Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

KETRON - használhatósági tapasztalatok

Ketron szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 140
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36744Hozzászólás Bubamara
2015.10.29. 06:19

Időközben frissített a gyártó a weboldalon:

http://www.ketron.it/en/2013-09-05-15-4 ... /sd7-demos


Buba

Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 119
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36746Hozzászólás Rolandbk5
2015.10.29. 07:35

A Ketronnál az USB -vel nem tudnak dűlőre jutni.
Én feladtam a Midjay USB kapcsolatát nem használható.



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 56
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36766Hozzászólás forissandor
2015.10.30. 06:46

Sziasztok!
Örömmel olvastam ezt a topicot, főleg Buba írását az SD7 ről, amit az ő segítségével tesztelhettem 2-3 hete.
Én kronológiai sorrendben az alábbi Ketronokat használtam.
T4 mellett párhuzamosan használtam egy XD9-et. Amikor megvettem, megérkezett a lakásba a zenekar, és ez nem vicc.... Első este már a stílusszerkesztőjét bújtam, a dobhangjai és a basszushangjai alapján tudtam, hogy a 16 éves Yamahás pályafutásom véget ért, meghirdettem az akkor 2 éves Tyrosomat és vettem egy SD1-et az XD9 mellé. Az SD1-es a mai napig minden értelemben megállja a helyét az arrangerek között, akár az automata részét nézem, akár a midi részét, akár zenekarban szólóhangszerként. Nekem sima SD1 volt, nem a plus verzió, 3 évig használtam, volt fölötte PA600(életem nagy tévedése), PA 800 ( ami egy kurva jó hangszer), de hiába faragtam a Korgokat, mindig az SD1-en játszottam. A Ketronba le lett cserélve az összes mikrokapcsoló és a gumiágyak, ennyi hibája volt az akkor 10 éves hangszernek, stabilitása hihetetlen, nem fagyott soha, úgy szólt, ahogy kellett. Volt 3 hétig egy midjayem, az szerintem médialejátszáson kívül élőben nem nagyon használható. Aztán jött az Audya.... hűűűű... arról sokat írtam a fórumon, voltak hardveres és szoftveres nehézségeim vele, de mára atomstabil, minden úgy szól, ahogy kell, számomra és amire én használom nincs alternatívája. Az ének része verhetetlen, a live gitárok és az audió dobok olyan életet visznek az arranger részébe, ami jó hangcuccon hallgatva bizony sokak számára( zenészek számára főként) azt a látszatot(halltszatot :D ) keltik, hogy egy zenekar által rögzített zenei alapra énekelek rá..... Pedig nem, csak bitangul szól. A midi része gyenguszabb mint a nagy átlag, de én azt nem igazán használom, illetve a midi dobokat kitettem a keverőn egy külön csatornára, egy kis Gate, egy kis kakaó aztán csörög az is kegyetlen mód.
Bubával egymás mellé tettük az Audyát és az SD7-et.
Srácok, mindenkinek ajánlom az élményt, nem a saját lovam (nem a saját lovunkat) akarom dícsérni, de beszarás volt.
Elkezdtünk gitározni...... és gitároztunk. És csak tovább gitároztunk, Republicot, Rolling Stones-t, Isten tudja mit..... És nyitva volt a szánk végig és röhögtünk.
Hoztam egy dobot és egy bőgőt az Audyáról, elkezdtünk játszani... Beat-et, discot, bármit... és röhögtünk... abból semmi de semmi nem hiányzott, nem volt automatika, csak egy dob alap meg négy kéz.... Ennek a két hangszernek a hangszínei megdöbbentőek.
Nem igazán találtunk két egyforma stylet a két hangszerben. Próbálgattam az SD7-et, mindenre jött egy nóta, csak a gyári beállítások, és mindenre jött valami, fantasztikus döggel és minőségben.
A midi része klasszisokkal jobb az SD7nek, mint az Audyának, egy gombnyomással az összes audio dobot beépíted a midibe és elmented( ez az Audyánál is lehetséges, csak bonyolultabb picit).
Summa summarum, gondolkodtam, melyik kellene, ha most előtte állnék. A végeredmény az, hogy mindkettő, vagy tökmindegy. :lol:



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 140
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36773Hozzászólás Bubamara
2015.10.30. 08:57

Srácok!
A Dropboxra felrakott gyári demókat eléritek?
Köszönöm!

https://www.dropbox.com/sh/keen8atjl0hk ... j1NVa?dl=0


Buba

Avatar
Attila
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:55
Hangszer: Korg + Yamaha
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Adott köszönetek: : 449 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1053 alkalommal
Kapcsolat:

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36780Hozzászólás Attila
2015.10.30. 10:27

Sándor, megelőzted válaszoddal a kérdésemet :)
Annak idején te is ugyan ilyen korrektül bemutattad az Audya-t mint most Buba az SD7-et. Mindkettőtöknek köszönet. Igen, pontosan erre voltam kíváncsi, és vagyok továbbra is. SD7 vagy Audya ? Engem a stílus-része érdekel elsősorban. Az eddigiek alapján azt hiszem, az SD7 jobb hangszínekben és Midi-ben. Igazam van ? Vagy az SD7 képes ugyan arra mint az Audya ?


