Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ketron Event

Ketron szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69254Hozzászólás Mauglidyro
2023.05.22. 18:38



Üdv. mindenkinek!

Mi a hiba a videón?
A kommenteket elolvasni nem ér ...


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 52
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69255Hozzászólás HunHyper
2023.05.22. 19:18

Kedves Mauglidyro!

Gratulálok, hogy az állandó kötözködéseddel, mások leszólásával és fikázásával kinyírtad a fórumot!
Én úgy látom, hogy megint átestél a ló túlsó oldalára. Persze ez az én véleményem és lehet zeneileg
nem érek fel hozzád, de nagyon sok tekintetben ez fordítva is igaz. Csak sajnálni tudlak, hogy annyiból
áll az életed, hogy mások munkáiban keresed a hibát, keresed, hogy éppen mibe lehet belekötni.
Meg sem fordul a fejedben az, hogy esetleg az aki ide feltölt egy bármilyen kis szösszenetet
(most nem a profi zenészekről és hangmérnökökről beszélek), az neki egy alkotás, amiben örömét leli
és aki nem profi, lehet nagyon boldog attól a 3-4-5 akkordtól, amit le tud játszani a hangszerén.
Persze, értem én, hogy egy-egy művet így, vagy úgy kell eljátszani... de attól lehet segíteni,
építő kritikát írni, ne adj Isten tanácsolni ezt azt... csak, hogy fejlődni tudjon az is, aki nem vérptofi...
De neeeeeem... Itt az utóbbi időben csak a fikázás, a mások leszólása megy...
Én ebből nem kérek... Köszönöm a támogatását és segítségét azoknak, akik tényleg segítséget nyújtottak,
köszönöm a kellemes eszmecseréket és beszélgetéseket, amelyeket korábban folytattunk!
Aki a továbbiakban még szeretne velem beszélni, írni, segítségre van szüksége olyan témákban,
amiben én is profi vagyok, tudja, hogy a fórumon kívül hol talál meg!
További jó fórumozást!

Üdv: Roland


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69256Hozzászólás galambjozsef
2023.05.22. 20:43

Roland, ezzel most teljes mértékben egyetértek!

Nem vagyok Ketron-os, nem is voltam, valószínű nem is leszek, de nem azért mert Ketron, hanem, mert én nem érzem azt, hogy az lenne az én hangszerem.
Ugyanígy vagyon a Yamaha, és Roland, meg más egyebekkel is, de akkor se fikázom le.
Ha nagyon akarnám, megtehetném, de nem érzem azt, hogy erre nekem szükségem lenne, még akkor sem, ha valaki ezért fizetne!
Ugyanúgy a KORG-ot is fikázhatnám, ha már itt tartunk!
Sajnálom hogy nagyon sok embernek ez a passziója, és mindennapi teendője, vagy mittudom én minek hívjam!

Bocs, ha OFF az írásom, majd az Adminok és a téma indítója megítéli, éz asszerint fog eljárni!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69257Hozzászólás vigo01
2023.05.23. 00:03

Tamás egy zseni. Sokan nem ismerik munkásságát így nem értik.


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69258Hozzászólás Mauglidyro
2023.05.23. 11:51

HunHyper írta:
2023.05.22. 19:18
Kedves Mauglidyro!

Gratulálok, hogy az állandó kötözködéseddel, mások leszólásával és fikázásával kinyírtad a fórumot!
Én úgy látom, hogy megint átestél a ló túlsó oldalára. Persze ez az én véleményem és lehet zeneileg
nem érek fel hozzád, de nagyon sok tekintetben ez fordítva is igaz. Csak sajnálni tudlak, hogy annyiból
áll az életed, hogy mások munkáiban keresed a hibát, keresed, hogy éppen mibe lehet belekötni.
Meg sem fordul a fejedben az, hogy esetleg az aki ide feltölt egy bármilyen kis szösszenetet
(most nem a profi zenészekről és hangmérnökökről beszélek), az neki egy alkotás, amiben örömét leli
és aki nem profi, lehet nagyon boldog attól a 3-4-5 akkordtól, amit le tud játszani a hangszerén.
Persze, értem én, hogy egy-egy művet így, vagy úgy kell eljátszani... de attól lehet segíteni,
építő kritikát írni, ne adj Isten tanácsolni ezt azt... csak, hogy fejlődni tudjon az is, aki nem vérptofi...
De neeeeeem... Itt az utóbbi időben csak a fikázás, a mások leszólása megy...
Én ebből nem kérek... Köszönöm a támogatását és segítségét azoknak, akik tényleg segítséget nyújtottak,
köszönöm a kellemes eszmecseréket és beszélgetéseket, amelyeket korábban folytattunk!
Aki a továbbiakban még szeretne velem beszélni, írni, segítségre van szüksége olyan témákban,
amiben én is profi vagyok, tudja, hogy a fórumon kívül hol talál meg!
További jó fórumozást!

