Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ketron Event

Ketron szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 23
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69243Hozzászólás ---Qgli---
2023.05.11. 15:24

Tudjátok, hogy milyen véleménnyel vagyok Tomiról, DE!!! Ez már nekem egy kicsit sok. Úgy is mondhatnám, hogy: Túl jó, vagy inkább túl eredeti! Ez már annyira eredeti, hogy ha ezt így valaki elkezdi játszani, akkor ne csodálkozzon, ha azt mondják rá, hogy nem ő játszik.
Ettől függetlenül tényleg nagyon jól szól, de akkor már bekapcsolhatjuk az eredeti zenét Mp3-ban is.

Ennek az egész egész midi file - stílusjáték dolognak lenne egy bizonyos határa. Ez lenne az a határ, amire a vendégek még nem mondják rá, hogy nem ő játszik. A midi file-okban is sok a sáv. Szól minden, vonósok, fúvósok és ezért már sokan mondják azt, hogy nem az illető játszik. Én az ilyenekre vigyáznék, mert ez fogja megölni a ONE MAN BAND formációt, hiszen itt már nincs különbség egy DJ és egy zenész között.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69244Hozzászólás almatom
2023.05.12. 08:36

---Qgli--- írta:
2023.05.11. 15:24
akkor ne csodálkozzon, ha azt mondják rá, hogy nem ő játszik.
Ez teljesen jogos!
Számomra ez az arrangeres játék szó szerint nem más, mint egy játék és persze folyamatos tanulás.
Egy stílus elkészítése nálam elképesztő összetett folyamat! Van, hogy kizárólag csak a fejemben napokig pakolom össze azt, amit majd hallani szeretnék a végkifejlettben.
Játszom azzal, hogy folyamatosan feszegetem saját ötlethatáraimat, amit magamból ki tudok hozni. (pont tegnapelőtt, egy olyan dologra jöttem rá, hogy konkrétan magam alá pisiltem) Na meg persze a hangszer lehetőségeit is nyúzom folyamatosan.

Ha egyedül zenélnék, nyilván nem indítanám el ezt a Parno Graszt stílust, mert borzalmas illúzió romboló, amikor pistikét a szecskavágójával látod, közben meg 20 cigányzenész ott gajdol a hangfalban...
Viszont itthon nagyon jól el lehet mókázni az arrangerekkel, de az elkészítésük a legnagyobb szórakozás!



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 52
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69245Hozzászólás HunHyper
2023.05.12. 10:26

Na, akkor hogy is van ez?
Amikor ugye valaki elmegy zenélni, vagy esetleg "zenélni", az két külön fogalom szerintem...

Az én felfogásomban, ha valaki elmegy zenélni, akkor az azt jelenti, hogy leül a zongora mellé, vagy felveszi a gitárját, vagy beül a dob mögé,
összeáll egy banda, stb., ilyenkor nagy valószínüséggel biztos lehet benne az ember, hogy azt, ami hallunk, a zenész vagy a zenekar játsza.

Ha valaki elmegy "zenélni" (hatalmas idézöjelbe téve), akkor viszi a kis motyóját, arranger, laptop, ipad, stb.
Aztán a digitális dolgokkal elkezdi szórakoztatni a közönséget. Szerintem, az emberek többsége azért tudja,
hogy egy One Man Band nem tud egyszerre 10 hangszeren zenélni, ezért a technikát hívják segítségül.
Itt annyi lehet csak a kérdés, hogy ki miböl mennyit használ. Szerintem itt van több szint...
1.) Kizárólag egy mp3 alap szól, aztán jobb esetben énekel mellé az elöadó, a hangszer csak dekoráció...
2.) Vagy egy midi, vagy egy mp3 alap ami megy a háttérben és az elöadó játszik egy hangszersávot + énekel...
3.) Az elöadó játszik egy stílussal, tudom, ezt is tekinthetjük midinek, vagy audiónak... de akkor is...
Ebben az esetben azért szabadabban szárnyalhat az elöadó fantáziája...

Itt jön a kérdés, hogy ha mindenki ezt csinálja (ezzel senkit nem akarok megbántani), akkor miért baj az, ha
nagyon jól szól egy stílus? Itt már bejön az is a képbe, hogy a zenész igazából magának veszi a hangszert, magának állítja be, meg sorolhatnám még...
Ìgy, ha jól szól a zene, akkor szívesebben ül ott a hangszer mögött... Vagy nem?

