Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 17721Hozzászólás Asterix
2013.10.09. 17:15

Bocs, mellé nyúltam... :oops: :oops: :oops:



Avatar
Sambácsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2012.10.06. 19:03
Hangszer: Yamaha Tyros2,Yamaha F310-TBS, YRS 23.
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok m.
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 408 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 17737Hozzászólás Sambácsi
2013.10.09. 20:06

HunHyper írta:Sambács... Nincs olyan, hogy FTP... Hogy is gondolhatsz ilyenre? :hit2:
Asterix az FXP-ről beszél....... :lol:
Remélem, most jól összezavartalak... :PPP
Na, most visszaadom a figyelmetlenséged..."Hunhype"



Avatar
Picasso †
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2011.11.26. 02:36
Hangszer: GW-8,
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 940 alkalommal
Kapott köszönetek: : 585 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 17738Hozzászólás Picasso †
2013.10.09. 20:33

:lol: :lol: :lol: :lol: :rolf: :777


Picasso

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 17758Hozzászólás HunHyper
2013.10.10. 13:10

Jó a buli... :D

:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

alexlee76
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.09.17. 14:00
Hangszer: yamaha tyros3
Tartózkodási hely: Ibrány
Adott köszönetek: : 16 alkalommal
Kapott köszönetek: : 75 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 17760Hozzászólás alexlee76
2013.10.10. 13:59

Sziasztok! Kérdés roland em2000 hdd hangszert érdemes-e lecserélnem egy yamaha psr s650-re ki mit tud a kicsikéröl kellenének személyes tapasztalatok infok.Köszi


Hangszerem Yamaha tyros3

Avatar
Picasso †
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2011.11.26. 02:36
Hangszer: GW-8,
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 940 alkalommal
Kapott köszönetek: : 585 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 17825Hozzászólás Picasso †
2013.10.11. 16:16

Kb egyárban mozog mindkettő, a Yami modernebb hangzású, de jóval cd-sebbek a hangszínei, olyan "konzerv" hangja van... Az biztos, hogy a Roland még mindig jó hangszer, jó vastag orgonákkal stb,... A Yamitól ne várd ezt, mert egészen más kategóriában adták ki ugye. A Yamiknál még talán az is "baj", hogy egymás után mostanság majd 2 évente kidobnak 1 új szériát, ami miatt a "régebbi verziók hamarabb olcsósodnak lefele. Kérdés az, hogy idővel mennyiért tudod eladni... Ettől kezdve, a te füled határozza meg azt, hogy miként döntesz... ( ...és persze most ne térjünk ki, a klavcsiknak a minőségére...)


Pacsi


Picasso

Avatar
mamfi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2012.09.19. 17:54
Hangszer: fender stratocaster 60s classic player
Tartózkodási hely: Tulln
Adott köszönetek: : 326 alkalommal
Kapott köszönetek: : 350 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 17857Hozzászólás mamfi
2013.10.12. 06:04

Adatlap
Fajl neve: Michel Voncken - EQ-Setting..pdf
Marka: yamaha
Szeria: Tyros 1 – Tyros 2 – PSR-9000/Pro
Tartalom: pdf
Stilus: -
Leiras: Michel Voncken - EQ-Setting
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


mamfi

[font=fantasy]"Jobban szeretek zenélni, mint tudok"[/font][dropshadow=blue][/dropshadow]

gadikata
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.10.19. 18:27
Hangszer: szintetizátor
Tartózkodási hely: Dalmand
Adott köszönetek: : 24 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 19077Hozzászólás gadikata
2013.11.17. 14:16

Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni abban,hogy milyen módon lehet stílust készíteni.Milyen program kell hozzá,mi a stílus készítés menete?Minden érdekel ami ezzel kapcsolatos.Köszönöm



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1333
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1463 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 19089Hozzászólás B.Bazsi
2013.11.17. 19:34