Üdv: Roland
Hali @HunHyper
Köszönöm a nekem címzett sorokat.

Szépen kérlek, mutass nekem egy olyan esetet, amiben fikáztam a Tomit, legalább is itt a fórumon ...
Én annyit tettem szóvá a múltkor is, hogy Kettőtök demója közt is van eltérés, viszont ez a diffi nem a zenei tudásotokból fakad.
Na meg nem feltétlenül adják vissza a gyári demók sem azt, ahogyan a hangszer megszólal, de ezt természetesen mindenféle személyeskedés nélkül.

Legutóbb én csak egy érdekességre hívtam fel az emberek figyelmét, hogy a képsorok egy adott pillanatban nem állnak összhangban a hallottakkal,
megnézheted bárhol, én direkt nem kommentáltam ezt a bakit a saját posztom alatt Facebook-on, az is nevetséges lenne, ha emiatt lennék itt felelősségre vonva itt a fórumon,
de személyeskedés itt sem történt, az Ő posztja alatt is annyit írtam, hogy szerintem egy kicsit túl van hangszerelve a stílus ... Ízlés kérdésben én úgy gondolom, ez egy vitathatatlan álláspont,
ebben sem volt semmi személyeskedés, bármennyire is akarod bele látni.

Kit fikáztam le, vagy minősítettem le bármikor?
Almatomit? Soha nem a tudásában kételkedtem ... Ezt hangoztattam akkor is, és most is, sőt én sem leszek soha olyan jó muzsikus, mint Ő.
Téged? - Nem rémlik
Mást? Ha igen, kit? Lehetőleg ne térjünk vissza a 2018-as eseményekhez, mert mára már nem aktuális ...

Írtad a Facebook-on a poszt alá, hogy én nyírtam ki a fórumot ...

A probléma az, hogy a fórum már 6-7 éve haldoklik, és az a helyzet, hogy ennek oka a legkevésbé sem hozzám, illetve személyemhez köthető ...
Kezdődött ez anno a politizálással, a Gumiszobát kompletten törölni kellett miatta, aztán a Genos vs. SD7 illetve SD9, mert itt akkoriban (meg most is) a Ketron volt a "szent tehén", és bárki aki 1 sort is a hangszerre rossz szándékkal írt a hangszernek címezve, jajj neki, mert mi az, hogy személyeskedik?
A Powersparc Nándi ezeknél a balhéknál (illetve utána még számos ellentmondásos témában) még direkt szította is a tüzet a felek között, többször is figyelmeztették, nem hallgatott senkire ... Aztán most hol is van Ő?
Bele is futottam tátott szájjal abba a bizonyos erdőbe, ráfáztam, tiltottátok velem együtt Zottit is, aki talán sokkal jobb beszámolókat írt annak idején, mint én, ám érdekes mód, Ő sem szerette a Ketront, így aztán amiért Ő is beszállt, repült ...

Javaslom neked, hogy inkább nézz körül itt a fórumon, mert ha valaki, akkor én volnék az, aki a visszatérése után rengeteget tett annak érdekében, hogy ez a fórum fenn maradjon, illetve annak megítélése pozitív irányba változzon ...
Lásd rengeteg beszámoló, számos blogbejegyzés, számos demó felvétel publikálása. Ám a visszatérésem óta (csak azért mert anno olyan véleményem volt egy hangszerről, amilyen) ezt soha semmivel nem ismerte el a vezetőség. A kiemelt tagságomra való alkalmasságom is úgy kellett jeleznem a vezetőségnek, hogy legalább a csatolmányokat letudjam tölteni, ha esetleg más által feltöltött demót szerettem volna meghallgatni, egyébként 2 évig ez még csak szóba sem került.