Az elözö hozzászólásaitokból nekem az az üzenet tünik ki, hogy inkább le kellene butítani a stílusokat, csak azért, mert majd valaki nem hiszi el,
hogy amit hall az nem csak egy mp3?

Remélem, értitek mire szeretnék kilyukadni és persze senkit sem szerettem volna megbántani!!!
:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69246Hozzászólás almatom
2023.05.12. 12:44

HunHyper írta:
2023.05.12. 10:26
...hogy inkább le kellene butítani a stílusokat, csak azért, mert majd valaki nem hiszi el,
hogy amit hall az nem csak egy mp3?
Hááát igen...!
Nekünk Event usereknek butítani kell, hogy hihető legyen a végeredmény.
Erről az jut eszembe, amikor egy cigányprímás ezt mondta:
- Ahhoz, hogy tökéletes legyek, még elképesztô sokat kell felejtsek!
A többi márkákban meg már ez a tökéletlenség eleve be van építve. Nem kell ott semmit csinálni: kiveszed a hangszert, bekapcsolod és azonnal hallod is a tökéletlen hitelességet! :lol: :D :lol: :yahoo:

Kéretem az utolsó mondatomat a humor oldaláról megközelíteni és aszerint is véleményezni! :PPP :777 :D



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69247Hozzászólás Mauglidyro
2023.05.14. 14:01

Na üdv. mindenkinek!

Igyekszem nem elragadtatni magam, de a mai napig nagyon nehéz indulatok nélkül beszélnem a Ketron jelenségről.
Nem megsértődni, ha valaki nem ért egyet a véleményemmel.

Azt hiszen bátran mondhatom, hogy megvesztem teljesen ...
Ugyanis pénteken volt "szerencsém" meghallgatni, megnyomkodni egy Ketron Eventet.
Az eddigi elmondások alapján a kezdetekben rengeteg hiba állt fenn, így kíváncsi voltam, hogy
pár frissítéssel a háta mögött jelenleg hol tart ez a "projekt".
Az igazat megvallva nem vártam sokat a hangszertől, így fel voltam készülve arra, hogy a későbbiekben fagyni fog,
de ez valahogy nem jött ... ám nem folytatódna az irományom, ha valamikbe nem futottam volna bele.

Na szóval, kezdjük a hangszer kinézetével.
Az anyaghasználat még mindig sugallja, hogy ez egy csúcskategóriás hangszer,
viszont ez a lakkozás rajta rendesen gyűjti az ujjlenyomatokat, ami számomra negatív pont.
Külön negatív pont számomra az, hogy az USB és HDMI portokat mi a fenének kellett a hangszer jobb oldalára pakolni?
Hogy még véletlenül se lehessen a hangszer oldalához egy mikrofonállványt tenni?
Ha lenne ilyen hangszerem, az első buliban dőlne rá a paraszt a mikrofonállványomra, ami felszántaná a jobb oldali Panel sort!

Eddig olyan jól meg tudták oldani a hangszer tetején az elhelyezést ... Na mindegy ...
Az sem a legjobb elrendezés, de legalább a síkjából nem lógott ki a bedugott pendrive.
Nem igazán tudtunk mindent végig nézni az alatt a pár órahossza alatt, mert ugye más célokból volt azon a helyen a hangszer,
de azért igyekeztem néhány dolgot átnézni, ami engem érdekelt.

I. Hangzás
Hangszínei csak úgy mint a korábbi Ketron hangszerekhez képest teljesen jók.
Akusztikus megszólalásban nem vall szégyent ez sem.
ÁM ITT JÖN A DE!

Jelenleg a hangszer SZUSZKA, és teretlen!
Valahol a 600-800Hz tartomány környékén igen sok minden hiányzik, nagyon széles lyuk tátong a freki tartományban,
ezt a Tonal Balancer szépen ki is rajzolta a Daw-ban.
Illetve a PAZ Analyzer egy közel függőleges csíkot rajzol, ami visszaigazolja a második állításomat.

Bár ezek nem konstans dolgok, sajnos ezek stílusonként változnak.

