Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Roland - Technikai kérdések/válaszok

Roland szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Macilaci
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.12.08. 07:06
Hangszer: billentyű
Kapott köszönetek: : 3 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60643Hozzászólás Macilaci
2019.01.19. 23:06

Sziasztok! Vettem egy Roland e-a7 est. Megmondom őszintén egy kicsit gyerekjátéknak tűnt, a méretére gondolok, de olyan hangszíneket meg olyan stílusokat hoztam ki belőle hogy az csúcs. Minden ekvázható minden szerkeszthető. 1 Gombnyomásra minden. Elégedett vagyok.



Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 38
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60644Hozzászólás tacso
2019.01.20. 19:10

Jó ezt olvasni! Ritka manapság a hangszerével elégedett muzsikus! :)


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 138
Hozzászólások: 1331
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60647Hozzászólás B.Bazsi
2019.01.21. 16:22

Szervusztok kedveskéim! Régen jelentkeztem már értékelhető írással, most inkább egy értékelővel jövök. Múlt héten kezem alá került egy Roland ea7. Egy ismerősöm jelezte korábban hogy segítséget kérne mert nem igazán boldogul vele. Eljött hát a hangszerrel hozzám hogy okoskodjuk ki, lévén volt már pár Rolandom. Röviden és tömören annyit mondanék, hogy nem sikerült. Nagyon nem. Napról napra eszembe jut a gép és bosszant a dolog, és értetlenül állok előtte mert olyan embernek tartom magam, mint aki tud írni, olvasni, értelmezni dolgokat, sőt, némi józan paraszti eszű problémamegoldó készséggel is rendelkezik. Rendelkezésünkre állt 4,5 óra hossza, egy használati útmutató, a teljes internet, egy feltöltött aksis mobiltelefon számlás előfizetéssel és a fórumról ismert volt ea7 tulajdonosok -Hegedűs Zoli, Tacsó- akik segítségét és segítőkészségét ezúton is köszönöm! A következőket szerettük volna: dynamix szett telepítése, multi padok beállítása, user programok mentése. A dynamix szett telepítése teljes kudarcba fulladt, se a könyvében, sem az interneten nem találtunk semmi anyagot, ahol leírják hogy lehet megcsinálni. Annyit megtudtunk, hogy a teljes bővítményt fel kell pakolni magába a hangszerbe. Hogy hogy, azt sajnos nem tudtuk meg. A hangszer teljes menüjének átnézése után se lettünk okosabbak. Zsákutca. Tovább léptünk a multi padokra. Annyit meg tudtunk csinálni hogy a rendelkezésre álló multi padok anyagokból volt amit be tudtunk állítani pad gombokra, de azok közül se mindegyiket. Ami padok be voltak állítva a hangszeren, azok közül volt talán 2 ami szinkronban ment, volt ami látszólag minden ok nélkül egyszer jól, egyszer nem, aztán inkább nem. Egesz konkrétan mint egy gyorsított feltranszponált úgy szólt. Magában a hang szerben (menü) és a könyvében sem találtunk sem menüpontot, sem információt arról, hogy hol és hogyan lehetne beállítani szinkronba a cuccokat. Ma sem tudjuk. A BK9 használatija érthetően leírja, egy teljes menü van benne az aprólékos beállításokra. Kényszerből túlléptünk a dolgon. Itt már kezdett nem őszinte lenni a mosolyom.... Az user programok beállítása se hozta azt az eredményt amit szerettünk volna. Ugyanis egész egyszerűen nem tudtunk 10-nél többet beállítani. Használati bújása, menü bújása következett. Remélem a kolléga azóta megtudta, hogy hogy lehet a 11., 12., stb beállításokat elmenteni. Ha valaki használható információkkal rendelkezik az általam taglalt problémák megoldására, arra örök hálával gondolok életem végéig. Jó lenne megoldani ezeket, ne úgy gondoljak már erre a hangszerrel mint az a gép amely úgy felbosszantott mint még másik hangszer soha... :dash2: :xx:


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 138
Hozzászólások: 1331
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60649Hozzászólás B.Bazsi
2019.01.21. 19:42

Igazad lehet Nándi, csak az azért elég gáz hogy ilyen használati útmutatót adnak ki, amiben gyakorlatilag alapvető funkciók közül se írnak le mindent. A BK9-ét meg tudom mutatni neked, aki az alapján a leírás alapján nem tud beállítani pl. egy audio-midi szinkronizálást, ott a felhasználóban lehet a hiba és nem a használatiban olyan részletesen taglalják a menetét. Annyira felszínes az egész könyve, hogy értelmesebb lett volna ha bele írták volna: hívja fel a Roland East Europát. :xx:


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

pillerk
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013.01.23. 07:05
Hangszer: Korg, Roland, Ketron
Tartózkodási hely: Szlovákia
Adott köszönetek: : 62 alkalommal
Kapott köszönetek: : 131 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60750Hozzászólás pillerk
2019.01.29. 12:02

powersparc írta:A Roland nem kényeztet manapság bennünket. Amúgy köszi a cikket, mert ennek alapján (is) kizárt ilyen hangszer esélye nálam.
Viszont abban teljesen biztos vagy hogy a poti a bűnös? Mert ha az elektronika, az szívásgombóc!
Amúgy ez az "olcsón legyártani" elv ára ma. Egy ismerősöm ugyanígy járt az anno 40 ezres dvd-jével. Szépen pihengetett neki a polcon, 1-2 hétvégén be is kapcsolta havi szinten és álltában egyszer csak úgy döntött hogy semmilyen lemezt nem hajlandó felismerni, lejátszani. Szétkapta nem-e koszos a fej de semmi. Ellenben a cucc kb hulladékfelhasználás szintjén primitív mód van legyártva. Mindene kb első érintésre törik, reped stb és amúgy Samsung. :shout:
Sziasztok. Megerősíteném, a gyanúm beigazolódott. A pár FT os potméterek tökéletesen illeszkedtek az eredeti potméterek helyére, és a beszerelésük után a hangszer tökéletesen működött. Már el is adtam az új tulajnak.



pillerk
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013.01.23. 07:05
Hangszer: Korg, Roland, Ketron
Tartózkodási hely: Szlovákia
Adott köszönetek: : 62 alkalommal
Kapott köszönetek: : 131 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60761Hozzászólás pillerk
2019.01.30. 07:52

Szerintetek E A7 vagy BK9 jelenleg a szerkeszthetőbb, komolyabban használható, sokoldalúbb, jobban átgondolt színpadra termettebb arranger a Roland -tól? Láttam itt már embereket, akik mind a két hangszerről tudtak véleményt nyilvánítani. És a hangzásuk, az első megszólalásuk, a Ti benyomásotok is érdekelne. Lehet valamelyikbe beinvesztálnék...



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 138
Hozzászólások: 1331
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60762Hozzászólás B.Bazsi
2019.01.30. 08:13

Nekem BK 9 tulajként került a kezem alá nemrégiben egy ea7, ha elolvasod a fenti soraimat, sok mindent megtudhatsz, egy biztos, a kezdeti nem kevés bosszankodásom ellenére azt mondom, a BK egy kezes bárány szerintem az ea-hoz képest. Hangzás szempontjából szinte megegyezik a két hangszer ha az ea-ban nincs bővítmény, illetve a BK9 mellett szól a super natural hangszínkészlet ami tényleg szuper, és az user dobszett lehetőség is. Eq-zni, effektezni mindent lehet mindkét hangszerben, szó szerint mindent, pozitívum még a BK9 mellett hogy iPad-dal is tudod szerkeszteni és kezelni. Jelenleg nincs semmi oka annak ami miatt ea-ra cserélném a nagy békát. Nyugodtan kérdezz, szívesen állok rendelkezésedre! Sokat kell vele tökölni, de nagyon jó masina!


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Siklai68
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.02.11. 12:50
Hangszer: Yamaha PSR 9000 Pro
Tartózkodási hely: Nagyoroszi
Adott köszönetek: : 601 alkalommal
Kapott köszönetek: : 382 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 60848Hozzászólás Siklai68
2019.02.08. 20:07

pillerk írta:Szerintetek E A7 vagy BK9 jelenleg a szerkeszthetőbb, komolyabban használható, sokoldalúbb, jobban átgondolt színpadra termettebb arranger a Roland -tól?
Szia!
Én nem értek a Rolandhoz, de a Tecsőn van fent EA7 Dynamix 3 szettel, hát az nekem kivételesen bejön.... meg a súlya sem rossz...
Amúgy itt Bazsi a legnagyobb Rolandos...
Pacsi



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 55
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 63957Hozzászólás BodziLalikirály
2019.12.27. 18:39

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne azokhoz akik esetleg jártak nár így vagy hallottak felőle.
A Roland E-60-am csinált egy olyat egy kis áramkimaradás után, hogy az érintőképernyő nem érzékel.... Minden más funkció tökéletesen működik (a kijelző is) csak az érintő felület nem......
Nem akarnék egy rendszer visszaállítást mivel a belső memóriába is vannak regisztrációk is elmentve (és azokat ki sem tudom menteni mivel az USB kapcsolatot is az érintőpanelen lehet kiválasztani), de ha nincs más lehetőség még azt megpróbálom ha megtudom azt hogyan lehet resetelni ezen funkció hiányában....

Köszönöm a segítséget előre is.!


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 55
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Roland - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 64024Hozzászólás BodziLalikirály
2020.01.04. 19:25

Hát eljutottam oda, hogy volt időm szétszedni a hangszert és meg is van a hiba oka....:

IMAG4872.jpg

Az érintőlap (panel/párna ki hogy hívja) szalagkábele van elégve és leszakadva tőben a kijelzőnél.
Nem kell(ene) cserélni csak a fóliát igazából, ha sikerülne szerezni hozzá. Bár elég masszívan rá van ragasztva a kijelző üveglapjára.....
Majd meglátom mi lesz.......
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Új hozzászólás