Maradok tisztelettel:
Mauglidyro
Horváth Róbert


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 23
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69259Hozzászólás ---Qgli---
2023.05.24. 05:52

Álljunk meg egy pillanatra! Nem kell szítani a tüzet!
Éppen a napokban jutott eszembe, hogy amióta Powersparc nincs itt, azóta mindenki mindenkivel jól és kulturáltan elcseveg. Erre most jött ez az egész herce-hurca, amiben én is azt éreztem, hogy Maugly egy kicsit le akarja járatni a Ketront, csak azt nem értettem, hogy miért Tominak az akkord lefogásával teszi!
Kicsit olyan érzésem volt, mint amikor Eisnstein kiírta, hogy
1 x 9 = 7
2 x 9 = 18
3 x 9 = 27
4 x 9 = 36
5 x 9 = 45
stb...

Az volt az Einstein tanulmány lényege, hogy ha valamit kilencszer jól csinálsz és egyszer hibázol, akkor arról az egyről fognak beszélni!

Maugly kihegyezte magát arra az egy hibára, amit Tomi vétett DE!!! Egyet felejtett el, amit sok zenész nem ért meg és el sem hisz:
Ezeknek a Tomi-féle zenészeknek ( én többet is ismerek ilyet ), van egy olyan képességük, amit úgy hívnak, hogy: HARMÓNIAÉRZÉK! Ez nagyon kevés embernek adatik meg az életben. Ennek az érzéknek az a lényege, hogy akarva akaratlanul jó harmóniát fog, legyen az bármilyen szituáció! És bármilyen hihetetlen, ez még akkor is igaz, ha olyan nótát kísér, amit soha az életben nem hallott! A funkcióérzékük és a harmóniaérzékük annyira szinkronban van egymással, hogy nincs szükségük semmilyen akkordra, semmire. Ráteszik a kezüket a billentyűzetre és akarva-akaratlanul jó harmóniát fognak leütni sőt, sok esetben jobbat, mint ami eredetileg írva van!

Szóval visszatérve az eredeti témára:
Én inkább egy kicsi irigységet éreztem a Maugly írásában, mert egy átlagos zenész soha nem fog felérni ehhez a szinthez, amit Tomi képvisel. Egyébként én sok esetben érzem a Maugly bejegyzéseiben, hogy neki a Yamaha tetszik és nem tudja azt elfogadni, hogy másnak más hangszer tetszik. Megpróbálja bebizonyítani mindenkinek, hogy a Yamaha sokkal jobb mindegyiknél, de én nem bántom ezért és egyáltalán nem haragszom rá, hiszen még fiatal. Huszonévesen még gyerekként gondolkodik és ezt sem bántásból írom, hanem azért, mert ez az élet rendje. Majd ha túl lesz az ötödik X-en, akkor majd ő is másképpen fog emlékezni a fiatal önmagára.

Erről az jutott eszembe, amikor én 20 évesen már Korgot használtam és mindenki más próbálta nekem bebizonyítani, hogy mennyivel jobban szólnak a Rolandok! Elindították a G-1000-re megírt Greg-es midi file-okat és azt bizonygatták, hogy milyen gagyiul szól az én i5S hangszeremen, ami igaz is volt, hiszen nem volt számítógépem, nem volt a CakeeWalk-öm, amivel jól meg tudtam volna csinálni a file-okat. Fiatalon ment az "Én hangszerem a legjobb" duma, de mára kinőttem belőle, vagy inkább: FELNŐTTEM!

Negyven évesen még beleszólok ebbe a beszélgetésbe is, de 20 év múlva a hatodik X-en túl már én is csak olvasgatni fogok, mint ahogy most a bölcs öregek teszik...