Nem tudok magyarázatot adni a jelenségre,
Ami biztos, és mielőtt a következő vádak érnének:
- A Presonus Sceptre 8-as nem bóvli kategória
- Vonalkeverő volt használva, tehát az sem csalhatott, még ha az lenne a ludas, el kell szomorítsak mindenkit, azon sajnos nincs EQ!
- A Global EQ be sem volt kapcsolva, (apropó Global EQ, erre még visszatérek ...)
- Bár elfogult vagyok a Yamaha iránt ... Ám miben lenne más, hogyha egy Korg hangszer vagy a Daw-workflow irányába lennék elfogult?
Na ugye ... Én azért igyekeztem objektíven állni a hangszerhez, próbáltam nem hasonlítgatni más hangszerhez,
ám sajnos amellett nem tudtam elmenni, hogy a Ketron EDDIG SEM csinált hibátlan hangszert, most miért éppen ez lesz hibátlan?
Gondoltam én, aztán ez is beigazolódott. Mert az, hogy nem annyira instabil, azt már túl tárgyaltuk.

A nagy vesszőparipáim sajnos erre a hangszerre is igaz ...
DSP hiány, és a még kevesebb EDM irányú hangszerek.
Talán ez utóbbit előbb engedném el, főleg hogy van benne sampler-ezés, de mint mondtam korábban, én szeretek olyan arányban effektezni, ahogy a nóta megkívánja,
és nem úgy ahogy a digó a tervezőasztal mögött két kávéja között kigondolta, és ebből biza' nem engedek.
Nem kérünk 16 db slotot belőle, bőven elég a fele. Ennek hiányában a hangszer sajnos csak stílus játékra alkalmas.

Az külön idegesítő, hogy a stílus stem sávjainak a slider-ek utasításainak bizonyos esetekben elsőbbsége van , így a stílusok közt váltva volt aminél a bőgő tépte szét a fejem, vagy a dob ütötte szét az egészet.
Értem én, hogy ezeket regisztrációs bankokba kell elmenteni, de ez mi? Midinél meg tudták oldani, hogy egy kapcsolóval figyelmen kívül lehet hagyni ezeket az utasításokat.

És ezért biztos, hogy ki fog törni a háború a fórumon, ám beigazolódott az is, hogy a hangszerről kirakott demók ennek fényében nem fedik a valóságot sem.
Marha nehéz lehet elfogadni a Ketron user-eknek ezeket a független véleményeket,
de nekem, mint kívülállónak ez az én értékrendemben felérne a vásárlók megtévesztésével, amihez köszönöm, de nem szeretnék asszisztálni, így sajnos ki kell mondanom.
Ezek sajnos tények.

II. Live és Real cuccok.
Abban egyetérthetünk hogy ezek adják a hangszernek a sava-borsát, kétség kívül vastag a megszólalás, ám sajnos nem hibátlan.
Engem az idegesít, hogy a dobokat előre effektezték, így a pörgetések sajnos teljesen kizökkentik az embert a játékélményből,
mert olyan érzést kelt, mintha megugrana az automatika. Illetve a Real hangszerekre nem hat sajnos a Global EQ.
Nem mintha szükség lett volna rá (korrigáltuk máshol), de ha már van benne szerintem az jogos elvárás, hogy működjön.
Jelenleg a frekvenciaállítás lehetősége rettentően pontatlan, a 20dB-es beavatkozási tartományban, jó ha 2-2dB-ben cselekszik mindkét irányban,
illetve midi alapú stílusoknál olyat veszek észre, mintha az EQ szekció csak egy-egy Percussion elem hangerejét állítaná.
Cin, Shaker, Csörgő, Lengőcinek, ezekben rengeteg az átfedés frekvenciailag, olyan nincs, hogy az EQ ezeket szelektíven állítgassa,
így ez biztosan egy bug a szoftverben.

A másik nagy probléma, hogy bizonyos Gitár és basszus loop-oknál azt gyanítom, hogy valószínűleg nem azokon a tempókon lettek feljátszva a groove-ok,
amiket a neveikben megjelölnek, mert 1-2-nél sajnos borzalmas a Time Stretching.
Egyrészt a minőségén is hallatszik, másrészt - nem biztos, hogy ebből kifolyólag, de - bizonyos minták már eleve késve szólalnak meg.

