Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 53726Hozzászólás Asterix
2017.08.28. 21:59

Azért nincs jogosultságod, mert nem olvastad el a fórum szabályzatát.



Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 53835Hozzászólás MMaestro
2017.09.04. 22:21

Mi a bajod a vanBasco-val? Tudja az XG resetet két nóta közt, ha netán nem lenne bene az XG-s nótában. Ha összekötöd a Yamahával(To Host, vagy MIDI) a szgépet (USB), akkor yamahásan fog szólni, ahogy kell. Playlist-eket lehet benne létrehozni. Még a kívánt transzponálást, tempot, hangerőt is megjegyzi nótánként.



Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 53849Hozzászólás MMaestro
2017.09.06. 09:04

Nem szeretném megvédeni a vanBasco-t, de igenis tud magyarul, csak külön kell hozzá letölteni a nyelvi csomagot a honlapjáról. (http://www.vanbasco.com/karaokeplayer/languages.html) Direkt jó, hogy külön ablakok, csak azt nyitod meg, ami kell. A Winamp is ilyen az mp3-hoz (ez egyébként midiket is lejátszik). Nem is lenne jó, ha a playlistből kitörölve a gépről is törölné a fájlokat. Nem jó az egész megközelítésetek. Te is leírtad, hogy mindenki ezt használja.
TotalCommander való a fájlkezeléshez. Erre lett kitalálva. Ha a midikhez hozzá lett rendelve a vanBasco (telepítéskor ez automatikusan megtörténik, ha nem lett azóta átírva), akkor TC-ben kell elindítani a meghallgatást és a vanBascohoz hozzá sem kell nyúlni. Előjön lejátssza és el lehet dönteni, hogy tetszik, vagy nem. Miközben szól, már aközben át lehet nevezni a TC-ben, vagy áthelyezni, vagy le lehet törölni a wincsiről, pendrájvról. A Playlistes megoldás (és vanBascoban navigálás stb) akkor kell, amikor Karaoke party-t tartasz. Vagy arra is jó, hogy automatikusan belehallgat az ember minden MIDI fájlba. Be lehet állítani, hogy mondjuk ne az elejétől, hanem csak a tizedik másodperctől akarom a huszadik másodpercig hallgatni, majd pedig menjen a következőre. Ennyi idő alatt is el lehet dönteni a sorsát az SMF-nek. Jó, szerkesztendő, vagy felejtős. Ez is nagyon praktikus lehetőség.
powersparc írta:hangszer + pc természetesen külön távoli szobában van, nem lehet összekötni, hogy megelőzzem a kérdést...)
Na, ezt meg sem hallottam. A hangszernek a szgép mellett van a helye, MIDI kábellel összekötve, és a MIDI-ket a hangszeren kell hallgatni nem szgépen. :dash2: :xx: :cry2: SMF-et minek kell PC-n hallgatni??? Még a GS, XG kompatibilis VST sem fog úgy szólni, mint maga a hangszer ahová egyébként is szánjátok a dalokat :dash2: :xx: :cry2:



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 53856Hozzászólás Bubamara
2017.09.06. 17:45

Egy kb 22 forintért vennék egy használt duál, vagy p4 laptopot és odatenném a hangszer mellé.
Az életben nem lesz beállítva a G70-re, vagy 9000-re a nóta, ha nem kapnak a vasak egy zenei gépet. Ha esetleg segítségre van szükséged használt laptop vásárlásban, tudok segíteni. Viszonteladó vagyok, több refurbished gépeket forgalmazó nagyker szerződésével.
:777


Buba

Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 53861Hozzászólás MMaestro
2017.09.07. 09:10

powersparc írta: A playlistes fájltörlést illetően is jó a meglátásod, de a winamp is tud ilyet, hogy fizikailag is törölje a fájlokat, ne csak bejegyzés szinten a listából.
Én úgy tudom, hogy a Winamp csak Playlistből töröl, nem fizikálisan az adathordozóról. Valamiért úgy érzem, hogy ez így logikus is. Legyen az zene-, vagy videólejátszó, vagy bármi, a listából töröljön, ne fizikálisan.

Ismerek Total Commander ellenes embereket, akik a Windows Intéző hívei. A munkahelyi gépeken ezt szokták meg, mert nem telepíthetnek fel mást, mint amit a cég megvásárolt (pedig ez ingyenesen is használható). Jól megférünk egymás mellett.:777



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 53892Hozzászólás Asterix
2017.09.10. 11:51

PSR 9000pro-ig a régi hangszerekhez az EasyMix Professional programnál nincs egyszerűbb és jobb szerintem... :777



hegmar
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.01.18. 14:07
Hangszer: YAMAHA S950

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 66007Hozzászólás hegmar
2020.07.19. 09:40

Én a Sonár progit használom teljessen elégedett vagyok vele mert lépésről lépésre mindent meg lehet vele oldani csak ajánlani tudom



gitta1968
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2017.08.31. 19:26
Hangszer: Yamaha PSR-S900
Tartózkodási hely: Budapest
Kapott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 67950Hozzászólás gitta1968
2021.11.11. 19:32

Mcmiki írta:
2012.03.23. 17:38
Nagyon szivesen!
Én Style Works-al csináltam!
Probáld azzal ilyen esetben segit!
Én is próbáltam azt a programot, de nekem valahogy nem konvertálja át, csak 2 variációban.



berkij
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.02.03. 01:10
Hangszer: Yamaha tyros 2

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 68126Hozzászólás berkij
2022.02.11. 13:24

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy egy korg sett-ből hogy tudom kiszedni a styleket?köszönöm a segítséget előre is.



Avatar
Sambácsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2012.10.06. 19:03
Hangszer: Yamaha Tyros2,Yamaha F310-TBS, YRS 23.
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok m.
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 408 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 68127Hozzászólás Sambácsi
2022.02.11. 16:51

berkij írta:
2022.02.11. 13:24
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy egy korg sett-ből hogy tudom kiszedni a styleket?köszönöm a segítséget előre is.
Üdvözöllek a "YAMAHA" topic-ban!

Tanácsolom, hogy a Korgosoknál érdeklődj.... :idea:
"Korg - Technikai kérdések/válaszok rovat"



Új hozzászólás