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69260Hozzászólás Mauglidyro
2023.05.24. 09:47

Nem tüzet szeretnék szítani, csak szerettem volna egy-két dologra még reagálni.
---Qgli--- írta:
2023.05.24. 05:52
Erre most jött ez az egész herce-hurca, amiben én is azt éreztem, hogy Maugly egy kicsit le akarja járatni a Ketront, csak azt nem értettem, hogy miért Tominak az akkord lefogásával teszi!
Ha tudnád az előzményeket, nem ezzel kezdődött. Maga a Ketron Eventnél kb. 1-2 óra nyomkodás után feltünt, hogy rengeteg a csúsztatás a demó és a valóság között, és nem a hangszer javára.
És az is kiderült, hogy nevéhez "méltóan", még mindig hemzseg a hibáktól. Mást sem látok a használt piacon, hogy az alig pár hónapos Ketron Event-et árulják, ráadásul elég sokat.
Aztán jött az, hogy a @HunHyper demójánál már eltérés volt hangzásban az @almatom -éhoz képest.
A többi már ismert. Talán még volt egy mémem, amiben ezek szerint rátapintottam a lényegre, miszerint @almatom még mindig az X4-et hordja buliba, az Event helyett,
vajon mi szükség lehet erre, ha a magyar Ketronos közösség szerint is elméletileg egy hibátlan hangszerről van szó?
De ezt nem személyeskedésnek szántam, bár Tomi magára ismert, ezt meg nem láttam jönni.
Vajon ki kapta volna fel a fejét, ha az X4 helyett valami más hangszert írok oda?
---Qgli--- írta:
2023.05.24. 05:52
Maugly kihegyezte magát arra az egy hibára, amit Tomi vétett DE!!! Egyet felejtett el, amit sok zenész nem ért meg és el sem hisz:
Ezeknek a Tomi-féle zenészeknek ( én többet is ismerek ilyet ), van egy olyan képességük, amit úgy hívnak, hogy: HARMÓNIAÉRZÉK! Ez nagyon kevés embernek adatik meg az életben. Ennek az érzéknek az a lényege, hogy akarva akaratlanul jó harmóniát fog, legyen az bármilyen szituáció! És bármilyen hihetetlen, ez még akkor is igaz, ha olyan nótát kísér, amit soha az életben nem hallott! A funkcióérzékük és a harmóniaérzékük annyira szinkronban van egymással, hogy nincs szükségük semmilyen akkordra, semmire. Ráteszik a kezüket a billentyűzetre és akarva-akaratlanul jó harmóniát fognak leütni sőt, sok esetben jobbat, mint ami eredetileg írva van!
Az jó, ha van harmóniaérzék, én egyébként hiszek ebben ... De ha hivatalos demót készítenék a saját munkámról, én elvárnám, hogy ne ilyen apróságba kössenek bele az emberek,
így ekkora hibát nem hagynék benne csak úgy a videóban.
Miközben amúgy te is kételkeldel abban, hogy valójában mit hallasz? Almatomi munkáját, vagy a Ketron Eventet?
---Qgli--- írta:
2023.05.24. 05:52
Én inkább egy kicsi irigységet éreztem a Maugly írásában, mert egy átlagos zenész soha nem fog felérni ehhez a szinthez, amit Tomi képvisel. Egyébként én sok esetben érzem a Maugly bejegyzéseiben, hogy neki a Yamaha tetszik és nem tudja azt elfogadni, hogy másnak más hangszer tetszik. Megpróbálja bebizonyítani mindenkinek, hogy a Yamaha sokkal jobb mindegyiknél, de én nem bántom ezért és egyáltalán nem haragszom rá, hiszen még fiatal. Huszonévesen még gyerekként gondolkodik és ezt sem bántásból írom, hanem azért, mert ez az élet rendje. Majd ha túl lesz az ötödik X-en, akkor majd ő is másképpen fog emlékezni a fiatal önmagára.
Miért lennék irígy?
Nekem kifejezetten tetszenek azok a fajta improvizációk, amiket a zenekaruk demóján hallani, ezért én elismerem maximálisan.
Az hogy a Yamaha tetszik, az számomra nem múló hóbort ... 10 éve van Yamaha a háznál, azelőtt 8 évet volt Korg a nagybátyámnak, melyből 3-at volt szerencsém a hangszer előtt eltölteni, bizonyos produktív folyamatok céljából, de akármit alkottam azon a hangszeren, nekem az nem tetszett úgy, mint amit később egy Tyros 3-asra külső szoftverekkel megcsináltam, pedig aztán nekem 0 rutinom volt ehhez, és számomra akkor még teljesen idegen volt ez a hangszer.
A Genos-beszámolós FB posztomnál leírtam azt is, hogy nem tudok a Yamaha ellen olyan kontrákat felsorakoztatni, amihez egyszerűen ne szoktam volna hozzá,
vagy a cég később ezt ne javította volna ki.
Az egyik ilyen a Flash memória volt a régi memóriákkal szemben, hiszen az előbbi már sokkal gyorsabb volt, mint az utóbbi. Épp ezért egy Tyros 3-ról Tyros 4-re váltás igazi megváltás lehetett a usereknek,
mikor 1GB sampler anyagot az addigi 10-15 perc helyett kevesebb, mint 1 perc alatt kiírta a memóriába, igaz ezek még a Boot-olás után történtek meg. Genos esetében már 3GB-ról beszélhetünk, ő már a boot-olás alatt képes kiírni ezeket a hangmintákat,
így mire megjelent a Main képernyő, már menetre kész volt a hangszer.
Vagy a YEM eröltetése a régi Voice Editorok elkaszálása után. Ám mint kiderült, a zászlóshajóknál már nincs az a hangminta-válogatósdi, mint az PSR-S/SX sorozatnál, így egy váltás a Genosra a jelenlegi Tyros 4-es anyagommal 2-3 nap alatt végig vihető.
Ebben benne van az, hogy a táblában máshova került Expansion Pack-os hangszereknél kijavítom a hivatkozást az összes nótában, és ezt még túl is becsültem.
Sajnos az SX900 hiába jó és megfizethető alternatívának tűnik, rengeteg vele az utómunka, azt meg nem akarom, hogy úgy járjak vele, mint anno az S970-emmel, mikor a Tyros 3 mellett nem tudtam szinkronban tartani a 2 hangszert,
az már csak az utolsó csepp volt a pohárban, mikor @zajcsinalo Bandi akkori S770-e mellé véletlenül oda került az S970-em, és az első percben eldölt, hogy elrakom az S970 tápját. Az okok már ismertek.