Összegezve:
A Ketron így 2023-ban sem tudott olyat mutatni számomra, ami miatt érdemes lenne a Genos helyett őt választani egy esetleges hangszercserénél.
De ha ennyi pénzt nem akar senki költeni, ingyen lehet Native Instrument Komplet 8-at tölteni, ami ugyanaz.
Vagy nagy a kísértés, hogy rendberakassam a Tyros-okat egy 100-asért, így nagy most a dilemma, hogy melyiket válasszam.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 52
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69248Hozzászólás HunHyper
2023.05.14. 21:12

Mauglidyro írta:
2023.05.14. 14:01
Összegezve:
A Ketron így 2023-ban sem tudott olyat mutatni számomra, ami miatt érdemes lenne a Genos helyett őt választani egy esetleges hangszercserénél.
Anno, amikor megvettem az SD9-et, pont így voltam vele, csak ellenkező irányban...
Hetekig jártam vissza a hangszerboltba és próbálgattam a Genos-t, a Pa4X-et, meg az SD9-et...
mivel korábban éveken keresztül Yamahák voltak az állványomon, gondoltam, hogy mégis csak a Genos-t
kellene megvennem...... Valhogy mégis a Ketron felé billent a mérleg...
Igaz, én nem méregettem a hangképet, meg nem hasonlítgattam a méréseket egymáshoz.
Lehet, hogy a hallásom rossz, vagy nem azt hallom, amit a mérés mutat...
Egyszerűen leültem a hangszer mellé és elindítottam pár stílust. Nekem anno a Ketron
tetszett jobban, de másnak meg valószínűleg a Genos. Amivel semmi baj nincs!!!
Így van ez jól... Szerencsére sokfélék vagyunk, sokféleképpen használjuk a rendelkezésünkre
álló eszközöket és technikát. Maradjon is így!!!
:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69250Hozzászólás almatom
2023.05.15. 08:18

Rolikám!
A hangszer az hangszer. Nem méregetni kell, hanem játszani rajta!
Én sem méregetem, hanem elkészítettem mondjuk a Parno Graszt stílust és a végeredmény hallható. Érdemes azt méregetni? Olyan, amilyen. Az Event ezt tudja, ha megméred, ha nem.
De azt neked is, no meg bárkinek megmondom -még méregetés nélkül is- hogy egy valós hangzáshoz legközelebb az Event hangképe van, mondjuk pont ott van a Parno Graszt erre bizonyosságként.

Mauglidyro!
Te ha meghallanád az én Eventemet, szerintem tuti megint az lenne első felmerülő kérdésed magadban, hogy hol van itt az átbaszás?!
Megmondjam hol van? Nincs átbaszás! És én nem mérek semmit! Szerencsére kaptam egy remek hallásképességet a Mindenható jó Istentől, így nem kell mérjek, hogy halljam, mi a jó vagy rossz. Én azt alkotom meg, amit magamban belül hallok, hangzásban, hangszínben, stílusban, zenében. Ehhez nem kell semmi. Ezt bárhol legyek, akár egy zajos kohóban, akkor is hallom. A belsőmben hallott zenét pedig egész egyszerűen kiírom magamból. Így születik meg bármi, amit aztán Te is hallasz tőlem a neten feltöltve. Aztán, hogy ebbe Te milyen lyukat találsz, az már a te kutatásaidnak jeles eredményeként könyvelheted el.
Ha pedig felrakok -pedig esküszöm felrakom :lol: - azokat az EDM hangszíneket, amiket Te hiányoltál az Eventben, ismételten azt fogod hinni, hogy átbaszás van...... Pedig hát nincs! Ez a hangszer pontosan azt tudja, amit én szeretnék hallani egy hangszerbôl, már ha ugye arról beszélünk, hogy egy hangszer az HANG SZER! :777



doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69251Hozzászólás doxaa
2023.05.15. 10:19

almatom írta:
2023.05.15. 08:18
Szerencsére kaptam egy remek hallásképességet a Mindenható jó Istentől, így nem kell mérjek, hogy halljam, mi a jó vagy rossz. Én azt alkotom meg, amit magamban belül hallok, hangzásban, hangszínben, stílusban, zenében. Ehhez nem kell semmi. Ezt bárhol legyek, akár egy zajos kohóban, akkor is hallom. A belsőmben hallott zenét pedig egész egyszerűen kiírom magamból. Így születik meg bármi, amit aztán Te is hallasz tőlem a neten feltöltve.
Pontosan. És lehet tévedek, de szerintem ezt próbálja/próbálta veled Qgli megértetni. Amit hallunk a demóidban, azok elsősorban nem Event demók - persze kell hozzá a hangszer is :) -, hanem Almatom demók. Az Istenadta füleddel és zenei tehetségeddel. Plusz, a professzionális zeneszoftveri tudásoddal.