Szia! Leírom nagyjából hogy én hogy szoktam stílust készíteni. Ha megtetszik egy zene hangzása, szám stílusa mondjuk a neten, és szeretném "átültetni" a hangszerre, legelőször meghallgatom a számot. Aztán meghallgatom még egy párszor, mondjuk 150-szer... Azért hallgatom meg nagyon sokszor hogy a fülembe "üljön" és ki tudjam szűrni hogy milyen sávokat, milyen hangszíneket tartalmaz, mik a stílus jellegzetességei, a rá jellemző jegyek. Elkészítem a stílus koncepcióját, összerakom fejben mit szeretnék "intro"-nak, 1-2-3-4-es variációknak, fill-eknek, stb. Ha megvan az elképzelés leírom sok esetben papírra. Próbálok azokra a jellegzetességekre koncentrálni amitől máshogy szól az a dal-stílus, mint egy másik, mi az amitől nekem tetszik, mitől "AZ" ami. Először az 1-es variáció dobsávját készítem el, nem szoktam hosszú egységeket készíteni, egy 4/4-es ütemű stílusnál 4db 4/4-es egységet szoktam alapul venni. Az 1-es variáció dobja után elkészítem a 2-3-4-es re is a dobot, mindegyiket összetettebbre mint az előzőt. Nem kell túlzásokba esni szerintem az összetettség szempontjából, azok legyenek benne amik kellenek hogy a hangzás legjobban visszaadja azt amit a felvételen hallok. A dobok után a basszust veszem föl, utána a többi hangszer sávját. Nekem 8 sáv áll rendelkezésemre, 1 dob, 1 basszus, és 6 további sáv, általában nem szoktam kihasználni mindegyiket. A fill-ek készítése szerintem elég nagy odafigyelést igényel, egyrészt a hallgatásnál azért hogy kiszűrjem a zenéből hogy melyik fill-hez való rész hogy szól, másrészt a szerkesztéskor hogy a megfelelő átmenet meglegyen az egyes variációk között. Meg lehet szerkeszteni egy nagyon faszául hangzó fill-t ami pörög mint a gép, de lehet hogy nem illik a stílusba, vagy nem adja meg azt az átmenetet amit kellene. A fill-eknél én olyat is "be szoktam vetni" hogy a dúr, moll, szeptim -eket egymástól különbözőre szerkesztem meg. Nem sokkal különbözőnek, mert a megfelelő átmenetet biztosítania kell, de 2-3 jól megválasztott eltérés már olyan hangzást nyújt amitől mégse ugyanaz lesz mindhárom (dúr, moll, szept.) fill. Az intro-endinget a végére szoktam hagyni. Saját ötletet is bele szoktam vinni a stílusokba, de azt a hangzást szem (fül) előtt tartva amit hallani szeretnék, kb 80 %-ban egyeznek a stílusok hangzásban azzal a zenével amire stílust akarok készíteni. Pepecs munka, aprólékos, de kétségkívül egyedivé és színessé tudjuk tenni a műsorunkat 1-1 jól elkészített saját stíllel. :777

Ezt a hozzászólást és a kérdést talán át lehetne tenni a "Stílusszerkesztés" topicba...


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Yamaha hangszerhez programok, okosságok

Hozzászólás: # 19099Hozzászólás HunHyper
2013.11.18. 08:21

Picasso írta:...a te füled határozza meg azt, hogy miként döntesz......és persze most ne térjünk ki, a klavcsiknak a minőségére...
Én is ezen a véleményem vagyok... Ez nagyon emberfüggő kérdés, mert Picó barátom inkább a Roland felé, még én inkább a Yami felé húzok... Ezért tudják a gyártók mindkettőt eladni... :D
Nekem bejön ez a "CD-s hangzás" a Yaminál, bár az igazat megvallva, azért lehet ebből is szépet kihozni... És bizony ami mondjuk a Yamikban probléma a billentők minősége...
Az S900-asomnak nem igazán jó a billentése, bár meg lehet szokni... amikor viszont egy sokkal jobb billentyűvel rendelkező gép mellé jutok, akkor átfut az agyamon, hogy váltani kellene... :D
Igaz, lehet játszani az S900-on így is, meg ha csak ezen játszik az ember, akkor nem zavaró, mert nincs összehasonlítási alap... Szerintem a 650-nel is így van valahogy...

Remélem, most jól összezavartalak... :D

Üdv: HunHyper


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Új hozzászólás