Én bízok benne, hogy egyszer gurít valamelyik konkurens hangszergyártó végre olyan hangszert a piacra, amire érdemes lesz átváltani, de egyelőre a 10 évnyi Yamaházás, illetve a Genos megjelenése óta nem találtam olyan hangszert,
amely számomra legalább annyit tudott volna nyújtani, mint a T4 vagy a Genos, és legalább annyira stabil. Bár amilyen lesz a jövő évi szezon, inkább rendbe fogom rakatni a Tyros 4-et műszakilag.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69261Hozzászólás galambjozsef
2023.05.24. 14:07

Qgli :)
Nem tudom elírás-e a részedről ez a rész:
1 x 9 = 7
2 x 9 = 18
3 x 9 = 27
4 x 9 = 36
5 x 9 = 45
stb...

1x9 az 9 :D nem 7 :)


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
beejaybudai
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2012.02.11. 17:55
Hangszer: Casio MZ-X 500
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Berhida
Adott köszönetek: : 389 alkalommal
Kapott köszönetek: : 452 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69262Hozzászólás beejaybudai
2023.05.24. 20:17

Nem elírás, ez egy tanmese:

Einstein egyszer órát tartott az egyetemen és a következőket írta a táblára:
1*9=7
2*9=18
3*9=27
4*9=36
5*9=45
6*9=54
7*9=63
8*9=72
9*9=81
10*9=90

Persze mindenki azonnal észrevette a hibát, amit még a sor elején vétett és pofátlanul kinevették az idős zsenit.
Nem vette zokon a dolgot, hiszen jól tudta, nem véletlenül rontotta el az első szorzást. Nem azért mert “hülyül az öreg”, ahogy sokan mondták a teremben és nem is azért mert szimplán figyelmetlen volt.
Szeretett volna megtanítani a diákoknak egy rendkívül fontos dolgot az életről.
Merthogy a többi embertől pontosak ezt kapja az, aki egyszer hibát vétett. Ahogy a diákokat sem érdekelte, hogy 9 jó eredmény szerepelt a táblán, csak arra az egy rosszra koncentráltak, amit a sor elején vétett.
Így működik az élet is.


Cuccaim: Casio MZ-X 500, Behringer XR12, Sennheiser E865, Electro-Voice RE510, Audio Technika ATM510, Behringer TM1, Turbosound NuQ122-AN, Turbosound IQ15B, JBL LSR305P, Behringer UMC204HD, LED-es fények.

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69263Hozzászólás galambjozsef
2023.05.24. 21:06

Igy már beugrott :) Köszönöm!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Új hozzászólás