- - - - -

Félreértés ne essék, nekem semmi bajom a Ketronokkal - saját tapasztalatom nincs velük így nem is lehet -, csak arra próbálok rávilágítani, hogy egy zenei demó vagy megszólalás minősége nagymértékben attól függ, ki dolgozik a vason. Mert egész biztos vagyok benne, ha a kezem közé kerülne egy Event és mindenféle állítgatás és set nélkül feltennék egy demót, meg sem közelíteni a megszólalás Tomiét. Ebből kifolyólag van abban némi igazság, hogy csalódást keltő lehet a vérprofi demók után megvásárolt hangszer. Megjön a frissen és melegében megvásárolt billencs, bekapcsolom, elindítom a gyári stílust és bakker... ez nem úgy szól mint Tominál :cry2: :PPP
Hozzáteszem, ez nemcsak a Ketronokra, hanem minden márkára érvényes.

És itt jön az, amiben nem teljesen értek egyet Qglival amikor azt mondja, hogy egy jó zenész keze alatt minden hangszer jól fog szólni. Igen, kell hozzá a kiváló zenei fül, de kell hozzá az átfogó hangszeres és zeneszoftveres tudás is. Ismerek olyan zenészt, aki lemuzsikálja a csillagokat is, de a háttér részéhez semmit nem ért. Így hiába adnál neki egy billencset vagy egy zenei szofvert hogy szerkesszen egy nótát vagy stílust, vagy hogy finomítson a billencsen a hangzáson, max bekapcsolni meg kikapcsolni tudja. A minőségi hangzáshoz kell a zenei hallás is, de tudni kell azt is, hogy mit, hol és hogyan állítsunk, hogy pl egy steel gitár jól és stílushűen szóljon, vagy hogy egy beütő cin milyen dinamikával és mennyi idő alatt halkuljon el. És ez már egy külön szakma szerintem. :777



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 23
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69252Hozzászólás ---Qgli---
2023.05.15. 11:43

doxaa írta:
2023.05.15. 10:19
És itt jön az, amiben nem teljesen értek egyet Qglival amikor azt mondja, hogy egy jó zenész keze alatt minden hangszer jól fog szólni. Igen, kell hozzá a kiváló zenei fül, de kell hozzá az átfogó hangszeres és zeneszoftveres tudás is. Ismerek olyan zenészt, aki lemuzsikálja a csillagokat is, de a háttér részéhez semmit nem ért. Így hiába adnál neki ...
Köszönöm a kiigazítást, ez kimaradt a véleményemből! Ezt természetesen én is így gondoltam.



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 52
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Ketron Event

Hozzászólás: # 69253Hozzászólás HunHyper
2023.05.15. 16:41

Nagyon jól összefoglaljátok a "Ketronjelenséget", vagy hogy is írták itt korábban...
Adott Almatomi a kitűnő képességeivel és adott egy hangszer, amiből szuper dolgokat tud előcsalni.
Amiket csinál, az megmutatja, hogy milyen potenciál van a hangszerben. Persze, én soha nem fogok olyan
felvételt készíteni, mint ő, mivel nem csak a zenei képességem nem ér fel a Tomi tudásához, hanem azért,
mert a képességeim sem érnek fel semmihet sem, ha vannak egyáltalán. De attól még nem mondom,
hogy valami rossz, mert én nem vagyok képes úgy használni, mint Tomi...
Ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy a Einstein egy idióta, mert mi nem vagyunk képesek megérteni azokat
az elméleteket és számításokat, amelyekkel ő foglalkozott. De attól, hogy soha nem fogjuk elérni az Einstein
szintjét, még érdekelhet minket a féregjáratok fizikája és a relativitás...
Szerintem mindenki használjon olyan hangszert, amilyen neki tetszik, amelyik meg számára nem kielégítő
valamilyen okból kifolyólag, ne foglalkozzon vele! Én azért nem használok Korg-ot és Yamahát, mert nekem
nem azok tetszenek.
Az erő legyen veletek! :lol:
:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Új hozzászólás