik benne vannak, csak van egy két zenei stílus amire a kicsikém alkalmatlan...Próbáltam már egy két szoftvert, csak 99százalékban nem ismerte fel a hangszer..pedig *.sty fileba mentettem!
Segítségeteket előre is köszönöm:Tisztelettel egy lelkes amatőr!



whitebird
Blogbejegyzések: 1

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 5037Hozzászólás whitebird
2012.04.22. 00:00

Gohstrider írta: Üdv Whitebird!

Egy bemutatkozást azért kérnénk!
+ Elolvasni a fórumszabályzatot! : topic2.html
Üdv: Zeneszek.com csapata
Üdv Gohstrider!Elnézést kérek a modortalanságért, valójában elnéztem a dolgot, és az adatlapomon állítgattam az alapvető információkat magamról, de most a hiányosságokat pótolom!
A kíséretekre visszatérve valóban csak két variánsú stílusokat kezel...Ámbár:kaptam pár Psr szériáról való *.sty file-t melyek nagy része ugyanúgy 2 variánsú, de vagy a kísérő hangszerek nem szólaltak meg, vagy a dob hiányzott...pedig ahogy elnéztem a kollégám 550es PSR-je kevesebb hangszínt tartalmaz mint az én DGX-em!De ez csak a jobbik eset, mert mint mondottam van, hogy abszolút a floppy lemezről még csak be sem olvassa ergó meg sem jeleníti, hogy nekem van rajta valami..Most megpróbálom az általad említett szoftvert hátha jutok valamire.Másik kérdésem az volna, hogy szerintetek érdemes-e beruházni ennél a hangszernél egy Floppy-USB átalakító keretrendszerbe, vagy esetleg érdemes más hangszer után nézni!?



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2917
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2380 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 5041Hozzászólás ---Qgli---
2012.04.22. 04:59

whitebird írta:szerintetek érdemes-e beruházni ennél a hangszernél egy Floppy-USB átalakító keretrendszerbe, vagy esetleg érdemes más hangszer után nézni!?
Bár én nem értek a Yamahához, de szerintem ebben az esetben érdemes lenne beruháznod valami olyan yamahába, ami legalább a 4 variációs stílusokat ismeri.



whitebird
Blogbejegyzések: 1

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 5049Hozzászólás whitebird
2012.04.22. 14:28

---Qgli--- írta:
whitebird írta:szerintetek érdemes-e beruházni ennél a hangszernél egy Floppy-USB átalakító keretrendszerbe, vagy esetleg érdemes más hangszer után nézni!?
Bár én nem értek a Yamahához, de szerintem ebben az esetben érdemes lenne beruháznod valami olyan yamahába, ami legalább a 4 variációs stílusokat ismeri.
Üdv!
Lehetséges, hogy igazad van!Csak abban az árkategóriában amiben gondolkozhatok nem nagyon van értelmes Yamaha hangszer...Igazából lenne aki elcserélné egy Roland EXR-3 ra, de azzal sem vagyok kisegítve úgy érzem...Hitelt meg nem akarok felvenni, csak a csere jöhet szóba...Esetleg ha tudnátok ajánlani valami viszonylag olcsó, és jól/jobban használható hangszert a DGX-300nál azt megköszönném!



Avatar
claasy
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:24
Hangszer: YAMAHA PSR S670
Adott köszönetek: : 427 alkalommal
Kapott köszönetek: : 197 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 5056Hozzászólás claasy
2012.04.22. 18:42

whitebird írta:Sziasztok!Kérdésem az lenne, hogy Yamaha DGX-300 hoz van e valami okosságotok amivel tudnék szerkeszteni kíséreteket, mert kiválóak amik benne vannak, csak van egy két zenei stílus amire a kicsikém alkalmatlan...Próbáltam már egy két szoftvert, csak 99százalékban nem ismerte fel a hangszer..pedig *.sty fileba mentettem!
Segítségeteket előre is köszönöm:Tisztelettel egy lelkes amatőr!
Hello.

Javaslom a Style Works xt progit. Csodákra képes.
A hangszínek (nagydob stb) kimaradását az okozza, hogy a szintid meghaladta a maximális polifóniáját (ez 32) a hangszered esetében.
A Psr550-el készített stílusokat gyönyörűen viszi a DGX300.
Szívesen segítek ha kell, bármiben.



Avatar
claasy
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:24
Hangszer: YAMAHA PSR S670
Adott köszönetek: : 427 alkalommal
Kapott köszönetek: : 197 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 5058Hozzászólás claasy
2012.04.22. 18:49

whitebird írta: Üdv!
Lehetséges, hogy igazad van!Csak abban az árkategóriában amiben gondolkozhatok nem nagyon van értelmes Yamaha hangszer...Igazából lenne aki elcserélné egy Roland EXR-3 ra, de azzal sem vagyok kisegítve úgy érzem...Hitelt meg nem akarok felvenni, csak a csere jöhet szóba...Esetleg ha tudnátok ajánlani valami viszonylag olcsó, és jól/jobban használható hangszert a DGX-300nál azt megköszönném!
Az EXR3 nem igazán lenne jó neked.(nem áll szándékomban lebeszélni róla) Az is 2 variációs.
Mindent csak számítógép segítségével tudsz betölteni.
A DGX-ben van legalább floppy meghajtó.
Yamaha Psr 640 már 4 variációs és írja a szöveget is.
Igaz már kifutott szinti de megállja a helyét szerintem a mai napig.



Új hozzászólás