Atti

Avatar
Stewee
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2012.10.06. 20:43
Hangszer: Nord Stage EX88,Ketron SD5,Korg Trinity Plus
Tartózkodási hely: Lábatlan,Tatabánya
Adott köszönetek: : 24 alkalommal
Kapott köszönetek: : 22 alkalommal
Kapcsolat:

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36784Hozzászólás Stewee
2015.10.30. 11:24

Hali!

Buba kimerítő beszámolója nagyon jó ötlet!Köszönet neki!
Számomra viszont érthetetlen, hogy nincs Macintosh támogatottsága a Ketron hangszereknek.Nem lehet egy nyavajás szoft.frissítést megcsinálni, ha nincs ablakos pc-d.
Nekem spec.nincsen!kidobtam az összeset.
Nem tudom mikor szedik már végre össze magukat ezek a hülye olaszok!ilyen bug, olyan bug, nem olyan jó a winyó, de vegyél hozzá még ssd-t!ilyet?!Egymillió Ft fölötti árba igazán belefére egy szaros 64Gb-os SSD....
Nevetséges!!!!Az USB kapcsolatról nem beszélve, hogy vagy működik,vagy nem.Ennyi pénzért nehogy már ezt kapj a juzer!
Az intrókat az Audya sem menti,sőt a 2nd voice oktávbeállítását sem....
Ennek ellenére szeretem, és még mindig nincs alternatíva az arrangeres hangszerek közt!

Üdv!



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 56
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36791Hozzászólás forissandor
2015.10.30. 14:44

Attila!
Nem tudok mást mondani, mint hogy próbáld ki mindkettőt és döntsd el. Az SD7 style-jei nem .pat formátumúak, illetve teljesen zárt rendszerben múködik az audio dob és gitár része. Szerintem arrangernek jobb az Audya, de kinek pap, kinek a paplan :-)



Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 119
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36811Hozzászólás Rolandbk5
2015.10.30. 21:22

Sziasztok,

Utána jártam a Midjay USB To MIDI problémának.
zrt mondják nem szoftver probléma van. Akkor mi? ÍGY KELL ELFOGADNI A KETRONT!!! A Midjay-nél sőt az Audaya-nál sem úgy tervezték meg az USB lehetőséget, hogy ott midi seq. fog működni, hanem csak szimplán adat forgalomra. Azt mondta Zoli, hogy az lehet a baj, hogy USB-n szeretne adatot is tőlteni, miközben midit is szeretné használni, így semmit nem tud csinálni. Ez egy kicsit lehangólt. Anda Zoli, és Norbi is ugyan ezt mondta.
Anda Zolit sikerült kifaggatnom, és sok mindenre fény derűlt, és a mende-mondákat remélem sikerül eloszlatnom.
A Midjay és a Midjay plus között pár hangszín, és stílus, meg a kijelző a különbség. SEMMI MÁS!!! A belseje mind a kettőnek UGYANAZ!!!
A félreértések elkerülése végett, nincs különbség a kettő között. Irigylem azokat a vájt fülű kollégákat, akik hallanak a kettő között különbséget. Nincs különbség.

Super hangszer ez az SD7. :777 De vajon mikor kapunk egy olyan bug-t, ami miatt tele lesz a net vele? Én ettől tartok. Az ár meg számomra bármelyik gyártóról is elmondhatnám, hogy irreális. Soha.

Az Olaszoknak írtam Olaszul - az énekesnőm Olasz bölcsész - és kaptam választ a Driver problémára, még pedig azt, hogy NEM KELL DRIVER HOZZÁ!!! :lol:

A hangja viszont sok mindenért kárpótól, viszont ha egy dalt nem sikerül valamilyen daw programmal elkészíteni, ahhoz már kevés a jó hang.

Zotti



Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 119
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36817Hozzászólás Rolandbk5
2015.10.30. 23:04

Ha ez hülyeség, akkor mind Anda Zoli, mind Norbi nem értenek hozzá.
Tom a legjobban az keserít el, hogy tiszta bénának nézel. Elhiheted tudom miről beszélek és tudom mi a MIDI és az USB sőt még azt is tudom, hogy milyen az amikor háttértárról beszélünk. Na most Anda Zoli a szervizes tapasztalatait osztotta meg velem, de ha nem hiszel nekem bátran kérdezd meg, és ha ugyanezt mondja, akkor légyszi magyarázd el neki, hogy az hülyeség.
Amikor a Midjay pkusomat megvettem, és nem tudtam kapcsolódni háttértárként a géphez akkor senki nem tudta hol és mit kell átállítani ahhoz hogy működjön. Olyan nagy volt csönd.

Még egy gondolat, ugye Anda Zoli megbízást kapott a Magyar Ketron szervizelésére. Ha nem hiszem el amit mondd akkor Tom hogyan bíznék rá egy Sd7 javítását???

Zotti



Avatar
Stewee
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2012.10.06. 20:43
Hangszer: Nord Stage EX88,Ketron SD5,Korg Trinity Plus
Tartózkodási hely: Lábatlan,Tatabánya
Adott köszönetek: : 24 alkalommal
Kapott köszönetek: : 22 alkalommal
Kapcsolat:

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36832Hozzászólás Stewee
2015.10.31. 08:21

Tomi!Akkor az én Audyámnak az usb-kapcsolatát is lehetne orvosolni?A midi része megy rajta,de a Mac nem látja mint meghajtót....



Új hozzászólás